Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kaputelefon
 
Témaindító: Pere, idő: Jan 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 34
(#) yoss válasza Ballimr hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
A központ típusát lehet tudni? Valami URMET-re gondolok, de nem biztos.
Hány db lakáskészülék van rákötve a központra? Két hívógombosnak tűnik, de bármi megeshet.
Van elektromos zár a bejáratnál? Ha igen, a kósza vezetékek között az is ott van?
A lakáskészülék ajtónyitó gombját rövidre zárva ki lehet mérni, hogy melyik a két felmenő vezeték?
A két szürke táp 12V egyen vagy váltó?

Ha tippelnem kéne:
P1 az egyik lakás, P2 a másik lakás felmenő vezetéke.
A hullám az egyik táp és az elektromos zár egyik vezetéke.
A - amásik táp és a két lakás közös vezetéke.
Az S a mágneszár kapcsolt szála.

Hangsúlyozom, ez csak tipp.
(#) Ballimr válasza yoss hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Köszönöm a gyors választ. Csináltam pár jobb képet, hogy miről is lenne szó. Egy ház de 2db 1 gombos telefon, 1 gombos Farfisa kültérivel. Volt mágnes zár is de az elcsesződött. Ezek voltak összekötve régen is de a kültéri le lett szedve és nemtudom melyik vezeték menne hova. A 12voltot sajnos igy nem tudom mert fáziskereső ceruzával néztem 12 voltot ir. Képet még mindig nemtudom hogykell feltölteni ezert megint csak linkelem, ezért előre is bocsi.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) yoss válasza Ballimr hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Nos, nem URMET, Farfisa. Nem tudom, hogy a képet küldted fordítva, vagy fejtetőn áll a kültéri, de nem is számít.
A két beltérit ezek szerint nem lehetett külön hívni, egyszerre szólt mid a kettő.
A táp szerint 12V váltóáram, ez OK.
Egyik táp a hullámba, másik a - ba.
Műszerrel ellenőrizd, hogy 12-13 Volt körüli feszültség megérkezik-é.
Most jön a macerás része.
Valaki vegye fel az egyik telefont, te meg próba - szerencse alapon a maradék négy vezetékből kettőt a
P1 és a - kapcsokra érintsd - kösd rá. A hívógombot nem kell nyomni. Amint meghalljátok egymást OK.
A két vezetéket fikszre kötöd. Marad két szál vezetéked, ami elvileg az elektromos záré.
Vagy bekötöd, vagy nem, ha úgyis rossz.
Próba a másik telefonnal, szerencsés esetben ennek is kell működni.

Amennyiben a leszerelés előtt működtek a lakáskészülékek, akkor most is összekell jönni a dolognak.
(#) carp07 hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a kaputelefonon hogyan tudnám megcsinalni, csengetés után gombnyomas nélkül egybõl nyisson. A kaputelefonba a központrol 2 vezeték megy, ezek kívül 2 db tranzisztor, egy potmeter, es a két kapcsoloó van benne.
(#) yoss válasza carp07 hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Kéne a kaputelefonközpont és a beltéri típusa, fényképe.
Codefon digitálishoz lehet kapni "fogorvosi" szettet.
MKT-LC-hez is létezik kapcsolás.
(#) freddyke hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy Urmet 1133 kaputelefon társasházban. A kapunyitón kívül a bal oldalon van három extra gomb 1, 2 és 3-as számozással. Hangerő állítás nincs rajta. Csengettek a bejáratnál, sötétben véletlenül a számozott gombok közül nyomtam meg valamelyiket vagy többet is, mire megtaláltam a kulcs gombot. Azóta egy mukk hangot nem ad. Érzékeli a csengetést, a LED sűrű villogással jelzi. A kaput is ki lehet vele nyitni. Két vezeték van bekötve. Megszakítottam a vezetéket többször is, hátha elfelejti. Próbáltam az összes gombot az összes kombinációban. Próbáltam lent nyomni, miközben fent valaki nyomta a készülék 1, 2, 3-as gombjait (minden csengetésnél egyet). Tudja valaki hogyan lehet visszahozni rajta a hangot? Vagy meghibásodásról van szó? Arra gondolok, hogy az addig nem használt, NYÁK-ba ültetett nyomógombok megnyomása miatt esetleg megrepedhetett valahol a "Pb-free" forraszanyag a NYÁK-on.
(#) Sufnitek hozzászólása Jan 26, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy kis tanácsra lenne szükségem.
Adott egy 4 lakásos családi ház. Kaputelefont szeretnének, viszont a gubanc ott van, hogy két helyre kellene kültéri egység. Az egyik a kapuhoz közvetlenül , a másik pedig az egyik bejárathoz (ez lépcsőházzá van alakítva ) .
A rendszer úgy nézne ki , hogy a kapunál lévő kültériről menne mind a 4 lakás , a másikról csak 2.A két kültérinek ugye egyszerre kéne üzemelni, és csak egy lakás készülék lehet a lakásokban.

Valakinek valami javaslat ? Típus..stb.
Köszi mindenkinek.
(#) Billzzz hozzászólása Jan 28, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy kültéri, vízálló kaputelefon rendszerről kérdeznék. A kaputelefon rész megfelelően működik.
Impulzus nyitó rendszerű. Ha megnyomjuk a nyitás gombot, akkor az első nyitásig nyitható a a kapu.
A probléma csak az vele hogy nagyon sokszor mindig nyitható a kap, vagyis hiába lett bezárva és akár egymás után többször is, nem zár le, hanem nyitható marad a kapu.
Ezen néha segít ha egymás után párszor erőteljesebb becsukom a kaput. De néha ez sem.
A kérdésem, hogy mi lehet a baja? És hogy javítható e az elektromos zár része, vagy cserélni kell egyben? (a kép csak illusztráció, a saját zár pontos típusát fejből nem tudom és most távol vagyok tőle)
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 31, 2019 /
 
Sziasztok!

Reménytelen a kérdés, mert az elmúlt 5 hsz-ben is kérdeztek és nem kaptak választ, de azért megpróbálom.

Rainmann CD2000 kaputelefon. Mellé beépítve a képen látható rádiós egység, a bilétákkal is lehet így nyitni a kaput. Tegnap egy rossz csavarozás miatt relét kellett cserélnem, ami az ajtózárat nyitja.
Ha felcsengetek, akkor a lakáskészülékkel lehet nyitni a zárat rendesen, viszont a bilétákkal csak zöldre vált a vevő és hallható egy halk kattanás de nem nyit a zár.
Este tudok majd pontosabbat, mert akkor leszek ott, hogy rámérjek. Lehet a relé nem billen be a vevő tápfeszültsége kevesebb lehet vagy nem tudom.
vevő egység
Esetleg ismeritek ezt a vevőt?
A leírás kicsit pongyolán fogalmaz, nem teljesen világos, amikor pl azt írja, 1-es nyomó, 2-es nyomó, akkor az 1-es esetében mmikor gondol a panelen lévő S1-re, mikor a klaviatúrára.

Még egy kérdés. Ezt a rainmann CD2000-et be lehet úgy állítani, hogy a lakáskészülék felemelése után (becsengetéskor) ne kelljen várni harmincezer másodpercet, mire nyithatom a kaput, hanem mondjuk 1s múlva lehessen vagy akár azonnal nyitni?

Köszi a segítő válaszokat! Ha lesznek.
(#) Udvari Zsombor válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 31, 2019 / 1
 
Biztosan azonos paraméterű relét raktál be? Ebből nekem úgy tűnik mintha a tápfesz kevés lenne ahhoz hogy teljesen átbillentse a relét.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2019
(#) gordonfreemN válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Ellenőrzöm majd ha hazaértem, de az az érdekes, hogy lakáskészülékkel működött.
Írni fogok még később, hogy mit találtam.
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Megoldódott a relé nem volt megfelelő, hiába volt jó 12V-on a relé és a vevő adatlapja szerint is 12V-ot kapcsolt ki, 10V-on ez az új relé már nem tudott meghúzni.
(#) fúrófej hozzászólása Feb 4, 2019 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! Társasházba lakunk és a lakásba a beltéri kaputelefon meg adta magát. Proel SPJ PC255S V1.4 a másik amit újonnan vettem pedig PC255v5 1.a
A régi telefon paneljébe bele volt forrasztva egy szál vezeték látni hogy utólag és még 2 szál volt benne ami csavaros lefogatással volt. Az újba 2 szálat bele tudom kötni ugyan oda - , +.
A harmadikat viszont hova kellene ami forrasztva volt?
Segítsetek legyetek kedvesek!
(#) yoss válasza fúrófej hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Mielőtt forrasztanál, a kapcsolókat ( jumperokat ) beállítottad?
(#) minimoa hozzászólása Márc 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Adott egy Tesla 4FP 110 77/1 kaputelefon. A szomszédnál 2 vezeték megy és a 3-as és 6-os sorkapcsokra van kötve.
Nálunk az előd valamit gányolt (ezért is lett új készülék véve a kaputelefonos javaslatára; megjegyzés: a gányolt kaputelefon nem működött), azonban egy négyeres és még két vastagabb vezeték jön be. Ezek elég furán voltak összekötve, abban a konfigurációban bárhova kötve nem szólt.

Szétbontva a vezetékeket már sikerült úgy bekötni, hogy csengett a kaputelefon.

DE

hibába emeltem fel a kézbeszélőt (mikrokapcsolót felengedtem), továbbra is csengett a telefon (lent is).

Kérdésem: mi lehet a nyűg, illetve mit kellene megmérnem, hogy kiderüljön a 6 ér közül melyik 2 játszik és abból melyik a Közös és melyik az Egyedi?
(#) tomiba hozzászólása Márc 6, 2019 /
 
Sziasztok!
Van ez a tesla kaputelefonom, Codefon rendszeren működik.
Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy amikor felcsengetnek azt tovább relézzem az új kapucsengőm felé. A kereskedelemben sokféle relé panel kapható, de amiket én találtam mindnek 1-2 kOhm + egy LED az impedanciája. Olyan modult szeretnék aminek > 10 kOhm, mert egyébként nem csenget fel a Codefon.
Tamás
(#) minimoa válasza minimoa hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Nos végül szerelő lett a dologból. Nem nálunk volt a hiba, hanem a gerincvezetékeknél volt valami elkókányolva. (azért elbeszélgetnék azzal a nyomorulttal, aki ezt csinálta, hogy mégis mi volt a szándéka...)
(#) Billzzz hozzászólása Márc 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Egy 6 lakásos Genway kaputelefonnal kapcsolatban lenne kérdésem.
5 lakásban megfelelően működik. De az egyik lakásba nem csenget fel, illetve ha megnyomjuk a csengőt hosszabban, akkor az ajtót magától kinyitja! Torz hangon a csengő hangot is hallani a kültéri egységben. A beltéri G-WL-02NLFD semmit nem érzékel a csengésből. Se nem szól, se nem hallani a telefonján semmit, se nem nyitja az ajtót!
Csináltam képet mind a kültéri, mind a beltéri egységekről. Sajnos a vezetékek nehezen követhetőek, mert egy kék és egy barna vezeték érkezik be a beltéribe, de a kültériben mások a színek. De feltételezem a kültérin a 401 számhoz tartozó vezeték tartozik a 4-es számú lakáshoz és annak beltéri egységéhez!
Szóval kinek mi az ötlete? Mi lehet a hiba? Hogyan lehetne megjavítani? Elvileg senki nem nyúlt hozzá, így a vezetékek bekötésével nem lehet baj, hiszen működött.
Ha a beltéri egység 2 vezetékét lekötöm, akkor is ugyanaz a jelenség, mint ha rá van kötve. Ezért gondolom, hogy nem a beltéri egység csinálja az automatikus nyitást. A kültéri egységen mit lehetne megnézni? Kondik cseréje megoldaná? Vagy mi szokott ilyen hibát okozni?

A segítő válaszaitokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2019
(#) proba válasza Billzzz hozzászólására (») Márc 20, 2019 / 1
 
A panelen van 6 jól elkülöníthető egyforma áramköri részlet. Ohm mérővel körbe mérném a benne lévő alkatrészeket. Gondolom visszakövethető, hogy melyik a rossz lakásé, és melyik egy jó lakásé. Esetleg a kimeneten felcserélni egy jó lakáséval, változik e valami?
(#) Billzzz válasza proba hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Szia!

Köszönöm! Ez jó gondolat. Gondolom ezekre gondoltál (kép).
Rájuk mérek, hátha kijön valami hiba. Mégiscsak jobb lenne egy pár tiz/száz forintos alkatrész cseréje, mint egy komplett vezérlő, bár az sem drága (14E Ft), ha van. Csak azt bonyolítja a közösképviselős javítás/csere megoldása.

kep.jpg
    
(#) Zaji hozzászólása Ápr 17, 2019 /
 
Sziasztok,

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy Elvox (875G) kaputelefon külső egységét szeretném lecserélni más típusra. Mire figyeljek az új egység kiválasztásánál?
A válaszokat előre köszönöm.
(#) proba válasza Zaji hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Leginkább arra, hogy a beltéri része is tetszen. Úgy gondolom, ismeretek nélkül nem cserélhető tetszőlegesen. Látatlanban bármit veszel hozzá, funkcióvesztés nélkül a kézibeszélő nem használható máshoz egy az egyben.
(#) Zaji válasza proba hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Akkor jobban járok, ha inkább lecserélem mind a kettőt.
(#) kempelen hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
DP3000-as kaputelefonnal kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni.
Azt tapasztaljuk, ha délelőtt közvetlenül süti a nap a számlapját, akkor a számlap nem lesz érzékeny, nem működik megfelelően. Délután meg amikor nem éri napsütés, hibátlanul működik.
Tapasztalt valaki ilyet?
(#) Udvari Zsombor válasza kempelen hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Esetleg hőtágulás miatt olyankor elkezd nem érintkezni? A számlap csatlakozóját és/vagy magát a számlapot kell akkor megnézni mikor éppen produkálja a jelenséget...
(#) vision61 válasza kempelen hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Valószínüleg megzavarja az erős fény az optikai érzékelést a tasztatúra előtt. Ha szerencséd van, akkor csak meg kell tisztítani a négy oldalon kis kerek nyílásokat.
A miénknél már ez nem segített, mert elöregedett s furatokban lévő plexi, ki kellett belőle szedni.
(#) vision61 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 25, 2019 / 1
 
Az a számlap csak dekoráció, annyi funkciója van, hogy megmutatja hová tedd az ujjadat.
Fénysorompók érzékelik a "megnyomást".
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2019
(#) Laca13 hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Sziasztok!
Vettem egy ilyen kínai V70Km-IDP videó kaputelefont, ami összesen négy vezetéken keresztül viszi a képet, hangot és nyitja a mágneszáras kaput. Arra szeretnék rájönni, hogy milyen videojelet küld a kültéri (két vezetéken) hogy esetleg lehetséges a régi GPS-emet, aminek van videó bemenete, föl tudnám használni második monitornak? Sajnos doksim nincs a cuccról, így azt sem tudom, hogy analóg, vagy digitális a videó jele. Hogyan tudnám tesztelni úgy, hogy semmit ne tegyek tönkre?
(#) Zsolt 73 válasza Laca13 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Szia !

Egyszerű kompozit (analóg) videojelet ad a kültéri .
(#) Laca13 válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 / 1
 
Szia!
Köszönöm! Már csak a GPS eredeti kábelét kell megtalálnom és akkor simán ráköthetem, mert az is AV bemenetű.
Következő: »»   27 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem