Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   818 / 1122
(#) antikzsolt válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Irány be a szolgáltatóhoz. Van hogy "véletlenül" kisebb csomag van bekapcsolva mint amit fizetsz.
És ez nem derül ki a számláról. Csak ha bemész és személyesen érdeklődsz.
(#) Doky586 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Idézet:
„120 megás internetnél”
Ezem mit értesz? A letöltés 120Mbps? A feltöltésre mennyit ad a szolgáltató? (a seed feltöltést jelent)
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Seeder= feltöltő.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Persze hogy az ember követ el olyan hibát, hogy hülyeséget beszél, ha nem ért valamihez! Szóval a 120 megás net, speedtestel pillanatnyilag 32 Mb/s al hasít! Viszont az utorrent nevü programban a letöltés 4-7 MB/s! Feltünt, hogy az egyiknél kis b betű van, a másiknál meg nagy! Átváltottam a két értéket, és így már minden ok!
(#) Pgeorge80 hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
120 megás internetnél a garantált, 30/4 Mbit/s! Mondjuk nem értem, hogy mi a.... ért úgy írják, 120/10 Mbit/s! Mint az egy Terrás winyó 931 GB szabad tárhellyel! 16000-ért vettem az egy Terrás külső winyótami valójában csak 14546 forintot ér! A 120 gigás ssd is csak 111 gigát mutat!a 240-es ssd meg csa 223 GB
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) attika válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 15, 2019 / 1
 
Tudtommal azért mert az megabyte-ba van megadva
Ebbe semmi átverés nincs, ez csak neked új ezek szerint.
(#) Pgeorge80 válasza attika hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Igen
(#) pittti válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nem vertek át...
(ideje lenne megtanulni az 1000 és az 1024 közötti váltószám különbségét!!!)
(#) antikzsolt válasza pittti hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Csak azt nem tudom hogy akkor miért írják rá hogy 120Gb ha a gép csak 111Gb lát valóságban. Ez szimpla átverés nem ha valamiről többet állítunk ami nem igaz? ? Vagy az oprendszer hibásan számol?
A netnél meg van egy garantált forgalmi sebesség. Eleinte megkapod a maximumot aztán szép lassan lejjebb veszik a minimumra. Vagy még az alá is. Arra hivatkozva hogy sok volt a hiba amit a net sebesség generált.
(#) vargaf válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Ez nem átverés, matematika.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
A feltöltő szerinted nem a feltöltési sávszélességet használja..?
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
120 / 1.024^3 = 111.7
(#) Tomi111 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Szia! Annyiban átverés szerintem, hogyha TB-ban adják meg a méretet, akkor ténylegesen TB-ban kellene annyinak lenni, de nem, mert a gyártó 1 000 000 000 000 byte-tal számol. Ami kimondva egy TB valóban, de átszámolva 1 000 000 000 000 / 1024 / 1024 /1024 = 931,3 GB ( ezt írja ki a pc ) Így átverés is, meg nem is.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2019 2 /
 
Csak kijavítottalak mert akkorát hibáztál hogy a holdon is lehet látni. Rosszul értelmezted a szöveg környezettet. 70 seed azt jelenti hogy az adott letöltendő fájnak van aktív 70 feltöltője.
(#) Doky586 válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Idézet:
„úgy írják, 120/10 Mbit/s!”
Azt jelenti 120 Mbps letöltés és 10 Mbps feltőltés..
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Mint a szolgáltatóval már oly sokat harcolt, tapasztalt rendszer informatikus, jelezném hogy ezen szép nagy számok a reklámfogás része, emiatt rendelik meg az adott csomagot.
És most jön mindenki kedvenc átolvasásra nem érdemesnek vélt része, az apró betűs rész, a garantált le s feltöltési sebesség, bizony ez néha megvan adva 1 Mbps sebességnek, melyet a szolgáltató garantáltan nyújtani tud, és innentől már lehet 1000 Mbps csomagunk is ha a rendszer nem hajlandó ezt elviselni, de mi ugye nem tájékozódtunk és 10-szer akkora csomagért fizetünk mint amit ténylegesen a hálózat számunkra nyújtani képes.
Ezzel nem tudunk mit kezdeni, mint előre érdeklődni és megnézni mi is van kiépítve és az alapján választani a csomagot, majd beletörődni hogy nekünk ekkora jár.
(#) vargaf válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nem feltétlenül igaz, hogy csak reklámfogások ezek a számok. Mellékelem a 100/50 Mbit sebességű internet csatlakozásom sebesség tesztjét.

speedtest.png
    
(#) Kovidivi válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Átváltottad a mértékegységeket? 10Mbyte/s az 80000Mbit/s. A neted meg 120Mbit-es. Nem olyan rossz eredmény ez.
(#) Doky586 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Természetesen a meghirdetett értékek maximális értékek. Nyilván van minimum is..

Arra is felhívnám a figyelmed hogy a távközlésben bit per szekundum a mértékegység (12bps, 12Mbps), amíg számítástechnikában, számítógépeknél bájtokban számolnak (12B/s, 12MB/s)... Azaz a filekezelők, commanderek MB/s -ban mérnek, a router pedig Mbps -ban!
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) Pgeorge80 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
10 Megabyte/s az mióta 80000 Megabit/s?ugyanis 8 bit=1 byte tehát akkor 10 Megabyte az 80 Megabit. Javítson ki valaki, ha hülyeséget írtam!
(#) Hx-2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 15, 2019 / 2
 
Ne zárd ki a BOOtCD-t hanem próbáld ki A Hiren's (a régebbivel próbálkozz) tartalmaz egy kupac drivert amit be is tölt ha kéred. Nálam még nem volt olyan kártya amit ne ismert volna fel pedig megfordul nálam jó egy-pár különleges darab.
(#) Kovidivi válasza Pgeorge80 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nem, igazad van. 10Mbyte/s az 80Mbit/s.
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nyilván ahol tisztességesen kiépített és megfelelő hálózat van ott a sebesség eltérés minimális, én tisztában vagyok a számadatokkal is sőt még a kábelkontra wifi sebesség különbségekkel is.
Laktam olyan városban ahol a legújabb fejlesztések megvoltak ott megvolt a megadott érték, de városokon kívül nem ez a jellemző.
Ilyen merési eredményeket például kis falumban sose fogsz elérni csak ha véletlenül egyedül használod a körzetben a hálót, fejlesztés szinte sosincs hibaelhárításért veszekedni kell, bizonyos helyeken optikai kábelek futnak itt meg a fűben ázik a koax.
Itt nem nevesítek szolgáltatókat de egyik a kábeleit kisgyerek korom óta nem cserélte, a másik remek szolgáltatót meg már fogyasztóvédelemmel kellett fenyegetni hogy a árokban a vízben sárban futó kábeleket legalább fogassák fel a villanyoszlopokhoz.
Igen is szépen csengő reklámnak számítanak a kiírt adatok ilyen körülmények között.
(#) Pgeorge80 hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Tegnap igaz nem csináltam róla képet, de a tegnap délutáni 35-40/2-3 Mbps hoz képest, ma ezt mértem!
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2019
(#) Aldure hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Sziasztok! LGA775 platformot váltottam le LGA1150-re. Használtan vásároltam az alkatrészeket. Eddig nem volt problémám egyel sem. De én most alaplap hibára gondolok. Az alaplap egy ASUS Sabertooth Z97 Mark S Bővebben: Link A memóriák 4x4GB 2400Mhz Avexir Core Series "Sabranco Edit" Bővebben: Link A processzor I7 4790K Simán össze lett rakva asztalon, de nem ad képet sem az alaplapi VGA-val sem VGA kártyával. BIOS elem csere meg volt mert a régit megmértem és csak 2.8V mértem rajta. A proci venti pörög és ennyi. A tápom 1.5 éves Zalman ZM850-ARX 850W Platinum Bővebben: Link Próbáltam 1db memória modullal is, de így sem jutottam előrébb+ Bios reset. Ezen a linken meg az össze szerelt rendszert lehet látni. Bővebben: Link Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2019
(#) Gabó válasza Aldure hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Láttad ezt a konfigot (lap+ram+cpu) működés közben? Bios melyik verziós?
CPU foglalatba a lábak nincsennek elhajolva? CPU alja nem összetapicskolt? Ram lábai tiszták? Van valamilyen csipogás? Táp tuti jó? Rá van a lapra dugva az összes csatlakozó rendesen?
(#) Aldure válasza Gabó hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
A procit és a ramokat a hardverapron vásároltam az eladónak volt hirdetve egy ugyanilyen alaplapja de azt már megvásárolták tőle, nála ez a config özemelt. az alaplapot meg a német ebay.com on vásároltam dobozosan az apalapon még a fólia is rajta volt persze ez semmit nem jelent de igényes eladóra utal. Bios verziót nem tudok mondani, és mivel képet nem ad így frissíteni sem tudom. Igen a csatlakozók mind rá van dugva az alaplapra. Én így alaplap hibára gondolok. A harveraprós eladónak 350 db feletti pozitív értékelése van és régi tag szóval a proci és a ramok tuti működnek. Én még arra gondolok hogy ki kéne próbálnom egy olcsó I3 vagy celeron procival és egy másik rammal amit a ram listben vannak. mert lehet régi bios miatt is . Bár én ezt kétlem.
(#) Gabó válasza Aldure hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Ebben az esetben ha van olyan ismerősöd, akinek van hasonló 1150es konfigja, DDR3 rammal, kipróbálnám nála... Ha ott minden ok, akkor marad a lap. Gyanús az a bios verzió.
Sípolás?
(#) Aldure válasza Gabó hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Nem sípol semmit a gép. Bár ha a proci listet nézem az alap biosal kéne támogatni a 4790k procit csak a ram az ami kérdéses. Sajnos még kint vagyok külföldön. múlt héten voltam otthon akkor dobtam össze gyorsan, így nem volt időm tovább foglalkozni vele. Csak ilyen hibával így nem találkoztam hogy nincs kép ha a proci működik és a VGA is. Ram hibánál elvileg a biosig el kéne jutni vagy a boot képernyőig.
(#) Gabó válasza Aldure hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Ja értem.
Mindenesetre nézd meg a lábakat, hogy tiszták legyenek meg a cpu foglalatot is, hogy jó e.
Ha hibás a ram, ki kellene sípolnia a ram hibát.
Következő: »»   818 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem