Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   501 / 507
(#) mark.budai válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Gerjesztést ad a generátornak!
(#) Barret válasza erbe hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
A beépített vízhűtés itt kapja a vizet,hogy megvédje a generátort a leégéstől.
Még nincs kész,majd be lesz üzemelve
(#) gacsat hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
+ A dinamó adja a gerjesztőáramot. Persze egyenirányítani kell. Csak a házban talált cuccokkal dolgozom, vagy amit a piacon találok. A T idomban egy alurúd való rugóval, és az az áramszedő. Ezek a képek nem a kész cuccról készültek.
Amúgy működik. 90 wattot biztos lead, mert két 45W moszkvics égő teljes fénnyel világít rajta. Tényleg falusi Mekk Elek vagyok. Az egész csak játék.
(#) gacsat válasza Atis57 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Egy eszterga adna másmilyet. Sajnos az nincs. Ez nem zajos, nem kell olajozni, és nem rozsdásodik.
(#) Barret válasza gacsat hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Nekem évek óta nincs csúszógyűrű.Simán le van vezetve a gumikábel az oszlop belsejében.Kíváncsiságból kipróbáltam,bevált! Nem tekeredik össze,pedig félem tőle.
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
A csúszógyűrűt idén én is kihagytam, sima gumikábel és tökéletes eddig.
Elkészült a gép, most a vezérléssel bajlódunk. (pwm szabályzás fűtőbetétre maximális munkapont kereséssel)
Pár adat:
Oszlop 15m, hegesztett 3lábú
Generátor: Evig 11kw 960 as fordulatú villanymotor áttekercselve 12 pólusra, neodim mágneses forgórésszel
Belső ellenállás 2ohm csillagban fázisok között (fázisellenállás 1ohm)
Üresjárati feszültség 180rpm nél 200Vdc
Rotor átmérő 6,7 méter
Lapát szám 2db
Lapát anyaga hibátlan szálú borovi fenyő, epoxi erősítéssel

Az oszlop 2 részből áll. 6 méternél egy forgó csapon ledönthető a felső része amit az oszlop tövében elhelyezett csörlővel oldok meg.
Képeket csinálok majd.

Nagyon szépen működik, sima járással aminek nagyon örülök mert most tényleg jól sikerült a kiegyensúlyozás!
A terhelés kb 80Vdc től megy rá, de állítható lesz.
Eddig 1 db 2400W os bojler betéttel próbáltam le kis szélben direktbe rákötve, könnyen elbírta, ezzel a terheléssel 230Vdc és kb 10A volt a legnagyobb amit láttam rajta.
A végső terv 4db 2400W os betét egy 300literes tartályban párhuzamosan, és erre modulálni a kitöltést lehetőleg minden időpillanatban a legnagyobb feszültség áram szorzattal.
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
"A végső terv 4db 2400W os betét egy 300literes tartályban párhuzamosan" És ehhez raksz fel egy 10 méter átmárőjű rotort? Mert a mostanival jó ha lejön 500W átlagban.
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Hehe 500W???
Ezt milyen képlettel számoltad?
Az eddigi rövid üzem alatt minden nagyképűség nélkül kb 500W volt a legkisebb amit láttam!
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
A magyar átlagos szélsebességgel.4m/s kb...Te evvel számoltál? Hol laksz? Tengerparton?
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Itt szoktam kiszámolni,nem saját képlettel. Behelyettesítenéd a saját adataiddal? Kíváncsi vagyok,neked mi jön ki.Előfordulhat hogy én hibáztam.Szoktam tévedni,elismerem.

teljesítmény.kiszámolás
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) legmag válasza Barret hozzászólására (») Szept 2, 2018 / 1
 
Végül is a Magyar tenger partján
A szél nem ismeri azt hogy átlag szerencsére, de itt inkább 5-6m/s ami már 1-2 kw és én ennek nagyon örülök.
(#) Barret válasza legmag hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Akkor ráhibáztam a kiugró teljesítményedre...
(#) gacsat válasza legmag hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Így könnyű. Ott fúj a szél..
(#) legmag válasza gacsat hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Majdnem mindig. Amúgy már látom a 2lapátos rotor előnyét. Csak akkor indul ha már van értelme! Kicsi az indulási nyomatéka.
(#) legmag hozzászólása Szept 3, 2018 /
 
Mondjuk a ragadására a generátornak nem vagyok büszke, jobb is lehetne.
A pólusferdítés pedig megtörtént de mégis ugrál.
Valami mást kellene kitalálni, a szimmetriát tudatosan elrontani vagy ilyesmi....
(#) palko0125 hozzászólása Feb 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Új vagyok a témában (persze nem teljesen foglamatlan) és munkahelyen kaptam egy projektet miszerint készítsünk egy olyan "szélerőművet" ami az általunk gyártott generátort hajt meg ->töltésvezérlő->akkupack->inverter-> és egy elektromos autó töltő állomás üzemel róla. Ez utóbbi 3,7kW teljesítmény felvétellel bír. A generátoraink ~2-2,5kW teljesítményűek. Gerjesztett forgórészű, 5 fázisú állórész, fesz szabályzó is van a végén (viszont ez ledobható róla). A szélkerék mindenképp függőleges tengelyű kerék lenne. Ehhez kellene összeszednem gyorsan infokat, hogy mit honnan, mennyibe kerünlne stb. Elsősorban az érdekelne, hogy ilyen kerékből mekkora kellene, hogy életképes legyen a dolog. A cél az volna, hogy egy autót, szabványos töltőteljesítménnyel 3,3kW 6-8h alatt fel tudjon tölteni a rendszer. (kb. 30kWh). Kérdés az akkupack kapacitása. 12V vagy 24V DC jöhet szóba.
Ha tudnátok ebben segíteni megköszönném.
Üdv, Palkó.
(#) erbe válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 1, 2019 /
 
Tengerpartra készül a szélerőmű vagy valami tengeri szigetre? Mert itthon nehéz lesz ekkora szélerőművet engedélyeztetni. Még akkor se, ha szigetüzemű. No meg csak néha töltene, az meg nem üzlet.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2019
(#) cimopata válasza erbe hozzászólására (») Feb 4, 2019 / 1
 
Az is vicces hogy céges projekt és hobbielektronikára jön kérdezősködni, de már a leírásból olvasható hogy még nekik is zavaros mit akarnak. + az ismereteknek sincsenek teljesen birtokában. Pozitív viszont hogy a lelkesedést és vállalkozókésszséget becsülöm!
(#) palko0125 válasza cimopata hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Azért kérdezek mert nem vagyok jártas a dologban. Nem szeretnék ész nélkül, ismeret nélkül belemenni hülyeségbe. Megkaptam, hogy kellene egy ilyet csinálni és szedjek össze hozzá adatokat. Ezért kérdezem, hogy egyáltalán az elképzelés életszerű e, életképes e, ha igen hogyan kellene továbbmenni, ha nem pár gondolatot, hogy miért nem, amivel tudok érvelni, hogy emiatt nem érdemes belefogni az egészbe.
Előre is köszi.
(#) erbe válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Először is, hova kerülne a szélerőmű. Vannak az országban erre hasznosítható, gyenge és teljesen használhatatlan helyek is. Domborzati viszonyok, hova lehetne elhelyezni? Ezek ismeretében már tudunk javaslatot adni. Hazánkban elmondható, hogy jobban megéri napelemet telepíteni, mint szélerőművet.
Láttam magas dombok között szűk völgyben felállított szélerőművet.
Itt is nézelődhetsz. Vannak, akik építettek, van ahol működik is, de akad, aki már le is bontotta.
Szélenergia fórum
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2019
(#) palko0125 válasza erbe hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Miskolcon lenne a helyszín. Van kb. 10m magas ápület, aminek a tetején el lehetne helyezni a berendezést. Az épület környékén nem igazán van magasabb épület, úgy, mint bérház vagy akármi, szóval olyan 2km-es körzetben ez a legmagasabb épület.
(#) pipi válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Hali!
Annak is utána kéne járni hogy a 10m épület tetejére elhelyezve kell-e engedélyt kérni.
Ha jól tudom 6m-ig nem kell engedély.
(#) erbe válasza pipi hozzászólására (») Feb 4, 2019 /
 
Ekkora teljesítményű szélgenerátorokra mindenképpen kell engedély. Legjobb az lenne, ha nem is látná senki, nem lehetne belekötni.

Milyen jellegű az épület? Kiviteltől függően zaja is lehet, de statikai problémakat is felvet.
(#) palko0125 válasza erbe hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Hogyan kell/lehet meghatározni egy ilyen szélkerék méretét a kívánt teljesítményhez? Mert amiket büngésztem eddig ne madnak értelmes képet arról, hogy hogyan is van az elmélet. Ha meghatároznánk, hogy mekkora méretek vannak, valószínű elgondolkodnának azon, hogy ez nagy falat.
(#) pucuka válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Gépészmérnök ----> áramlástan
Itt töbnyire villanyosok vannak, azoknak a tudománya a generátortól kezdődik
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2019
(#) szsrobert válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
A szel sebessegebol es az eves szeles orak szamabol.
(#) szsrobert válasza legmag hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
4 magnes 6 tekercs
6 9
8 12
10 15
12magnes 18tekercs
Ugy enlekszem gyakori a 48 magnes 51 tekercs kombinacio is.
(#) erbe válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Szélkerék teljesítményének kiszámítása
Csak be kell írni az adatokat és kiszámolja. Szélsebességnek 10 m/s-nál nagyobbat nem érdemes írni, az is nagyon ritkán fordul elő. Kis szélkerekeknél 20-25% hatékonyságnál többet nem nagyon lehet elvárni.
Persze azt sem ártana tudni, milyen típusú szélkereket szeretnének.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
5m átmérővel már ki lehet hozni belőle 2,5 kW-ot. Néha.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2019
(#) palko0125 válasza erbe hozzászólására (») Feb 5, 2019 /
 
Mindenképp a függőleges tengelyű szélkerék a preferált ezen belül a Savonius féle.
Köszönöm a segítséget eddig is.
Következő: »»   501 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem