Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 30 kW motor
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Fatboj hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem,hogy adott egy 30 kw 3 fázisú villanymotor.Szeretném ezt a motort generátorként használni viszont ahoz hogy ez működhessen nem tudom hogy igényel e külön gerjesztő áramot vagy sem.
Esetleg aki csinálnt márt hasonló generátor megosztaná-e velem a tapasztalatát sikerét!
Válaszokat ellőre is köszönöm.
(#) Gafly válasza Fatboj hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Csúszógyűrűs?
(#) Fatboj válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Nem! Sima evig motor
(#) Fatboj válasza Fatboj hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Régen egy nagy kompresszort hajtott
(#) Gafly válasza Fatboj hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Tehát rövidre zárt forgórészű aszinkron.
Jó sok kondenzátort kell rárakni mindegyik fázisra, attól gerjed fel.
A kondenzátorokra egy szép rakás pénzt rá fogsz költeni...
Az igazi kérdés a kondenzátorok méretezése, emlékeim szerint itt is volt tárgyalva és lett is belőle valami konklúzió.

Ezeket lapozd át, szerintem:
- 230V/400V-os áramfejlesztők
- Generátor építés
- Háromfázisú aggregátor
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2019
(#) Fatboj hozzászólása Jan 18, 2019 /
 
Es ha megvan a kindi méretezése és a kész projekt higy tudom levenni belőle az áramot? Javarészt szerstámgépek működnének róla
(#) Gafly válasza Fatboj hozzászólására (») Jan 18, 2019 /
 
Minden fázisra teszel egy kondenzátort és megforgatod és már jön is az áram
(#) bandika válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2019 / 1
 
Viszont a feszültség és a frekvencia fordulatszámfüggő, amiből a feszültség a nagyobbik baj mert pillanatok alatt lesz 5-600V. Gyakorlatból mondom, nagyon stabil meghajtó fordulat kell. Azért ez ne szegje kedved. És az érintésvédelemre vigyázni, ez már nem játék! Míg az 55-60 Hz-et általában tudják tolerálni a vill. fogyasztók, de pl. a motorok fordulata feljebb megy. Ja 230/400 V motort használj csillagban generátorként, ha nem szimmetrikus a terhelés a fázisfeszültségek sem lesznek egyformák. Ha csak 3 f fogyasztókat használsz akár 400/690 motort használhatsz háromszögbe kötve, de a "generátormotorod" legyen jóval nagyobb teljesítményű mint a fogyasztó motorod, hogy egyáltalán el tudd indítani.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem