Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2986 / 3553
(#) mek-elek válasza t-dani hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Talán nem kellene ezt a parazsat szítani.
(#) tbarath válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
A truecrypt (mostanában inkább veracrypt) pont erre való
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Pedig az adatlapodon is ott van. Tehát bármelyik HE fórumtárs is hozzájuthat. Ami nem baj, csak növeli azok számát akik hasonló helyről, helyekről megtudhatták. Viszont neked is kell annak a címét tudnod aki írt. Tehát nem kell keresgélned.
(#) jani1987 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 25, 2018 /
 
Mindegy. Jó szórakozást hozzá.
(#) Gafly válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 26, 2018 /
 
Neked ebben tökéletesen igazad van, mert ugyan hiába vette le Topi (szerintem teljesen jogosan, mert azóta én sem kapok annyi gyalázkodó levelet oda) a nyilvánosan elérhető adatok közül a levélcímet, ha valaki felrakja a bemutatkozásába...
Valamint azon is elgondolkoznék, miért írja ki, hogy "Józsi", ha nincs ismerősnek felvéve?
A harmadik meg az, hogy miért olyan biztos HE tag próbálja szívatni Janit?

Ugratni meg azt lehet, aki ugrik...
(#) rihekopo32 hozzászólása Dec 26, 2018 / 2
 
Boldog Karácsonyt Nektek!
(#) t-dani válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 26, 2018 / 2
 
Mióta sötét homokba dugom a fejem, azóta igazán szép csak az élet. Illetve főleg akkor, ha nem is beszélünk az azon kívüli világról. De ha beszélünk / írunk / olvasunk is, a karosszékből minden olyan egyértelműnek, csillogónak és távolinak, megfoghatatlannak tűnik. És majd mindenki úgyis megoldja a maga életét. Ott, a messzi-messzi távolban, az Etherneten utazó biteken túl.

Mindeközben élő és létező, érző emberek valódi sorsáról és életéről van szó, senkit ne zavarjon. Csak legyintsen egyet mindenki és írjon mindenféle csúcskirályságot a kényelmes fotelből.

Mióta az internet elterjedt, nem csak a butaság és ostobaság terjed a futótűznél gyorsabban, de a brutális mértékű közöny és a fotelből megmondóemberek is.
(#) attika hozzászólása Dec 27, 2018 /
 
Sziasztok.
Nem találtam külön topicot erre így feltenném itt a kérdésemet.
Ezekbe a kis fűtőpatronokba mi az a fehér anyag amivel be van ragasztva a közepe?
Lehetséges, hogy csak sima hővezető ragasztó?
Ha megkapargatom akkor olyan mint a vakolat

patron.jpg
    
(#) Szárnyas válasza t-dani hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
És mégis hogyan gondoltad, mit kellene tenni Janinak, hogyan kellene neki kiiktatni az illetőt, hogy tovább már ne ronthassa a társadalmat? Szerintem nem gondoltad át te ezt te igazán, mielőtt leírtad volna a véleményedet.
(#) Szárnyas válasza Gafly hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Emellett úgy látom, hogy vezetéknév is tartozik a József mellé, csak az ki lett törölve.

A harmadikra: Pont egy regisztráció választ el bárkit attól, hogy tag legyen itt.
(#) jani1987 válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Az email cím amiről küldték a fórumhoz tartozik mivel egy nem túl régi hozzászólásomhoz csatlakozik.
(#) deebo válasza attika hozzászólására (») Dec 27, 2018 / 1
 
Kerámiára tippelnék.
(#) bbalazs_ válasza attika hozzászólására (») Dec 27, 2018 / 1
 
a) Gipsz
b) Fehér cement (fugázó)
(#) attika válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Akkor ez házilag simán kivitelezhető.
Erre lettem volna kíváncsi.
Köszönöm.
(#) nagym6 válasza attika hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
A speciális csempe-járólap fugázó anyag sokkal keményebb, szerintem jobb. Attól függ, mennyire melegszik, repedhet bármi.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2018
(#) attika válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Maximum 240 fokot kéne kibírnia, igazából nem is patronhoz kéne hanem egy hőérzékelő elemet PTC-t szeretnék egy kis rézcsőbe beragasztani, bár annál meg nem árt ha jó a hővezetése is.
Lehet megpróbálom hővezető ragasztóval beragasztani és a végét meg fugázó anyaggal lezárni.
(#) zolika60 válasza attika hozzászólására (») Dec 27, 2018 / 3
 
Nem csemperagaszó, hanem samottpor és vízüveg keveréke.
(#) Gafly hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Sajnálom a bácsit.

Mellesleg többször gondolkoztam már azon, amikor néha odaszúrja mellettem egy "sportos" motor/átalakított autó és ugrok egy nagyot, hogy a "menőzésen" kívül mi értelme van?

Arról nem szólnak a hírek, hogy volt-e érvényes műszakija (tényleg hangot kell mérni a vizsgához), meg hogy megállt-e segíteni?
(#) attika válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2018 1 / 1
 
Idézet:
„Mellesleg többször gondolkoztam már azon, amikor néha odaszúrja mellettem egy "sportos" motor/átalakított autó és ugrok egy nagyot”


Na ilyenkor kéne elgondolkozni, hogy van e értelme/szabad e még vezetni, nem?
Ha elmegy melletted a pályán egy sport kocsi/motor és te megijedsz és félrerántod a kormányt, akkor a sportkocsis lesz a hibás?

Most nem egy lóról van szó aki nem tud lereagálni egy neki igen szokatlan hangot és megvadul.
(#) lóri válasza attika hozzászólására (») Dec 29, 2018 / 1
 
No-no! Egyszer voltam gyalogos, és jött egy motoros, olyan üveghanggal, hogy azt gondoltam, hogy ezt szívesen hátbapuff, egy puskával. Iszonyú hangja volt, ráadásul még a babakocsisnak is jóleshetett, nembeszélve ( egybe kell-e írni?) a babáról.
(#) granpa válasza attika hozzászólására (») Dec 29, 2018 / 2
 
Valamit összekevertél. Nem vezetés közben ugrik. Ültem mellette sokszor.
A ló meg hiába szokta meg a normális forgalmat (biztos nem először ment a forgalomban), ha egy ilyen primitív barom belebőget a fülébe és "ezerrel eldönget" mellette. Edzett katona és rendőrlovak sem bírják az ilyet! Csak könnyebb őket megfékezni.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2018
(#) nagym6 válasza lóri hozzászólására (») Dec 29, 2018 / 2
 
Idézet:
„( egybe kell-e írni?) a babáról.”
Egybeírjuk: "babáról".
(#) weend válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Ez a kordé, mit keresett a közúton? A képekből látszik, hogy ezen egy szikra fék sincs!
Ezt az öregúr magának is köszönheti, és valószínűleg jól meg is büntetik.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Arról "nem beszélve"
(#) tbarath válasza attika hozzászólására (») Dec 29, 2018 / 1
 
De, itt pont egy lóról van szó, ami megvadult attól, amit a gyökér csinált azzal útra nem való sz***al.
(#) nagym6 válasza granpa hozzászólására (») Dec 29, 2018 / 1
 
Igen arra gondolt, de most piszkálódós kedvemben vagyok.
(#) tbarath válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Isten tartsa meg a jó szokásodat
(#) lóri válasza granpa hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Igen, erre gondoltam, nem a babáról-ra. De mindent én se tudhatok.
(#) gkari válasza weend hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
A video 6p.-nél szépen mutatja a leszakadt fékkart!
(#) weend válasza gkari hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Nálam a videó 1:47 hosszú, a hatodik percet nem látom, de ha volt is fék sokat nem ért. Azért fél lóerőt, illene egy közúti jármű fékének megállítani.
Következő: »»   2986 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem