Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3273 / 3940
(#) vargaf válasza Huppancs111 hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Valós effektív érték mérésére alkalmas műszer.
True RMS
(#) Marko Ramiusz válasza Huppancs111 hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Tényleges RMS mérés. Előbb az effektív értéknek kell utánanézni, mindenféle jelalak esetén, aztán jöhet a formatényező.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) ITI47 válasza Huppancs111 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Szia!
Elektronikai betűszó- mozaikszó- és rövidítés-szótár szerint a váltakozó feszültség valós (effektív) értékét méri.
(#) Marko Ramiusz válasza Huppancs111 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
RMS: root mean square, négyzetes középérték, effektív érték
(#) gyulank hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Ezt már nem hiszem el, erre én is válaszoltam rögtön, de láttam, hogy a másik vbálasz is ugyanaz, és töröltem. Nekem meg nem válaszol senki.
(#) Marko Ramiusz válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
gyulank! Mindennek van oka! Mellesleg nem ez volt a kérdés, de hátha tanul belőle a kérdező.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) gyulank válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Akkor beírom újra, nehogy még ne tanuljon belőle.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) gyulank válasza Huppancs111 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ismétlés a tudás anyja, de ezt már előtted beírtam, miben különbözik ez tőle?
Hozzászólásom
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Nem sokkal lehetett előttem, mert tegnap mikor elkezdtem írni, még nem volt rá válasz.
(#) Huppancs111 válasza vargaf hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) Marko Ramiusz válasza Huppancs111 hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Nincs mit, bármikor!
(#) Zolejj hozzászólása Jan 9, 2019 /
 
Sziasztok
Fémkeresőt akarok építeni, Oroszoknál találtam eggyet ami szimpatikus volna a neve Пираты amibe К157УД2 erősítő van, kérdésem az lenne ,hogy honnan tudnék ilyet szerezni vagy esetleg mivel lehet helyettesíteni.
A fémkereső építése itt:https://www.youtube.com/watch?v=H1NIZiOVz80
(#) JZoli válasza Zolejj hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Talán ez megoldja a gondodat:
Bővebben: Link
(#) Bakman válasza Zolejj hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Amilyen egyszerű ez a kapcsolás, kb. bármilyen műveleti erősítővel helyettesíthető.
(#) pucuka válasza Zolejj hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
annyiban egészíteném ki Bakman kolléga hozzászólását, hogy bármilyen kiszajú hangfrekvenciás erősítő megfelel.
Ilyen az eredeti, a uA748, LM101 stb.
(#) ITI47 válasza Zolejj hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Szia!
Nem tudod mire készülsz. A saját topikját olvasva (Házilag építhető fémkereső), nem egyszerű a doldog. Inkább ott érdeklődj, ott biztosan tudnak segíteni.
(#) Bakman válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Amit választott, nem mellesleg kezdésnek, egy egyszerű szerkezet. Jól választott.
(#) Flatlander hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy figyelő áramkört szeretnék li-ion akkuhoz. Tudom lehet kapni készen ilyeneket, viszont mindegyik gyenge amire nekem kell. Igazából védelem sem kell,elég ha egy szem led világítana olyan 2.5-3.0V között. Hogyan tudnám ezt minél egyszerűbben összehozni? Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
(#) boogi33 hozzászólása Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok. Abban kérnék segítséget, hogy egy alkonykapcsolást szeretnék csinálni mikró méretben, egyetlen ledet kéne működtetni gomb elemről 1db 3V-os vagy 3db 1,2Vos vagy amekkora kell ( nem tudom ) erre szeretnék egy rajzot hogy miből milyen kell, meg hogy hogy kell össze kötni. Kezdő vagyok de megértem ha elmondjátok.
UI: próbáltam a keresőt használni de nem találtam ( gondolom volt már téma )
Köszönöm.
(#) Kovidivi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 2
 
Neked szerencsés a helyzeted, mert ennek a védő áramkörnek nem kell folyamatosan az akksira csatlakoztatva lennie, csak amikor megnyomod a porszívó (?) gombját. Itt nézelődj: Bővebben: Link TL431 mindenféleképpen kell, mivel ő lesz a referencia feszültséged, szóval adott, hogy vele legyen a kapcsolás egyedül megoldva. Ennek a bal oldali kapcsolása jó is lenne: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019
(#) tbarath válasza boogi33 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Az a baj, hogy a gombelemnek _nagyon_ kicsi a kapacitása.
Elsőre az jutott eszembe, hogy egy uC, valamilyen fotoellenállás és egy LED előtétellenállással. Az uC mér egyet a fényszenzoron, ha világos van akkor lemegy sleep-be X percre, ha pedig nem akkor felkapcsolja a LED-et. Ehhez sokat "kötni" nem kell, viszont mikrokontrollert programozni igen.

Aztán eszembe jutott ez a videó, kb. a 6. perctől: Bővebben: Link. Ez épp nem mini, de az elv talán használható. Ha találsz egy megfelelően kicsi napelem cellát, akkor azt használhatod arra, hogy egy alapban bekapcsolt FET-et kikapcsolj vele. Vagy a videóhoz hasonlóan tölthetsz is akkut, ami aztán sötétben a LED-et hajtja-
(#) Flatlander válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm, ez valóban egyszerű és tökéletes az adott feladatra.A trimmerrel mit állítok be pontosan? Kössem 2.5V tápra, majd miközben állítom egy ponton világítani fog? Egyébként valóban porszívóba kellene.
(#) Zolejj válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) proli007 válasza boogi33 hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Hello! Számtalan "alkony" topik van. De.. Persze nem kell két Led,ha egy kell.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2019

Alkony3V.png
    
(#) Kovidivi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 10, 2019 / 1
 
Igen. 2.5V-ra fel, és tekerni a potit.
(#) gyulank hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
A PW-2N|3230|N75 feliratos mikró aljából kivett bimetál kapcsolási hőmérséklete mennyi lehet?
(#) fastaction válasza gyulank hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Szia ! 3A , 230V , 75 C .
(#) aramis hozzászólása Jan 11, 2019 /
 
Sziasztok! először is elnézést ,hogy ide fordulok de az aktuális helyen már régen nem válaszol senki. Van egy casio wk 1200 szintetizátor szeretném összekötni a számítógéppel , vettem egy USB összekötő kábelt de ha csatlakozom nem történik semmi az eszközkezelő és hardver jelzi hogy van egy midi de szerintem meg kellene jelenni a klaviatúrának. nem tudom hogy kell e külön hangkártya és azért nem megy vagy elég az integrált asus. alaplapi. telepítettem a CAkewalk progit az is látja de nem működik. Ha valaki tudja kérem írja le a kapcsolódási sorrendet.
(#) tbarath válasza aramis hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ez itt nagyon off...
Következő: »»   3273 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem