Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-tervező programok
 
Témaindító: (Felhasználó 449), idő: Nov 10, 2005
Lapozás: OK   25 / 30
(#) Pgeorge80 hozzászólása Nov 5, 2018 /
 
Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem, hogy a Pcbdroid-ot elvileg le lehet tölteni win10-re is! Valaki használta már win 10 alatt?És ha igen, akkor win 7-alatt működne?
(#) bbb válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Nov 6, 2018 /
 
Nem akarlak megbántani, de...

Nekem a pcbdroid szóra keresve két kattintásba került kideríteni a választ a win7 kérdésre. Első találat volt a weboldaluk, ahol ott a letöltés windowsra gomb, ez pedig elvisz a microsoft áruházba, s ott megtalálható a válasz is:
Idézet:
„Telepítés
Az alkalmazás Microsoft-fiókkal bejelentkezve szerezhető be és telepíthető legfeljebb tíz Windows 10-es eszközre.”

Mindezt egy win7-es gépen próbáltam, ahol közölte, hogy bizony tényleg 10-es kellene hozzá. Hogy itt bárki használta-e? Az biztos, hogy én nem, és a képek se győztek meg arról, hogy érdemes lenne kipróbálni, amikor az Eagle és a KiCAD is kényelmesen elérhető, nagyobb múlttal rendelkező szoftver Windows és Linux alá.
(#) Ge Lee válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Nov 6, 2018 / 1
 
Nem tudom hogy az tervez is-e vagy csak rajzol, mert ha csak rajzolni szeretnél akkor a sprintnél jobb, gyorsabb nem kell.
(#) Pgeorge80 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Csak rajzolni szeretnék, nem tervezni!Ez a sprint a sprint layout?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2018
(#) Pgeorge80 válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Letöltöttem a sprint Layoutot! Köszi a tippet! Jobb mint a pcb droid!
(#) Pgeorge80 válasza bbb hozzászólására (») Nov 8, 2018 /
 
Nem bántottál meg, és köszönöm, hogy kipróbáltad helyettem! Nekem nem sikerült még letöltenem sem!nem ismerem az általad említett két programot, viszont a pcb droidot használtam androidon, és nagyon tetszet, könnyen kezelhető, de jobb lett vna gépen, nagy képernyőn!
(#) menyus hozzászólása Márc 1, 2019 /
 
Sziasztok.

Kérdezném nincs e valami ötlete valakinek hogy a régi Tango (DOS) .pcb fájlokat hogyan lehet átkonvertálni mondjuk az ExpressPcb alá? Kismillió nyákot kreáltam Tango val anno, most viszont már nem megyen egyik gépemen sem sajna. Nyűg neki a 64 bit.. stb.
(#) bbalazs_ válasza menyus hozzászólására (») Márc 1, 2019 / 1
 
DosBox a megoldás. Nekem Win10 és 64 bit alatt repeszt.
(#) menyus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Köszönöm Nagyuram, körül járom a dolgot..
(#) menyus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Felraktam de nem megy... A LIGHT könyvtárban van a PCB.EXE, de indításkor a képen látható hibát dobja. Mit csinálok rosszul?
(#) menyus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 1, 2019 /
 
Azt hiszem előtúrok egy régi XP s notbookot, azon talán rajta is van a Tango. Úgyis elég gáz hogy az Express PCB és a TANGO is rajta van egy gépen mert ugye a .pcb fájlok között egyik program sem tesz különbséget. Ha hozzárendelem pl. az ExpressPcb - t a .pcb fájlok megnyitásához akkor hisztizik ha véletlen tango.pcb t próbálok megnyitni, ami ugye nem látszik hogy az az, mert ExpressPcb nek látja. Jobb ezt elszeparáltan kezelni.

A segítséget viszont köszönöm, nem tudom nálam miért nem műkszik.
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Ha a fájlra jobb egér és társítás.. akkor ott több programot is lehet listázni hozzá.
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Valóban ezt nem is néztem, én a tulajdonságoknál molyoltam vele. A társításnál ki kell venni a pipát a jelölőnégyzetből (minden pcb fájl megnyitása ezzel az alkalmazással..stb) és akkor be lehetne tallózni a Tangót is, de akkor se megy a DosBox al sem. Gyanítom hogy valamit a Tango .INI ében kéne átírni vagy máshová telepíteni a munkönyvtárat de hagyom a fenébe. Jobb lesz az egy másik gépen.

Köszi
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Szerintem próbáld meg igy.

Ha nem lenne, akkor használd a csatolt pcb.bat-ot persze az elérési utakat javítva
És a video mindent mutat.
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Rendben, hazaérek és próbálom. Köszönöm szépen!
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Egyébként most olvastam, hogy az altium designer és a P-cad kezeli a tango fájlokat.
Merthogy a tangó az elődje az altiumnak.
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Köszi az infót. Ezt a lehetőséget is kipróbálom.
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Vagy gerber fájlt exportálj
hig rezsulósőn

capture.jpg
    
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Áhhh... egy deszkamodellen kéne összedobnom valamit (home made vasalásos módszer..stb ) és tudtam hogy egyszer már megterveztem ezt az űramkört ezer éve, de rájöttem hogy azt még a Tango val csináltam. Na neki is estem , aztán pofára mert el se indul ez a dög. De már varrom fel az XP t egy régi notira, nem szivat csak azért se!
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Elküldtem videon mit hogyan, hogy elinduljon
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Láttam, és köszönöm de nem megy az istennek se...
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Az a gondolatom, ha Dosbox alatt nem fut, akkor xp alatt sem fog.
Használod a bat fájlt ?
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Igen, de azzal se indul el. Szerintem az a baja hogy nem a C: re van telepítve, de próbáltam oda is átrakni ott is ugyan ez a hibaüzenet. Az XP alatt ment ezen a gépen amit most telepítek, erre emlékszem.
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Ha nem menne küld át a fájlt és konvertálom valamibe
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Köszi, ezt az éjszakát most már rászánom. Ha nem megy lehet "szavadon foglak", és előre is köszönöm.
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Ahogy gondolod, nálam megy a konvertálás...
(#) niedziela válasza menyus hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Akkor miért nerm mountolod be C meghajtónak a Dosbox-ot ?
mount c +ahol a tango van
(#) menyus válasza niedziela hozzászólására (») Márc 2, 2019 /
 
Úgy is próbáltam, nem megy ez sehogy de én bénázok el biztos valamit. Ezen a gépen amin most próbálom win10 van, a lenti notin win8,1, na azon még pl. nem próbáltam. De gyanítom hogy a Tangón belül az INI fáljba is bele kell másznom hogy menjem, szerintem az lehet a gond, nem ott keresi a dolgokat ahol vannak. Vagy én telepítem nem oda a Tango t ahová kéne... Meg lassan felmegy az XP is.
(#) kivancsi4 válasza menyus hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Win10 64bit, D-Fend Reloaded nevű program, Tango PCB-és rész megy.
Ha érdekel még hogyan kell, jelezd(elég bonyolult) és megpróbálok segíteni.
(#) menyus válasza kivancsi4 hozzászólására (») Márc 4, 2019 /
 
Szia, köszönöm. A héten el vagyok havazva, hét végén állok neki legközelebb. Jó lenne valami működő és végleges megoldás, mert rengeteg PCB - m van tervezve a TANGO val. Főleg olyanok amik anno gyártásba is kerültek. Az 1 - 2 db os szériáknak meg a deszka modelleknek használom az ExpressPCB t. Most akartam "puskázni" az egyik Tango val készült PCB ről és így jött elő a probléma. Ez a DosBoxos megoldás szimpatikusabb, mert ez nem windows specifikus, elvileg kéne mennie bármelyik gépemen. Inkább ez irányba kérek majd segítséget, ha Nálad megy akkor nálam is fog. Csak rá kell jönnöm mit csinálok rosszul. Köszi szépen.
Következő: »»   25 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem