Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   52 / 81
(#) CHZ válasza ngeza hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Fej és a hangszedőtartó közé behelyezett, pontosan kivágott műanyag lap megoldhatja.
(#) gyuszo válasza ngeza hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Példáiul ilyennel : Bővebben: Link
(#) ngeza hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Köszönöm a tanácsokat mindkettőtöknek!
(#) malvin82 hozzászólása Feb 27, 2019 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Új vagyok a fórumon.

Egy használtan vásárolt lemezjátszó (Technics SL- BD3D) problémájára keresem a megoldást.
Internetes adásvétel, csomagszállítóval megspékelve. Mivel jutányos áron volt kínálva, belementem. Tányér levéve, külön csomagolva, szíj levéve stb. Szóval az eladó próbálta megóvni a további sérüléstől a készüléket(az egyik zsanér már ki volt törve, így volt hirdetve. Beüzemeléskor az a probléma merült fel, hogy az automata lejátszás nem indul el. A lejátszókar felemelkedik, de nem megy a tányér irányába/ fölé, hanem ellenkező irányban nekifeszül a kartartónak, majd a tányérforgás leáll és a kar nyugalmi állapotba a helyére ereszkedik. Manuálisan viszont minden rendben működik, tehát tudom használni, csak hát mégis jó lenne, ha rendeltetésszerűen üzemelne.

A kérdés, hogy valami alkatrész hiánya, vagy hibája, illetve esetleg valami beállítási probléma okozza ezt a jelenséget? Az eladó azt mondja, hogy nála még hibátlanul működött (most ezt vegyük őszinte állításnak) , tehát esetleg szállítás közben érte valami baleset a készüléket?

Előre is köszönöm a válaszokat! M
(#) hammerjozef hozzászólása Márc 9, 2019 /
 
Üdv!

Kezdő vagyok a lemezjátszók terén, nemrég vettem meg életem első lejátszóját egy Sanyo TP-30-ast.

A kérdésem az lenne, hogy néha csinál olyat, hogy belassul vagy begyorsul a zene rajta; miután beszabályzom, akkor egy jó ideig megint semmi gond vele. Mitől lehet ez?

A másik problémám - ha probléma ez egyáltalán -, hogy a tányér hullámzik, lejátszás közben. Ez normális?

A tű valószínűleg gyári benne, ha jól tudom ST-10J. Ezt belőttem 2-es tűnyomásra, mert a gyári érték 1,5-2,5 közé javasolja.

A válaszokat köszönöm!
(#) CHZ válasza hammerjozef hozzászólására (») Márc 10, 2019 /
 
Ha jól tudom DD meghajtású, elsőre a fordulatszámot beállító potikat tisztísd meg.
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2019
(#) gernerakos hozzászólása Márc 12, 2019 /
 
Üdv!
Van egy Technics SL-BD20-as lejátszóm, alapvetően szépen teszi a dolgát. Egy baja van, a magas hangoknál (SZ, T, C, stb) mintha túlvezérelt lenne, és betorzít. A mély hangokat szépen dinamikusan, torzítás nélkül leadja szépen, csak a magasakkal van ilyen baja. Mi lehet a gond, a pickup öregedett meg, (eredeti Technics P24 van benne) vagy esetleg a jó öreg kondicsere ezt is megoldja? Van valakinek ötlete?
Több lemezzel kipróbálva is ezt csinálja.
A válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2019
(#) Moszkvai válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Több dologtól is lehet. Kopott hangszedő, kopott lemez, rossz korrektor, hibás csatlakozás.
Mind a két oldal csinálja? Akkor hangszedőre gyanakodnék. A lemezek mennyire használtak?
(#) doktor válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szia!
Érdemes lenne, egy másik erősítővel, is ellenőrizni.
(#) CHZ válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Rosszul beállított hangszedő, vagy tű hiba.
(#) gernerakos hozzászólása Márc 13, 2019 /
 
Az egyik lemez zsír új, azzal is csinálja, mindkét oldalt. Másik erősítővel és füllhallgatóval is, tehát a hiba a lemezjátszóból jön. A hangszedő beállítását hogyan tudom ellenőrizni?
(#) Inhouse válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Technics SL-BD20 Hifimagazin teszt:
Idézet:
„SL-BD20. Megfelel a specifikációnak. A fordulatszám-eltérés
átlagos, a tű okozta fordulatszám-esés csekély. A nyávogás átlagos
(vagy még valamivel jobb is annál). A zaj tisztességes, különösen, ha
rezgésmentesítő állványon mérjük - dübörgést semmiképpen sem fogunk
hallani. A hangkar csapágysúrlódása kielégítően csekély, ez egyébként
a többi modellre is vonatkozik, egyik kar sem akadozik vagy lötyög.
Úgy látszik, erre gondosan ügyelnek a gyárban.
Nem vagyunk elragadtatva a hangszedőtől. Enyhén fogalmazva is
meglehetősen szerény. Meggyőzően bizonyítja ezt az erőteljes
magasfrekvenciás kiemelés, amely hamar, már 12kHz-nél elkezdődik, és
20-22kHz táján 7dB-t ér el. Az áthallás 10kHz-ig mindkét irányban
tisztességes. Az összes többi paraméter átlagos, a torzítások nem túl
magasak, de a 10,8kHz-es impulzustorzítás kisebb is lehetne.”
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2019
(#) CHZ válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Idézet:
„A hangszedő beállítását hogyan tudom ellenőrizni?”

Tűnyomást megfelelő értékre állítsd, antiscatig mértékét is. Lemezre engedett hangszedőnél kar vízszintes legyen. Amennyiben ezek stimmelnek, hangszedő csere. Ez szerintem megfelelne.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2019
(#) pucir hozzászólása Márc 13, 2019 /
 
Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni egy elcsépelt, de nálam nagyon is aktuális témakörben! Lehet, hogy van rá megoldás itt a fórumon, de mire végignyálazom és kiszűröm nyugger leszek.
Szóval!
Megvettem életem első MC hangszedőjét egy Ortofon Quintet Blue személyében.
Beszereltem a hangkarba, juperoltam a phono kártyám, de a bal oldal kissé búg. Fordítottam a bemeneten és szintén a bal. Ebből én arra következtettem, hogy a bemenettel lehet valami, de olvastam valami olyasmit, hogyha az üres bemenet zajtalan akkor az lemezjátszó előerősítő rendben van. Olvasgattam én mindenféle földhurok mumusról, végig is jártam minden ajánlást a felkutatására, de a zaj maradt. Földhurok esetén szerintem mindkét oldalnak zajosnak kellene lenni. Ha leveszem a hangszedőt megszűnik a zaj, ha kihúzom a phono kábelt, megszűnik a zaj, amint összerakom a bal oldal kissé gerjed. Mindent kimértem, átfordítottam mindenhol megfelelő értékek mutatkoznak.Már odáig mentem, hogy az egész házat lehúztam a hálózatról, csak az erősítő és a lemezjátszó maradt!
...meg a búgás a bal oldalon.
MM hangszedővel zajtalan volt a rendszerem! Attól tartok, hogy az erősítőm phono kártyáján az MC-ért felelős áramkör a ludas és csináltathatom sok pénzért.
Oly sok tapasztalat gyűlt itt a fórumon össze, hogy ha itt nem kapok megoldást, akkor sehol.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) CHZ válasza pucir hozzászólására (») Márc 13, 2019 /
 
Szia!
MC bemeneteket zárd rövidre az erősítőn, lemezjátszó ne legyen csatlakoztatva.
Hallgasd meg, így zúg-e.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2019
(#) pucir válasza CHZ hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Szia!
Először is szeretném megköszönni, hogy időt szántál rám.
Ha a árnyék és a meleg ér rövidre zárására gondoltál, azt megtettem. A baloldalon nagy hangerőn kicsi, de azért hallható brumm van a jobboldalhoz képest. Tehát jól odapörkölve a potinak van némi gerjedéskülönbség a két csatorna között.
(#) CHZ válasza pucir hozzászólására (») Márc 14, 2019 / 1
 
Akkor az MC előfok okozza, erősítőd szorul javításra.
(#) pucir hozzászólása Márc 14, 2019 /
 
Brü-hü-hü-hűűűű!
Tudtam, de nem sejtettem!
Köszönöm a diagnózist.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2019
(#) doktor válasza CHZ hozzászólására (») Márc 14, 2019 /
 
Szerintem,ez T4P rendszerű ellenőrizni tud csak, valamint ilyen rendszerű hangszedőt , esetleg a teljes hangkar cseréjével, vagy átalakításával, tud csak érdemben változtatni.
(#) Uviktor hozzászólása Márc 14, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Abszolút kezdőnek számítok lemezjátszó témában,szeretnék tanácsot kérni.
Van egy Sony lemezjátszóm egy Audio-Technika AT95 hangszedővel.
A Sony-t korához képest megkímélve és gondos tulajdonostól vettem,de a gyári hangszedő ránézésre is cserére szorult.
Akitől vettem az AT95-öt,csóválta a fejét, hogy a kar (így a shell is) mintha nem lenne teljesen merőleges a lemezre.
A lemez külső felén elégedett vagyok a hangjával, a belsejében viszont hallgathatatlan.
A magas tartomány csúnyán torzít.
A kar miatt lehet, vagy máshol keressem a problémát?
Köszönettel
UV
(#) doktor válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia!

A legegyszerűbb mindig, a beállítás majd az elemek cseréje/ pl, erősítő, hangszedő/, próbája.

Léteznek beállító sablonok, leírások, amik ezt a folyamatot megkönnyítik, a topicban már többször részletesen leírásra került.
(#) CHZ válasza doktor hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nem tudtam, valóban TP4 a felfogatása, de hangszedő cserére szorul szerintem.
Előző javaslatom Erre módosítanám.
(#) doktor válasza CHZ hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Elég zavaró a Technics-nek ez a sok hasonló számozása.

A lényeg , ha tű probléma jelentkezik, érdemesebb valami újabb gyártású komplett hangszedőt beszerezni.
(#) CHZ válasza doktor hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Kipróbáltam a fentebb javasolt hangszedőt, ár/minőség szempontjából jónak értékelem.
Szerintem belépő szint felett teljesít. Tecnics-ben is jól teljesítene.

MM AT.jpg
    
(#) CHZ válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Érdemes tanulmányozod: Bővebben: Link
(#) doktor válasza CHZ hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Ezek már kimaradnak az életemből, T4P-ket, én főleg lineárisokhoz használtam.
Jellemzően az AT , hangszedők jó ár-érték arányt képviselnek, és szerencsére kisebb változtatásokkal , jelenleg is gyártják őket./ pl AT95 hangszedőcsalád/
(#) CHZ válasza doktor hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nekem is az első TP4 amit kipróbáltam, TP4 adapterrel próbáltam elsőre.
Nagyon nem volt jó amit használtam, kar vízszintes helyzetét nagyon megemelte.
"Faragnom" kellett, hogy be lehessen állítani. Megértem, hogy nem használod, csak megfelelő helyen...
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) gernerakos válasza CHZ hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
A tűnyomást nem tudom ellenőrizni, hacsak nincs valami egyéb módja, minthogy veszek egy mérleget hozzá. (5000 ft nekem sok, ha egy mérésért kell ennyit fizetni.)
Az új pickupról annyit, hogy maga a lejátszó került ennyibe. Ha megveszem ezt is meg a mérleget is, lassan kiteszi egy SL-1200-as árát...

A hangszedő a képeken látható helyzetben van, szerintem derékszög-párhuzam, de ti értetek hozzá, mondjátok meg légyszíves, hogy jó-e így.

Nem kell nekem audiófil minőség, csak ne torzítson, mert az zavar. Nem vagyok vájtfülű, hogy olyanokat is meghalljak, hogy nem elég széles a színpad, mint ahogy azt a hifimagazin megírta. Számomra ez nonszensz, de lehet itt van a baj.
(#) CHZ válasza gernerakos hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Sajnos eléggé "lebutított" lemezjátszó. Szerintem tű, vagy hangszedő cserét nem lehet megúszni.
Ez olcsóbb:Bővebben: Link Eladod és veszel jobb lemezjátszót, ez is jó megoldás lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2019
(#) gernerakos válasza CHZ hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Rendben, köszi a segítséget.
Következő: »»   52 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem