Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus szulfátoldó (Akku aktivátor)
Lapozás: OK   67 / 83
(#) oatis válasza Georgee hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Igen, párhuzamosan vannak kapcsolva egymással az 1 ohmosok.

Azon gondolkodom, hogy a drain és az akku negatív közé beteszek még 2db 0,27ohm 5w-ost párhuzamosan kapcsolva. Hátha segít valamit. Találtam egy néhány darabot belőlük.
(#) Georgee válasza oatis hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ha több az ellenállás azzal csak az impulzust fogod vissza. Szerintem próbáld meg egy trafó cserével.
(#) Inhouse válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
A 2db 1ohm 5W párhuzamosan az 0,5ohm 10W, az már csak kb. kétszer annyi, mint a tied, viszont kétszer akkora teljesítmény is.
(#) Tomi20 hozzászólása Jan 10, 2019 / 1
 
Sziasztok

Régen megépítettem a szulfátoldót, azóta sok akkut sikerült visszahozni, de a látszat csalhat. Kezdem ott, hogy szereztem egy E-bay-es olcsó akku tesztert sógoromtól, egy idekerült, feltöltött akksit lemértem, 7% kondíciót mutatott, oké, elég szar, mehet a szulfátoldóra, eddig 6 meneten van túl az akksi, feltölti minimumra állítva a potija, leglassabb villogás, utána 10,5V-ra merítve, pici pihi, utána vissza a "töltőre". Most néztem, 28%-ot mutat a "műszer", eddig minden kezelés után ment fel 5-8%-ot, itt megállt. 450A indítóáramból eszerint már 220A-t tud, fene tudja. Más akkuknál is megfigyeltem, valamit csinál, de nem mindenható ez a szerkezet, pl 1 éves akksi volt a nem használt autómban, legalább 2 hónapig csontra, 0V-ra lemerült, nem figyeltem, folyton dolgozok, itthon se vagyok, a teszter feltöltött állapotban 50%-ot mutatott, 3-4 után már 95%. Most is működik az akksi. Hátha valakinek segítség ez a hozzászólás, nem tudom, meg persze az olcsó műszernek sem lehet hinni, csak referenciának használom ugyan azon az akksin, nagyot nem tévedhet.
(#) Inhouse válasza Tomi20 hozzászólására (») Jan 11, 2019 /
 
Ezekből a teszterekből ahány fajtát nézel, annyi lesz a mért érték. De nem olyan vészes az eltérés, kb. olyan, mintha veszel 5 fajta hőmérőt és egymás mellé teszed a szobában. Nekünk 3 fajta van, olyan 10-20% közötti eltérés is lehet, de a mérési pontosságba belefér, úgyis csak saccol, ez nem igazi mérés.
(#) oatis válasza Georgee hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Cseréltem trafót, most 120VA 24V-van benne. A graetz előtt egy 0,2ohm 100W-os alu házas ellenállás hűtőbordára szerelve. Hááát. Még most se merem egy órára sem az akkun hagyni. Mostmár a hűtőbordán az ellenállás kevésbé melegszik, de még most is felfűti a 200x80x40-es bordát. Viszont mostmár a trafó is melegszik szépen. 10 perc alatt kb 50C fokra ment fel. Félek, hogy a trafó meg fog égni.
(#) Georgee válasza oatis hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Furcsa nekem ~50*50mm-es bordán van a két ellenállás (1R2 5W párhuzamosan) és a FET is. És abszolút nem érzem forrónak (de melegszik), természetesen egy ventilátor szellőzteti a dobozt.
(#) oatis válasza Georgee hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Hát én ezt nem értem... Mekkora akkun tesztelted? Amikor megy a töltés, akkor az akku ad halk kattogó hangot? Pezsgeti a savat a töltőd?
Én most 45Ah-on próbálgatom.
Nekem 1db STP75NF75 fet van benn.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
(#) Ge Lee válasza oatis hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Tekerd lejjebb a potit. Mekkora frekin használod? Az enyémnek a 2Hz az optimális, tehát másodpercenként kettőt villan a LED. Ilyen ütem mellett nem szabadna semminek sem nagyon melegedni, de letekerheted akár másodpercenként egyre is, csak akkor nagyon sokáig fog tartani mire a lemerített akkut feltölti.
(#) oatis válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Teljesen le van tekereve. egyet villan másodpercenkét kb. Ha feltekerem még jobban melegszik minden.
(#) gulyi88 válasza oatis hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Csinálj képeket, tedd fel.
Próbáld ki akku nélkül, ha úgy is melegszik, akkor valamit elrontottál, vagy már kinyúvadt valami pl: a gréc egy vagy több diódája, vagy a fet.
(#) oatis válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Üresen egyáltalán nem melegszik. Akár napokig is mehetne... Milyen jellegű képekre gondolsz?
(#) gulyi88 válasza oatis hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
A panelról alulról felülről, a trafó akku bekötésekről.
Hátha kiszúrunk valamit, amire amúgy barkóbázással nem jönnénk rá.
(#) Georgee válasza oatis hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Egy 54Ah és egy 74Ah-s volt. Igen kattog, illetve a vége felé már pezseg egy minimálisan. Az 54es aránylag jó lett, a 74es az kuka sajnos. (Szereti az autó enni az akksit.)
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2019
(#) oatis válasza Georgee hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Akkor szerintem egyszerűen még mindig túl nagy áramot ad le a trafó. Nálam a 45-ös 10-20 sec után elkezd pezsegni. Nem forr, de intenzíven pezseg. JAh és a poti teljesen le van tekerve. A kondi asszem 4700µF-os benne.

Lehet hogy a toroid trafó kialakítás egyáltalán nem tudja tolerálni ez ilyen üzemet, ellenben a hagyományos kocka igen?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) Georgee válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Az akksi általában akkor pezseg, ha felvan töltve. 14.4voltnál már van gázképződés. Egy sima EI vasmagos trafóval biztosan jobban járnál.
(#) oatis hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Egy toroid, avagy EI trafó mekkora max hőmérsékletet bír ki károsodás nélkül? A külső felületén mért hőmérséklet érdekelne. Azt tudom megmérni.


Kedves mindenki! Valaki esetleg megépítette-e toroid transzformátorral és működik is korrektül?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) oatis válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Hogy őszinte legyek nekem semmi nincs itthon és ez már a második trafó, amit vettem. Egy 270VA-est cseréltem egy 120VA-esre.
(#) gulyi88 válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Ettől a töltésmódtól 10 másodperc alatt még akkor sem pezsegne meg az akksi, ha előtte pezsgett és pihentetted egy órát majd visszakapcsoltad a töltést (tehát teli van).
Az 99% hogy nem ütemszerűen működik a töltőd. Vagy alapról rosszul van valami már a kezdetektől fogva, vagy már tönkre ment valami benne. Mérni kell, másképp nem lehet felismerni és megoldani a problémát. Milyen műszerek állnak rendelkezésedre?
(#) oatis válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Multiméter, kapacitás hőmérséklet, frekvencia, méréssel. Oszcilloszkóp, igaz egyik sem ipari.
(#) Tomi20 válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Lehetséges hibák a következők lehetnek szerintem.
Túl nagy a kitöltési tényező, egy videót csinálhatnál a zöld led villogásáról.
Nem kapcsolgat a kimeneti FET, direktben kimegy a pufferelt feszültség az akkura, ha ilyen gyorsan elkezd pezsegni az akku, meg ennyire melegszik minden, ez tűnik valószínűnek.
(#) gulyi88 válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Nekem gyanus, hogy az a fet már halott.
Kösdd a gétet a testre egy darab dróttal és úgy próbáld ki. Ha megy áram az akkuba, akkor a fet zárlatos (mérd az akkun a feszültséget és ha bekapcsolás után emelkedik, akkor megy bele áram, tehát a fet biztosan zárlatos).
(#) oatis válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Néhány fotó a masináról.
A panelon ugye van 2db átkötés? Az ic alatt és a puffer mellett.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) Ge Lee válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Kizárt hogy az a kütyü megfelelően működik, valami ott zárlatos. Vagy a FET, vagy egy dióda a graetz-ben vagy ki tudja. Csak azt nem értem, hogy ha van szkópod akkor az minek van? Mert az mérésre való, nem arra, hogy nagyobb súlya legyen az asztalnak. Ha rátetted volna, már rég meglenne a hiba...
(#) oatis válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Ez a jelforma látható a szkópon. A mérőtüske a töltő csipeszein van. A mérőtüske 10x-esen van.
A szkóppal kapcsolatban valóban igazad van...
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019

szkóp.png
    
(#) Ge Lee válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Fogalmam sincs hogy ezt hol mérted, de már ebből is látszik hogy valami nagyon nem jó. Ott alul az a szinuszforma a hálózati 50Hz, ahhoz képest a FET által bekapcsolt időnek jóval ritkábbnak kellene lenni. Tedd az 555 kimenetére és a negatív tápjára a szkópot, szerintem annak az időzítése nagyon nincs rendben. Ha jól rémlik ott 20ms szélességű jeleket kellene látnod, és csak másodpercenként egyszer vagy kétszer.
(#) oatis válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Ezt látom az ne555 1-3 lábán. Az 1-8 lábon 5,15V
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019

ne555.png
    
(#) oatis válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
A 7812 bemenetén 36v a kimenetén 5,1v -van. Lehet az krepálhatptt be?
(#) Tomi20 válasza oatis hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Igen, az gond. Szakaszaiban kellene vizsgálni az áramkört. Azért problémás a 36V bemenő feszültség, mert tipikusan 35V-ot visel el a 7812. A leírásban szerepel egy Zeneres feszültség stabilizátor, biztosabb lenne, ha azt építenéd be, vagy a másik trafódnak nem kisebb a feszültsége egy kicsivel? Ha meglesz a kimeneten a 12V, akkor megnézni az 555 kimenetét, magasnak tűnik a kitöltési tényező, 10% körül kellene lennie, de lehet hogy csak az alacsony 5V tápfesz miatt van. A frekvencia az rendben van. Ha ez is rendben, át kell nézni a FET bekötését, működését, hogy eltűnjön a jelből az a kb 20V-os feszültség.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) oatis válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
A másik trafó is dettó, 36 volt a terheletlen feszültsége. Akkor marad a zener. Ha jól értelmezem, akkor a 7812 helyett kellene betenni igaz?
Következő: »»   67 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem