Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3272 / 3945
(#) ITI47 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Az nem 1db. led. Az led csoport.
(#) Bakman válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Lásd melléklet. Hol van ehhez képest az összes LED, amelyekre egy általános adatot mondtál? Ezek is csak egy-egy csoportot alkotnak, vannak még halmazok szép számmal.
(#) nedudgi válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Pontosítanék.
Egy elemi LED morzsára legfeljebb 5V feszültség kapcsolható - záróirányban.
Nyitóirányban a működéshez szükséges nyitófeszültséget lehet értelmezni, azonban az átfolyó áramot korlátozni kell. Minden esetben. A maximális nyitófeszültséget az áramot korlátozó alkatrész(ek) tűrőképessége határozza meg.
(#) ITI47 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Vannak a ledek, meg vannak a led csoportok. Én a ledekről írtam, azokra érvényesek, amit írtam. A kismotoromra ilyen ledeket szereltem az indexekbe 3-3,4V-os, 3W-os. Oldalanként kettőt, foncsorba ragasztva, a jobb fénykibocsájtás miatt:
(#) Bakman válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 5, 2019 / 1
 
Idézet:
„Én a ledekről írtam, azokra érvényesek, amit írtam.”
Az 1.8 V nyitófeszültségű LED nem LED? Az nem LED csoport, egy alkatrész egy félvezetőt tartalmaz. Alapvetően arra szerettem volna rámutatni, hogy a
Idézet:
„A ledekre kapcsolható maximális feszültség 3-3,4V. Nagy fényerejű ledek esetén is, sőt teljesítmény ledeknél is.”
kijelentés nagyon-nagyon nem jó.
(#) ITI47 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
A kérdező magas fényű (feltételezem fehér fényű) ledekről kérdezett. Arra válaszoltam. Azokra jó.
(#) Bakman válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
LED_1.png c. kép.
(#) S189 válasza bitmixer hozzászólására (») Jan 5, 2019 /
 
Köszönöm. A ( tokyo solar ) oldalát nézegettem, ott lehet venni infra filmet, termosztátot. Stb. Csak nem értem hogy hogyan kell össze rakni. Gondolom úgy hogy amire rá rögzítem az van felül, szigetelő lapot írnak mint a szalagparketta alá lenne (nem gyúlad meg?) Utána infrafilm, ... De mi legyen az alsó részén ami a csibékhez van közel. (Talaj-csibe- infrapanel) hová tegyem a termosztát érzékelőjét? (Termosztát vagy valami kell amivel tudom szabályozni a hőmêrsékletet .első héten 37-38 fok, utána csökkenteni 1-2 fokokat. Ugyan akkor kell a folyamatos melegítésen kívül egy olyan kis fényű világítás amit 2-3w LED égő tud.
Na ezt hogyan csináljam meg?
Magyarul egy iránymutatàs kellene.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2019
(#) Takibaki válasza S189 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia . Jo lenne tudni mennyi csiberől van szó . Milyen területen , ládában vagy 3 méter magas belső térben. Ipari méretben ? Folyamatosan minden évben vagy csak ki akarod próbálni .
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) S189 válasza Takibaki hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia. Csibe kb. 20-30db. Fürj 40-60 db. Maga ez a láda kb. 100*80 cm alapterületű és kb. 60 cm. magas, aminek a teteje kb. 2/3 részben fedett -csukott, és 1/3 ràcsos-nyitott. Az állatok alatt gyalult faforgács van. Minden êvben szeretnék keltetni ami családi felhasználásra kerül (tojás,hús). Így az infra melegítőnek évente 2x kell a keltetés után, keltetésenként 4-5 hetet lényegében folyamatosan működni. Amit gondoltam az kb 50x30 cm infra panel lenne, mert az állatoknak nem kell mindíg alatta lenni. (ha fázik alábújik, vagy kimegy alóla)
A keltetés általában kora tavasztól indul.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) S189 válasza S189 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
https://www.allattartas.hu/infratyuk-futolap-csibeknek
Ez a gyári, de nincs hozzá külön világítás.
(#) roock hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok! A kérdésem (ill. problémám) hogy milyen feszültség stabilizátort kellene készítenem, egy 3-5Ah motor akku töltésére? A problémát az jelenti, hogy a generátor szerepét egy 12v-os fúró motorja, vagy másik esetben egy régebbi jóval "testesebb" ablaktörlő motorja látná el. Ami ebben az esetben nem kíván semmiféle gerjesztést, mint az sok generátor fesz.szab-on is van.
Tehát tömören: Kellene egy fesz.szab. ami 0-30v között szabályoz nyilván a Kb. 2A- adott, ha nincs ennyi előállítva ugye, akkor meg nem is kell szabályozni az áramerősséget.

Segítségeteket előre is Köszönöm!
(#) ITI47 válasza roock hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szia!
Szerintem semmilyent, mert 990 Ft-ér most akciósan lehet kapni:
DC – DC lefelé állítható mikró méretű feszültség stabilizátor 3A max (hut_090635) AKCIÓS !!!!!! KAPHATÓ !!!!!!!!
(#) szs válasza roock hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Nekem is lehetne hozzád egy kérdésem?
Ezt a kérdést nem lehetne az akkumulátortöltős témában feltenni?
Ott hamar megválaszolnák, miért nem elég a ciklikus töltésre a puszta feszültségszabályzás/stabilizátor, és hogy hogyan is csináld meg.
No, ne hidd, hogy bántani akarlak, ez csak egy tanács lenne...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) Takibaki válasza S189 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Autós ülés fűtés 12V ~ 50 W 2 - 3 ezer ft egy termosztáttal , beállítva kb 40 °C . Valami OSB lapra ráerősíted hogy alá férjenek . A fűtőlap mérete k.b. 60 x 110
Valamint olcso kis ledes irányfények vannak .
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2019
(#) tbarath válasza Takibaki hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Az ülésfűtés arról szól, hogy rajta ülsz. Az az 50 W egy 0,8 m2-es, részben nyitott kalitkához szerintem kevés lesz a nagy hidegben. Elektromos fűtésnél emlékeim szerint sigeteléstől függően kb. 20-50W/lég m3 a tervezési irány, és a szobák plafonjának nem nyitott a harmada. Ott szerintem simán kimenne minden, amit egy ülésfűtés le tud adni, és azért az is kérdés, hogy folyamatosan mennyit tud menni egy ülésfűtés, mert annak max. 10-15 percet kell működnie, annyi idő alatt a motor felfűti az utasteret.
(#) Takibaki válasza S189 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Tudom hogy nem erős de talán kora tavaszkor elég lesz. Vagy részben alájuk is teheti. Mennyire hideg az a helység ?
Nem tudom infra lámpát lehet- e dimmerrel szabályozni . Beteszel hozzájuk 2 db -ot ( nem valoszinű hogy egyszerre égnek ki , igy nem maradnak fűtés nélkül egy elég lesz addig amig észreveszed és kicseréled . Hogy ne melegitse tul vagy takarékosság miatt lenne egy dimmeres álapot és egy teljes amit egy termosztát és egy relé kapcsolgatna . Tehát erős fűtés vagy csökkentett ami mondjuk csak világitana .
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) Gafly válasza Takibaki hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Lehet dimmerelni.
(#) roock válasza ITI47 hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod! Rendeltem!
(#) roock válasza szs hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Talán átlapoztam azon a témakörön. Elnézésed kérem
(#) Moderátor hozzászólása mate886 hozzászólására (») Jan 7, 2019
 
Egy kérdést csak egy helyre, egyszer teszünk fel!
(#) ITI47 válasza roock hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Ha majd megkapod, állítsd 14,4V-ra, mint ahogy az autóknál is ennyi a töltőfeszültség. Először figyeld hogy melegszik-e, mert lehet hogy hűtés kell rá. Bár egy ilyen kis akksihoz szerintem nem lesz rá szükség. Sok sikert!
(#) S189 válasza Takibaki hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget! Most mindenesetre felvettem a kapcsolatot a Tokyo solar (nem reklám helye) emberével aki megértő volt és próbált segíteni. Infra film hőtükrös szigetelő lap, szigetelőanyag, csatlakozó, vezeték, (OSB lapom van) postával 2,5 ezer. Ezenkívül egy term9sztát(van). + egy 2-3w !és égő foglalattal (idő kapcsoló, vezeték , dugó , van)
Ha nem jön össze , akkor b. Ill. C . terv amit íttál, mert valami kell.
Üdv
(#) silent15 hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Sziasztok!

Szemezgettem pár hőmérő IC-vel, majd 2 jött végül szóba, az LM35DZ és az SMT172. Árba körülbelül ugyanott vannak. Pontosságra papír szerint az SMT172 vezet 0.25°C az LM35DZ 1°C-val szemben.

Viszont megkérdeznélek titeket, hogy mik a tapasztalatok. LM35-öt használtam már, pontos, viszont az SMT172 eddig új volt számomra. Lakás-hőmérsékletet kellene mérni, így mondjuk, hogy 5 - 30 °C-ig kellene bírniuk.

Ki melyiket ajánlaná ezek közül és miért?

Köszönöm!
(#) Bakman válasza silent15 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 3
 
Én a DS18B20-as szenzort ajánlanám. 0.0625 °C felbontás, nincs ADC hiba, olcsóbb.
(#) tbarath válasza silent15 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 1
 
Dallas 18b20-at használnék, mert:
- Olcsó, olcsóbb mint a fentiek bármelyike (hestore árat néztem csak)
- 0,5 °C a pontossága,
- 1wire protokoll, 3 vezetéken több eszköz is elmegy,
- parazitatáppal egy érpár is elég,
- van lib arduino alá, és kb. minden alá,
- minden eszköznek saját, egyedi címe van, nem kell semmit megfejteni rajta, csak lekérdezni.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) Kovidivi válasza silent15 hozzászólására (») Jan 8, 2019 / 2
 
Még egy voks a DS18b20-ra. Számomra az a legfontosabb, hogy az ADC hibája ne befolyásolja a mérés eredményét (LM35 ki van zárva), és már a kalibrált értéket kapjam (NTC/PTC ki van zárva).
Tapasztalataim is jók az IC-vel. Ha hűtőbordára akarod rögzíteni, akkor szerzel RV5.5-4-es vagy 3-as szemessarut, leszeded a szigetelést, kicsit meghajlítod azt a részt, ahova a vezeték menne, és akár egy csepp pillanatragasztóval bárhova oda tudod rögzíteni. Én a FET-et ezzel együtt csavaroztam fel a bordára, gyönyörűen követi a FET hőmérsékletét. Ebay: 1.70$ 40db szemessaru.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2019
(#) silent15 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 8, 2019 /
 
Köszönöm mindenkinek. Akkor az összhang szerint nyert a DS18B20.
A sarus megoldás kimondottan tetszik!

Köszönöm!
(#) gyulank hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
A mikró alján hány fokos bimetál szokott lenni? Van egy PW-2N|3230|N75 jelölésű, de nem találok róla infót. Gondoltam, hogy 75, de amit szabályoztam volna vele, az egyből elpárologtatta a vizet amit ráfröcsköltem. Mondjuk az szerintem bojler fűtőbetét lehetett egykor, és a közepe melegebb valamivel valamiért, és oda fröcsköltem, ez meg a szélétől volt vagy 15 centire.
(#) Huppancs111 hozzászólása Jan 8, 2019 /
 
Tisztelt hozzáértők! Mitjelent a TRUE RMS felirat a multimétereken ?
Következő: »»   3272 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem