Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   817 / 1125
(#) Georgee válasza vargaf hozzászólására (») Márc 8, 2019 1 /
 
Mivel nem vagyok nagy PC guru ezért tettem fel a kérdést, mert nem voltam biztos a dologban. Azt meg végképp nem szeretem, hogy a PC boltban szeretik lehúzni az embert anyagilag, ha nem teljesen ért hozzá. Furcsa hogy a rendszer ettől függetlenül stabilan fut, nem akad, a driver csere után nem hoz kékhalált. Illetve ha hosszabb ideig hagyom futni a memtestet, akkor alsó hangon is ~500 ezer hibát hoz. Kicsit ellentmondásosnak érzem, hogy a gép stabilan fut, de a memtest hibára hozza. Anno volt egy DDR1-es modulom ott már a memtest által talált 2 hibára is kékhalállal állt meg a gép.
(#) vargaf válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Ha rendszer stabilan fut, akkor indíts el több alkalmazást is, hogy nagyobb legyen a memória kihasználtsága, közel 100 %. Ha akkor is stabil marad akkor nagyon meg fogok lepődni, ha nem fut hibára. A memtest a teljes memória területet használja a vizsgálatkor.
(#) Udvari Zsombor válasza eSDi hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Kivettem már a gépet a helyéről, de makacsul továbbra sincs kapcsolat...
(#) Georgee válasza vargaf hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Aida 32 stressz teszttel néztem tegnap este 30 perc után se kék halál se semmi. Mellette az eszközkezelő nyitva volt, ott az erőforrásfigyelő szerint 14MB szabad memória volt. Most másik gépen teszteltem a windows 7 beépített memória tesztelőjével, 4-szer végig futott rajta, annyit írt hardwer probléma észlelhető (lásd kép). Esetleg előfordulhat hogy nem lenne kompatibilis az alaplappal?

Alaplap típusa GA-H61M-S2PV (rev. 2.0) a memória Good Ram GR1333D364L9/4G
(#) KTobi válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Írd meg mindkét memória adatait. Add meg a processzor típusát is. Valami a beállításokkal nem okkés. A memória tud 1333MHz-et az alaplap 1600MHz-et és 800MHz-en fut valamiért. Vagy a processzor korlátoz be nagyon, vagy tönkrement a RAMon a beállításokat tároló EPROM. Ha minden adat ismert, lehet, hogy kézzel kellene beállítani a frekvenciát és késleltetéseket.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Egyszer lefuttattam a Windows hálózati diagnosztikát, ami a képen látható eredményt adta:
Idézet:
„A(z) Wi-Fi 2 nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval”
Akkor most ez alapján mit és hol kellene állítanom?

wifi_hiba.png
    
(#) Georgee válasza KTobi hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Hazaérek lövök róla print screent és küldöm az adatokat.
(#) Kovidivi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Windows 8-at használsz, fogadjunk!
(#) Doky586 válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Memtest86+ ról is legalább 5perc futás után egy c - riport módok - 1 ahol látszik hány összefüggő hibád van és milyen címen. Ahol ez látszódik. (a gombnyomás után fél perc is eltelhet a reakcióig)

hiba2k.jpg
    
(#) Udvari Zsombor válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Ez már frissen telepített 64 bites Windows 10 Pro!
(#) Georgee válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Mivel az aida demo és pár dolgot nem mutat, így írom. CPU intel pentium g850 2.9ghz , memória Good Ram GR1333D364L9/4G 1333 Ddr3 ő az aki hibázik, a másik kingmax FLFD45F-B8NL9 1333mhz DDR3 1Gb. Utóbbit a munkahelyi gépemből vettem ki, megnézni mit mutat ezen az alaplapon. Ezen a ramon hiba nélkül lefut a memtest.

Doky586 csatolom a memtest riportot 10perc után a következő.

Konrkétan a gép előéletéről annyi infóm van, hogy ő rögzítette az ipari kamerák felvételeit.
(#) Doky586 válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Sajnos egy 100kB terület hibás. Ezt egy kamerafelvétel rögzítő pc-n nem valószínű hogy bárki is észrevette az évek alatt, még akkor se ha újkorától ilyen. De én nem szívesen használnám már..
(#) Georgee válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Köszönöm a választ , akkor cserés a modul.
(#) vargaf válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Ezt írtam korábban, csak akkor nem fogadtad el:
Hibás a memőria
(#) Georgee válasza vargaf hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Olvastam olyat is amit előttem írtak koszos volt a slot, vagy épp konfigurációs hiba miatt hozta hibára. Nem akartam egyből boltba menni memóriáért.
(#) vargaf válasza Georgee hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Ha a slot koszos akkor a másik memória amit vizsgáltál is hibát hozott volna! Egyértelműen csak az a modul hozta a hibát.
(#) villanyipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Esetleg nézd meg nincs-e beállítva fix ip-re a kapcsolat, és ha igen tedd át automatára a DHCP-t utána lehet kell majd egy újraindítás a wifi kártyának de úgy már meg kell kapjon egy érvényes ip címet.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2019
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Márc 8, 2019 /
 
Hogyan kaphatom vissza az IP címemet? Vadiúj gépem semmilyen hálózathoz sem tud csatlakozni! Már mindent megpróbáltam, de eddig semmi se segített!! A kapcsolatra pedig hatalmas szükségem lenne!!
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
A WiFi kártyám adatai:
Idézet:
„Gyártó: Realtek Semiconductor Corp.
Leírás: ASUS Wireless PCI-E Adapter
Illesztőprogram verziója: 2023.54.331.2017
Fizikai cím: ‎40-B0-76-07-9A-3A”
Elnézést kérek ha esetleg "nyomulnék", de egyszerűen bármit próbálok, mindig az a vége hogy
Idézet:
„Nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz”
Már szó szerint minden beállítást, Win10Pro és Win8.1Pro rendszereket próbáltam, de egyszerűen sehogyan se tudok hálózatot kapni!! Mi lehet az a banális dolog ami fölött esetleg folyamatosan elsiklok???
(#) lelkes amatőr válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Nézd meg, hogy a b/g/n közül mit tud az adapter. Nálam az új routerre csak a legújabb rendszerű WiFi volt hajlandó felmenni.
(#) eSDi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Bocs éjszakás vagyok, most jutottam el a gépig. Próbálj meg egy új drivert, ha nincs akkor egy régebbit. És semmikép ne hagyd, hogy a Windows sajátot telepítsen neki. Ha nem kap IP címet a router-től, akkor elképzelhető, hogy ott nincs engedélyezve a kártya MAC címe valami oknál fogva.
Próbáltad titkosítás nélkül is? Lehet olyat próbál használni, amit vagy a router, vagy a kártya nem támogat.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2019
(#) Hx-2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 9, 2019 /
 
Probálj ki egy BootCD-t máris kizártad a telepített szoftvert.
(#) D Wye hozzászólása Márc 10, 2019 /
 
Sziasztok!

Óriási problémám van, remélem valahogy van rá gyógyír.
Van egy IBM Thinkpad Lenovo Yoga 12 Pro típusú laptopom. Ez egy 2in1 eszköz, érintő képernyővel és Wacom technológiás toll lekezeléssel. Tegnap még vígan használtam rajta mindent. Ma ismét elővettem, rajzolni akartam rajta, de míg az érintő képernyőt veszi, a tollat nem. Újra indítottam többször a Windows-t, elővettem egy másik tollat, semmi. Átváltottam Linux rendszerre és a diagnózis ugyan az.
Mitől szállt el? Lehet valahogy házi praktikával csinálni valamit?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Doky586 válasza D Wye hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
A toolban van elem? Nem merült le?
(#) D Wye válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 11, 2019 /
 
Passzív Wacom rendszer. És több tollal is próbáltam.
Viszont! Tegnap annyira próbálkoztam, ki be hajtogattam, míg végül a bal zsanér egy jókora reccsenéssel ugrott tovább (egyik számtech szervizes haverom meg is dicsért, hogy egy IBM ThinkPad zsanérjával sikerült ezt összehozni), viszont azóta megy. Legalábbis este ment, ma még nem néztem meg.
(#) kevlarka hozzászólása Márc 14, 2019 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni.
Yasu tàblapc nem ad képet eggyàltalàn. Ramot ssd-t még a wifit is kivettem belőle és akkor sem csinàl semmit. Bekapcsolni bekapcsol de kép nincs.
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Egy menetben válaszolnék.

❢ Azóta már elálltam a kártyától és visszaküldtük oda ahonnan vettem, az árát visszautalták...

Lelkes amatőr! Jelenleg egy TP-Link "TL-WN722N_V1_140918" USB WiFi adaptert használok, bár egy PCIe kártyának jobban örülnék...

eSDi! A kártyát azzal a lemezzel telepítettem amit hozzá adtak, az jó Win10-hez és Win8.1-hez is...

Hx-2! Először Win10-et raktam újra, utána Win8.1-re tértem át, de ugyanúgy nem lett tőle kapcsolatom. A kártya pedig nem működik a saját drivere nélkül, úgyhogy CD-ről bootoló rendszer kizárva.
(#) Udvari Zsombor válasza kevlarka hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Lehetséges hogy az LCD vagy annak csatlakozása megadta magát vagy kontaktos... Szét kellhet szedni és ha nem gyógyítható akkor bizony csere...
(#) kevlarka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Idő közben megnéztem a csatlakozót, de nem láttam rajta semmi "gyanusat"
Ki be kapcsolgatáskor valamikor ad is képet a rendszer is elindul, aztán ki is kapcsol hirtelen.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Sziasztok! 120 megás internetnél miért nem megy fel a letöltési sebesség 10 mega fölé 70 seednél sem?gigabites routerem van, lan kábellel van összekötve a géppel!
Következő: »»   817 / 1125
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem