Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 66
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Én nem találtam ki egyetlen méretet sem, hanem lemértem (lemérettem a programmal). Ebben lehet hiba, de kb. 2 ezred mm nagyságrendű.
Ha a furatok középpontja 1,27 mm, akkor a távolság a gyűrűk között biztosan nem 13 mil, hanem kb. 7 mil.

Maximálisan egyetértek abban, hogy a gyártó ne adjon ki hibás panelt. Ha bizonytalan a gyárthatóságban akkor erre hívja fel a megrendelő figyelmét. Úgy tudom, a PCBWAY technológiájában van egy automatikus elektromos ellenőrzés. Azt várnám ettől az ellenőrzéstől, hogy a képeden lévő hibákat stabilan kiszúrja, és a panelt kidobja.
A JLCPCB szintén alkalmazza ezt a műveletet a technológiájában, legalábbis a gyártási folyamat követésekor külön listázzák ezt a lépést is (10-es pont).
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Csak a kedvedért Ha egyszer azt írom, hogy 13, akkor miért nem lehet 13?
Annyi. Lemértem, utána írtam. Lehet, hogy a gyártás után valami már nem annyi, lehet a kamera képe sem tökéletes, de hogy a gerberen amit leadtam 13 mil volt, az az egy biztos.

Untitled.png
    
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Két furat középppontja között mekkora a távolság? Rátennéd ezt is a képre? Nekem alapfeltevésem volt a 1,27 mm (50 mil) Ha nálad is 50 mil, akkor a fotó valóban jelentősen torzít.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Tasznka válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Normál,alap rendeléskor ,általában 6 mil távolságot adnak meg minimumnak(bár ez gyártófüggő).
Gondolom,hogy valamelyik lelkes munkás nem állította be a gépet rendesen,így nem fújta le rendesen. Ha folyamatosan gyártasz paneleket,és ez gond,akkor szelektív gyártást kell rendelni,és nem lesz gond. Ez az E-teszt kérdéses.Régebben nagy itthoni cégtől rendeltettem paneleket+felár a teszt miatt,és így is jött zárlatos panel .
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Kiadja a rajz. 24+14+13 = 51 mil, kicsit pontosabban 50, azaz 1.27mm.
De a tüske is 1.27-es raszteres, annak a footprintje.

Tasznka: Mit értesz a szelektív gyártás alatt? Szelektív ónozást? Mert ezek alapból azok.
Az itthoni kis gyártók csinálják a telibe tüziónozást.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2019
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Valami egészen nincsen rendben a méretekkel és az arányokkal. A két képedet egymás mellé tettem, és ügyeltem az 1,27 mm-es osztásra. Jól látszik a terv és a panel közti illeszkedés hiánya.
De a lényeg nem ez. A panelon ne legyen hiba. Akármit is kell ehhez tennie a gyártónak, azt tegye meg.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 5, 2019 /
 
Hát érdekes. Látom az anomáliát. Szívesen megnézném egyszer egy rendes mikroszkóp alatt és összevetném a gerbert a tényleges méretekkel. Mondjuk ugye a furatot túlfúrják, utána galvanizálják és elvileg ezek adnák ki a készméretet. Jó esetben...
Én egyébként azt tippelem, hogy az outer ring lett jóval húsosabb a kelleténél. Ez megmagyarázná, hogy miért mérsz az elméleti értéktől eltérőt, meg ugye azt lehet tudni, hogy a lefújás nem volt elégséges és ezért van összefolyás.
(#) Triger válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Szerintem azért a fotózkodàs, az oldalra való feltöltés miatti átméretezés, stb. miatt torzulhatott annyit a kép, hogy azért tizedmilimètereket ne lehessen egyértelműsíteni.
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Azt azért nem szabad elvárni, hogy egy szintetizált grafika, és egy ilyen apró, reálisan legyártott elrendezés jól fedje egymást! A furatról tudunk valamit? Mert a gyártó ezt korrigálja, ha nem egyezik meg egyik fúró mérettével sem, méghozzá fölfelé. Ekkor természetesen a pad méreteit is korrigálják hozzá. Ez simán megmagyarázhatja ezt az eltérést, amit a valóság és a tervezés mutat.
(#) szücsien válasza superuser hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
A képen megjelölt részeknél a LED-ek csillognak vissza? Nekem úgy tűnik a képről, hogy tüziónozás során a vezetők éleit is bevonta az ón. Ezért írtam, hogy a forrasztásgátló lakk bevonat problémás.

1.27 pin.jpg
    
(#) szücsien válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
A kép alapján furcsa, hogy a pad-ek nem kör alakúak, hanem le van csapva a szélük. A forrasztásgátló lakk a pad köröl viszont kör formájú.
(#) sdrlab válasza szücsien hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Igen, ez nekem is feltűnt! De annyira nem nagy a kép minősége, hogy ezt egyértelműnek vegyem, ezért nem is jegyeztem meg. Ilyen jellegű korrekciókat is simán megengednek maguknak a gyártók, ha úgy ítélik meg, hogy így biztosabb az eredmény, és a megrendelőnek ez nem számít?! Vagy jobbik esetben egy jóváhagyáshoz kötik, ahol eldöntheted, ez így jó lesz neked, vagy mindenképpen ragaszkodsz az eredeti elképzeléshez?! Ekkor vagy megcsinálják, de felárasan, vagy azt mondják, ezt már nem tudják vállalni...
(#) mezga válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Óóó bocsánat , de megkaptam a választ .
Itthon 1-2 hét alatt megvan, a küldésért úgy emlékszem nem kérnek pénzt.
A minőséggel és a rugalmassággal nekem nem volt gondom.
Nagy sorozat esetén érdekes lehet.
(#) superuser válasza szücsien hozzászólására (») Márc 6, 2019 /
 
Azt gondolom igen, a LED-ek csillognak. Ez a két kép ugyanarról készült, csak arrébb húztam a kamerát.
Tényleg nem olyan minőségű képek, hogy nagy következtetéseket vonjunk le belőlük.
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
JLCPCB-nél minden szín használható, és 10x10cm-es nyákból 10db 2$+posta. Egy fekete nyák tuti jól nézne ki!
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Régebben ezért volt 8 $ színes-felár.
Nem találtam náluk olyan opciót, ahol a felirat színét lehetne befolyásolni. Van erre lehetőség? A világosabb paneloknál a fekete felirat értelmesebbnek tűnik.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Piaci rés Most nyújts be egy szabadalmat, megvan a nyugdíj.
(#) Tasznka válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Tényleg jól néz ki,a fekete mellett a fehér is,de ha sok-sok lábas IC-ket kézzel forrasztod,nehéz ezt a 2 színt átvilágítani,a többi alkatrésznél nem számít,ott jó .
(#) MrBrown hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Sziasztok,
jól értelmezem hogy a pcbway-nél a minimálisan rendelhető darabszám 5, de ha prototype verziót kérek akkor kb. arányos gyártási/postázási öszzeg ellenében 1 darabot tudok rendelni?
köszönöm.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nem tudom. Szerintem csak fehér lehet a felirat. Esetleg rá lehet kérdezni. Fehér nyákon problémás a fehér felirat valóban...
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Kipróbltam JLCPCB mostani akcióját, rendeltem most pirosat, és valóban elfogadták.
A 2 $/10 db panelben egy apró csapda azért van náluk. Ez is 5 $, amiből 3 $-t elengednek, de csak az első panel esetében (ez eddig is így volt). Tehát ha több panelt rendelünk egyszerre, akkor csak az első lesz 2 $, a többi már 5-5 $. Persze így is megéri, de ez már éppen illeszkedik a PCBWAY konkurens árához, akiktől én szintén szoktam rendelni.
Esetleg felmerülhet, hogy minden panelt külön-külön rendelünk meg, mert akkor 2-2 $ árat kapunk, viszont ekkor mindegyikre jön a szállítás egyenként (ami több mint a 3 $ különbözet), és így összességében már nagyobb lesz a költség.
(#) Alkotó hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
A JLCPCB panelrendelésekor megadott adatokhoz képest, a visszaadott listában szerepel egy olyan sor, amit én nem adtam meg, nincs is ilyen sor a megadáskor.
Mit jelent, milyen értelmet hordoz ez a sor? A szavakat ismerem, csak nem tudok hozzá kapcsolni gondolatot.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Egy speciális eljárás lenne talán, nagyfrekvenciás áramkörökhöz? De csak tipp.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nem kértél impedance controlled nyákot.
pl. 4 réteg, adott vastagságú és ER értékű rétegrenddel, mint JLC7628
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Kifejtenéd részletesebben mit "nem kértem"? Ha lehetséges kerülve az idegen kifejezéseket.
Azt most megnéztem, hogy 2 rétegtől nagyobb rétegszám esetén valóban választható ez a tevékenység is.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Ékes magyar nyelven:
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Megértettem, és le is tudom magyarul írni: "Nem tudsz, vagy nem akarsz magyarázatot adni." Nincs ezzel semmi bajom, gond nélkül el tudom ezt fogadni.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Eléggé más nyelvet beszélünk.
Ha nem akarnék válaszolni a kérdésedre, szerinted kiollóznék és feltöltenék három képet?
Nem akartam több szöveget írni, a képek beszédesebbek és nehéz félreérteni őket.
(#) Alkotó válasza superuser hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nem értem mi az alapparaméter, ezért megkérdeztem. Válasz helyett bevágtad azt, amit magam is megnéztem már a kérdés feltevése előtt.
Néhány értelmes szóban azt várnám, hogy megtudjam mi az "impedancia controlled", mit jelent ez a fogalom?
De nincs semmilyen kényszer ebben, mint mondtam korábban is.
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2019 / 1
 
Lehet, hogy nem teljesen szabatos a válaszom, de nagy vonalakban összefoglalom;
Ha nagysebességű jeleket akarsz vezetékezni egy nyákon, akkor a nyomvonalak kialakításánál figyelembe veszed azok hullámimpedanciáját és adott impedancia értékű nyomvonalakat alakítasz ki. Gyakori érték az 50R, de az adott feladat határozza meg, pl. ethernet, USB, stb.
Az impedanciára való kialakítást úgy tudod megtenni, ha ismered a nyák lap paramétereit, rétegrendjét, dielektrikum vastagságát, állandóját, stb.
Ezután meghatározod a vezető típusát, pl. stripline (nem tudok magyart, bocs) és beütöd egy kalkulátorba az adatokat és kiadja, hogy a stripline vastagsága 5.6 mil legyen.
Ezután elkészíted a nyák tervet 5.6 milre hagyva az adott nyomvonalat és impedancia controlled alapanyagot választasz hozzá, azt amire kiszámoltad a paramétereket.
Következő: »»   13 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem