Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3013 / 3550
(#) gyerek67 válasza granpa hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Okké, bízom benne, hogy mások is így gondolkodnak!
(#) zolika60 válasza Leraz hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Hányas voltál nyelvtanból?
(#) Leraz válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Nincs ellent mondás. Itt is olvashatod.
Akkor kell a pont ha az utána következő hónapnévvel vagy időt jelölő egyéb szóval nincs birtokviszonyban. Nem kell pont amikor az évszámot névutó vagy névutóból képzett melléknév követi, vagy ha az évszám birtokos jelzője egy másik szónak.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2019
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2019 / 1
 
Kb. nyolcszor lett leírva, melyik a helyes. Csak írsz de nem olvasol?
(#) Leraz válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 9, 2019 /
 
Sajnos 5-ös mindenből.
Ha a napot jelölő számjegy toldalékot kap, a pontot elhagyjuk, így például a 2012. április 15-én, hétfőn szerkezetben is.
(#) Szárnyas hozzászólása Feb 9, 2019 / 1
 
Lehet, hogy logikusabb lenne, ha pont is kerülne a napot jelentő szám mögé, viszont szerintem ránézésre letisztultabb, ha nincs ott, mert nincs írásjel torlódás.
Egyébként a '83-as magyar helyesírás szabályai szerint is a ma használt forma volt a szabályos.
Akit ez zavar, az képzelje el, hogy a dátumoknál a kötőjel az egy kombinált írásjel, ami magába foglal egy pontot és egy kötőjelet is.
(#) gyerek67 válasza Szárnyas hozzászólására (») Feb 9, 2019 / 4
 
Hogy ilyenen képesek vagytok egymásnak menni!
Így ötven felett már csak csendesen derülök, amikor a magyar "helyesírás" változásairól olvasok. A fiatalokat tudom sajnálni, mert nekik érettségizni kell a "friss" verzióból.
Hogyan helyes?
Nem tudom, nekem nagyon már nem fog változni.
Ha valakinek nem tetszik, amit leírtam, ahogyan leírtam, majd szól!

Kelt:
2019. 02. 09.-én, Szekszárdon DD
(#) ktamas66 válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Az egyik tanárom jellemezte úgy ezt a hozzáállást, hogy "makacs nemtudás".
Nálunk a kertben már nyílik a hóvirág, a ciklámen is bimbós, bár az már a hó alatt az szokott lenni.
(#) Szárnyas válasza gyerek67 hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 1
 
Engem ugyan nem nagyon izgat a kérdés, ha pillanatnyilag ez jelenleg az elfogadott, akkor így használom, egyébiránt az álláspontok közelítése miatt írtam, amit írtam, lehet, nem ez érződött ki a soraimból.
A fiatalokat szerintem nem kell sajnálni, mindig az aktuális megegyezés szerinti helyesírást kell megtanulniuk, nem kell foglalkozniuk azzal, hogy az korábban hogyan szólt.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 10, 2019 /
 
Ismer valaki olyan alkalmazást ami gps koordináta alapján megmutatja hol az az ott? A gyerekeknek akarok dolgokat elhelyezni a határba amit koordináták alapján megtalálhatnak. Ma teszteltem egyet és egy kalap trágya. A cím nem található.
(#) attika válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Akármelyik GPS navigáció tudja, IGO, GOOGLE, stb.
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Mindenképpen olyan alkalmazás kell ami nem kötődik úthoz és/vagy címhez, különben nem fog menni a dolog (tapasztalat), tehát a navigációs programok kizárva. Gondolom olyat teszteltél.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2019
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 10, 2019 / 1
 
Csak hogy legyen egy konkrét javaslat is. A "GPS Status & Toolbox" nevű alkalmazásban meg lehet adni célt is (a fő képernyőn lapozni kell egyet). A program ezután mutatja a jelen pozíciódhoz viszonyítva az irányt és a távolságot. Gondolom ez kell neked.
(#) attika válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Ez érdekes mert én IGO-val csak koordináta alapján simán oda vitt ahova kellett. (tapasztalat)
Én se alaptalanul írtam.
(#) klausz18 hozzászólása Feb 10, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Windows 10 olyan verzióját használom, amiben nincs Store, így nem tudom letölteni a sticky note-ot sem.
Windows Store - Sticky note

Tudnátok segíteni, hogy telepíthető formában hozzájussak? Mert így store nélkül nem megy a letöltés gomb. Régebben már másik gép segítségével letöltöttem, de most már azon is IoT verzióm van, így nem tudom. Dropbox, google drive, wetransfer, bármin jó utána
Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Ez volt az.
(#) Bakman válasza attika hozzászólására (») Feb 10, 2019 /
 
Üss be olyan koordinátát, ami közelében nincs út. Az iGO alapvetően autós/gyalogos navigáció, el sem tudja képzelni hogy olyan helyre akarsz menni, ahol nincs út. Ilyen esetben arra a pontra visz, úton, ami a lehető legközelebb van légvonalban a célhoz, legyen az akár egy folyó másik oldalán.

Ez nálunk napi szintű probléma, lakott területen kívül, mobiltelefon állomások keresésénél. Nyílván az évek és a rutin segít de autós navigációval GPS koordinátára pontosan nem lehet menni.

A Garmin-nak vannak kimondottan jó túrázós navigációi ilyenekre (pl. Geocaching feladatok) de amit jani1987 keres alkalmazást, arra tökéletesen megfelel az általam mutatott program.
(#) 444Tibi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Nekem egy őskövület Googla Maps-om van, több éves, 9.44 verzó.
Ebben 3 külön funkció van és ha nem a navit, nem a vezetést hanem a térkép funkciót indítom akkor koordináta alapján, bárhol is legyen az akár a szántóföld közepén is, beszúr egy piros pöttyöt. Közbe kékkel mutatja a mostani helyzetemet is, és mivel nincs út mellette, nagyon okosan nem is az autó jelet teszi ki hanem egy gyalogos figurát mert csak gyalog lehet a poit megközelíteni. Ha rányomok hogy vigyen oda autóval akkor körbejárja, elég mókás és tényleg a legközelebbi utat jelzi de a piros pötty az ottmarad vagyis gyalogosan oda lehet találni. Valamint ha rányomok egy műholdas nézetet, rögtön látni hogy van-e keresztbe folyó, szakadék vagy bármilyen tereptárgy.
Ha rosszul értelmeztem, elnézést.
(#) Bakman válasza 444Tibi hozzászólására (») Feb 11, 2019 /
 
Jól értelmezed de őskövület alkalmazást nem lehet letölteni. Másodszor ahhoz a játékhoz két dolog kell: irány, távolság, semmi több.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 13, 2019 /
 
Kisebb méretű csövek hegesztésekor eszembe jutott hogy mi lenne ha nem én forognék a cső körül hanem azt tudnám forgatni. Így a varrat se szakadna meg. Ha valaki találkozott ilyen megoldással az ossza meg akár műszaki rajzzal is. A menetmetsző befogóját már elküldtem az esztergályos műhelybe. Itt tudunk maszekolni.
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Teljesen elfogadott megoldás. Az ISG-ben a tartályokat is így hegesztették. Bocsi, de most csak ilyet találtam.
(#) jani1987 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Adott egy alap ötletet. Köszi.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Voltam kint terep bejáráson. Hát inkább nem mondok semmit.
(#) mek-elek válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Akkor majd Balázs Béla: Szél bejárjon, nap besüssön. Látni fogsz. De sohse kérdezz. Akármit látsz, sohse kérdezz.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2019 / 2
 
Hozzánk közeli helyen rejtett kamera felvette a "termékhalom kihelyezést" út mellé erdőbe. Ezt feltették a facebookra egyenlőre letakart rendszámmal, pár nap múlva a terméket visszavitte kihelyezője. Erre jó a face.
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2019 / 3
 
Egyszerűen fel nem tudom fogni. Ha már energiát fektet abba hogy kivigye, miért nem egy hulladékudvarba viszi?
(#) bbb válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2019 / 1
 
Mert a vadbarom azt hiszi fizetnie kell érte. Az ilyen állatok két forintért az anyjukat is meg*ák. Találkoztam ilyennel, mikor rakta le - egy szót se kellett szólnom hozzá, hogy visszarakja a kocsijába azonnal.
(#) jani1987 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Extra ráadás. Haza hoztam ezt a mikrót. Mondom donornak jó lesz. A fenéket. Egy perc alatt megmelegítette a pohár vizet. A burkolata horpadt a kidobás miatt plusz kicsit takarítani kell. Pedig az apróba akartam dobni. Az árokba volt ki tudja mióta.
(#) gernerakos válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Ugyan ilyenünk van, 15 éve teszi a dolgát, de lehet, hogy több...
(#) Bakman hozzászólása Feb 16, 2019 /
 
Végre, ez a nap is eljött. Az idei első, teljesen felhőmentes nap.

napsutes.png
    
Következő: »»   3013 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem