Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vicces - mókás történetek
 
Témaindító: Topi, idő: Dec 28, 2005
Témakörök:
Tisztelt felhasználók! Kéretik a politikai és egyéb felekezeti ill, obszcén viccek bemásolását mellőzni szíveskedjetek.
Lapozás: OK   795 / 962
(#) zolika60 válasza szs hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Nekem van egy 2Kw-os orosz elektromos láncfűrészem. Még az apósomtól kaptam vagy tíz éve. Ő már egy erdőre való fát felaprított vele mire nekem adta. azóta vágtam én is vele néhány száz köbmétert. A markolaton kívül minden része fémből van, a kisebb benzineseket kenterbe veri.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2019
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Pontosan. Alapfeladatokra természetesen elég. Én is ezt mondtam -meg azt, hogy dolgozni több kell.
A kézi körfűrészemmel én is vágtam már kábelét. És mindig visszautasítottam azt az elméletet, hogy direkt csinálják rosszra, -de amióta megvettem az elvágott cérnakábel helyett a 2X1,5-öst, az soha nem kószált azóta a fűrész alá. Pedig nem lettem figyelmesebb, és azóta is iszom unicumot fűrészelés előtt...
(#) furko hozzászólása Márc 18, 2019 /
 
Ha már láncfűrész, itt egy történet:
Ácsmester tetőcserekor fent a tetőn, rángatja a benzines láncfűrészt, nem indul, mert szándékosan nem adta rá a gyújtást. Leszól az inasnak hogy vigye le, és tolja be. Le ad egy hosszú lécet is, hogy legyen min betolni. Az inas lerakja a lécet a földre, orral rányomja a fűrészt és szalad oda-vissza a léc mellett, hogy pörögjön a lánc...
(#) yulo5310 válasza szs hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Unicumtól lesz egyenes a vágás,egyszer elfogyott,és Jagermeistert kellett innom,nna,azt a kacskaringót!
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Természetesen. Az oroszok mindent kénytelenek voltak túlméretezni, - a nagy birodalomban változó helyekről beszerzett, bizonytalan eredetű alapanyagok miatt, így sokkal tovább bírja némelyik eszközük, mint gondolnánk. Nem mind, mert senki nem a 8 év alatt szétrohadt Zsigulit Moszkvicsot emlegeti, hanem azokat a szerencsés párszázaléknyi példányt, ami véletlen jól sikerült.
Az is biztos, hogy a kisebb benzineseket kenterbe veri. De dolgozni nem 2KW-ossal jártunk. A 38-ast hobbyfűrésznek találták ki, az erdőn a 45-ös is kicsi volt már(és nehéz is), mert volt 56-os, ami erősebb, könnyebb. 56-osok voltak a dolgozó fűrészek. De darabolni is azt használták.
De ez már rég volt, azóta jobbak is vannak biztosan, de 2kw-ost (kb2,8LE) nem használnak biztosan dolgozni.
(45-ös cca4,5 ló, 56-os kb 5,6 ló)
(#) sonajkniz válasza szs hozzászólására (») Márc 18, 2019 / 1
 
Idézet:
„de 2kw-ost (kb2,8LE) nem használnak biztosan dolgozni.
(45-ös cca4,5 ló, 56-os kb 5,6 ló)”

Csak csínján a lóerőkkel.
Ha elkezd megfulladni (értsd: esik a fordulat) mindjárt mélyrepülésbe kezd az 5,6 ló.
Míg ha az elektromos terhelődik, felfele megy a teljesítmény.
(#) szs válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Aki a motorfűrésszel nem tud bánni, annál előfordulhat, hogy mélyrepülésbe kezd. A füleddel hallod, ki tudja kezelni, és kinek csak van.
De aki nem tud bánni vele, annak az elektromos ugyancsak nem felfelé viszi a teljesítményt, hanem növeli (növelné) a forgatónyomatékot, ezzel növeli az áramigényt, mindezt lassan forgó motornál -amperszaggá vál
Csínján talán "az elektromos terhelődik, nő a teljesítmény"-nyel, mert könnyen úgy járunk, mint az újmagyar segédmunkás, aki addig nyomta folyamatosan a betonkeverő zöld gombját (mert ha nem nyomta, nem forgott), míg megszólalt: Sanyi bácsi, füstöl...
-Akkor nyomjad tovább!... (a borzoldmeget nem szabad ideírnom)
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2019
(#) SALáta válasza szs hozzászólására (») Márc 19, 2019 /
 
Láttam is élőben. Bár karbira gyanakodtam mert le le állt, nem volt alapjárat. Fulladt magas fordulaton, mintha nyomta volna neki.
Nekem hecht956 van, 56 köbcentis 3.2 lóerő. Ideális gép, tanulógép. Nagyobb néha jól jönne. Ennek nem lehet nyomni. Tanulásra a súlya miatt jó, jobb mintha '170 és legendáról váltaná nagyobbra az ember. Az após partnerét mindenki kerüli. Na az a gép tartós lesz. Polctöltelék.
Mondtam is neki mikor a lap vágás után "esett" hogy ez biza életveszélyes. Gyenge a csillapítása, így olyan mintha széthullana ha a lap a levegőt vágja fa után.
(#) nedudgi hozzászólása Márc 25, 2019 / 3
 
Egy kép többet mond száz szónál. Tegnap küldte a haverom ez a képet.

Pech.jpg
    
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 4, 2019 /
 
Mai adag.
Zárlatba volt egy zener, túlfeszültség miatt, viszont a tápot ráadva továbbra se ment el odáig a fesz, világos volt, hogy valahol a fólia szakadt, kiforrasztottam jópár alkatréstsz de még akkor se esett le kapásból.
Szerintetek, hol a bibi?
(#) erbe válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 /
 
A sönt lábánál a forrasztás.
(#) Peter65 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 4, 2019 / 1
 
Inkább annak a háromlábú kiforrasztott valaminek a középső szeme szakadt (vagy inkább fröccsent) el a tovább vezetéstől.
(#) zsoltee0001 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Igen. Ilyet máskor is láttam és nem értettem, miért olyan pici pontokon viszi át.
Ezek szerint így oldotta meg a biztosíték hiányát.
Udv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 5, 2019 / 1
 
Ha jól megnézed a rajzolatot, a középső kivezetés úgynevezett hőcsapdával kapcsolódik a vezetékéhez. A képen a panel felé eső furat melletti vékony vezetősávról és a SOIC felé menő nagy felülettől egy-egy vékony átvezető sávval van bekötve. Ugyan ilyen bekötés látható a panel felőli lábnál is, de ott három átvezető látható.
A hőcsapda szerepe csökkenti a lábtól elvezetett hőt, ezzel jobb minőségű és gyorsabban elvégezhető forrasztást tesz lehetővé. Sokkal egyszerűbb kiforrasztani a hőcsapdával bekötött furat szerelt alkatrészeket. Főleg többrétegű paneleken használják, amikor a belső réteg teli föld ill. teli táp fólia.
Azonban a vékonysága miatt az is leképzelhető, hogy a háromlábút kiforrasztásakor sérült meg.
(#) Kovidivi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Thermal via, most már tiszta minden! Köszi. Az egyik via-nál 3db átkötés készült, a középsőnél csak kettő, mert a vezetősáv nem engedte meg a harmadik létrejöttét. Így az áram csak két vékony sávon tudott folyni, míg a szélső via-n három sávon. Erre is kell figyelni, hasznos volt az infó! Köszi.
Már csak az nem tiszta, a 3 lábból miért csak 2db van thermal via-zva... A középső egyértelmű, hiszen az csatlakozik a félvezető hátlapjához, ergo nagy hőelvonó felülethez, de a másik kettő logikátlan. Vagy egyik se legyen hőcsapdás, vagy mindegyik legyen. Erre van ötleted?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2019
(#) Hp41C válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
A használt alkatrász könyvtárban thermal via van mindhárom lábnál. Ezután a 3. lábra rákötöttek egy vezetéket, ami "letakarja" a kihagyásokat.
(#) Kovidivi válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Értem, köszi.
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2019 /
 
Logikus elgondolás, a másik amire gondolta, hogy a biztosíték hiányát így oldották meg.
Az utolsó mondatodra viszont tiltakozva reagálok, még soha nem sértettem fóliát kiforrasztáskor és nem is fogok....
Viccet félretéve, tényleg átégés volt, a három lábúval egy vonalba van egy smd üresen, na itt volt a zárlatos zener, mivel a CP 83A-tipusjelzésre semmit nem találtam, nem is tettem oda semmit.
Inkább raktam a trafó primer oldalára egy 275 Voltos varisztort, így hátha megússza, ha legközelebb 400V-ra kötik
(#) xxxyyy hozzászólása Ápr 7, 2019 1 /
 
Már az átkosban is jónővel adták el a sz*rt és az OTP adott hozzá személyi hitelt.
(#) lelkes amatőr válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Ebből kiemelném a "világszínvonalon álló, kitünő készülék" mondatot!
(édesanyámé felrobbant, lakás kiégett)
(#) xxxyyy válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Felajánlom neked az eredeti példányt ajándékba.

(Ne ijedj meg: nem a TV-ből, hanem a reklámot.)
(#) lelkes amatőr válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Úgy látszik, akkor mi egy legendát éltünk meg. A lakás 90%-ban kiégett, a falban a vezetékek szigetelése leolvadt. Talán épp az eltussolás miatt 1 hét alatt rakatta rendbe az egészet a biztosító, Videotontól kaptunk új --nem ColorStar--TV-t (köszönet nekik)
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Durva, hogy ennyi pénzért csak ilyen minőséget kaptunk, közbe meg szidjuk a kínait.
Na de ezzel is voltak gondok. :
elektra tv
Neeekem feeel robbanyt
(#) lelkes amatőr válasza xxxyyy hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Kösz a felajánlást, elmentettem.
(#) sany válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Ti voltatok a kiválasztottak.
(#) xxxyyy válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 7, 2019 /
 
Ez a hozzáállás valóban nem volt jellemző...
(#) Gafly hozzászólása Ápr 10, 2019 / 1
 
Édesapám, mi lesz ebből a eperből? - kérdi az egyszeri legény.
- Ha anyád meggyógyul, lekvár, ha nem, akkor pálinka...
(#) FIGIRI válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Kiskatona hazamegy az első eltávjára. Kérdi az anyja:
- Levágtam két csirkét. Mit főzzek belőle?
- Pálinkát!!
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Ez jó. Mármint nem anyának, csak úgy viccnek.
Következő: »»   795 / 962
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem