Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 83
(#) kerteszsasa válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Szia
Nekem egy Belkin Wireless Cable/DSL Internet Gateway routerem van az emeleten, és a házban mindenhol nagyon erős a jel. A saját antennájával az utcán és a kertünk végében is lehet vele netezni. Én meg vagyok vele elégedve, és az ára sem volt egetverő. 8000 az edigitalban.
(#) Atus válasza huhuu hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
fóliázott tésztaszűrő kell neked.
én csináltam egyet, most a szomszédnál van és az én routeremről kapja a netet.
modding nélkül 26% volt a jel és szakadozott, most 60% körül mozog és nincs gond
(#) Atus válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
egy acces point féltávon bőven megteszi
(#) Biliskmer válasza Atus hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Kössz a segítséget...
De szerinted ki tenne egy accespointot a házteteére a kedvünkért?
Szerintem nem sokan.....
+ biztosan kérdezgetnék , hogy mire kell?...
+ valószinüleg pézt is kérne érte
(#) kerteszsasa válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 12, 2008 /
 
Egy kis pénzért biztos lesz valaki aki megengedi, hogy felrakj egy antennát.

/Ha szabad kérdeznem, mire kell a hálózat?
Neten keresztül nem lehet megoldani? Van egy hamachi nevű, program ezzel virtuális hálózatot tudsz létrehozni. Ugyanúgy kezeli a géped, mintha +1 hálókártya lenne, és a hálózatra a többi gép lenne rákötve. Kicsit lassabb, de a wifi sem gyors ha nincs jó vétel./
(#) Biliskmer válasza kerteszsasa hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Hát mit is mondjak......
Ismerem a hamatchi-t szoktam is használni , de ebben az esetben nem segítene....
Mivel itt a wifi pont a net megosztására kell...
1 Mbit-es netem van.....
Ketten előfizetnénk egy 8 Mbit-esre, felezve a költségeket, és még így is egy kicsit olacsóbbra jönnénk ki , mind egyedül egy 1 Mbit-essel....
(Ráadásul szegény haveromnak nincs más lehetősége sem , mert a helyi telefonközpont nem tud több előfizetőt ellátni ( betelt ) ezért nem is lehet nete)
Szal neten keresztünl net nélkül nem igazán megy
Hamachi kilőve.
Merad a wifi.....
(#) Biliskmer válasza Biliskmer hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Marad a wifi... (bocs az elírást késő van)
(#) dexter1000 hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
hay !

én már kb 3-4 éve használok egy hasonlo anternát és tökéletesen frankon müxik!

egy 18dbs panel anterna felét ccsináltam meg az kb 10dbs lehet mert az elégis volt amire nekem is kellet!

ha valaki gedvet kapot volna az ilyesmire:
  1. http://diy.wifi-live.pl/node/4


ha már csinálsz akor minél nagyobb nyereségü legyen az a tapasztalat!
meg irányitot anternába gondolkodj csak mert azt nehezebb lopni is!
nekem egy wifi pci kártyárol megy az egész panel anterna dolog meg persze nornális ere valo koax kb kell hozzá öszekötni a cucot mert ezen mulikaz egész jel nyeresége!
a koax kbelt 0.1db/m res kábelek már elég jok ezk kb 400-1000ft/m gözöt mozognak de megéri beruházni mert meghálálja !
max 10m legyen csak a hadwer meg az anterna közöt nagyobb táv már joval nagyobb veszteségel jár még jo koaxal is!
egyébként Athero's cucok a legjobbak hadweresen azok a legkomolyabb fejlesztésü csipesek és tuti jok!
az usbs wifis cucokat inkább kerüld ha távolságot akarsz átlöni mert azok lepkefing teljesitményüek az ilyen célra!
pci vagy rendes rooter métetü cucok vanak komolyab wifi modulal szerelve!
(#) Biliskmer válasza dexter1000 hozzászólására (») Máj 14, 2008 /
 
Kössz a segítséget...
USB-s **** én sem gondoltam...
Megnéztem a linket, de eggyelörre egy biquad antennával próbálkozom.
Ha az nem jön be akkor jön sorra a többi...
Kábelt mindössze 1 - 1.5 métert gondoltam 50Ohm-os low loss kábelből.
(#) thon73 válasza saca200 hozzászólására (») Máj 18, 2008 /
 
Mit jelent pontosan ez az 50 Ohm?
Néhol azt írják, hogy ha nem 50 Ohm-os antennát készítünk, károsodik a router is. (Pl. itt: http://flakey.info/antenna/omni/quarter/)

Tehát az antennát is 50 Ohm/meter ellenállású drótból kell elkészíteni? Ha jól értem, a szigetelés és a középső ér nem érintkezik sehol, tehát nem egy áram-körről van szó. Vagy hogy is van ez? Ha meg nem áramkör, akkor hogyan tudná károsítani az adót?
(#) tozso72 hozzászólása Jún 11, 2008 /
 
Tudna nekem valaki olyan antennát ajánlani amivel le tudok fednikb 180 fokot?
Sajnos a két szomszéd kb. ilyen szögben van tőlem.
Akivel régebb ota netezünk kb 100méterre van.Ott két biquad közt sima ügy volt a kapcsolat,de most jött a képbe a másik szomszéd.Csináltam egy körsugárzót,de kevestelem a jelet amit ad.Megköszönném ha valak tudna segíteni egy jó és könnyen megépíthető rajzal.
(#) Dudus válasza thon73 hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
A hullámellenállása 50 Ohm, ami nem a két vezető között értendő, úgy ahogy Te gondolod, és nincs köze a hullámellenállásnak a kábel hosszához sem. Hogy ez mit jelent szinte azonnal megtalálod, ha rákeresel a google-lel.
(#) saca200 hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
szia tozso72 ezt inkább szektorral tudod megoldani a legjobban mert annak elég nagy a sugárzási szöge a körsugárzonak nem vagyok hive nem eggy kártyámat tönkre tett már. Vannak olyan kártyák amiket kifejezetten nem ajánlanak körsugárzo alá.Most mennem kell dolgozni de délután teszek fel egy szektor teljes rajzát hogyan kell megcsinálni meglátod nem nehéz.
(#) tozso72 válasza saca200 hozzászólására (») Jún 12, 2008 /
 
Szia!
Köszönöm előre is!Lenne egy olyan kérdésem hogy a meglévő biquad jeléből tükörrel nem e lehetne jelet vissza küldeni a másik szomszédnak?A biquad irányában a eső közvetlen szomszéd házfalára tenném a tükröt és azzal sugároznám vissza a jelet.
(#) dusinnhht hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Hali!
Vannak nagyon extrém wifi antenna ötletek is.. pl autóhűtőből biquaddal (majd megkeresem), amivel állítólag 40km-et lőttek át erdőn keresztül... De óriásparabolával már 200km-et is sikerült áthidalni ( http://www.pto.hu/post/1/210 )!
Biliskmer: keress a köztetek lévő dombon egy embert, aki szívesen játszana veletek lanon, vogy adnál neki internetrádiót(vagy mást... :idiota: ), akkor biztos megengedné az AP-t a tetőtérben...
Amúgy én okos vettem egy nagyonprofi AP-t 30k-ért, amit ha utazok, akkor a laptopom w-lan kártyájaként használok(utp kábelen nincs veszteség - ap-t fel lehet rakni a tetőre/oszlopra [lásd kép]).
Nálunk én is akarok a hegyen egy w-lan hálót, csak még be kell szerveznem az embereket, meg egy körsugárzóra fáj is még a fogam...

Kép005.jpg
    
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jún 12, 2008 /
 
Látom sokan érdeklődnek a téma iránt.Nekem is vezetéknélküli mikorhullámú netem van melyet a T-Mobil biztosít.A közeli telefontoronyra néz a ház tetején lévő cipősdoboz alakú és méretű antenna és onann jön a net.KB 500 méterre lakok a toronytól és belelóg a térbe a szomszéd ház is,de 90% a térerőm.Hátránya viszont hogy a fél falunak ugyanaz a külső IP címe ezért a neten nem is látni a gépemet.Pingelni se lehet,és szerver programokat se tudok futtani itthonról.A szombában van egy TP-Link router.Kemény 8000ft volt 5 év garanciával, 4 portos wirless 54Mb/s portonkénti és wan port sebeséggel.Teljes webes menedzsment.Még a garázsban is tökéletes a net térerő a laptopomon.
(#) thon73 válasza Dudus hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
Köszönöm Dudus! Ez hasznos info volt!
Viszont lenne egy további kérdésem ezek alapján: miből lehet antennát készíteni? Az 50 Ohm-os coaxkábel magja megfelelő? Vagy addig kell induktivitást és miegyebet mérnem, míg nem találok egy megfelelő drótot?

Egészen konkrétan a http://flakey.info/antenna/omni/quarter/ címen lévő antennát készítettem el, de nem tudom a felhasznált vezeték hullámellenállását.
Viszont aránylag jól működik. 4 m (50 Ohm-os) hosszabbítókábel mellett is az eredeti antennával megegyező jelet ad.

Mire tudnám kicserélni a tényleges antennát adó központi drótdarabot?
(#) Dudus válasza thon73 hozzászólására (») Jún 17, 2008 /
 
- Ilyen frekvenciára mindenképpen aranyozott drótot használj, mert olyan nagy a frekvencia, hogy az áram kiszorul a drót külső pár mikron vastag rétegére, ezért ott kell nagyon jó vezetőképességű anyagot használni, a mag anyaga indifferens.

Nagyfrekis koax magvezetője a fentiek miatt valószínűleg megfelelő eredményt ad.

- Antennát illeszteni álóhullámarány-mérővel szoktak. Akkor jó az illesztés, ha az adott frekvencián az összes energia kisugárzódik. (ilyen nincs) Valamennyi része vissza fog verődni a teljesítménynek, ami álóhullámot képez a tápvonalon és fűti a végfokot. Meg is szokták adni, hogy az RF végfok mekkora állóhullámarányt képes elviselni.

- Kihangolni pontosan egy viszonylag szűk sávban, inkább egyetlen frekvencián lehet pontosan, vagy szélesebb sávban , de pontatlanul ( nem lesz mindenütt előírt az impedancia és az illesztetlenség reflexiókkal fog járni) Az antenna geometriai méretei és az illeszőtagok tulajdonképpen mindíg egyetlen ideális frekvenciát határoznak meg ami általában a sáv közepe, ahol használni akarod.
(#) tozso72 válasza Dudus hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Valaki feltehetne egy pontos rés antenna rajzot!
Nagyon köszi előre is!
(#) saca200 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
hello mellékletbe van

SECTOR8.GIF
    
(#) saca200 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
itt egy másik

SECTOR16.GIF
    
(#) saca200 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
ez már körsugárzo

omni8+8.gif
    
(#) saca200 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
ez szintén körsugárzo csak ez már nagyobb

omni16+16.gif
    
(#) saca200 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
ha valaki tud alu zártszelvényt akkor legyen szives szoljon én is szeretnék szektort csinálni csak nem tudok zárt szelvényt keriteni
(#) pisti89 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
sziasztok lehet h nagy hülyeséget kérdek!
De hogyan lehet w-lan kártyára rákötni a wifi antennát?
válaszotokat előre is köszönöm.
(#) pisti89 hozzászólása Jún 18, 2008 /
 
Halottam már ojanról is h hagyományos CD lemezből készítettek wifi antennát.
Aki tudja ossza már meg velem a titkot hogyan is kell ezt csinálni.
(#) thon73 válasza Dudus hozzászólására (») Jún 18, 2008 /
 
Hálásan köszönöm a segítséget, egyelőre legkapcsoltam a WiFi-t, mielőtt az antenna agyonvágja a routert.

Bár elektronikai "barkácsolásokat" már csináltam, de az antennakészítés új - és ismeretlen - távlatokat nyitott.

Ilyen anyagokat (mint pl 50 Ohm aranyozott huzal) be lehet szerezni valahol?
Esetleg állóhullámaránymérőt?
Google-ban olvastam, hogy impedancia és kapacitásméréssel is meghatározható a hullámellenállás. Ez vajon egy komplett antennával is elvégezhető?

Még kérhetek annyi információt, hogy a fent említett omni-dir. antennában mire jó a négy lehajtott "pók"-láb?
((http://flakey.info/antenna/omni/quarter/))
(#) tozso72 válasza saca200 hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Nagyon köszönöm!
Egy- két problémám van:
-mekkora a zártszelvény mérete?
-milyen a falvastagsága
-hova kerül rá az antenna kábel
-csak alu zártszelvény jó
-lemezböl csinálhatok ilyet

Ilyen leírást is szeretnék kérni!
Köszi előre is!
(#) Dudus válasza thon73 hozzászólására (») Jún 19, 2008 /
 
Már írtam, hogy nem a huzal 50 Ohm - os, hanem a kábel hullámellenállása . Bármilyen aranyozott huzal vagy cső megteszi sugárzónak.

A hullámellenállás: (aki tudja mi az most ne figyeljen) ha fogsz egy 50 Ohm hullámellenállású koaxkábelt és az egyik végét hullámellenállással megegyező értékű ellenállással lezárod ( az árnyékolás és a középső vezető közé egy ellenállást forrasztasz), akkor a kábel hosszától függetlenül a másik végén
Idézet:
„benézve”
a végfok csak a hullámellenállást látja, tehát ezesetben 50 Ohm - ot.
(#) saca200 hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
hello tozso72 csak alu vagy réz jo a rajzon fel van tüntetve hova megy a aljzat minden mérete ott van nézd meg jobban
Következő: »»   3 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem