Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RF műszerek, mérések
 
Témaindító: pucuka, idő: Júl 10, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 53
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
A mérőcsúcsot, mint olyat itt felejtsd el! Ez az egész nem arra való, hogy tetszőleges pontra becsatlakozz, és szinteket méricskélj, mert itt a készülék 50Ohmos impedanciával bír, azt nem csatlakoztathatod bárhová egy áramkörön belül, mint egy nagyimpedanciás, nagyfrekvenciás mV mérőt!
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Mérést még meg kell tanulnom vele.
(#) sany hozzászólása Feb 18, 2019 /
 
Esetleg valamilyen teszt RF áramkör nem létezik?
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Feb 18, 2019 / 1
 
Olvasgass:
Bővebben: Link
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Van a fiókodban , nem is kevés !
Párszor 10 100 ohmos ellenállások meg jelgenerátor vagy vmi hasonló.
L C rezgő, szűrő körök amiket gerjeszthetsz egy generátorral , közben tekered a frekijét.
A kimeneten pedig lesheted a dB változásokat.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Az biztos, már nem is nagyon férnek el. Ha csak ennyi elég, akkor megoldható.

Meg egy kis számolgatás sem árt.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2019
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Megérkezett a kábel.
Szerintem jó minőségű. A külső szigetelő köpeny alatti "hálós" árnyékolás folyamatos. A belső szigetelésen helyett kapott az "alufólia" árnyékolás is. A belső vezeték, egy hajlékony vezeték, ami réz vezeték. Szerintem mérésre megfelelő, még az átmérője miatt is.

Az SMA dugó, illetve aljzat, ami hozzá való egy kicsit drága.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Idézet:
„dugó, illetve aljzat, ami hozzá való egy kicsit drága.”

igen mert arany árú boltban vennéd meg ,
esetleg vegyél 10-et vagy többet és máris spóroltál 10%
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Ha fólia árnyékolás is van, akkor nem lehet túlzottan hajlékony.
Csatlakozó vásárlás előtt érdemes alaposan szétnézni, igen nagy a szórás árban, minőségben is.
Ráérős idődben olvasgasd a Radiall katalógust, igen sok infót lehet belőle összeszedni, a csatlakozói sem olcsók, viszont a világ egyik legjobbja. A mikrohullámú eszközeinél mérési módszereket is találsz.
(#) sany válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 1
 
Várom az augusztusi börzét . Most már tudom mit kell majd vennem.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Hajlékony, én úgy tapasztaltam.
Igen, olvasgatom már. Több csatlakozót felismerek már, jó a leírás is. Habár a mérés módszerek részt még nem találtam meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Valami zavar van az erőben... Amit csatlakozót linkeltél, az nem olyan kábelre való, amiről írtál, nem SMA és tényleg nagyon drága.
Ha az RG174-es kábeled van, és SMA csatlakozókat szeretnél rá itt vannak jóval olcsóbban.
Arra figyelni kell, hogy SMA-ban van "normál", meg "inverz" is, összeillőket kell választanod.
Például ehhez
csatlakoztatható ez, és még az RG-174-re rá is krimpelhető..
De lehet a fordított csatlakozókból is párosítást csinálni, azt nem kerestem ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) Kera_Will válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Aztán még vannak pigtail kábelek is ... azon rajta a szerelt gyári csati ... másik vége szabadon van.Ha elég hosszú (fél 1 max 2 méter) akkor kész a mérő kábeled amit igaz forrasztással rögzíthetsz ahova kell.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) sany válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Valóban, zavar az erőben.
A Hestorban is nézegettem már a csatlakozókat, csak nem tudtam , hogy az aljzatokhoz pontosan melyik dugó illik. Köszönöm az ajánlást!
Kereséskor az RG174 kábelhez, csak ezt a két dugót adta ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) kendre256 válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Az lehet a progléma, hogy a Hestore keresője nem hozza ki az RG174 keresésre az RG174/188(A)/316/B7805A/KX3/KX..... stb találatokat, pedig abban is benne van az RG174 (a sok többi mellett). "Kézzel" kell kibogozni..
(#) sany válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Még a múlt hét folyamán a Hestoreban nézegettem és rendeltem SMA csatlakozót, próba szerencse alapon. Ma megérkeztek. Most lehet másikat választanék, de most egyelőre ezek vannak. Az aljzat és a apa csatlakozó. Igaz az RG178 kábelhez nem írták, hogy jó. De először úgy gondoltam , hogy RG58-as kábelt használok a mérésekhez. Én úgy tapasztaltam , hogy szerencsére ezek a kis SMA csatlakozók jók az én kábelemhez is. Szerintem az RG58-as nem is benne bele. Sikerült rákrimpelni a vezetéket sérülés nélkül a dugóra és a jól illeszkedik. Majd egy szugorcsővel rászorítani a kábelt a csatlakozó dugóra. Az aljzatot sikerült beépíteni a wattméterbe. Most egyelőre így hagyom.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2019
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Feb 22, 2019 / 1
 
Belemegy az RG58, az elmúlt hónapban vagy 150 darabot felszereltem belőle, már vaktában is megtudnám csinálni.
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Elhiszem, én nem néztem. Csak olyan picinek látszik.
(#) sany hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sajnos ettől féltem, ha rádugom a koax mérőkábelt a wattmérőre, akkor +0.5 dB -lel magasabb érték lesz a kijelzőn. Az alap érték -60.1 db, így az érték -59.5 dB -re változik. A kalibrálás elkerülhetetlen.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) Fantasy hozzászólása Nov 20, 2019 /
 
Üdv Mindenkinek!
Egy Híradástechnikai Szövetkezet által gyártott TR-0734/R076 típusú stereo coderes AM-FM szignál generátorhoz szeretnék segítséget kérni:
Olyan problémám van a műszerrel, hogy a 0,1 - 12Mhz-es kapcsoló állásban nem lehet beállítani a frekvenciát, folyamatosan változik, ugrál a kijelzőn. A 12 - 120MHz-es állásban viszont jól működik, a frekvencia szépen beállítható. Ebben szereték segítséget kérni, hogy mi okozza a hibát, esetleg találkozott már valaki ezzel a hibával.
(#) Kera_Will válasza Fantasy hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
Ebben 2x2db oszci van alsó és felső sávokra.
A 2 oszcifrekijének keverésével áll elő a kimeneti freki.
Alsó sávos.oszcik nem mennek, ez egy trükkös FLL elvű hangolója van.
Lehet éppennez az fll rész bizonytalan, 1 2 elkó kilehet benne száradva.
Tartományt gombbal tudsz ugrani benne, alsó felső tartomány között potival lehet tekerni.
Elektrotanyan fent van a doksija.
(#) Kera_Will válasza Fantasy hozzászólására (») Nov 20, 2019 /
 
(#) Fantasy válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 21, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget, jó lenne ha csak elkó hiba lenne, szétszedni sem lesz egyszerű, nagyon össze va rakva.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Üdv!

EZT a BNC aljzatot próbálta már valaki? Mennyire jó a minősége?
Bocsi ha rossz helyre írtam!

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2019 / 1
 
Ha jól emlékszem ugyanezeket vettem régebben egy szkóphoz, mert a gyári BNC-i olyan mértékben voltak feketére oxidálódva hogy neki sem álltam a tisztogatásának. Működött, de mechanikailag egyáltalán nincs a toppon, mivel a csatlakozók kb. úgy estek rá, a legkisebb ellenállás nélkül. Tehát a belső ér hüvelye laza, a külső meg kisebb valamivel mint kellene.
(#) (Felhasználó 1947) válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2019 / 1
 
Gyenge minőség.(Ezt az ára is tükrözi)
Szánj rá kicsit többet, vegyél márkás BNC aljzatot.
(Radiall, Telegartner, Suhner stb)
Drágák, de megéri megvenni, nem okoznak meglepetést,és tartósak.
(#) szucsistvan123 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Köszi mindkettőtöknek a választ!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Még annyit, hogy honnan lenne érdemes beszerezni egy normálisabbat? (melyik vebárúház?)
(a lényeg hogy 50 Ohm és hosszúmenetes legyen)
(#) pucuka válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Dec 13, 2019 / 1
 
A Mauser oldalán találsz Radiall termékeket. De a böngészés előtt ülj le (az árak miatt).
A TME -nél van Amphenol is.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) szucsistvan123 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Az árak miatt kérdeztem hogy hol a legcélszerübb.
Mondjuk kíváncsi lennék rá ki ad 13K-t egy aljzatért...
Következő: »»   45 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem