Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bitcoin és egyéb bányászgépek más célú felhasználása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szikorapéter hozzászólása Jan 30, 2019 /
 
Sziasztok. Nem biztos hogy a téma címéből adódik mire is gondolok. Itt leírom:
Adott egy Antminer S1 nevű cryptovaluta bányászgépem.
Ezek a gépek hatalmas számítási kapacitással rendelkeznek, de a cryptovaluta bányászatának nehezedése miatt jó pár gép előbb-utóbb konkrétan keresőképtelen, ezzel használhatatlanná válik. Itt jön a kérdésem ami annyiból áll: Lényegében ezek a vasak nagyon erős számológépek.
Tudnánk ezeket másra is használni (megmenteni a kukába kerüléstől)?
Sokban (az enyémben is) van WIFI vezérlő, LAN vezérlő is. Nem ezek hanem a chipek számítási/számolási kapacitásának kihasználására gondolok de más feladatokra.
Sajnálnám kidobni, de az értéke már korántsem akkora a masinának mint amikor kijött a gép, na meg ledolgozta a maga idejét.
Mire lehetne használni még ezeket a gépeket?
Ilyen témát nem találtam konkrétan az egész interneten így elindítom ezt a topicot az ötletek összegyűjtésére.
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Ez biztos ide a HE való téma?

Esetleg a tápját tudod felhasználni szerintem. Például LED világítás tápfeszültségének.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2019
(#) szikorapéter válasza sany hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Mivel hobbi célú felhasználás így igen. Ha átolvastad amit leírtam , akkor látod nem bányászat lenne a célja hanem a gép egy más felhasználási módja (aka: NEM pénzkeresés).
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Azt a szép hűtőbordáját végerősítőben felhasználhatod.
(#) szikorapéter válasza sany hozzászólására (») Jan 30, 2019 /
 
Talán ha végleg nem tudom mire felhasználni. De szerintem még mindig van benne lehetőség.
(#) kokozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Ha már hobbyra maradt akkor számoltass vele a BOINC alkalmazással valamelyik tudomány javára. Bővebben: Link
(#) szikorapéter válasza kokozo hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Az enyém 180GH/S-el számol, emellé megeszik 700W-ot, és SHA-256D utasítássort számít csak. Emiatt nem is volt nagyon alkalmas sok minden bányászására, de mondom mivel nagyon gyorsan számol jó lenne neki valami egyéb felhasználást találni.
(#) Triger válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Ez olyan mintha lenne egy autód, ami megy 500 km/h-val, a fogyasztása 200 l/km, csak balra tud kanyarodni és te egy eldugott helyen laksz, 200 km-re bármiféle úttól.

Mit szeretnél vele otthon kiszámoltatni? Ez egy "célhardver", arra alkalmas, amire kitalálták.
(#) forma3 hozzászólása Jan 31, 2019 / 1
 
Érdekes a téma, igazaból a monitorcsatlakozó nélküli Gtx1060 vga lenne érdekes rendes vga-ra átalakítás szempontjából.
(#) Cavalier hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Egy kisebb szobát ki lehetne fűteni vele, plusz még bányászhat bitcoint is, extra haszonként.
Nyáron fel lehetne használni a termelt hőt egy nagyobb abszorbciós hűtőhöz.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem