Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infrafűtés
 
Témaindító: mgy, idő: Szept 17, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 5
(#) proba válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Milyen panel, hogy van benne védőföld? Van rajta árnyékoló fólia is? Amit én láttam az csak egy műanyag lap volt, nem is volt hova kötni a védőföldet. Viszont a bevezetések eléggé furcsák, valami ragadós masszával kellett szigetelni a csatlakozókat. Ha azt elrontják, akár panelhiba nélkül is leverheti a FI relét.
(#) BarnaPili válasza proba hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Ez a panel van felszerelve,2db.
A védőföld meglétét feltételezem. A kábel végén egy földelt dugó volt. Azt vágta le a telepítő szaki,és kötötte be a plafonból kilógó vezetékre.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 23, 2018 /
 
Jó régen nem keletkezett itt beirás ?
Kérdés miért nem annyira elterjed ez a cucc vagy egyáltalán megéri ezzel foglalkozni ?
A neten sok helyen olvasni hogy segéd fütésnek eseleg rendben van ?
(#) kowi válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Tetőtérbe önálló fűtésként csináltam (így kérték) Külön cég csinálta a kalkulációt. 800W-os van helységenként (elég kicsik ha jól emlékszem3*3m) Annyi kitétele volt a gyártónak hogy lehetőleg saját termosztátját használjuk,igaza volt computherm reléje úgy maradt Meg vizes blokkba külön magas IP védettségű lett rakva és közvetlen ágy fölé nem lehet szerelni. Most megállja a helyét kérdés egy tartós -15ben már mennyire, na meg azt se felejtsük tetőtér tehát alulról fűtve van. Én nem tenném mivel gazdaságtalan másrészt ha alatta állsz megmagyarázhatatlanul fura érzésed van . De ez csak az én tapasztalatom. Olyan helyen ahol nincs más megoldás pl. Lőrinciben sok helyen gáz nincs de 3 fázis viszont van oda már lehet korszerű elektromos hőtárolós kályhát kapni. Csak az zsebbenyúlós.
(#) pucuka válasza kowi hozzászólására (») Dec 24, 2018 /
 
Olyan, mint a téli nap. Az arcodon meleget érzel, de a hátad lefagy.
(Lőrinciben gondolom mindenki az erőműben dolgozott, kedvezményes tarifával kapta a villanyt)
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2018
(#) CIROKL válasza pucuka hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Nem igen dolgozik ott mindenki hisz az ma már az ország egyik legmodernebb erőműve .
Majdnem hogy alig pár ember dolgozik ott csupán azok meg nem lörinciek egyik sem.
(#) vili hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
A következő feladathoz várok 5leteket.
Infra paneleket szereltem fel a lakásba. A háló szobában, alvásnál azt tapasztaltam, hogy ha füt a panel, melegem van, ha nem fűt, fázok. A mevoldás mindenképp egy jó vezérlő lenne, ami a kűlső, és belső hőfok függvényében folyamatosan szabályozná a panelekre jutó teljesítményt. A kérdés csak az, hogyan?
(#) mikldesign válasza vili hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
A megoldás egy nagyteljesítményű frekvenciaváltó lenne, amit egy hőérzékelő vezérel. Nálunk a munkahelyemen nem egy ilyen üzemel. A profi megoldás rettentő drága. Amatőr megoldást sajnos nem tudok javasolni. Frekvenciaváltó témában érdeklődjél tovább.
(#) vili hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
Én úgy érzem, hogy az infra fűtést hasonlóan kell értelmezni, mint a világítást. Ha olcsón akarjuk megúszni, akkor valóban az lesz az eredmény, hogy az egyik oldalad ég, a másik meg megfagy. Ez nekem nem áll fenn. Én már csak egy jó vezérlésre várok.

Mod: Kérjük, ne használj Chat szlenget a HE Fórumán. Köszönjük!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) vili hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
A legegyszerűbb az lenne, hogy kikapcsolás üzemmódban egy több perc alatt lefutó teljesítményszabályzót szerelnék fel, ami modellezné a nagytehetetlenségű fűtési rendszerek működését, pl öntöttvas radiátor.

Mod: Kérjük, ne használj Chat szlenget a HE Fórumán. Köszönjük!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) vili hozzászólása Feb 11, 2019 /
 
A legegyszerűbb az lenne, hogy kikapcsolás üzemmódban egy több perc alatt lefutó teljesítményszabályzót szerelnék fel, ami modellezné a nagytehetetlenségű fűtési rendszerek működését, pl. öntöttvas radiátor.
Ja ez igen olcsó lenne, mert kb 10 alkatrészből össze rakható. Ebből a legdrágább a zavarszűrő.
de ha valakinek van jó ötlete, meghallgatnám.

Mod: Kérjük, ne használj Chat szlenget a HE Fórumán. Köszönjük!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) proba válasza vili hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Legegyszerűbb ha két panelt sorba kötsz, aztán megy full gázon folyamatosan. Esetleg egy termosztát , ha hideg van párhuzamosan, ha meleg van sorba köti a két panelt.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2019
(#) vili hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Ez a megoldás valóban jó és egyszerű.
viszont, hogyan tovább, ha még a sorba kapcsolt panelek is sok. Ezt valami vezérlés technikável lenne jó megoldani, mert akkor nem kell plusz vezetéket behúzni a soros párhuzamos kapcsoláshoz.
(#) Folga hozzászólása Dec 29, 2019 /
 
Segítséget kérnék : fali g-oldflex p-1500 infrapanel kijelzője villog, nem fűt. Mi lehet a baj? Köszi
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem