Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   19 / 26
(#) kondorzs válasza ToBar hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Eléggé elfoglalt vagyok de a keresőbe szerintem felhozza.. Csak hát a cseréhez némi affinitás kell meg jó forrasztó.
(#) dolargaan válasza ToBar hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szia!

Ez lesz az.
(#) ToBar hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Nagyon köszönöm! És a ciril fordítást is!
Akkor meg kell keresni az érintett szegmenshez tartozó tranzisztort, és ha rövidzáras cserélni? (T8?)
(#) ToBar hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget.
A 13. tranzisztor volt hibás. BC556A megszűntette a hibát.
Bár megszenvedtem vele mire mind a három láb szepen beforrt a helyére.
Hogyan forrasztják az ilyesmit? A hegyes pakával elég nehézkes. Forrólevegőt használnak az urak?
Vajon érdemes hasznalni az órát? Vagy félő hogy a folyamatos üzembe belefárad?
(#) ToBar hozzászólása Nov 16, 2018 /
 
IMI ventilátor, Sokol rádió es az Elektronyika. Évfolyam találkozó.
(#) kondorzs válasza ToBar hozzászólására (») Nov 16, 2018 /
 
Nincs mit. Hegyes páka jó, csak folyatószer, v gyanta és onszivo nem árt. Erdemes hasznalni a kepen ugy látom erős fényűek a csővek,. Régebben több időm volt a rajzokat korrigalni, meg itt is segitkezni, hiszen van vagy 20 fele kram es azokbol es tobb verzió. Eleg jók ezek az elektronika órak. Használd egészséggel. Amúgy nem nagy hőfokon nehogy elégjen a panelen a vezetősáv érdemes a lábakat ujraforrasztani. El szoktak engedni a forszemek. Nem mai forrasztás már.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2018
(#) ToBar hozzászólása Nov 17, 2018 /
 
Köszönöm. Átforrasztgattam mindent szépen.most még a pontossággal játszadozom, mert kb.: 25 százalékkal túl teljesíti a tervet, siet egy kissé.
Szép napokat kívánok, és minden jót!
(#) ToBar hozzászólása Dec 12, 2018 /
 
Volna még egy kérdésem!
Mióta nálam van az óra, és kicseréltem a rossz tranzisztort, nem tudom beszabályozni.
Mikor előszőr feszültség alá helyeztem, nagyon sietett.
Aztán, egy kicsit odébb csavartam a trimmerkondenzátor csavarját, és azóta késik.
Akárhová csavarom a fegyverzetét, mindig késik, sietni sem sietett azóta...
Nem tudom műszer nélkül, mit lehet tenni...
Volna örletetek?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2018
(#) proba válasza ToBar hozzászólására (») Dec 12, 2018 /
 
Ha a kondenzátor működése megváltozott, lehet az alapos tanulmányozás segít, kitört a lába, a fegyverzete nem változik valamiért.... Esetleg a tápszűrő kondenzátorait megnézném.
(#) raczg hozzászólása Jan 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Nekem is van egy "elektronika 6" elnevezésű órám.
Segítségeteket kérném, mit kellene tennem, hogy az óra ne siessen ilyen sokat?
4 óra alatt 7 perc.
Köszi
(#) madzagos válasza raczg hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
A kondikat érdemes átnézni esetleg cserélni. Illetve a kvarcot is.
(#) Zsolt 73 válasza raczg hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
A kvarc mellett lévő kerámia trimmer kondival tudod beállítani a pontos frekit !
(#) fecameca válasza raczg hozzászólására (») Jan 6, 2019 / 1
 
32768 Hz a kvarcon mérve, minél kisebb(1-2 pF) kondenzátoron keresztül, mert az is elhangolja. Ha hozzá tudsz jutni pontos frekimérőhöz, akár kölcsönbe, megéri. Én az enyémet több, mint 20 éve állítottam így be, és még mindig pontos. Az évente 2 óraállítást kivéve soha nem nyúlok hozzá.
(#) raczg válasza madzagos hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Az elkokat vagy minden kondit?
(#) Zsolt 73 válasza raczg hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Csak az elkokat .
(#) Zsolt 73 válasza raczg hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Szép óra, ha eladnád írj Rám privátban.
(#) proba válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Jan 6, 2019 /
 
Ennyit nem lehet. Első körben ne tekergesd, csak cserélj kondenzátorokat. Iletve a kvarcot, és mellette a kondenzátorokat forraszd újra. Lehet kwarccsere lesz a vége.
(#) pucuka válasza raczg hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Első körben a kvarc lábait forraszd át, ha nem javul, cseréld ki. Ennyit sietni csak akkor tud, ha elektromosan nincs benne a kvarc, mert tönkrement, vagy kontakthibás.
Ha már megy az oszcillátor, akkor be kell állítani pontosan a trimmerrel. Ha nem indul az oszcillátor, akkor nyúlj hozzá a két kis kerámia kondi cseréjéhez, a kvarc adatlapján megadott értékekre.
A többi kondi cseréjére csak akkor van szükség, ha rendellenes a működés, a pontosságra nincs befolyással, mivel digitális áramkörökről van szó. A javításhoz hasznos segédeszköz egy oszcilloszkóp, és egy pontos frekvencia mérő.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2019
(#) raczg válasza pucuka hozzászólására (») Jan 7, 2019 /
 
Köszönöm a jótanácsokat. Holnap lesz frekimérőm, szkópom meg van itthon. Majd beszámolok az eredményről.
(#) raczg válasza raczg hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Sziasztok
Megmértem az óra frekvenciáját, és arra jutottam, hogy kvarcot cserélek, és milyen jól tettem. Azóta nagyon pontosan jár az óra. Az orosz kvarc egy kicsit meggyorsult 32810 Hz-en rezgett.
Ez okozhatta a nagy "sietséget".
Mindenkinek köszönöm a segítséget.

Zsolt73-nak üzenem, egyenlőre nem adom el, mert nagyon tetszik.
(#) pucuka válasza raczg hozzászólására (») Jan 10, 2019 /
 
Előfordul az ilyen. Végül is elég sokat mocorog, elfáradhat.
(#) vfd ora hozzászólása Jan 19, 2019 /
 
Üdv!

Segítséget kérnék. !

Van egy Elektronika Alfa 12-41 típusú órám, de nem villog a másodperc kijelzése, így nem megy. Léptetésre reagál, és a másodperc pontok is felvillannak.
Így léptetve elszámol 24 óráig.
Az elektrolt kondikat kicseréltem, de semmi változás.
Mi lehet a prblémája?

Köszönöm a segítséget!
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Jan 19, 2019 /
 
Ezeknek az orosz óráknak viszonylag gyakran rossz a kvarca. Vagy azt kell cserélni sima órakvarcra, vagy az oszcillátort kell megnézni.
(#) pucuka válasza vfd ora hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Idézet:
„Az elektrolt kondikat kicseréltem, de semmi változás.”

Miből gondolod, hogy ha kicseréled az elektrolit kondikat, minden rendben lesz?
Azt az alkatrészt kell cserélni, ami hibás. A hibát nem gondolomra kell felderíteni, hanem logikusan, következetes mérésekkel.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Köszönöm az infót!

Mivel ebben az órában csak 1 db komplett ic van, így marad a kvarc csere.

S73R1293.JPG
    
(#) kisgeri válasza vfd ora hozzászólására (») Jan 20, 2019 /
 
Utólag gondolkodva... mit értesz léptetésen? A sok IC-s változatoknál működő oszcillátor nélkül az órabeállítás sem megy. (folyamatosan lenyomva pl az óraállító gombot, másodpercenként egyel növeli az órát). Ennél hogy állítasz/léptetsz?
(#) proba válasza vfd ora hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Akkor sietne/késne/abszolut nem volna képe (szerintem) . A képalkotáshoz is kell órajel. Szerintem inkább a hold gombod ragadt be, ha egyáltalán van olyanja.
(#) vargaf válasza vfd ora hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Talán ez segít a hibakeresésben.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
A baloldalon lévő két lemezt kell nyomogatni. A felső az órát, az alatta lévő a pecet állítja.
A jobb alsó pedig nulláza a beállított értéket.
Az órát feszültség alá helyezve időzítés állásban egyből folyamatosan sípol, pedig ha villogna a másodperc, akkor a hang is szaggatottan kellene hogy szóljon.
(#) vfd ora válasza vargaf hozzászólására (») Jan 21, 2019 /
 
Köszönöm a rajzot, ez sokat segíthet.
Következő: »»   19 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem