Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2987 / 3552
(#) zolika60 válasza weend hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Lovaskocsin nem kötelező a fék.
(#) nagym6 válasza weend hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Ilyen könnyű kocsit szerintem a ló oda ránt ahova akar, befogott fékeknél is.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
A hajtónak viszont meg kell tudnia állítani a fogatot.
(#) weend válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Tanyán lehet, de közúti forgalomban csak fékezhető jármű vehet részt.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Mi is borultunk már árokba szekérrel a kombájn miatt.
(#) zolika60 válasza weend hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ez nem így van. Egy lovas a nyeregben, az állati erővel húzott kocsi, de a kézi kocsi is részt vehet a forgalomban, ahol külön nincs tiltva. Például autópálya.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ez vonatkozik minden járműre, nem csak a lovaskocsira, mégsem mindig sikerül. A balesetek igen kicsiny részéért lehet a lovaskocsikat okolni.
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Tudtommal autópályán csak olyan jármű közlekedhet, amelyik önerőből 60Km/h sebességre képes. A 60Km/h lehet téves.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ezért írtam, hogy ott például nem közlekedhet.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Visszatérve az eredeti kérdésre (és nem beszélve az adott település speciális helyzetéről), vannak szabályok a hangra és forgalomban részvételre vonatkozóan:
- Bővebben: Link
- Bővebben: Link

Idézet:
„11. § Zajkibocsátásra és rezgésre vonatkozó üzemeltetési műszaki feltételek
A jármű kipufogónyílás közelében mért közeltéri zaja (álló helyzeti zaj) nem haladhatja meg a típusbizonyítványban megadott közeltéri zaj 5 dBA-val megnövelt értékét. Ha a járműnek típusbizonyítványa nincs, vagy abban a közeltéri zaj értéke nem szerepel, abban az esetben a mért közeltéri zaj nem haladhatja meg a 3. számú mellékletben szereplő határértékeket.”

Bármit is jelent az az 5 darab "A", bár szerintem nem sokat...

Van aztán az a része, hogy a "szemből jövő autós hívott mentőt", meg hogy 80 évesen koponyatörés nem egy leányálom. Mindketten "menőztek", a maguk eszközeivel...
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
Jé, nem látom benne az EMC követelményeket, régen voltak. Pedig egyre fontosabb lesz az elektromos autókkal kapcsolatban. Vezérlés, inverterek zavarkibocsájtásai.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
Zajkibocsátást még soha nem mértek illetékesek, vizsgán sem. Szerintem azt sem tudják, mi a zaj.
(#) bbb válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Akkor inkább az 1990/5-ös és 6-os KÖHÉM rendeleteket olvasgasd Ezek vonatkoznak a gépjárművek forgalomban való megfelelőségéről.
Nagyon érdekes dolgokat lehet ám kiolvasni belőlük. Pl. leírják a kezelőszerveken alkalmazandó szimbólumok felépítését is (a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet B. Függelék B/2. számú mellékletének II. része). Ezernyi apróságot szabályoznak benne, érdekes esti olvasmány.
(#) fastaction válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
Egy - egy tuning show közben a parkoló autókat szokták , csak megvizsgálni , bár legtöbbször a leengedett futómű , miatt veszik el a forgalmikat a " gyerekektől " . Motorosokat viszont szokták büntetni a jelzés nélküli kipufogóért is . Gyermekkoromban a szomszéd utcában akartak lapáttal leverni a tuning Riga ordenáré hangja végett , amit , manapság , már meg is értek .
(#) rihekopo32 hozzászólása Dec 30, 2018 / 1
 
Sziasztok,
úgy hozta a sors, hogy pénzt szeretnék elásni a kertben. Szerintetek milyen IP védettségű
doboz alkalmas erre a célra?
(#) Kovidivi válasza rihekopo32 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Milyen valutát? Értékromlással számolsz? Mennyi időre ásnád el a pénzt? Én biztosan 10x zacskóba raknám, meg valami normális védettségű dobozba, meg rengeteg nedvesség szívó gyöngyöt a pénz mellé.
(#) Remci válasza rihekopo32 hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
Hozd el hozzám,majd én vigyázok rá
(#) Ge Lee válasza rihekopo32 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nem tudom mennyit szeretnél elásni, de jobban jársz egy vastag falú műanyag csővel, aminek ledugózod a két végét. Az úgy néhány száz évig ellesz a földben. Bár én olyan dolgot nem ásnék el ami csak veszít az értékéből. Akkor vennék inkább rajta aranyat és azt ásnám el. Vagy ingatlant, azt el sem kell ásni.
(#) sany válasza rihekopo32 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Gyerekkoromban én is ástam el majdnem egy teljes zacskó 1-2 Ft -ost az udvaron. Na jó ezek aprók voltak. Remélem majd egyszer megtalálja valaki.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Idézet:
„Akkor vennék inkább rajta aranyat és azt ásnám el.”
Itt a fémkeresősők megtalálják.
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nem jó, azt látja a szomszéd és az adóhatóság is.
(#) weend válasza rihekopo32 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Az a helyzet, hogy ha nem szivattyúzod ki a levegőt a dobozból, akkor a falán kicsapódik a levegőben lévő páratartalom. És így szép lassan, egy pár hónap alatt elrothad a pénzed
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 1
 
Ami a földben van az meg alapból az államé.
(#) nagym6 válasza pjg hozzászólására (») Dec 30, 2018 / 2
 
Akkor vigyék tőlem a vakondjaikat.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Ültess Vörös Paréjt, attól elmennek, és szép is.
(#) Bakman válasza granpa hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Pontosabban kikerülik. Tapasztalat.
(#) zolika60 válasza rihekopo32 hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Rossz ötlet.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Anno, nálunk, Csepelen, eltűntek a telekről.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2018
(#) Action2K válasza granpa hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Van nálunk vörös is, meg fosos is, meg vakond is.
(#) peti333 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2018 / 1
 
Mert az EMC követelményeknek semmi köze az üzemeltetéshez, amiről a KöHÉM rendelet is szól. Most is vannak EMC követelmények, évről évre egyre komolyabbak, de ezeket a típusbizonyítvány kiadása előtt ellenőrzik.
Következő: »»   2987 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem