Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gáz fogyasztás monitorozása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Sztanki hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Sziasztok!

Először is, Boldog Karácsonyi ünnepeket kívánok minden fórumozónak!

Szeretnék készíteni egy gázfogyasztás mérőt, illetve nem is mérőt, hanem valami olyan eszközt, amivel figyelni tudnám a gázórát és az alapján a fogyasztást.

Ötleteket szeretnék kérni tőletek, hogy ezt hogyan lehetne megvalósítani!

Tisztelettel:
Sztanki
(#) kaqkk válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Mondjuk hetente megnézed az órát és felírod egy noteszba ??
(#) Sztanki válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Szia!

Igen, jelenleg ez így működik!

Szeretném, ha ez automatikusan menne, beavatkozás nélkül.
(#) job335577 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Sziasztok.
Egyes gázórákon a számláló alatt van egy kis hely, amibe egy reed relét lehet bepattintani. Ezeken az órákon az utolsó piros számnál a számlálóba egy kis mágnes van beépítve, ennek körülfordulása egy litert jelent. Értelemszerűen 1000 impulzus egy m3.
Így már tudnád mérni elektronikusan, feltéve, hogy a Te órád ilyen.
Ha nem, akkor nincs jobb ötletem.
(#) kaqkk válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Akkor add át a feladatot az asszonynak .....
(#) Sztanki válasza job335577 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Ezt meg fogon nézni, köszi!
(#) Sztanki válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Te mindig rátapintasz a lényegre.

Ez jelenleg is így működik, de át akarja nekem passzolni a feladatot és nehogy már nekem kelljen mindig ezzel foglalkozni!
Az asszonynak úgysem lehet sokáig nemet mondani.
(#) job335577 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Mivel mi már építettünk ilyen elektronikát, tapasztalatból mondom, hogy GSM kommunikáció esetén 2 db 3 V-os Varta elemmel kb. 4-5 év elemélettartam várható. Ha ez Neked kielégítő, tudok Neked adni ilyen kész elektronikát, igaz, szoftver nélkül. (PIC) A szoftvert nem adhatom oda. Ha érdekel, keress meg.
(#) Sztanki válasza job335577 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Mindenképpen érdekel!

Nekem ilyen a gázóra.
(#) job335577 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Ott felül, az a bemélyedés középen.
(#) Sztanki válasza job335577 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Ott ahol a poloska éppen pihen?

Mindegy milyen reed-et rakok bele, vagy valami nagyon érzékeny típus kell?
(#) job335577 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Próbáld ki. Egy reed-et beraksz úgy, hogy a reed a jobb oldal felé essen. Így meglátod, van-e benne mágnes.
(#) Sztanki válasza job335577 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Köszönöm!

Ki fogom próbálni, mihelyt tudok szerezni reed-et!
(#) job335577 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Kérdezd meg tőle, hogy néha érez-e mágneses teret?
(#) Sztanki válasza job335577 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Kérdeztem, de nem értettem, hogy mit mondott!
(#) Elektro.on hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Nekem is ilyen órám van, most néztem. Az egyik számnál, talán a 3 as nál van egy fényesebb pötty. Én inkább optikai megoldásra gondolnék. Reed relével nem néztem. Az lent van a pincében a hidegben. Lehet, hogy a gázmüvek téged bepoloskázott?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2018
(#) Sztanki válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Szia!

Nekem a 6-nál van egy fényesebb pötty.
Ha a reed-es megoldás nem jön be, akkor kénytelen leszek más, optikai megoldást keresni! Bár reed-et, csak Újév után tudok majd venni, úgyhogy addig pihentetem a dolgot.

Igen tuti, hogy be vagyok poloskázva, mint ahogy a képen is látszik!
(#) Elektro.on válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Annyiban segíthetek, hogy valamelyik nap megnézem reed relével. Bár nem tartom valószínűnek, mert a 3. tizedes annyira a szélén van. azon kívük egy mágnessel befolyásólharó lenne a mérő. Ezt meg ugye senki sem akaeja.
(#) Sztanki válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Hát a mérőt semmiképpen nem szeretném befolyásolni, de ha mégis meg tudnád nézni, az nagy segítség lenne!
(#) job335577 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Na, akkor mondom. A RÉGI mérők, amik már szerintem nincsenek tömegével forgalomban, azt lehetett anno befolyásolni egy kb 100 x 100 x 60 mm-es ritka földfém mágnessel. Azt az alkatrészt, amit mágnessel befolyásolni lehet, már rég kicserélték alu és műanyag alkatrészre, úgyhogy ne kísérletezz. Ez a mágnes, ami a számnál van, ez egy kb 2 mm átmérő, és kb 2 mm magas mágnes, ami semmit nem befolyásol. Egyébként nem Te teszed oda a mágnest, hanem a reed-et teszed oda. Ha a zárószalagot, a hollandin lévő zárat nem piszkálod, akkor ez nem lesz probléma. Egyébként ennek a reed-nek a helyét azért hagyták ki, hogy távleolvasást lehessen végezni, csak ezt egyéb okok miatt nem használják.
Optikailag csak úgy lehetne megcsinálni, ha egy kamerát tennél a számláló elé, és fényképet készítenél, és azt küldöd tovább. Ez nagyságrendekkel nagyobb feladat.
Nem biztos, hogy az utolsó pirosnál van a mágnes, ha az elsőnél van, akkor az 0,1 m3-t mér.
(#) Elektro.on válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Nah felvettem a nagykabátom.
Ahogy gondoltam, az a bemélyedés valami más okból van ott. A reed relé meg sem nyekken bármelyik részéhez is teszem.
Szerintem az optikaira van felkészítve,öcsak nem értem miért nem a 0-hoz rakták a tükrös részt.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2018
(#) Sztanki válasza job335577 hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Szia!

Igen, tudom, hogy nem én teszem oda a mágnest, és elvileg így nem tudom befolyásolni a mérőt. Ha jól néztem a mérőn, akkor ez ahogy te is írtad 0,1 m3-t mér. Azon kívül, hogy a reed-et odateszem, nem akarom piszkálni az órát.
(#) Sztanki válasza Elektro.on hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Köszönöm, hogy megnézted nekem! Elvileg 0,1 m3-nél ad egy impulzust.

Megkérdezhetem, hogy mennyit vártál az óránál az impulzusra?
(#) Elektro.on válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
A 3. tizedesjegy 4 szer futott körbe. Ami 4 Liter gázt jelent.
Próbáltam értelmes doksit keresni az órához, de nem volt szerencsém. 0.1 m3 váltásig sokat kellett volna várnom.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2018
(#) job335577 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Na, akkor holnap én is megnézem. Talán még találok egy olyan reed-et, ami oda való.
Órám nekem is van itthon, zsír új, nincs felszerelve, hanem a tesztek miatt, amiről írtam.
Egyébként nekem nincs gáz előfizetésem, a csonk ott árválkodik a kerítés mellett.
Az több, mint 100%, hogy azért van ott. De nem muszáj elhinni. Nem akarlak meggyőzni.
(#) dc001 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Elvileg működnie kellene ezzel a tipussal:

Google keresés: g4 rf1 reed

https://www.google.hu/search?q=g4+rf1+reed&tbm=isch
(#) job335577 hozzászólása Dec 27, 2018 /
 
Sziasztok, kellemes napot mindenkinek.
Megnéztem. Egy fajta reed-et találtam itthon, fénykép mellékelve. Ez azonban nem a Te órádhoz való, hanem ahhoz, mint a másik képen látsz. Olyat nem találtam itthon, ami a Te órád helyére illik, de szerintem házilag kivitelezhető.
(#) Sebi válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Ha reed relével nem megy, használhatsz hall-elemet is, azok közt igen érzékeny típusok is vannak.
(#) Peti.Janka hozzászólása Jan 7, 2019 /
 
Sziasztok,
Arra gondoltatok már, hogy a szolgáltató mit fog ehhez szólni?
Nem kötekedés, de csak gyujtószkra mentes engedélyeztetett eszközöket lehet rá szerelni. Azt is csak a szolgáltató engedélyével.
És ezt úgy mondom, hogy évekik voltam szervíztechnikus egy pont ezzel a témával foglalkozó cégnél.
Ipari és magán mérők illetve gázfogadók adatleolvasása és továbbítása a szolgáltató felé.
Peti
(#) nedudgi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
A részletekről tudsz mutatni forrást?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem