Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   103 / 115
(#) lui3 válasza lui3 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Ez alapján kötöttem be de érdekes modon ha a végfoknak az engedélyezö lábára (enable) adtam +- 5v ot akkor tiltásban tartotta a motorokat ha elvettem tölle a + 5 voltot akkor is tiltotta ha +- 5 v elvettem akkor is tiltotta.De amikor csak az 5v + adtam neki akkor egyböl engedélyezte a motorokat .Ugyhogy egy kicsit az is szivatott.

DSC_0185.JPG
    
(#) erzsé válasza lui3 hozzászólására (») Dec 19, 2018 /
 
Köszi. Majd megpróbálom ezt a beállítást is.
(#) locherat hozzászólása Dec 26, 2018 /
 
Sziasztok.
Először is Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek.

A problémám a következő lenne. Hosszú idő (kb fél év) után elindítottam a gépemet. És valami érthetetlen okból nem működik az e-stop, tapintó, és a végállás kapcsolók. Összességében egyik bemeneti pin sem működik.(MACH3) Az x-y-z tengely kifogástalanul működik. Valami ötlete van esetleg valakinek, hogy merre keressem a hibát?

Köszönöm előre is!

Attila
(#) lóri válasza locherat hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Szia!
Lehet, hogy megsérült/átíródott a konfig-od. Van valahol egy beállítás, hogy visszatud menni 50-100 programmal ezelőttig. Azt szoktam ilyenkor visszaállítani, olyan tízre.
(#) locherat válasza lóri hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Szia. És hol találom ezt a beállítást? Merre keressem?
(#) Pali79 válasza locherat hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Felül Config menüpont, ott is első körben a Ports & Pins pontot kellene megnézni.
(#) locherat válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
A ports & pins ellenőrzésével kezdtem. Azok rendben vannak. Ma egy frissen telepített másik pc-n is próbáltam előröl az egészet, de ugyanaz a tünet. A tengelyek működnek, a bemenetek nem. Próbáltam leválasztó kártya nélkül direkrt bekötve, ugyanaz! A kábelcsere sem segített. Egyenlőre tanácstalan vagyok, hogy mi tudott elromolni úgy hogy a gép állt fél évig. Biztossan valami nagyon egyszerű megoldása lesz, de még idő kell mire rájövök. Mivel minkét pc-n ugyanaz a tünet arra gondolok hogy a vezetékeknél lehet valami gond. Hogy mi az még rejtély!
(#) kaqkk hozzászólása Dec 27, 2018 /
 
Készülget a vezérlésem ...Uc300 eth + DD8727 motormeghajtó 2*29v4,3A 2*15v0.2A trafó és a főorsó kapcsolásához 12A 240v os szilárdtestrelé
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) Pali79 válasza locherat hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Ki kellene próbálni, hogy ha párhuzamos porton használod, hogy közvetlenül a párhuzamos kábel végénél aktiválni az egyes bemeneteket, ha akkor sem működik, nem tudom mi lehet a baj.
(#) locherat válasza Pali79 hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Meg lett a bűnös! A nyomtatókábel! Hosszú keresgélés után találtam egy másikat, azzal kifogástalanul működik! Csak azt tudnám hogy mi tud elromolni egy kábelben állás közben? Köszönöm a segítséget & BUÉK.
(#) lóri válasza locherat hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Az ért, pró báld ki sípolni a kábelt. Nekem is volt ilyen és vala melyik érintkezőnél, a hüvely ki tágult az aljzatban. Néha ment, néha nem, a z-tengely.
(#) kaqkk válasza lóri hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Idézet:
„Az ért, pró báld ki”
Cserélni a billentyűzetedet , a space gomb saját életet él ....
(#) lóri válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Ezt a tagoltan írók kedvéért csinálom.
(#) sargarigo válasza lóri hozzászólására (») Dec 28, 2018 /
 
Viszont rajtuk kívül mindenki mást bosszant! :peace:
(#) htibora hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni, amit előre is köszönök. A gondom az hogy meglévő működő 3 tengelyes gépemen annyi módosítást végeztem, hogy az x tengelyt ahogy az a mellékelt képeken is látszik felső meghajtásból alsóra szereltem át, stabilitás miatt, már ami a tengely hajtómotort illeti. Mindent visszakábeleztem működik is. viszont az x tengely léptetése hatványozottan megnőtt 1 mm helyett kb 8mm lép. Fogasszíj fogaskerék, motor minden maradt a régi. Az X, Y tengelyek léptetőmotorjai egyformák, 81, 81 lépés /mm szépen dolgozott eddig, nekem megfelelő pontossággal! Hol lehet a gond? A .grbl beállításait szintén mellékelem. Köszönöm a SEGÍTSÉGET ELŐRE IS. Ha valakinek van ötlete írja meg bátran!
(#) Pali79 válasza htibora hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Ha csak mechanikai átalakítást végeztél az nem okozhat ilyet. Az 1 helyett 8 nekem azt súgja, hogy a mikrolépések beállító jumperei körül nincs valami rendben.
(#) htibora hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Kösz a választ. Utólag nekem is ez lett a gyanúm. Ma megnezem. Remélem csak ennyi. Más aligha lehet.
(#) htibora válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Köszi a tippet. Igen ez volt a gond csak szerencsére. Kicseréltem a junpereket cseréltem és minden helyreállt. Boldogság van!
(#) Pali79 válasza htibora hozzászólására (») Jan 18, 2019 / 1
 
Szuper!
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Léptető motorok tesztelésére vettem DRV8825 vezérlőt, CNC shield-et és egy Arduinot.
A shielden a csoki felett látszik, hogy a tengelyeknek a dir és step kimenetére rá lehet csatlakozni
kívülről is. Mivel a műhelyemben még nincs internet ezért az Arduinora egy power bankból adtam 5 voltot. A step jelet egy Ne555- el állítottam elő. Sajnos a motor nem forog. Egyik tekercsen ~ 300 mV a másikon ~ 700 mV mérhető Az enable +3,5 V, a reset és a sleep 3,2 V az M0, M1, M2 testen van.
Tudna valaki segíteni?
(#) Pali79 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
A gomb melletti EN/GND tüskére tegyél egy jumpert.
Szerk: elolvastam újra..... A motornak külön táp megvan? Vedd le az ardut ha külső jelről akarod hajtani és a shield-nek adj 5V-ot.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) nagy hoho válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Köszi, megyek megpróbálom.
(#) nagy hoho válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Működik, neved imába foglalva,köszönöm szépen.
(#) usane hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
Üdv!

A4988 drivert akarok vezérelni.
A step jelnek van valami krtiériuma minimum illetve maximum hosszra vonatkozólag?

Tárgytalan. Megtaláltam az adatlapban.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2019
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Valahogy nem igazán teljes az adatlap. Azt írja Ton min 1us, Toff min 1us. Viszont csk bizonyos arányok között tudom működtetni. Nem számoltam ki, de úgy nagyjából 25-50% kitöltés kötött. Van ezzel a vezérlővel valakinek tapasztalata?
(#) Bakman válasza usane hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
A Ton időnek van kritikus szerepe, mikrolépéses üzemmódban. Már nem emlékszem az értékekre de ha a Ton túl hosszú, téveszt. A legegyszerűbb egy függvényegenátorral játszani vele.
(#) Pali79 válasza usane hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Lehet én értelmezem rosszul a dolgot, de ha mindkét időre ugyanakkora időt állítunk be akkor az 50% kitöltés. Nem? Ha a Toff időnek hosszabbat állítasz be azzal tudod csökkenteni a fordulatszámot. A Toff időt egész hosszúra is be lehet állítani, de nyilván ekkor nem lesz egyenletes a forgás. Vagy valamit félreértettem?
(#) usane válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Nem értetted félre, ezt próbálom megvalósítani, de mtöbb fokozatot akarok. 50us a Ton és ennek többszöröse a Toff. 1:10-ig működik.
(#) Pali79 válasza usane hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Nem egészen értem. Ha a Toff túl hosszú akkor már nem működik?
(#) usane válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Ahogy mondod. 1:10-nél még megy, tehát monjuk 50us on és 500us off az még ok, még talán az 50/550 is, de már határeset. 50us on 600us off már nem megy. 20 fokozatot szerettem volna, de máshogy kell megcsinálnom.
Következő: »»   103 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem