Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Saunier Duval Renova 18K elektromos kazán nem fűt
Lapozás: OK   1 / 1
(#) feherlofia hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem elektromos kazán témában, mielőtt még megfagyok.
Saunier Duval Renova 18 K típusú elektromos kazánom van. Nem egy régi darab, két éves, és eddig nem volt vele probléma. Most viszont egyszerűen nem fűt. A kijelzőn nem jelenik meg semmilyen hibakód, minden menü működik és állítható, úgy tűnik, mintha nem lenne gond vele, mégsem fűt.
Két napja volt egy rövid áramszünet, azóta van probléma a kazánnal. Próbáltam állítgatni a fűtési görbén, hátha ott mászott el valami az áramszünet miatt, de nem engedi módosítani, vagy valamit rosszul csinálok, de semmi változás. Van esetleg valakinek tippje, hogy mit lehetne állítani rajta, vagy mitől lehet ez probléma? Vagy marad a szerelő?
Köszönöm.
(#) kokozo válasza feherlofia hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Kezelési útmutató
A nyomás nem esett le? Nem levegős a rendszer? Kikapcs., vár 1 percet, bekapcs., volt már?
(#) feherlofia hozzászólása Feb 3, 2019 /
 
Nyomás rendben, és nem levegős a rendszer. Volt ki- és bekapcs, lekapcsoltam a villanyórát is, semmi. Próbáltam a diagnosztikai kódok közül a gyári alapbeállítást visszaállítani, de nem engedi elmenteni.
(#) kokozo válasza feherlofia hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Termosztát bemenetet rövidre zárva? Olyan mint ha nem kapna jelet.
(#) feherlofia válasza kokozo hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
Ööööö... az micsoda? Mármint a rövidre zárás. Tudom, ciki, de nem vagyok nagy szaki, (+nő), szóval csak próbálkozom az elektronikával... kényszerből.
Van egy jel a kijelzőn, ami folyamatosan világít, ha aktív a fűtési üzem, az sajnos nem világít.
Most sikerült visszaállítani a gyári beállításokat, de ezzel sem indult be a fűtési üzem.
A vizet egyébként keringeti, hallani is lehet, csak nem fűti fel.
(#) kokozo válasza feherlofia hozzászólására (») Feb 3, 2019 /
 
full leírás
Ebben a leírásban a 30. oldalon van egy rajz, áramtalanítás után meg kellene nézni hogy a T80mA, és a T1,6A -es biztosítékok jók e. (Multiméter csipogó üzemmód)
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019

kazan.JPG
    
(#) feherlofia válasza kokozo hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Köszönöm a tippet. Mindkét biztosíték jó, sajnos nem ez a hiba.
Azt hiszem muszáj lesz szerelőt hívnom.
Tud esetleg valaki szerelőt ajánlani, aki ért ehhez a típusú kazánhoz? (Fejér megye)
(#) kokozo válasza feherlofia hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
(#) Marci 1968 hozzászólása Márc 18, 2019 /
 
Saunier Duval Renova C24 E típusú kombi kazánt üzemeltetek
A lakásfűtés tökéletesen működik.
Sziasztok! Használati Meleg Víz 42C fok beállítása mellett korábban tökéletesen kiszolgálta a zuhanyt és a csapot.
Most 60 C fok beállítása mellett a mosdó vizét nagy nehezen felmelegíti 39-42 C fokra. (Sarokszelepen az átmenő víz visszaszabályozva.)
Amikor a zuhanyt is megnyitjuk, ez a hőmérséklet leesik 33-35 fokra.
A csapok elzárása után rövid idővel a kijelző szerint a HMV hőmérséklete 75 C fokra emelkedik a kazánban.
A füstcső hőmérséklete kb 42 C fok lehet kézrátéttel mésaccolva.
Mi lehet az oka, amiért nem képes felmelegíteni a beállított üzemi hőmérsékletre a HMV hőfokát?
Köszönöm
(#) Inhouse válasza Marci 1968 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Szerintem nem jó topicba írtál...
(#) drsab hozzászólása Szept 16, 2020 /
 
Sziasztok! Saunier Duval Renova electric 9k típusú kazánom van. Tudja valaki, hogy kell belépni a diagnózis menübe?
Köszönöm.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem