Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   32 / 42
(#) siletto hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Sziasztok!
Lenne egy régi, elvileg német "MP A401" erősítőm, STK463 hajtja.

A probléma az lenne vele, hogy a hangerő szabályzó potija szerintem hibás. Billeg is egy kicsit a tengelye, meg néha az egyik, néha a másik csatorna teljesen behalkul, ahogy tekerem a hangerőt. Ez főleg az első felére jellemző a potméter útjának, és néha apró moccantásra megjavul.

Egy 100KOhmos, "M100KOhmB" jelzésű poti van benne, alatta 1D, és a márkajelzés, egy nagy F, és egy A betű bekarikázva. Ez egy kétszer négy lábas poti. Tudom, hogy ki lehet váltani háromlábas sztereóval, de hasonlót szeretnék bele.
eBayen láttam csak hasonló négylábú alkatrészeket, van amin B jelzés van, a többi logaritmikus.

A kérdésem az lenne, hogy ez a B akkor itt a Lineárist jelenti nekem?


Illetve van ezen az erősítőn bemenetválasztó is, Equalizer, Aux, Tape, Phono,Tuner bemenetekkel. Mintha kicsit különböző lenne a hangja a bemeneteknek. Van ennek értelme? És ha igen, röviden el tudnátok mondani, melyiket célszerű használni?


Nagyon köszi!
(#) misi93 válasza siletto hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Szia!
Igen több mint valószínű a poti haldoklik (esetleg ideig óráig kontakt sprével érdemes próbálkozni) de a vége csere lesz úgy is.
(A negyedik láb nem a poti házát földeli le?)
"M100KOhmB" a tipus végén a B logaritmikus, de mint mindenhol itt is vannak kivételek... Bővebben: Link
AUX CD Tape Tuner?! ezek egy jelszintűek szoktak lenni a Phono pedig nagyon érzékeny pár miliVolt és kiakasztod (túlvezérelheted) az erősítődet vele (ezt régen lemezjátszó bemenetnek használták).
A Tape lehet be illetve kimenet is tehát tovább tudod fűzni a bemenetedet, ha éppen több erősítőd van persze ezt erősítő típusa válogatja(és rá is szokott írva lenni, hogy In vagy OUT).
Érdemes azért megvárnod tőlem szakibb véleményt is, nekem ezek csak tapasztalatok, de lehet én sem tudom 100%-ig biztosan.
Minden jót
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2019
(#) CHZ válasza misi93 hozzászólására (») Jan 23, 2019 /
 
Idézet:
„A negyedik láb nem a poti házát földeli le?”

Nem, loudnes kivezetés.
(#) misi93 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 26, 2019 /
 
Köszönöm a felvilágosítást ma is tanultam valamit (nem is találkoztam még ilyennel).
(#) Beringer 600 hozzászólása Jan 27, 2019 /
 
Sziasztok
Bele vágnék egy stk4050 projektbe.
Van itt olyan kolléga aki épített ilyen ic vel?
Esetleg egy bomba biztos nyák,s beültetési rajzot tudna fel tenni?
Előre is köszi.
(#) sancy0814 válasza sound.man hozzászólására (») Jan 31, 2019 /
 
Szia!
Olvastam a problémát ,nekem pontosan ugyanez a gondom, megkérdezhetem hogy mi is volt a megoldás?
Előre is köszönöm!
(#) SlyChocolate hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Urak lenne egy kérdésem.
Azoknál az STK ic-knél amik dupla tápról mennek.
Mi van abban az esetben ha csak az egyik táp biztosíték megy ki.
Fél táp esetén tönkre mehet-e az ic?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
A gyakorlatban nem a féltáp teszi tönkre az STK-t, hanem a hibás STK miatt olvad ki a biztosíték.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Ez tiszta .
De ha még is egyéb nem az IC és az alkatrészek hibája miatt van fél táp az okozhat-e IC bajt?
Pl kihagytam az egyik olvadót és úgy indítom az erősítőt......
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Nem gond a féltáp hiánya.
(#) Fery hozzászólása Ápr 2, 2019 /
 
Sziasztok.
Tudja-e valaki, hogy mi a különbség az STK 4231 és a 4231 II között. Ez utóbbit betehetem-e az előbbi helyett ?

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2019
(#) Cinema válasza Fery hozzászólására (») Ápr 3, 2019 / 1
 
Igen, beteheted. A II-es verzió valamivel jobb minőségű, kisebb a torzítása.
Célszerű a csere előtt minden egyéb alkatrészt ellenőrizni és ha gyanús, akkor kicserélni, mert a drága STK hamar tönkremehet, ha hibás alkatrészek vannak körülötte.

Üdv!
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Köszi a választ.
(#) Fery válasza Cinema hozzászólására (») Ápr 6, 2019 /
 
Köszönöm.
(#) SlyChocolate hozzászólása Ápr 28, 2019 /
 
Tiszteletem.
Egy újabb kérdésem lenne.
Van egy mono STK 4030-as végfokom amit egy sub ládába építenék be. (már jól elhúzódva.....)
Illetve van egy kapcsoló üzemű tápból bontott hűtőbordám amin szintén valamilyen STK IC volt.
Teljesen megegyező a tokozás csak más-más célra voltak gyártva.
Szerintetek egy ilyen hangfrekvenciás végfok IC-nek (STK 4030) elég lehet-e ez a bontott hűtőborda vagy nézek nagyobbat?
Pár kép az alkatrészekről......
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2019
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Szia! Nézz nagyobbat! A hűtőborda a láda belsejében lesz, jól értelek?
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Pontosan akkora ablakot vágok neki mint a borda.
Igy a hőt letudja majd adni a szobának, kifele szellőzik majd.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Így már megnyugtató. A kérdésedben szereplő borda legfeljebb egy 15-20 W-os erősítőt szolgál ki.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Köszi a segítséget.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Jut eszembe szerinted egy olyan 40-50 wattnyi teljesítményt letud adni szoba hőmérsékleten nyitottan?
Vagy tényleg nézek inkább nagyobb bordát biztos ami biztos alapon?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Mekkora a tápfeszültség és hány Ohm-os a hangszóró? Ezek határozzák meg a szükséges borda méretét.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
2×25 voltos a toroid AC oldalon.
8 ohm-os a mély amit hajtana.
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
A legnagyobb disszipáció 32 W. A dinamika átlagolása miatt ebből 8 W-ot veszünk figyelembe.
Ha nem szeretnénk, hogy a borda 50°C-nál melegebb legyen, tehát 30°C-kal a környezeti hőmérséklet fölött, akkor legalább 30/8=3,75 K/W-os hűtőfelület kell hozzá. Példa.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Hűtőbordát soha nem számítottam.
Ez nekem kínai de akkor nagyobbat teszek a doboz oldalára.....
Köszönet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Az egészből a példa lényeg, azon látod nagyságrendileg mekkora bordát kell keresned.
(#) metabo123 hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy fórumtársunktól kaptam egy STK403-070 IC-t. Szeretném életre kelteni, de sajnos nem nagyon találok hozzá semmit, azon az egy kapcsoláson kívül, amit mellékeltem is. A rajzzal kapcsolatosan volna néhány kérdésem:
- Milyen tápfeszültség igénye van a kapcsolásnak (IC-nek)?
- A piros karikával jelzett alkatrészek micsodák? Gyanítom kis ferritgyűrűs átkötések. Ezeket egyszerű rövidzárral helyettesíthetem, igaz?
- A zöld karikával jelzett ponton 2 db 100µF / 50V-os kondi van sorosan. Ezt a kialakítást mi indokolja?
- A kék karikás alkatrészek micsodák? Nem jöttem rá, bár lehet nem is gond, mert a bemenetet C701 (C751) kondik pozitív kapcsa lesz (C700-at és C750-et is kihagyom).

Ha valakinek van ettől a rajztól valami bővebb adatlapja erről az IC-ről azt szívesen fogadnám.
(#) szs válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 / 1
 
Ebben volt:
(#) metabo123 válasza szs hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Köszönöm, ez nagyon hasznos!
(#) Cinema válasza metabo123 hozzászólására (») Máj 1, 2019 / 1
 
A kékkel karikázott egyszerű összeforrasztás, vagy átkötés.
A piros karikások "Ferrite Bead", azaz, kis ferritmagos fojtó, ez lehet SMD-kivitelű, vagy egy kis csőszerű vason átvezetett átkötés, vagy toroid-szerű kiképzésű. Nagyfrekvenciás zavarokat szűri ki, gerjedés-csökkentő a hatása.
A két ELKO-soros kapcsolása érdekes, de nincs jelentősége, lehet egy darab - értelemszerűen fele kapacitású, de dupla feszültségtűrésű. (A szivárgó-áram csökkentése talán az indok, hogy miért van a két kondenzátor sorosan kötve.)

Üdv!
(#) metabo123 válasza Cinema hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Köszönöm a válaszod!
Elgondolkodtató az a két sorba kötött kondi. Valamiféle segédtápfeszültség lehet a 7-es lábon és azt pufferelik a kondik. De minek soros, 2x50V feszültségtűrésű, mikor a tápfesz mindössze 40V?
SZS által feltöltött PDF-ben ezzel az IC-vel felépített végfok rajza található a 38. oldalon. Ott 100µF/50V van ebben a pozicióban.
Következő: »»   32 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem