Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronyika orosz digitális órák
Lapozás: OK   18 / 26
(#) kisgeri válasza merlingerin hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ez lesz amit keresel: http://danyk.cz/stare_digi_hodiny_12_en.html
Mezei 32768 Hz-es órakvarc van benne és simán lehet rossz az is. Az óra amúgy nem is jár? (ill. csak nagyon lassan) Tehát mondjuk több perc elteltével is ugyanazt "mutatja"?
(#) merlingerin válasza minitrue hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Szia!

Ez nem ilyen.. Csak a fadoboz.. Ebben egy VFD van, a téglalap alakú, és 8db gomb. Olyan, mint a videóban, amit linkeltem. 1db IC lakik benne összesen. 2db tranzisztor, és kész...

Ilyen:Bővebben: Link
(#) merlingerin válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Szia!

Igen, ez az..

Nem hiszem, hogy jár.. fél órát volt bedugva, de az alatt nem mozdult, a gombokra nem reagál.

Az eredeti baja az volt, hogy a táp puffer pF nagyságúra volt száradva. Akkor vibrált az egész kijelző, és 50Hz hangon berregett... Azt cserélve ez maradt.
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
A mérést testhez képest mérjem, elléptetve 23:59 ig, és akkor 24:00-nál kellene valamit észlelni??Én eddig a balszélső elektrolit kondi negativ részét használtam a méréseknél!
(#) vfd ora válasza kisgeri hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Ezeket mértem!

A K176IE3 IC 3-as lábán az óra léptetésekor nem történik semmi, testhez képest 0V,
A K176IE3 IC 3-as lába a K176LA9 IC 5-ös lábához kapcsolódik, nem pedig a némej rajzon 4-ös lábhoz!
Viszont a K176IE3 IC 4-es láb ami kapcsolódik a K176IE4 IC 2-as lábához, itt léptetve 5-nél átvált 8,2V-ra, majd 0-nél újra 0V-ra 5-ig.

A K176IE4 IC 3-as lába a K176LA9 IC 4-es lábához kapcsolódik!
A 3-as lábon léptetve 4-nél átvált 8,2V-ra, majd 9-nél újra 0V 4-ig.
A 2-es lábat fent leírtam!

Az óra léptetővel tudok léptetni 10-ig, de a A K176IE3 IC nem reagál, nem ad ki jelet a 3-as lábán!

Esetleg a K176IE4 IC 2-es lábát a K176LA9 IC 5-ös lábához kössem, vajon mit csinál?
(#) vfd ora válasza vfd ora hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Ime a kapcsolási rajz!
(#) zolyma hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Elektronika 13.11 és 7-21-es óra beállításában tudna valaki értelmes infót adni?
A 7-21-ről megtaláltam itt a google fordítóval lefordított változatot, az időbeállítás már megy, a 13.11-et is be tudom állítani(az időt, visszaszámlálót), de az ébresztés nem sikerül.
Ehhez a 2 órához még szeretnék trafót is csináltatni majd, esetleg valaki megírná, hogy mit írjak a "trafósnak"?
Majd lesz pár új ILC4-5/7-es kijelzőm is ha érdekel valakit és pár használt ILC4-5/7 és ivl-is.
(#) kondorzs válasza zolyma hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Szia!

Engem érdekelne, majd pár új, nyilván árban is, mert azért van még tartalékom.
Töltök fel néhány anyagot, lehet, korábban már feltettem, ha igen bocs.
13.11 et rég vettem elő, de emlékeim szerint egyik gombot nyomva kell tartani, akkor átvált ébresztőre, de nyomva tartva tudod másikkal állítani. Mostanában sok időm nincs, meg költözködés miatt bedobozolva vannak az órák így nehézkes lenne tesztelnem az emlékeimet.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) zolyma hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Valakinek nincs eladó ic hibás óra?
Amiben a K176IE18 (K176ЛЕ18); K176IE13 (K176ЛЕ13); K176ID3 (K176ИД3). Trió van?
Csak a táp és a panel legyen épp, kijelző sem kell.
(#) zolyma hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Megtudná valaki mondani, hogy milyen alkatrészek hiányoznak ezekről a helyekről? Mit kérjek a boltban hozzá?
(#) zolyma válasza zolyma hozzászólására (») Máj 4, 2018 /
 
Azt elfelejtettem mondani, hogy ez elektronika 2-06
(#) zolyma hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Megtaláltam a rajzot és ha jól látom, akkor:
R10: 10k (itt baj ha csak 9-et mérek beforrasztva?)
R5,7: 68k.
A kondi viszont nem egyértelmű, milyet vásároljak?
(#) Bakman válasza zolyma hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Beforrasztva lehet bármennyi, hiszen a környezetét is beleméred.
(#) zolyma válasza Bakman hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Most benne vannak az ic-k, lehet azért, de majd kiszeden ha lepróbáltam.
Ez ilyen lepróbáló óra lesz.
Azért fura, mert a másik 10k-s ra 9.8-at mérek...
Kondinak meg ilyen 104-es számú kis narancsot vettem
(#) zolyma hozzászólása Máj 11, 2018 /
 
Sikerült szereznem pár ic-t meg van is itthon pár db.amiben eddig nem voltam biztos, hogy hibás, majd mostmár lehet ellenőrizni.
(#) Busz hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Van egy Elektronika 7-21-01 működő órám. Az időt is betudtam rajta állítani. 2,2W-ot fogyaszt ha jól méri a fogyasztásmérőm, ez felveszi a versenyt a modern órákkal is.

A kérdésem az hogy mennyire pontos, mennyire tartós? Ugyanis rendeltetésszerűen használni akarom.
(#) proba válasza Busz hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Pontosnak pontos, a tartóssága meg ... mikor is gyártották? , és a javításáról van egy aktív fórum. Vagyis a kissebb testvéreiről, de gondolom ez sem sokkal rosszabb.
(#) Surda59 hozzászólása Júl 19, 2018 /
 
Ma kaptam egy orosz óratükrőt meg tudná valaki mondani hogy 95 - ös szuzukiba, hogyan hová kell bekötni! Köszönöm szépen
(#) Atis57 válasza Busz hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Szia!
Az enyém Óraállitástól--óraállitásig a +2 percen belüli . sajna már régi(2x éve pontosabb volt )
(#) madzagos hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Kaptam egy elektronika 6.11 orosz órát. A kondenzátort kicseréltem a tápegységben. El is indult kb 10 percig járt azután a gombokat nyomkodtam,és azóta se kép se hang. A panelon a forrasztásokat újraforrasztottam semmi változás. Mere induljak el? A tápegységet megmértem 27volt egyenáram,illetve 5 volt fütés megvan.
(#) fecameca válasza Busz hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Nekem egy ilyen órám van, kb. majd 40 éve felejtette ott volt munkatársam a volt munkahelyemen. A frekvencia egy pontos frekvenciamérővel könnyen kalibrálható 32768 Hz-re, ha ezt beállítod, pontosabb lesz bármelyik most vásárolt óránál. Konkrétan ezt, mióta nálam van, javítani még soha nem kellett, ami nem azt jelenti, hogy anno nem javítottam már másnak hasonlót, abban az IC-k leálltak, ha fényt kapott (Vagy fordítva volt, már nem emlékszem, ezek az orosz műanyag tokok valamilyen mértékben a fényt áteresztik, vagy megvilágítani, vagy árnyékolni kellett ahhoz, hogy menjen, csak mint érdekesség, az enyém nem produkált ilyen fura jelenséget)
(#) madzagos válasza madzagos hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Sajnos a kijelzőm megadta magát.
(#) rockersrac válasza fecameca hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Azért egy rádióvezérelt, rádióadóra szinkronizálni tud naponta, biztos hogy pontosabb lesz az óra. (függetlenül attól hogy hga22, vagy dcf77, vagy akár más a jelforrás)
(#) Kera_Will válasza fecameca hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Idézet:
„abban az IC-k leálltak, ha fényt kapott”

Ezzel manapság meg az SBC-k vannak így ... lásd RasberryPi számítógép resetelése ha netán időnként vakuval szembe lövik a csupasz panelját
(#) ToBar válasza fecameca hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szervusztok!
Úgy örülök, hogy rábukkantam erre a topicra!
Egyik nap talaltam a ház előtt egy Elektronika órát, olyasmit, mint amilyenről képet fentebb lathatunk.
Rettentően elhanyagolt allapotban volt, de új halózati kabellel működik. Viszont az egyik fluoreszcens szegmens állandóan világít a perc tizes számjegyet megjelenítő elektroncsőben.
Volna ötletetek a probléma megoldására?
(#) ToBar hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Ha felcseréltem a csöveket akkor is fenáll a hiba, bár nyilvanvaló hogy nem a cső tehet róla...es meg lehet szokni.Nincs 1 óra 64 perc, de úgy örülnek ha meg lehetne javítani.
Talán az egyik IC rossz?
(#) kondorzs válasza ToBar hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Üdv!

Csövek mögötti sárga Tranzisztor rövidzár, Műszerrel kikeresheted, de ha időd engedi visszaolvashatsz , tettem fel rajzot ehhez.
Abban látod majd melyik szegmenst melyik tranyó vezérli. sok sikert.
Amúgy a helyettesítés is meg van írva, csak a lábát ki kell forgatni az új típusnak.
Mostanság sok időm nincs ezért kérlek olvass és sok érdekes dologra találsz választ a fórumban.
(#) ToBar válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szervusztok!
Azért kapcsolódnék be itt, mert az én órámnak a perc tizes helyiértékénél világít a bal asó szegmense folyamatosan.
Roppant laikus vagyok a temában, de szeretnem, ha ki tudnam javítani a hibátt és ha ügyes forrasztással lehetséges, es fellelhetőek cserealkatrészek, vagy uj helyettesítők megkérdeznem Tőletek, hogy tudnátok-e segíteni, hogy melyik IC-t kellene, milyen módon javítani?
(#) ToBar hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
És még egy kép.
(#) ToBar válasza kondorzs hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Tyűha, nagyon köszönöm a gyors valaszt!
Nem eléggé értek hozzá, ezert bizonytalannak érzem az én készülékemhez kapcsolódó infók kiválasztasát és az alkatrészek beazonosítását...
Köszönöm!
Következő: »»   18 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem