Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   168 / 207
(#) mraulajos válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Mit takar a megfelellő antenna, a jó érzékenységű rádió? (tip) Ez a rádió milyen kategóriába tartozik? Rengeteget kipróbáltam. Elcsodálkozok az új autókon, hogy milyen szuperul szólnak benne a rádiók. Olyan adókat lehet fogni, ami egyéb rádiókkal képtelenség, esetleg a sugárzó antenna lábánál.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2019
(#) HA5AWS válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Szia!
A rádió kategóriája jó de az érzékenysége ránézésre nem mondható meg. Az jó és rossz készülék pontosan ugyan úgy néz ki! Meg kell mérni. A jobbak 5uV körül már szólnak sztereóban 20uV körül már használhatók. Antennák közül a hosszabb pálcás kivitelek jobb hatásfokúak, illetve a méretezett kivitelek. Negyed hullámú pálca kb. 0,75 m. Tudnak trükközni feltekert antenna pálcákkal azok rövidebbek nem sokkal rosszabb hatásfokkal. A vétel helye sem lényegtelen de az már egy másik téma. Két készüléket csak azonos helyen egy időben lehet összehasonlítani.
Üdv: Gábor
(#) cs_gabor hozzászólása Jan 4, 2019 /
 
Sziasztok,

Kedves kollégám keresett meg az alábbi linken található egységgel kapcsolatban, hogy ez használható-e az autóban, az AUX bemeneten keresztül valóban le tudja játszani a pendrive-on található számokat?
Nekem kicsit érthetetlen a dolog, honnan is kap mondjuk tápot, illetve nincs semmilyen gomb a számok közötti lépéshez sem.

A tanácsokat köszönöm előre is.

http://color.addel.hu/28804-autos-kiegeszitok/654499-usba-aljzat-4p...k-dugo
(#) mraulajos hozzászólása Jan 5, 2019 /
 
Hali!
Valaki használ, vagy próbálkozott már illyen rádióval? A tuner érzékenységre lennék kíváncsi.
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Igen érdekes. Megpróbáltam utánajárni. Gondolom, Te is
Műszaki adatok címén sok hablatyot láttam, adatot csak kettőt. Teljesítmény 4 * 50 W, meg RCA kimenet 2 V. Semmi több.
Valamelyik fórumon feltett kérdésedre egy nagyonokos azt válaszolta az érzékenységre, hogy jó, mert ő sokat szerelt.
Jó, jó de mégis mennyi az annyi? A műszaki adatok között felsoroltak mindössze a képességekre (features) korlátozódik az, hogy van, meg nincs, az nem műszaki adat.
Úgyhogy a műszaki adatok a gyártó honlapján is egy nagy semmi.
Bővebben: Link
(#) HA5AWS válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Igen sajnos a mai világban tudomásul vesszük, hogy egy berendezés a technika csúcsa. Csak azt nem tudjuk az adatokból mennyire. Sajnos marad a nehezebbik út meg kell mérni. Sajnos még az sem garancia, hogy általában egy készülék jó érzékenységű, lehet egyedi hiba is. A napokban előszedtem pár készüléket, az újabb generációs készülékek tudják a 2-5 uV érzékenységet. Sajnos ettől még lehet, hogy a bemenő fokozat hibás, ott messze elmarad az előbbitől de a helyi adókat még fogja. Egy mérést még az antenna felől jó lenne mérni, hogy az antenna testelése ohmosan megfelelő-e illetve a belső vezető folytonos-e, nincs átmeneti ellenállás egy csatlakozónál.
Üdv: Gábor
(#) pucuka válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Ezzel csak az a gond, hogy csak akkor működik, ha már megvetted a rádiót, azaz eső után köpönyeg.
Aztán még nem mindenkinek van lehetősége mérésre.
(#) Udvari Zsombor válasza cs_gabor hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Azt nem tudni hogy mihez is lenne jó az az adapter, de a linkeden látható képen egy szabvány AUX sztereo jack bemenet látható, ahova pl. jack-jack kábellel csatlakoztathatod a telefonodat, viszont ettől az adaptertől még semmi se válik pendrive-mp3 képessé! Ráadásul az addig oké hogy
Idézet:
„Autós fejegységekhez használatos pendrive csatlakozására”
viszont ez nem jó ám akármelyik fejegységhez! Jó, az ára "szinte filléres", tehát éppenséggel megpróbálhatod, de azért ne várj tőle csodát...
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Idézet:
„Ezzel csak az a gond, hogy csak akkor működik, ha már megvetted a rádiót, azaz eső után köpönyeg.”
Hát ezaz, a képen látható rádióval jártam így. Tuner vétel nulla, az RDS ről nem is beszélve. Szerencsére visszakapom az árát. Talán.

2000.jpg
    
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Idézet:
„Valamelyik fórumon feltett kérdésedre egy nagyonokos azt válaszolta az érzékenységre, hogy jó, mert ő sokat szerelt.”
Én tettem fel a kérdést.
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Igen láttam. Az a baj, hogy másolják a mobiltelefonos szokásokat. Azoknál nincs részletezve a műszaki paraméterek, csak a tulajdonságok. De azért az egészen más dolog. Ott a hálózat üzemeltetője, mielőtt forgalmazná a készüléket alapos méréseknek, vizsgálatoknak, és teszteléseknek veti alá a forgalmazni kívánt eszközt, úgyhogy a vásárlónak nincs dolga a részletes műszaki paraméterekkel, elég csak a tulajdonságaival törődni, aszerint választani.
Ez persze nem áll egy autórádióra.
(#) cs_gabor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod. Én sem érzem, hogy ez egy MP3 lejátszó lenne, de az egyik végén USB aljzat van, szóval nem tudom akkor ez valójában mire való.
(#) Inhouse válasza cs_gabor hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Vannak olyan autórádiók, amik felkészítettek erre, csak azokon megy (ill. talán Apple marhaság is). Igazából az egész csak egy átalakító a két csatlakozó között, azért 4p a Jack.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) lzh6k4 hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Azt tervezem, hogy egy régebbi kazettás autórádióba beépítek egy mp3 decodert. A tervem, hogy kiszerelem a kazettás részt és oda menne be a modul. A célom az, hogy amikor az mp3 modul aktiválódik, akkor a rádió kezelőgombjai vezérelnék az mp3 modult. Szerintetek sima párhuzamosítással megoldható, vagy valamilyen leválasztó elektronika kellene a rádió gombjaihoz.

Itt találtam hasonlót, ezek a tranzisztorok mit hivatottak: Bővebben: Link

Köszönöm
(#) Uviktor válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Üdv!
Sajnos a Blaupunkt nevet megvásárolta egy (talán kínai) kommersz műszaki cikkeket gyártó cég.
Itt már csak a név a régi,a minőség nem.
(Bár a régiből is voltak melléfogások,de kiemelkedöen jók is...)
Annak utánanéztél,nem-e igényel a járműved antenna erősítő bekötést/külső erősítőt?
(#) mraulajos válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Hali!
Rendes volt a forgalmazó visszatérítette az árát teljes összegben.
Igazad van sajnos a Blaupunktal kapcsolatba. Volt régebben nekem is, ill. szerelgettem be.
Nagyon jók voltak. Ez, a mostan szóban forgó, tuti hogy kínai. Ahhoz képest, amit tudott, gyanúsan olcsó volt. A rádió vételen kívül, minden tökéletes volt. CD lejátszó, telefon kihangosító, SD kátya olvasó, pendrive. Az antenna erősítő folyamatban van.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Uviktor arra gondolhatott, hogy ha az autódban van egy ilyen antenna erősítő gyárilag és a fejegység cseréje után nem kapott áramot, akkor rosszabb, mintha nem lenne a rendszerben. Táp nélkül nem igazán fog jönni semmilyen adó, mindegy milyen gyártó készüléke a rádió.
(#) Uviktor válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Igen,így értettem.
Ha van gyári antenna erősítő,de a vezérlő(ant.remote) vezeték lobog a levegőben,abból nem lesz vétel semmivel sem.
Pl némely VW csoportnál pedig egy külső ant.erősítőt szükséges tenni,ha nem gyári a fejegység.
Amit persze szintén be kell kötni az ant.remote(általában kék vagy kék-fehér)vezetékre.
(#) bugyi680 hozzászólása Jan 21, 2019 /
 
Üdv!
Van egy Peugeot-ba való autós rádióm.Hátul a csatlakozón a N.C. jelzésű kivezetés a Not Connect lenne?
(#) vargaf válasza bugyi680 hozzászólására (») Jan 22, 2019 / 1
 
Ahogyan a rádió típusa és a mellékelt fénykép alapján ( nem ) látom biztosan nem az lesz, mert a "nem csatlakoztatott" csatlakozónak mi értelme lenne?
(#) Zoli1976 hozzászólása Jan 30, 2019 /
 
Üdv mindenkinek! Vettem egy androidos 2 din-es autórádiót (kamera, Gps).... A kérdésem az lenne, hogy amikor betettem az autóba, az autórádió kijelezte a csatornát, hogy melyik rádió szól pl: Petőfi sőt a dalt is kiírta... Valahogy ez eltűnt csak a csatorna számát írja ki Pl: 102.00... A rádiója átlagos mint más 2 dines fejegységesnél tehát nem más programmal működik. Be lehet valahogy állítani rajta, hogy kiírjon mindent? Azóta többször csináltam resetet is de semmi....Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) Milan01 hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
Sziasztok.
Lenne egy problémám, remélem találkozott már valaki a jelenséggel és orvosolható a hiba. Adott kettő 2din-es fejegység. Kínai gyártmány (tudom.. ), az egyik androidos a másik síma GPS-es. Beszereltem mind a kettőt az egyiknél ki kapcsolt a sebesség mérőm és ha az autó mozgásban van olyan mintha a fény érzékelője megzavarodna és elkezd besőtétedni majd újra kivilágosodik. A másik (az androidos) ugyan nem kapcsolja ki a km órát de az autó idnulása után ki be kapcsolja a tolató kamerát. Érthetetlen. Azért gondolom hogy a kábelezésnél lehet a hiba mert mind a kettő tökéletesen működik addig amíg nem lendül mozgásba az autó.
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Joe_001 válasza Milan01 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Üdv!
A tolatókamera ki-be kapcsolgatása szempontjából lekötötted már a hátramenet lámpa kapcsolójáról a vezetéket akkor is csinálja a hibát? Bár a CAS BUSban is van valami zavar. Meg kéne nézni a rádió beállításait, esetleg a CAN BUS adapter? Ez beleszólhat a másik hibába is.
(#) Uviktor válasza Milan01 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Üdv!
Azt írd meg légyszi,milyen jármű.
VW csoportnál régebben pl.felvitték a rádióhoz a sebesség jelet a sebességfüggő hangerőhöz.
Lehet hogy pont ott van valami más az ISO csatlakozójában a kínai cuccnak.
Pl.a világítás,mert dimmer funkcióhoz az is van...
Pont ez lehet,amit leírtál.
A sebességjelre van csatlakoztatva a világítás,a másiknál meg akármi,de "lehúzza" a sebességjelet.
(#) HA5AWS válasza Zoli1976 hozzászólására (») Feb 2, 2019 / 1
 
Szia!
A gyári beállításokba kellene bemenni ott a tuner beállításoknál az RDS-t kell bekapcsolni. Elvileg nem kéne resetkor elfelejtenie, de ez készülékfüggő. A gyári beállításokhoz lehet, hogy kér jelszót, ez nálam 126.
Üdv: Gábor
(#) mraulajos hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Hali!
Lehet rossz helyen kérdezem.
Az autómba hangszórót szeretnék vanni. Nem tudtam kinyomozni, az ár, ami melléjük van írva, az párra értendő?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Ha konkrét linket adsz, talán többet segíthetnénk. Általában szettnek/párnak írják, ahol párban van, ahol nem, ott meg az árnál /db van.
Az első szettek, kalaptartóba valók párban járnak, a mélynyomók meg magánzók.
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
(#) attika válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
1 párra értendő az ár, vagyis 2db van egy dobozba.
(#) mraulajos válasza attika hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Köszönöm!
Következő: »»   168 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem