Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teszt CD
 
Témaindító: redcar, idő: Ápr 25, 2006
Lapozás: OK   1 / 2
(#) redcar hozzászólása Ápr 25, 2006 /
 
Hello mindenkinek!

A minap olvastam egy újságban, hogy egy fickó az összeállított autó hifiket valamelyik gyártó teszt CD-jével szokta vizsgálni. Nincs ötlete valakinek, honnan lehetne szerezni/letölteni ilyen teszt anyagokat?
Nekem van pár szub tesztfájlom ha valakit érdekel..
Egyébként ki mivel tesztel?

RedCar
(#) Gyu válasza redcar hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Én szinuszos jelű frekvenciagenerátorral tesztelek)
Így legalább tudom, hogy mondjuk mi a legalsó freki amit még jól ki tud adni a mély.
(#) G-Lex válasza redcar hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Én írtam egy progit ami megadott frekin ad jelet a hangkarin...

szóval végülis egy frekigenerátor...

Utánna meg normális zenével... szerintem ez a legalkalmasabb a tesztelésre...
(#) redcar válasza G-Lex hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Valóban a normális zene a legalkalmasabb a tesztelésre, de a beállításokhoz(pl autóban egy rendszer összehangolásához) nem biztos. Itt ugye nem az a lényeg, hogy éppen az általam kedvelt számok egyike e az amivel tesztelem, hanem hogy azt be tudjam állítani, hogy az egyes hangtartományok egymáshoz képest megfelelő arányban, mértékben szóljanak. A zenével az lehet a gond hogy változnak benne ezzek a dolgok, bár biztos van olyan ami ebből a szenpontból kedvezőbb vagy kevésbé jó. kérdésem lényege az, hogy mégis milyen zenékkel, hanganyaggal szokták a népek behangolni a rendszerüket?
És hát ugye a frekigenerátorral nem biztos hogy egy amatőr is jól be tudja hangolni a rendszerét. Hisz itt főként az összhetás a lényeg nem kell hogy frekvenciára pontosan minden stimmeljen...
De ez csak az én véleményem akár az ellenkezőjéről is meggyőzhető vagyok... nyitott vagyok minden féle megoldásra

Redcar

Ja és nem mindenkinek van frekigenerátora vagy laptopja a hangoláshoz....
(#) zaik válasza redcar hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
nekem egy erősítős könyvvel küldtek teszt CD-t, azon a rózsazajjal machinálnak, meg természeti hangokkal. Zenész magazint keresd fel, vagy a absolutot, esetleg az ottani fórumon tudnak vmit mondani, mert oda járnak zenész-félék is. vagy magad is előállíthatsz fehér- vagy rózsazajt. én ennyit tok..
(#) szabi83 válasza G-Lex hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
winisd -is tud frekit generálni
(#) Tom Lord válasza redcar hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Ezzel a progival olyan próba CD-t csinálsz, amilyent csak akarsz!

cdgen11.exe
    
(#) Gyu válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Én is ezt használom
(#) isamisa válasza Gyu hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
jó jó- ezel minden féle zajokat meg lehet hallgatni, de nem az igazi. Ha már igy felmerült a Teszt-CD, akkor egy másik irányzatot is nézzünk meg.

Engem egy jó fimrészletekből összeálított DVD érdekelne. Ilyen nicsen valkinek?
Isa
(#) redcar válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Egy Divx lejátszására alkalmas asztali lejátszók tesztelésére összeállított cd-m van videot és audiot is tesztelhetsz vele ha érdekel beszélhetünk róla (640Mega)
(#) damatic válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Rossz választás.

Egészen másképp kell szólnia egy házimozi rendszernek, mint egy zenére hangolt rendszernek, mert az egyik effektusokra van kihegyezve, a másik meg zenei hangokra.

Én spec. miután összeállt egy motyó, szubjektíven 50%-os teljesítményen Vertigo Ocigene trackjét szoktam tesztként használni.
(#) isamisa válasza damatic hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Hát persze hogy máshogy kell szólnia, azért is irtam hogy egy másik irányú teszt lemez is érdekelne....

Milyen zene az amit irtál??

redcar: mik vannak rajta? Filmek? zene? mp3?
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
felraktam ide:
[link=http://torrenttanya.podzone.net]http://torrenttanya.podzone.net[/link]
(#) redcar válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 25, 2006 /
 
Különböző divx verziókkal tömörített filmrészletek, és különböző tömörítési eljárásokkal hanganyag (pl ac3). azt hogy konkrétan mik így fejből nem tudom. filmeknél mintha a gyűrűk urából lenne részlet meg valami hegyre felmászós ezek viszont többször más más fajta tömörítéssel és felbontással. Az hangrészére vékkép nem emlékszem.
Amúgy most találtam némi audio teszt anyagot az egyiket a magnat audio adta ki kimondottan tesztCD-ként
(#) miklosch hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
Sziasztok!

Nekem konkréten egy YEDS-7 típusú teszt CD-re lenne szükségem Pioneer CDJ-100 tesztelésére. Keresgéltem neten, de a sok kínia oldal között nem igazodtam ki, és ezért meg nem fogok megtanulni kínaiul. Nem tudja valaki véletlenül, hogy hogyan tudom ezt beszerezni?
(#) Lucifer válasza miklosch hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Üdv!

http://translate.google.com

Alul van olyan, hogy transate site próbáld ki.
Én is így tudok kínaiul.

(#) martin1991 hozzászólása Ápr 20, 2016 /
 
udv
hol tudok leszedni 52hz-53hz zenéket?
tudna valaki segiteni
(#) steelbird válasza martin1991 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Szia.
Mi is kell pontosan? Az 52..53 Hz az csak két adott frekvencia. Azokból még nem nagyon lesz zene.
(#) Inhouse válasza martin1991 hozzászólására (») Ápr 21, 2016 /
 
Az Audacity nevű programmal tudsz 52, vagy akár 53Hz frekvenciájú hangokat előállítani, de nem zenét...
(#) Buvarruha válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
Idézet:
„Az 52..53 Hz az csak két adott frekvencia. Azokból még nem nagyon lesz zene.”

Nem hallotál még hardtechnót....
(#) mackomisi3 hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Sziasztok! Egy cd bemérő lemezt,frekvencia átvitelűt szeretnék készíteni.Hanggenerátor,szkóp van.Az ötleteket előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza mackomisi3 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Ki lehet matekozni...
(#) Hp41C válasza mackomisi3 hozzászólására (») Dec 19, 2018 / 1
 
A 10100 mire nem képes: CD Teszt lemez
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2018
(#) proba válasza mackomisi3 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
A számítógéppel pontosabb jeleket lehet készíteni. Ha analóg módon készíted, a te berendezésed torzítása, áthallás, hangkártya hiba csak a ront a minőségen. Egy hanggenerátor program kimenete meg eleve a kért digitális adatot állítja elő, elvileg torzítás, áthallás mentesen.
(#) mackomisi3 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Kedves HP41c! A linked már nem tölthető le.Legalább is én nem tudtam.
(#) mackomisi3 hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
A kedves tisztelt moderátor odarakta a 2006-s beírásokhoz az én 2018-s kérdésemet.Nem csoda,hogy a linkelt progik mind 32bites rendszerhez valók..
(#) abcdabcd válasza mackomisi3 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Az Audacity azt írják működik 64bites rendszeren is: Bővebben: Link ezt próbáltad? Generálhatsz vele mindenféle frekvenciájú hangot, amit wav-ba elmentesz és kiírsz cd-re.
(#) Inhouse válasza mackomisi3 hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
A 32bites programok általában futnak 64bites rendszeren, fordítva nem. Az Audacity-vel tudsz generálni ilyen jeleket. Attól, hogy eltelt pár év, a téma ugyanaz, nem kell új topicot nyitni. Ha akarnak/tudnak válaszolni, akkor így is fognak.
Ha ennyire ügyesen tudod bírálni a moderátorok munkáját, akkor megtehetnéd azt is, hogy beírod a google-ba: audio test cd download. Csak győzd letölteni...
(#) HA5AWS hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
Sziasztok!
Teszteléshez milyen mérőmikrofont ajánlotok? Elektret betét, vagy inkább dinamikus mikrofon jobb méréshez? Természetesen nem B&K típusú labor összeállításhoz keresek mikrofont, hanem hétköznapi célnak megfelelő eszközt.
Üdv: Gábor
(#) pucuka válasza HA5AWS hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Bármilyen mikrofon jó, (praktikusan elektret ia) csak ismerni kell a karakterisztikáját, hogy korrigálni tudd a mért értéket. Magyarul hitelesíteni kell, pl. egy már hiteles mérőmikrofonnal összehasonlítva. Az eltéréseket korrekciós táblázatba szedve meghatározhatod a valódi hangnyomás értéket.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem