Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   70 / 85
(#) Gránátalma válasza compot hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Szerintem paradoxnál is lehet állítani, legalábbis DSC-nél tutira. Nem hiszem, hogy ez hiányozna a paradoxból.
(#) aroxol válasza compot hozzászólására (») Feb 14, 2019 1 /
 
Igen. Ez így van.
(#) compot válasza Gránátalma hozzászólására (») Feb 15, 2019 /
 
spectranal csak 1 helyen láttam erre vonatkozó állítási lehetőséget. dsc powernél csak az alaplapi zónák (1-8) állítható a többiről nem találtam info-t.
(#) tlaszloist hozzászólása Feb 17, 2019 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérem , hogy a Pyronix UDL szoftvert miért nem tudom a W10 alatt megnyitni. Másik gépen XP alatt működik. Nemrég töltöttem le a hivatalos oldalról. Előre is köszönöm...
(#) Syn7h37ic válasza tlaszloist hozzászólására (») Feb 17, 2019 /
 
Azért, mert nem w10 kompatibilis. mivel a Matrix központokat sem gyártják már, így frissítés sem lesz hozzájuk.
(#) tlaszloist válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 18, 2019 /
 
Köszönöm a segítségedet,-kicsit elszomorodtam.
(#) Syn7h37ic válasza tlaszloist hozzászólására (») Feb 19, 2019 /
 
32 bites win7 alatt még fut. Ismerős ez a helyzet, van még pár ilyen program, ami már nem megy win 10 alatt. Ezért van egy régebbi notebook csatasorban, ami még támogatott win7 alatt.
(#) Gránátalma válasza tlaszloist hozzászólására (») Feb 20, 2019 /
 
Virtual box> mini windows xp vagy tiny win7
(#) msandor77 hozzászólása Márc 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Pár napja elkezdtem olvasni ezt a topikot, kb a felénél tartok, most bátorkodom kérdezni.

Vettem egy házat, benne egy kiépített riasztó rendszerrel (Satel).
Csak annyi volt a teendőm, hogy kihívjam a riasztós céget és szerződést kössek velük.
A papírmunka meg is volt, de addig mókoltak a rendszerrel, hogy kis túlzással használhatatlan az egész.

A volt tulajdonossal beszéltem telefonon, az ő idejében úgy volt bekötve, hogy a riasztó megszólalása triggerelte a távfelügyeleti céget GSM-en keresztül. Így ők csak a riasztás tényét tudták telefonon közölni, de konkrét adatokat nem láttak.

Nekem mondták, hogy ezen változtatnának, rájuk is hagytam (meggyőztek), azóta minden rendelkezésre álló információt továbbít a felügyelet felé a riasztóm. Ez pozitív!

De mint említettem, elmókoltak valamit, mert a mutatvány másnapján, amikor letelt a 24 órás időablak (a konfiguráláskor felfüggesztették a telefonos bejelentkezést), hívtak, hogy riasztás érkezett a hálószobából.
Én meg értetlenül pislogtam, hogy a rendszer nincs élesítve, épp festjük a szobákat.
Kértem megint 24 órás türelmet. Természetesen másnap megint ez a hívás ismétlődött

Előkaptam a dokumentációt, és addig olvasgattam, amíg ki tudtam iktatni (letiltottam) a kérdéses hálószobai zónát.

Persze beszéltem a távfelügyeleti cég emberével, ő persze terelt, hogy nem értenek a Satelhez, de szívesen ad árajánlatot más márkára, amit persze nem fogadtam el.

Szóval most van egy riasztóm, amit nem merek élesíteni, mert nem akarok a szomszédokkal összeveszni, ha a legrosszabbkor fog vinnyogni...


Eddig a történet, és a kérdéseim:
1. nem lehetséges, hogy véletlenül a 6-os zónát 24 órásra konfigurálták [ezt itt olvastam ] ez magyarázná az állandó csendes riasztást
2. van értelme manapság a hangos külső riasztásnak? úgy se jönne senki sem nézelődni, pláne megállítani a betörőket, belső riasztó is van, beltéren elég durva hangja van, teszteltem
3. gugliztam, van hozzá IP kártya, ha ilyet vennék, ezzel teljes kontrollt lehet szerezni felette távolról is (app, pc)?
4. nincs soros portja a központnak ugyanerre a célra? sokkal olcsóbb lenne egy spéci kábelt venni, és rádugni egy raspberryre
5. a gyerek ér haza elsőnek, miatta gondolkodom ilyen kulcstartó szerűségen, amivel lehetne aktiválni/deaktiválni a rendszert egy egyszerű érintéssel, vagy RF távirányítóval
6. be lehet programozni a kezelőt, hogy ha élesítve van, és belépek a házba, akkor pittyegjen, hogy ne felejtsem el kikapcsolni a riasztót? a gyerek konkrétan kiszaladt az udvarra az első alkalommal... és akkor nem is volt egyedül
7. van köztetek olyan személy, aki fizetségért cserébe kijönne hozzám egy megbeszélt időpontban, és rendbe rakná az egészet? A helyszín: Tököl.

Hirtelen ennyi lenne, hálásan köszönöm, ha bármelyikre lenne megoldása, ötlete a jelen lévő szakiknak!
(#) Johnycorp válasza msandor77 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szia.

Először is, örülök, hogy kicsit visszaolvastál itt és utána is olvastál a dolgoknak. Dicséretes, sokan nem teszik...

Az valóban jó, ha teljesebb információt lát a távfelügyelet a riasztóról, neked is jobb.
Az viszont szomorú nagyon, hogy terelgetnek a hibaelhárítás ügyében. Főleg hogy tőlük (vagy partnerüktől) volt valaki kint, aki megnézte, felprogramozta távfelügyeletre.
Azóta meg elfelejtették, hogyan kell programozni? Ez azért igen fura...

A zóna riasztásakor nálad is történik ezzel megegyező jelzés a kezelőn esetleg van hangos jelzés is?
Nem ismerve a pontos típust 8írd le majd légy szíves ide) és a rendszer bekötését azért kijelenthető az, hogy 24 órás zóna riaszt. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a 6-os zóna van 24 órásra programozva. Hanem lehet olyan bekötés, amikor ugyanazon a körön képes a rendszer megkülönböztetni a szabotázst is a zóna jelzés mellett. A "vakriasztás" lehet kábel gond, vagy akár egy mozgásérzékelő bekötésének vagy "tamper" fedél-kapcsolójának a kontakt-hibája.

Gyors válaszok:
1: lásd fentebb
2: igen, nem árt. Mert mi van, ha oda a távfelügyelet felé való jelzés. Nem minden átjelzés figyel kapcsolatot állandóan.
3: pontos riasztóközpont és Ip kártya típus nélkül csak jósolni lehet
4: központ típus? Egyébként sem biztos, hogy csak úgy megy a dolog.
5: Ha tud RF eszközöket a központ vagy van hozzá RF vevő külön.
6: Ez alapból így kell, hogy legyen. Még éjszakai élesítés esetén is ez van alapvetően. Persze lehet hogy módosítva lett.
7: Nekem sajna Szegedtől kicsit messze van.

Egyenlőre írd le ide a pontos típusokat és a további kérdéseket, hátha van közelebb hozzád valaki.
De alapvetően kérdés az, hogy távfelügyeletre kötött rendszerbe való matatásra mit szólnak más szerelő által.
(#) Gránátalma válasza msandor77 hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
tamper gond is lehet, ha épp festés van, lehet meg lett mozgatva a PIR
(#) msandor77 válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Nem tudom, nem mond ellent ennek az, hogy csak akkor riaszt, ha mozgás van a szobában?
És a kérdéses szoba festése a mókolás után volt 2-3 nappal később.
(#) Johnycorp válasza msandor77 hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Ettől még lehet ilyen gond.
Mert egyes rendszerekben van olyan bekötési mód, hogy egy ellenállást lát a központ, ha a kör rendben van. Ehhez jön még hozzá egy második ellenállás értéke, ha a zóna nyitva. Ezt az ellenállást zárja alapból rövidre a mozgásérzékelő "zóna" kontaktusa. Viszont, ha ez a második ellenállás vagy bekötése hibás, akkor mozgásérzékelés esetén akár riaszthat is kikapcsolt állapotban.

Továbbra is jó lenne pontos típus.
Esetleg JÓ MINŐSÉGŰ kép a központról és legalább az adott érzékelő bekötéséről.
(#) msandor77 válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Jelenleg csak a kezelő típusát tudom, ami Satel CA-10.
Emlékeim szerint a központ kinyitásához is kell egy kód (a szabotázs miatt?), azt meg kell keresnem.

Ha kinyitottam, csinálok minőségi képeket.
Ha a kérdéses érzékelő zónája le van tiltva, akkor nyugodtan szét lehet szedni, nem fog riasztani ugye?
(#) proba válasza msandor77 hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Ha riasztót telepítenék, a tamperek soha nem lennének tilthatók. Ha valaki a hardvert babrálja igenis riasszon. Ha pl a konyha figyelés ki van kapcsolva, az alatt valaki átalakítja, visszakapcsolás után már azt csinál amit akar.
(#) Johnycorp válasza msandor77 hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Ez is információ már.
Ahogy nézem tudja a 2-EOL üzemmódot a zónákra, tehát akár lehet így is kötve. Bele kell nézni.
Jó eséllyel a zóna letiltása ebben az esetben is tiltja a riasztást.
A központ dobozában is lehet (lennie kell) szabotázs kapcsolónak. Ez is riasztani fog kikapcsolt állapotban, de a felhasználói kóddal kikapcsolható kell legyen.

Ettől függetlenül - mivel üzemelő rendszerről van szó - a távfelügyelet felé kérnék egy idősávot a szerelés idejére.
(#) Johnycorp válasza proba hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Olyan azért nincs, hogy teljesen tilthatatlan, már csak azért sem mivel központ típusonként és szerelési megoldásonként más és más lehet a bekötés és elérhető funkciók.
Sajna láttam már jó pár igénytelen megoldást. Olyan is volt, amire azt mondtam hogy akkor én az egészet szépen újrakötöm (persze ennek is díja volt, de látták ők is hogy milyen volt és milyen lett utána).

Alapvetően én a zónánként külön szabotázst szeretem, átláthatóbb, kisebb hosszúságú zónahurkok, tisztább és átláthatóbb érzés.

A tiltás pedig valamilyen szinten állítható és kezelhető, de ez ahogy írtam rendszerfüggő. Vannak erősen elvont rendszerek még mai is, nem csak a régebbiek közül.
(#) csibai hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Tisztelt hozzáértő fórumtársak!

Barátomék külföldről települtek haza. Vettek egy családi házat amit riasztóval szeretnének ellátni.
Miután az épület szinte új állapotban van nem szeretnének falakat vésni.
Ti, mint tőlem sokkal jobban hozzáértők talán tudnátok tanácsot adni mit lenne érdemes beszerezni.
Az épület kb. 12x12 méter alapterület, alagsor+tetőtér.
Ekkora épületnél lehet-e wifis riasztó ami megbízhatóan működik. Ráadásul még évente 5-6 hónapra vissza mennek dolgozni, így abban az időben a ház lakatlan.
Lehetőleg kommunikátor is szükséges lenne, hogy esetleges riasztásról kapjanak valami értesítést.
Mit tudnátok javasolni a tapasztalaitok alapján?

Üdvözlettel és köszönettel: csiba
(#) Syn7h37ic válasza csibai hozzászólására (») Márc 16, 2019 / 1
 
Már megbocsáss, de minek kapjanak ők jelzést, ha nem tudnak érdemben intézkedni? Be kell köttetni távfelügyeleti céghez, azok biztosítanak kommunikátort is.
Létezik rádiós rendszer, Pl. Paradox Magellan MG5050, se sosem lesz olyan megbízható, mint egy vezetékes. A többit nem említem, mert nem rúg labdába mellette, jelenleg talán a Paradox Magellan az egyetlen használható vezeték nélküli rendszer. De ehhez is inkább vezetékes kezelő javasolt, mert a rádiós kezelő iszonyú gyorsan merül. Kb. 1 hónapot bír. jó esetben kettőt.( ha nincs használva akkor is fél év alatt lemerül)... (A többi még rosszabb). Ehhez az eszközökbe az elem sem vészes, mert sima AAA elem kell bele, míg a többi konkurens eszközökbe méregdrága speciális lítium, és azzal sem bír többet, mint ez.
(#) csibai válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Először is nagyon köszönöm a gyors választ!

Azért lenne jó a kommunikátor, mert arra ugye több telefonszámot is fel lehet programozni, és egy itthoni megbízott esetleg ki tud szaladni megnézni. A távfelügyelet jó ötlet lenne de nagyon soknak találták a havidíjat. (Ami igaz is sajnos...)
Egyébként én is azt mondtam nekik, hogy a drót az drót. Nem zavarja ez meg az, nem kell külön akkuk, stb. Csak nagyon nem szeretnék a nagy épület szép falait átvésegetni, vezetékelni.

Köszönettel: csibai
(#) Syn7h37ic válasza csibai hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Mennyi egy évnyi havidíj, és mennyi az az érték, amit el tudnak lopni, plusz a kár, amit okoznak az ajtóban, ablakban, egyebekben, és a lelki fájdalom.
Ugye....
Ne a havi díjon legyen a spórolás, főleg, ha kivonuló járőr is van a szolgáltatáshoz (csak az a jó, a többi humbug)
Hiába tud több számot egy saját kommunikátor, ha az értesített személy is épp dolgozik. Mire odaér, sokkal tovább tart, mint egy járőrnek. A szomszéd, ha jó fej, és mindig otthon van, annak elég a sziréna hangja is. De ő sincs mindig otthon, a járőröknek meg ez a munkájuk.
Egy normális kommunikátor kb. 25 körül van. Plusz a belevaló kártyát is fenn kell tartani, tehát kb. 30 a minimum. Egy távfelügy. éves szinten 60 körül van, nálunk 5000 kivonulással. Számomra nem kérdés, ugyanolyan rezsiköltség, és nem is akkora összeg, amit ne tudna az emberek nagy része kiadni.
(#) csibai válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Kedves Syn7h37ic!

Teljesen egyetértek a véleményeddel, csak a környékükön nincs vonuló szolgálatos távfelügyelet. (Lánykáméknak Dunakeszin van, és azt használják)
Így kényszerhelyzet van.
Javaslataidat köszönöm.

Üdv: csibai
(#) JZoli hozzászólása Ápr 15, 2019 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem riasztókkal kapcsolatban. Van egy nagyon jó barátom, és neki egy telke, amin még nincs ház (szerintem még néhány évig nem is lesz, de ez nem is lényeg). Van egy kisebb épület amit tárolásra használ, na meg kert.
Itt van egy paradox riasztó. Most igazából a pontos típust nem tudom megírni, de ha kell kiderítem. A riasztó megfelelően működik, legalább is a központ. Van rajta egy GSM kommunikátor, amivel jelzi a riasztás tényét. Ezek is rendesen működnek.
Külső téren van a rendszerben négy infra sorompó. Kettő kb 15-20 m-es a másik kettő meg kb 80 m-re van egymástól. Ezekkel van a gond. Először 100 m-es sorompók voltak, utána 150 m-es, most meg 250 m-es van kiépítve (AL-B250). Sajnos az érzékelők nem hozhatók közelebb egymáshoz, mert nincs közöttük semmi amire bármit el lehetne helyezni. A probléma az, hogy ha köd van akkor ezek egyfolytában riasztanak,van olyan eset, hogy negyed óránként jön a riasztás. A lakásuk 12 Km-re van ettől a telektől, így a sűrű "kivonulás" szinte megoldhatatlan és problémás.
Van valamilyen más megoldás amit nem zavar annyira a köd, vagy hajnali pára?
Kérdésem az lenne, hogy van-e erre valamilyen más megoldás?
(#) aroxol válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Szia!
Ezek a gagyi sorompók ilyenek. Egyik sem lát át a ködön. Ködkapcsolósat kell venni, és akkor nem lesz ilyen gondod. Radart is vehetsz, azt nem zavarja a köd, viszont a növényzet igen. Mindkettő ára elég húzós.
(#) Syn7h37ic válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Ködre egy megoldás létezik, a mikrohullámú sorompó. Minden más bukta. Nincs az az infrasorompó, ami ne lenne ködbiztos. A mikró sorompó teljesen üzembiztos, de mélyen kell a zsebbe nyúlni. az AL-B széria kb. semmire sem jó, kültéren, illetve úgy 20 méterig, mert ekkora köd igen ritka. Beltérben bombabiztos, illetve tiszta időben jól működik. Van olyan infrasorompó, amiben van köd érzékelés, és hiba kimenet, de ezek ára összemérhető a mikrohullámú sorompók árával. (pl. Pulnix) Mikro esetén pedig ügyelni kell a kerítés távolságra, mert a 3 dimenziós érzékelés megkíván nagyobb térközt a kerítés és a sorompó között.
(#) JZoli válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 15, 2019 /
 
Köszönöm a segítséget. Utánanézek ezeknek a dolgoknak, aztán meglátom mennyit szán még rá a haverom.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 24, 2019 /
 
Sziasztok.

Egy leselejtezett RUNNER ECO 1365 0109 központhoz sikerült hozzá jutnom, LCD kezelővel.

Annyi lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom teljesen defaultra leradírozni a központot?
Próbáltam belépni a konfigurációjába, de csak az user kódját tudom modosítani, semmi más beállítási lehetőséget nem enged meg.
PC szoftverem nincsen hozzá, sem kábelem, esetleg, ha valakinek lenne hozzá egy default EEPROM tartalma, azt nagyon szívesen venném.

Köszönöm a sgeítséget előre is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2019
(#) crazyman hozzászólása Jún 14, 2019 /
 
Sziasztok!

Milyen PIR-ek ajánlatottak most általános célra, nincs kisállat, lakásba, max 10 m-ig?
Egy házat kellene felszerelnem, a központ SP6000 lesz.
Az utóbbi néhány évben kimaradtam a riasztós világból, nem ismerem a jelenlegi kínálatot (azt nyilván látom, miket lehet kapni, de melyiket kerüljem, melyik ajánlott?)

Köszi!
(#) thecyrus válasza crazyman hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Szia! Én most ezeket rakom jó pár éve.
PYRONIX KX15DD
Dual element, digitális, passzív infra, 15x15m, 85°, állítható EOL, infratartóval.

PYRONIX KX10DP
Dual element, digitális, passzív infra, kisállatvédelem 15/24kg, 10m, 85°, állítható EOL.


Nem volt sem gond sem téves riasztás sem.
(#) roozsa hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Sziasztok!
Esprit 738 központ 8-as hibajelzés (időalap hiba) ha belegebedek sem tudom
beállítani és megszüntetni a hibát. Enter-kód-MEM-óra+perc-enter és semmi.
Valaki járt már így?
Következő: »»   70 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem