Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   361 / 432
(#) tbarath válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Ezt találtam: Bővebben: Link
És: Bővebben: Link

Ilyenek vannak is a boltban. Én a helyedben besétálnék a pákával, és belepróbálnám
(#) lelkes amatőr válasza tbarath hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
A második link ígéretes, Neked is köszönöm a keresést. Már van két szinte biztos forrás, talán bejön az egyik.
(#) igor4122 hozzászólása Feb 21, 2019 /
 
Jó estét kívánok mindenkinek.

Az lenne a kérdésem hogy a képen látható Jack aljzat kapcsolós-e.

Ahhoz kellene hogy, egy Akai tablet-nek a Jack csatlakozóját (bár visszagondolva annak lehet hogy öt kivezetése van) kivezessem oly módon, hogy amikor bedugom a fejhallgatót a beépített hangszórók ugyanúgy elnémuljanak.
A tablet alaplapja nem a saját házában van, az új házból csak vezetékkel tudom kivezetni oldalra.

A Lomex-ben kapható szögletes, sztereó, kapcsolós nem jó, a menetes része nem elég hosszú, helyszűke miatt pedig nem tudom betekerni az anyagba sem.

Továbbá arra gondoltam hogy a Jack aljzatot egy led-el megvilágítanám hátulról, egyes laptopoknál láttam ezt a megoldást, amellett hogy jól nézett ki még hasznos is volt, a fejhallgató csatlakozóval sötétben is betaláltam az aljzatba.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019

s-l1600.jpg
    
(#) tbarath válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A kapcsolós stereo jack aljzatok 5 kivezetésűek, ugyanis a földön kívül van 2 bemenet és 2 kimenet, ez utóbbiak a bemenetekkel össze vannak kötve ha nincs bedugva dugó, és lekapcsolja a bemenetekről ha be van dugva dugó.
(#) igor4122 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszönöm a gyors választ.

A fenti képen láthatóhoz hasonló, de 5 kivezetéses Jack aljzatot be lehet valahol szerezni?

Nagyjából 3 éve vacakolok a projekten, az egyik fele már majdnem kész, csak a csatlakozó hiányzik.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
Szia!
Ezt találtam.
Bővebben: Link
Kattints a "További képek"-re.
(lehet hogy ennek is rövid lesz a menetes rész).
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszönöm, de mint fentebb írtam a Lomex-ben is kapható szögletes, ami az első képen látszik nem jó, ilyet én is találtam rogyásig, a menetes része túl rövid, helyszűke miatt pedig nem tudom betekerni az anyagba, nem fordul el.
A második képen látható első csatlakozó csak 3 érintkezős, a másodiknak pedig nincsen menete, nem stabil.

Egy az általam feltöltött képen láthatóra lenne szükségem 5 kivezetéssel.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2019
(#) nedudgi válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
Mégis, milyen hosszú menetes rész kellene?
(#) Bakman válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Hasonlót találtam, de csak három érintkezővel: TME.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
Ez nehéz ügy.
A sztereó kapcsolós valószínű, hogy férne el az ilyen tokban.
Meglehet, hogy nincs is ilyen.
Azért ne add fel.
(#) igor4122 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Nedudgi, a menetes résznek 3-4mm anyagon kell keresztül mennie, úgy hogy a túloldalon maradjon annyi amire rátekerhetem a rögzítőcsavarját.

Bakman, köszönöm, de ilyet is rengeteget találtam az Ebay-en, sajnos ez is csak 3 kivezetéssel rendelkezik.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Köszönöm, nem fogom.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy elvékonyítom a ház anyagát egy tompára köszörült fúróval, aminek az átmérője valamivel nagyobb az anya csúcs átmérőjénél.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
A ház anyaga Bahia (Abura) fa, műanyag esetében én sem haboznék megtenni, de egy egzóta faanyagnál tartok tőle hogy beszakadna mikor beletolom a fülest.
(#) nedudgi válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
A legtöbb készülékház vékonyabb anyagból készül, így nem nagyon csipkedik magukat a gyártók hosszabb menet érdekében.
Ilyen vastag falba a ragasztás nem reménytelen.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 1 /
 
Jó, hát ezt nem tudhattam.
Lehet, hogy nyákra kell tenned a Lomex-ét és a nyákot rögzíteni valahogy.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 1
 
Igaz, nem akartam bántani, valóban nem tudhatta.
Sokáig úgy voltam vele "majd mikor elkészül akkor megosztom", de jelenleg úgy vagyok vele hogy inkább most osztom meg a későbbi félreértéseket elkerülendő.

Azonban ki kell jelentenem, nem vagyok asztalos, a belső részt nem tudtam jobban elkészíteni, és ha elmondanám milyen felszerelést használtam a kialakításra, az asztalos munkákhoz értő fórumtársak sikítva dobnák ki a laptopukat az ablakon.

A második képen a hüvelykujjam és a kapcsoló közé fog kerülni a Jack, a helyét még nem alakítottam ki teljesen, mindig a az éppen megtalált, legmegfelelőbb alkatrészt építem be, rengeteg tized milliméteres mérés elvégzése után.

Egyébként a billentyűzet jobb oldala feletti lyukak nem szú nyomok, hanem száloptika darabok.
(#) igor4122 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Ez igaz, de nem szeretném ragasztani, a célom mindig is a könnyű alkatrészcsere/javíthatóság volt.
Ami miatt egyébként szintén nem nagyon csipkedik magukat a gyártók.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Tehát a második és az ötödik képet nézve nem egészen értem a problémádat.
Bármilyen csatit akarsz feltenni, vésni kell a fát ugyan úgy mint a kapcsolóknál.
Nem értem miért kell az anyás rögzítés.
Ráteszed a Lomex-et egy nyákra, és a nyákot csavarozod be a fészekbe.
A nem menetes is jó, sőt jobb, és a pofája van egy szintben a külső résszel.
(#) tbarath válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 / 1
 
Illetve Konthában van olyan kapcsolós 3,5 jack, aminek a lábai pont a 2,54-es raszteren vannak. Ahhoz még nyákot se kell készíteni, lehet próbanyába forrasztani.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Bocsánat.
Azt lefelejtettem hogy oda még ki kell férnie egy tartócsavarnak, abba a sarokba egyelőre direkt nem tettem, mert féltem hogy nem férne el tőle a csatlakozó vagy fordítva.
Mint írtam sokszor átmérek mindent hogy biztos legyen, csak itt egy kicsit elszámoltam magam a kapcsolókkal és az USB portokkal, annak feljebb kellett volna mennie legalább fél centivel.

Köszönöm, a nyákos megoldás nem tűnik rossznak, amint Lomex közelbe kerülök veszek egy csőröset és utána mérek.

Az én eredeti megoldásom is hasonló lett volna, csak lecsavarozás nélkül (a képen), azt végül elvetettem.
(#) tbarath válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Igen.
(#) janigel válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Amióta felvetetted a problémát, azóta keresgélek, és ezzel fogok álmodni.
Nem találtam megfelelőt, csak a legutóbbi ötlet maradt.
olyan amit kerestél.
(#) igor4122 válasza janigel hozzászólására (») Feb 21, 2019 /
 
Rendben köszönöm.
Talán majd a 2.0-ás verziónál.
Egyébként most nekem is a menet nélkülin kattog az agyam, minél többet gondolok rá annál jobban tetszik.
Lecsavarozni egy nyákkal együtt, zseniális, nekem hogy nem jutott az eszembe?
De persze ezért van ez a fórum, hogy az ötletek "gazdát cseréljenek".

Miután beépítettem megírom hogyan sikerült.
Addig is jó éjt mindenkinek a WIFI, valamint a Duna és a Tisza hullámhosszán.
(#) Doky586 válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Attól tartok a hűtéssel még sok problémád lesz..
(#) igor4122 válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Üdv.

Ez egy alsó kategóriás Kínai tablet, annyi hőt nem termel hogy hűteni kelljen.
A tablet típusa Akai TAB-7800, persze majd a TAB-9800-as kijelzőjét fogja megkapni, amivel az egyetlen probléma hogy a 9800 digitizere 50 pines, míg 7800-é 30, kelleni fog egy adapter.
(#) Poli válasza igor4122 hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Jól néz ki.
(#) igor4122 válasza Poli hozzászólására (») Feb 22, 2019 /
 
Köszönöm, ez volt a cél.
(#) antikzsolt hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Üdv.

Olyan helyet keresek ahol lehet rendelni rétegelt lemezt. Az sem baj ha vállalnak egyedi lézer vágást.
3-5 mm közötti vastagság kellene. 30x30 mérettől egészen az 500x500 ig bezáróan.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) Bakman hozzászólása Márc 2, 2019 /
 
Nagyot!

Proficook VK 1015 vákuumos fóliahegesztő. A tömítést szeretném kicserélni, természetesen nem kapható alkatrész. Tud valaki lelőhelyet, ahol ilyen szivacsot lehet venni? A felülete feltűnően sima, mintha zsíros lenne, vastagsága kb. 3-4 mm.

Előre is!
Következő: »»   361 / 432
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem