Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3287 / 3940
(#) littlerock válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Az abroncsméret megfelelő, ez egy sajnálatos típus sajátosság.
GPS-szel még nem ellenőriztem, de kb 15%
(#) littlerock válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
A paripa nagyon jól néz ki, sajnálatos típus sajátosság ez...
(#) Pumuckli hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Sziasztok! Van egy Philips Micro System DCM1130 hifim, és a következő vele a probléma (már nincs rá garancia, de kezdetektől ezt csinálja): ha sima audio CD-t hallgatok benne, nagyon sokszor megakad a zene. Úgy tapasztalom, hogy van egy kis tárolója (puffer), mert felpörög a CD, pörög pár másodpercig, majd megáll és a zene szól 8-10 másodpercig, utána megint felpörög a CD, pörög pár másodpercig és megint megáll... jó esetben a zene nem akad meg közben, tehát folyamatos, de sokszor megakad és hosszú másodpercekig csak pörgeti-pörgeti a CD-t és közben áll a zene... Több CD lemezzel is próbálkoztam már (eredeti lemezekkel) és már többször megtisztítottam őket. Olyan lemezzel is csinálja, amin egy minimális karcolás sem látható. Szerintetek lehet valahogy növelni a "puffer" méretet vagy lehet valahol állítani, hogy milyen gyakran indítsa el az olvasást?
A válaszokat előre is köszönöm szépen.
(#) Kovidivi válasza Pumuckli hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
A cd lejátszó alatt nem egy hangdoboz van? Vagy mellette? A CD érzékeny a rázkódásra. Vagy más miatt ugrik az olvasófej? A puffert nem érdemes növelni, régen puffer nélküli discman-ek is léteztek. Inkább az olvasó fejjel kellene valamit csinálni, hogy ne veszítse el a megfelelő pozíciót.
(#) Pumuckli válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 12, 2019 /
 
Közvetlenül mellette vannak a hangfalak, de nulla hangerő mellett is ugyanez a jelenség sajnos.
(#) vede hozzászólása Feb 12, 2019 /
 
Ellenállás olvasók segítsetek! Hány ohmos lenne a következő ellenállás? Fekete-Vörös-Ezüst-Fekete-Barna, most szakadt (28Ohmos kizárt, mert a kapcsolás nem müködik jól.) Ez a kalulátor nem tudja. Tehát 0.2 vagy 0.02Ohm?

R1.JPG
    
(#) vargaf válasza vede hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Fordított a sorrend, 0,1 Ω, 2 %.
(#) Laslie hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Meg tudja valaki mondani nekem, hogy a képen látható PIR szenzor miért nem működik, ha egy üveg lap mögé teszem?
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019

pir.jpg
    
(#) Lamprologus válasza Laslie hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
"A passzív infra riasztás vagy működés során semmilyen sugárzást nem bocsát ki magából, hanem passzívan figyeli a teret – ahogy ezt a neve is jelzi. Feladata tulajdonképpen az, hogy a megfigyelt terület infravörös tartományba eső sugárzását, különösen az emberi testmelegből származó hősugárzást érzékelje, ... "

A hősugárzást az üveg leárnyékolja, elszigeteli.
(#) Laslie válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Így már értem. Köszönöm.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Rádió portalanítás közbe láttam egy ilyen nyák megszakítást. Van valami értelme?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Bizonyára, de nem tudjuk, milyen rádió, milyen kapcsolás.
(#) gyoran válasza vargaf hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Szia

Tudomásom szerint a szélén nem lehet fekete gyűrű. Vagy rosszul tudom?
Akkor ez milyen jószág?
(#) gyoran válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Ítt csap át az ív, ha akar.
De viccet félretéve, talán itt lehet áugrani egy fokozatot egy olcsóbb kivitelnél. Azaz: ha van pénzed 4 középfrekvenciás körre akkor nyitva hagyod, ha nincs, akkor kispórolod a 4. fokozatot és ezt összeforrasztod.
(#) morgo válasza gyoran hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Nekem sem jön ki sehogy. Na de vannak ilyen elfajzott színkódok.
(#) Epu2 válasza gyoran hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Lehet. Vagy tudnál 1 Ω alatti ellenás értéket jelölni nélküle?
(#) vargaf válasza gyoran hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Azért írtam, hogy fordított sorrendben van értelme!
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Ha emlékszel mit kaptam Zsákán na ugyanaz a Videoton rádio.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Arra már nem emlékszem. Lehet, ugyanez a panel más készülékben, -kissé más kapcsolással-, is szerepel, és ott kell az a sáv (egyben).
(#) vede válasza vargaf hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Egy kicsit nagyobb ellenállással próbálkoztam, mértem, számoltam, neked lett igazad. Köszönöm.
(#) vargaf válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Igen, tudsz. Van 0,1 és 0,01 szorzó is a színkódban.

színkód.jpg
    
(#) Epu2 válasza vargaf hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Ha nem lehetne az első szám nulla, akkor nem tudnál. Akkor 1 csak 1-gyel kezdődhetne.
(#) vargaf válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Értelmezd már ezt:
Idézet:
„Van 0,1 és 0,01 szorzó is a színkódban.”
(#) zoli75 hozzászólása Feb 15, 2019 /
 
Üdv.
Van egy trafóm amelynek a szekunder oldalán 115V 15A szeretnék levenni. A primer oldal bekötése egyértelmű számomra, ott a H4-H5 kivezetés összekötése és H1-H8 a bekötési pontok. A szekunder oldolon viszont elég az X1-X3 kivezetés a 110-115V 15A -es fogyasztónak vagy máshogy szükséges kötni a szekunder oldalt?
(#) Epu2 válasza zoli75 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Üdv! Ha elég a 105 V-nál kevesebb elég, de párhuzamosan kötném a szekundert. Inkább a 120 V-os tekercsről vedd le a feszültséget. Persze itt is a két tekercset párhuzamosan kötve. X1-X5 ill. X4-X8. Felezésnél a 230 V-ból lesz 115 V.
(#) Gafly válasza zoli75 hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 1
 
Szerintem:
X1 - X5
és
X3 - X7
vagy
X4 - X8
Azaz a szekundereket párhuzamosan, attól függően, hogy mekkora a leadott feszültség.
Nehogy szembe kösd őket, izzóval kapcsold be elsőként próbára.
Szép trafó, mellesleg.
(#) zoli75 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Jól gondolom, hogy akkor az X1-et kössem össze az X5-el és az X4-ről valamint az X8-ról vegyem le a feszültséget?
(#) Epu2 válasza zoli75 hozzászólására (») Feb 15, 2019 / 1
 
A feszültséget az X1-X5 és az X4-X8 -ról. A párban jelzettek legyenek összekötve.
(#) zoli75 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Rendben. Köszönöm szépen.
(#) martin66789 hozzászólása Feb 15, 2019 /
 
Sziasztok

Napelemes kerti lámpákat javítok, de problémába ütköztem néhánynál a napelemen elengedett a forrasztás. Próbáltam javítani de egyszerűen nem marad ott a forrasztás, a forrasztás helyén mértem adja a feszültséget. Üveg napelemek lennének. Van erre valami megoldás?
Következő: »»   3287 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem