Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   400 / 441
(#) Gobe54 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2019 /
 
Ez elszomorít. Továbbra is tartanom kell egy DOS-os gépet és egy lpt nyomtatót.
(#) Frankye válasza Gobe54 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Esetleg át kell rajzolnod EAGLE-be a tervet. (Úgy is, mint "B" alternatíva.) Kérdés persze, hogy melyik éri meg jobban financiálisan is, és ráfordított energiában is. (Csak feltételezem, hogy nem egy "egyszerű" tervről lehet szó, lévén azt viszonylag könnyen újra lehet rajzolni, akár az EAGLE-ben is.)
(#) Lucifer válasza Gobe54 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Biztos, hogy valami korai Windowsos Orcad nem tudja importálni?

Illetve én megvizsgálnám annak a lehetőségét, hogy az Orcad fut-e dosbox-ban és hogy nem-e lehet a dosboxnak LPT-s nyomtatót emulálni úgy, hogy a host normál nyomtatójára tolja.

Hogy ontopic is legyek nem írtad az Orcad verziót de létezik revengelt formátumleírás:
https://pcengines.ch/orcadff.htm

Az EAGLE meg XML formátumot használ ami elég jól dokumentált, generálható. pythonhoz, C++/Qt-hoz van kényelmes API a generálásra, innentől némi/sok programozás kérdése az egész ha elég elvetemült az ember.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) niedziela válasza Gobe54 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Ha tudsz a dos-os programból gerbert exportálni, azt az Eagle "megeszi"
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
AFAIK kapcsrajzról van szó .
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Ahhoz nem jó önmagába
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) Gobe54 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Igen, elkezdtem megrajzolni Eagle-ben, csak nagyon sok van.
(#) Gobe54 válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Idézet:
„1. DOS-os Orcad V3.20-ban készült kapcsolási rajz importálható-e Eagle-be ?”

Mint látható, írtam verziószámot....
Igen, fut dosemuban, szerkeszteni is lehet, csak nincs driver a V3.20-ban a mai nyomtatókhoz.
Nem vagyok elvetemült.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) Lucifer válasza Gobe54 hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Idézet:
„Mint látható, írtam verziószámot....”

Ezt benéztem bocs.

Idézet:
„Igen, fut dosemuban, szerkeszteni is lehet, csak nincs driver a V3.20-ban a mai nyomtatókhoz.”

Ezt nézted?
https://www.printfil.com/edesc.htm
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2019
(#) alberton válasza niedziela hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Köszi, erre a feladatra cam file hol található?
(#) niedziela válasza alberton hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
Amit használsz CAM fájlt, abba nyugodtan írd bele.
(#) Gobe54 válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Idézet:
„Ezt nézted?
https://www.printfil.com/edesc.htm


Néztem, de nem jhutottam dűlőre. Ad1: máj inglis íz veri púr.
Ad2: Az Orcad V3.20-ban be kell állítani egy printert. Lehet file-ba is nyomtatni de csak a megadott printer formátumában. Ezután bárhova konvertálhatom csak az adott printeren lesz jó a nyomtatvány. Napokat próbálgattam de sikertelenül. Sajnos rengeteg rajzom van Orcad-ben. Marad az a megoldás, hogy amelyik épp kell azt újra megrajzolom Eagle-ben. Mondjuk a pdf-be konvertálást még nem próbáltam, lehet megérne egy "misét".
Ebből adódik a következő kérdés: Egy valami.prn file-t hogy tudok pdf-be konvertálni?
(#) bbb válasza Gobe54 hozzászólására (») Feb 16, 2019 /
 
Ez már nagyon nem Eagle téma...

Egyébként meg a ghostscript egy ragyogó kis programocska, próbáld meg azzal!
(#) niedziela válasza Gobe54 hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Idézet:
„Az Orcad V3.20-ban be kell állítani egy printert. Lehet file-ba is nyomtatni ....”

Ha ott,és akkor egy PS nyomtatót állítasz be, már meg is oldattad az ügyet.
Kapcsolási,vagy panel rajzokról van szó ?
(#) Skori válasza niedziela hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Hogyan eszi meg az eagle a gerber fájlokat? Eddig úgy tudtam, hogy csak generálni tud gerbert.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Én nem próbáltam ki, de van hozz választható menüpont.
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Nem emlékszem, de vagy már a 6.x -tól, de a 7.x-ben már benne volt.
Nem mai darab
(#) Gobe54 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Csak kapcsolási rajzok....
(#) kameleon2 hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Sziasztok! Van valakinek az új Eagle standard licensszel? Milyen tapasztalatok vannak vele? Ki szeretném használni a többlapos módot, de a free csak 2-t tud, vírusokat pedig nem igazán szeretnék a gépemre. Milyen újdonság van benne, amiért érdemes lenne váltani? Ne írjátok, hogy olvassam el, mert az angol nem az erősségem. Köszi.
(#) niedziela válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Idézet:
„Milyen újdonság van benne, amiért érdemes lenne váltani?”

Mihez képest ? a 4.16-hoz képest rengeteg + rengeteg, a 8.7 -hez képest jóval kevesebb.
Tehát amíg nem tudni te melyik verzióz használod a válasz is általánosságban igaz.
(#) niedziela hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Gondoltam pár mondatba leírom a lényegi változásokat, de belenézve a rilézekbe, lemondtam róla
Egy jó megoldás van, ki kell próbálni a free változatot, és kiderül érdemes, vagy sem a váltás.
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Ez melyik eagle verzió? Nekem 7.2.0 van, de abban csak az első 3 menüpont van meg az import menüből, a gerber import még nincs benne...
(#) Skori hozzászólása Feb 23, 2019 /
 
Közben elgondolkoztam, hogy esetleg frissítenem kellene, bár a jelenlegi jól működik, de esetleg az újdonságok miatt talán érdemes... Ki melyik verziót használja az itt jelenlevők közül? Esetleg van olyan verzió ami bugosra sikeredett és érdemes elkerülni?
(#) niedziela válasza Skori hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Van igen,
8-as verzió a 8.6-tól jó
9-es pedig a 9.1.3-tól jó

Már csak a 9-re érdemes frissíteni
(#) kameleon2 válasza niedziela hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Utoljára az 5-öst aztán a 6.4-est, de gépet kellett cserélnem és sajnos feltettem a 8.4-ből a free-t. Elkövettem azt a hibát, hogy megnyitottam a fájljaimat, mert rendbe akartam tenni, de ugye visszafelé így már nem kompatibilis, tehát újabb verzió kell. Szeretném a régi rajzaimat is feldolgozni, de így elég macerás. Szeretnék pár többlapos fejlesztőkészletet csinálni a saját gyártmányaimhoz. Emiatt érdeklődöm. 40 eFt még kifizethetőnek tűnne - egy év alatt meg csak megoldom amit szeretnék. Ha összejön amit tervezek, akkor a többi licensz árát is kitermeli.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2019
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
A kérdésed alapján megpróbáltam volna megnézni a verziómat, de nem találtam meg hol írja ezt ki nekem. Valamilyen 9-el kezdődő, talán 9.1.3 de ez nem biztos. Ráadásul nálam nem is mindig hibátlan a működés, esetenként belefutok furcsaságokba.
De az egészen biztos, hogy azok a funkciók amik nálam jellemzően szükségesek már a 8.6.ban is benne voltak, de mégis minden újabb verzió ígér valamit.
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Szia,

Az ftp.cadsoft.de oldalon fent vannak régebbi verziók, ha esetleg le szeretnéd tölteni a régi installereket.
Ez nyilván a már megnyitott rajzokon nem segít, azokat mentésből kell visszatenni ha van, az a legegyszerűbb. Vagy lehet ulp-t csinálni ami kiexportálja 8-asból és egy másikat ami importálja korábbi verzióba, de ez nem egyszerű. Mondjuk ha más már nagyrészt megírta az sokat segít. Esetleg újrarajzolni, ha kevés rajzról van szó.

A licenszelés sajnos megváltozott, most már nem lehet "életfogytig" megvenni egy eagle licenszt, hanem előfizetés van, havi 15 dodó vagy évi 100 - ami már majdnem a 40e Ft-os lélektani határodnál van. (Ha a 27% áfa rákerül akkor pont ott.) Viszont ha 1 hónap alatt megcsinálod ami kell, akkor 15 dodóból megúszod, ami olyan 5e Ft környéke. Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Nekem nem kell a professional változat. Elég a standard licensz. Az azért olcsóbb. Mondjuk eleve nem sok jót vártam az Autodesk vásárlás után. Sejthető volt valami eszement áremelkedés. Pedig annyira már nem jó az Eagle, mint amennyire megemelték az árat. Ilyen szegmensben már lehet válogatni más programok között. Sajnos én már ezt szoktam meg, ebből gyártunk. Beledugtam a hurokba a nyakam.
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
A standard az, ami 100 USD, kb. 28e Ft egy évre. Én erről beszéltem.
Esetleg próbálkozhatsz kicad-del, valamennyire tud eagle file-t importálni, de szinte biztosan nem lesz tökéletes, és nekem eléggé PITA volt eagle után, nagyon nem állt rá az agyam.
De előbb-utóbb neki akarok állni megint, csak idő kellene rá...
(#) Gránátalma válasza tbarath hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
A kiCAD nagyon jo szoftver én használtam egy ideig. Az volt vele a bajom, hogy rengeteg komponenst meg kellett benne csinálni, mert nemhogy ingyen letölteni, de még megvenni se lehetett őket

Egyébként ha szeretsz alkatrészeket gyártani bele, meg keresgélni A_netten, akkor hibátlan.
Következő: »»   400 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem