Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógépmotor bekötése
 
Témaindító: Dióda, idő: Szept 30, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 22
(#) mlaci989 válasza Saradas hozzászólására (») Jan 2, 2019 /
 
Érdekes hogy még írja a tábláján hogy melyik fordulaton mennyi ideig tud menni mert túlhevül.. Az az 50uf kondi meg nagyon erős ennek a kis motornak.
(#) batkamano hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziastok!
Segítségre lenne szükségem. Van egy motorom,de nem tudom hogy kell bekötni,légyszi segítsetek.
Pl azt sem tudom mi az a két piros vezeték,mi a funkciójuk.
Előre is köszönöm.
(#) uniman válasza batkamano hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Hello! A piros vezetékek a tachogenerátor kivezetései. A hozzávaló vezérlő abból veszi az információt, hogy a mennyi a motor fordulatszáma...amely könnyen 10000 f/perc-nél is több lehet.
(#) batkamano válasza uniman hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Köszönöm! Akkor azt nem kell bekötnöm, úgy érzem Esetleg a többi?
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) uniman válasza batkamano hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Veszélyes direktbe rákötni ezt a motort a 230V-ra...ha nincs korlát, akkor "szétpöröghet": Bővebben: Link
A tiéd max. 9600-al foroghat... (de az állapota nem túl bizalomgerjesztő).
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) mlaci989 válasza batkamano hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Egyet értek uniman-al. Meg mit kezdenél vele direkt 220 ról akkora fordulattal??
(#) uniman válasza batkamano hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Egyszerű triakos fordulatszámszabályozón keresztül bekötheted, de csakis a próba kedvéért. De leszabályozva meg nagyon lecsökken az "ereje"...
(#) batkamano válasza uniman hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
akkor mit kezdjek vele? kuka? fordulatszám szabályzót hova kössek? Csak mert egy kisebb késélezőt akarok csinálni belőle.
(#) erbe válasza batkamano hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Hajtsd meg akkutöltőről! Késélezőhöz úgyis lassú fordulatszám kell.
(#) batkamano válasza erbe hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
ehhez a fajtához nem,kell azért fordulat.
(#) erbe válasza batkamano hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Nem ok nélkül használnak az igazi késélezők lassú fordulatú vizes köveket.
De ez a motor nem erre való. Legfeljebb áttétellel tudnád hasznosítani csökkentett feszültségről.
(#) batkamano válasza erbe hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
230v fordulatszám szabályzással nem lehet megoldani?
(#) gergo73 hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy EUDORA 455 S tipusú mosó/szárító gépem. Régi darab. Semmi digitális cucc, csak mikrokapcsolók és aszinkron motor, két fordulatszámú a mosás/szárítás 670 fordulat/perc a centri 2800 fordulat/perc. A kondik kimérve, jók, programkapcsoló jó, a motort újra tekercselték, mert az előző tulajnál bedöglött a forgásirány-váltó mikrokapcsoló (egy common csati és a kettő saru ahová ide,oda átkapcsol) szóval a 670 fordulat/perc része leégett, újratekercseltettem, motor a próbán jó, jobbra, balra forog, a 2800 fordulat/perc (centri) is rendben. A lényeg. A motor a gépben 670 fordulaton CSAK egy irányba hajlandó forogni, amúgy minden rendben, szivattyúzik, melegít, mágnesszelepek jók, vízszintmérő jó, a program lefut, centrizik, stb. csak egy irányban forog állandóan a motor, AMIKOR a mikrokapcsolót a tengelyen lévő bütyök benyomja, tehát irányt váltana a motor azonnal leáll, a mikrokapcsoló felengedésekor azonnal indul, persze a forgásirány ugyanaz marad. Nem tudom, zárlatos zavarszűrő kondi miatt lehet ez a dolog, mert ilyenről is hallottam már. Az a bajom hogy ehhez az Eudorához (EU 455 S) nem tudok sehol kapcs.rajzot szerezni, a netet is széttúrtam már de semmi, csak EU 456/457 tipushoz van rajz de az nem ilyen(( Itt is néztem pár fórumot, írtam, stb. de sehol semmi. Kérem aki tud, segítsen. Üdvözlettel: Gergő
(#) mlaci989 válasza gergo73 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Szia.
Én úgy keresném ki a hibás kontaktot,mert valahol nem kapja meg a motor ami kell neki,hogy beindítod a gépet. Mondjuk mosás. Ilyenkor ugye beszedi vizet,forgat jobbra-balra. Amikor átkapcsol hogy kellene forogjon a másik irányba amerre nem megy,akkor rögtön kihúzod a kábelt a falból! Semmit nem bántasz a programkapcsolón semmit nem tekersz el. Lehúzod a motorról a csatlakozót-kat és megméred hogy meg-e kapja a hálózati kábelről a fázist,nullát meg a kondit. Tehát egyik mérőcsúcs a villára a másik a motorhoz vezető kábelokra. Így kiszúrhatod mi hiányzik neki és kikeresed hol veszik el meg mi. Mérni kell.
(#) VIM válasza gergo73 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Szia!Talán a program kapcsoló lett hibás mert az a retesz kapcsoló a forgásirány váltáskor bont, hogy a program kapcsoló fordítani tudjon a forgásirányon a program szerint. Bővebben: Link
(#) gergo73 válasza VIM hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Köszönöm, megnéztem. Az én videóm Én készítettem a videót, én vagy G. Gergő néven a youtube-on.
Jövő héten jön egy gyári állapotú EUDORA motor, ami jó, nem volt áttekercselve. Berakom azt, mert szerintem a motor kivezetéseivel nincs rendben valami.
Rajz arról van, hogy hová, melyik a saru/vezeték megy, hogy van a motor helyesen bekötve gyárilag.
Mondta a szaki aki tekercselte a motort, hogy valami probléma volt a tekeréssel és lehet, hogy valamit nem jól csináltak.
Kipróbálom egy eredeti-bontott de üzemképes motorral és ha akkor sem működik a forgásirány váltás, na akkor jön az agyalás, mérés, stb.
Nagy nehezen sikerült másik, jó motort szereznem.
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Meg fogom írni, mi lett a dologból, lehet hogy le is videózom.
Üdvözlettel: Gergő
(#) VIM válasza gergo73 hozzászólására (») Feb 2, 2019 /
 
Hát ez profi! Nem gondoltam volna de nem is néztem a nevet ... Az nem lehetséges, hogy a motor lassú fordulatú kivezetései nem jól lettek csatlakoztatva a forgásirány váltáshoz?
Idézet:
„motor a próbán jó, jobbra, balra forog”
Külön van a két sebességnek a tekercselése kialakítva. Vagy ennek a régebbi típusnak nem hat kivezetése van?
(#) gergo73 hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Ha felcserélem a sarukat, akkor visszafelé forog, de ugyanúgy nem vált irányt magától. Holnap beteszem a másik motort ami gyári tekercselésű és jó. Aztán kiderül minden.
(#) gergo73 hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Sziasztok, a motor tekercselését rontották el a műhelyben 22.000 Ft-om bánta, persze papírt nem adtak róla... Beépítettem a bontott, de jó motort, érdekes módon egyből tökéletesen működik a forgásirány váltás és így a mosógép is.
Meg is nézhetitek videóm róla:
https://www.youtube.com/watch?v=P2cpIM-CX80

Üdvözlettel:
Gergő
(#) nekim hozzászólása Máj 8, 2019 /
 
Kedves Fórumtársak!
Szükségem lenne segítségre, a fent említett motor bekötésénél.
Egy régi Fagor Fe-418 mosógépből és egy újabb Bosch WAA2016KBY/05 mosógépből kénytelen voltam építeni, egyet. Eddig minden "simán" ment csak a motor bekötésnél akadtam el. A régebbi motor ib-mei 2/12-158/fa55 szénkefe nélküli öt vezetékes, az újabb 1ba6738; 9000 316043 szénkefés, 6 vezetékes. A régebbi kondiját átteszem a motorral együtt, csak a bekötésnél kellene kapcsolási rajz, vagy leírás, esetleg más segítség.
köszönöm előre is!
(#) erbe válasza nekim hozzászólására (») Máj 9, 2019 /
 
Szénkefe nélküli helyére szénkeféset csak a teljes vezérlés kicserélésével tudsz átszerelni. Vagyis azt is át kell raknod a motorral együtt.
(#) CsemanAttila hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Urak. Valaki tudna segíteni ennek a bekötésében? Minden félét talaltam, de ilyet nem.. Egy Aeg gép motorja.
(#) VIM válasza CsemanAttila hozzászólására (») Júl 15, 2019 /
 
Szia! Ha nem kell a fordulat érzékelés a tengely végéről akkor próbáld meg úgy bekötni (összekötni a kivezetéseket), mint egy univerzális motornál. A forgórész szénkeféit és a két állórész tekercseit kösd sorba egymással a szokásos módon. A lényeg, hogy az állórész tekercseinek kezdő és végző szálai is sorba legyenek kötve, mármint a kezdet egy véggel kerüljön összekötve.
(#) kzozo hozzászólása Júl 20, 2019 /
 
Sziasztok. Zajossá vált a képen latható Electrolux mosogép motorja. Csapágyakat kell cserelnem. A motort szegecsek tartják össze, majd lefúrom őket. Ami gondot okoz: az ékszíj tárcsa nem jön le, csapágylehúzó nem mozdítja. Megfogom próbálni hőlégfúvóval megmelegíteni. A tengely hátsó végén valami szenzor van? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) nicolaas hozzászólása Aug 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy jó öreg whirlpool AWG 327-es gépem, szépen forgat jobbra balra, mos, program végig megy, el is kezdi a centrifugázást (gyorsabb forgatás), program kapcsoló kattan, de nem pörög fel 800-as fordulatra!
Ebben már van vezérló elektronika (TDA1085C motorvezérlő IC, BT138 triac) gondolom ezek szabályozzák a fordulatszámot.
Próbáltam a motort kimérni, triacot cseréltem (sejtettem, hogy feleslegesen) mi lehet a baj? Tacho generátor is beleszólhat? Hogy lehet ellenőrizni, hogy az jó-e? 28 ohmot mértem rajta.
Hogy lehetne kimérni a motort, vezérlést, hogy mivel lehet a baj?

Előre is köszönöm a tippeket
(#) ferci válasza nicolaas hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Szia!
A tacho-n mosó üzemben is tudsz mérni, érzékelni feszültséget, de ezt nem ismerem, egyen vagy váltót ad-e le.
Ha nem lesz rajz az elektronikáról, a TDA adatlapját nézd meg, van mintakapcsolás, ami útbaigazítana kissé.
A motorbekötést pedig próbáld megkeresni a neten, hogy milyen rendszerben megy: külön tekercs gyorsban vagy nem.
Itt van kapcsrajz pl.:
user manual
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) nicolaas válasza ferci hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Próbáltam már rákeresni a motorbekötésre, eddig sikertelenül, csak sejtem, hogy ez egy tekercses lehet, mert mosás, jobbra, balra forgatás, centrifuga 500f/perc-800f/perc, sejtésem szerint ez igazán egy motorvezérlő ic könnyedén megoldja.
Ezt a rajzot már nézegettem én is, eddig csak a kapcsolók miatt, de most megkeresem rajta a főmotort.
(#) vargaf válasza nicolaas hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
A mosógép motor két tekercseléssel készült, van egy 2 pólusú és egy 16 pólusú tekercselése! A 2 pólusú a gyors fordulatú centrifugához, a 16 pólusú a mosáshoz tartozik.
AWG327 szerviz leírás
(#) nicolaas válasza vargaf hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Próbáltam kimérni a motor tekercseit tegnap és valóban két tekercset találtam, egy három pólusút és egy két pólusút. A két pólusú lehet a centri? Ehhez nem csatlakozik indító kondi?
(#) vargaf válasza nicolaas hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Valamit nagyon rosszul csináltál mert mindkét motornak 3 kivezetése van kihozva.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
Következő: »»   18 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem