Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   172 / 207
(#) Uviktor válasza Balias hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
A kék-fehér erősítő vezérlés.Pozitívot ad ki,ha a fejegység be van kapcsolva.
Ha van erősítőd,ezt kell kötni a remote bemenetére.
A többit is leírtam fentebb.
(#) Andralin hozzászólása Márc 20, 2019 /
 
Sziasztok!

Az autóm gyári fejegységén van egy COMP feliratú gomb, ami CD hallgatáskor kapcsolható ki vagy be.

Megnéztem a kapcsolását, és egy NE571 típusú "compandor" IC-n lehet vele átvezetni a CD hangját, vagy megkerülni ezt az IC-t.

Kicsit keresgéltem, és ahogy nézem, ez a hang kompresszálás inkább telefonos, távolsági hangátvitel terén használatos. Mi értelme, mi haszna van Hi-Fi CD lejátszásnál ennek a funkciónak?
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2019
(#) pucuka válasza Andralin hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Az adatlapon a felhasználási területei között ott van a CD lejátszó is. Hogy miért, azt nem tudom (talán dinamika növelés?), de igen jó zajelnyomást, dinamika növelést lehet vele elérni. Pont ezért a fő felhasználási területe a távközlés, mert ott állandó a küzdelem a zaj ellen.
(#) Andralin válasza pucuka hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Köszönöm a válaszodat!
Ez azért érdekes, mert én még nem láttam sehol máshol CD lejátszón ilyen funkciót. Mennyire bevett dolog ez, hogy CD lejátszón ilyen legyen? Van erre igazából szükségem egy autórádióban?

És vajon miért csak a CD kimenetén van ez a lehetőség, hiszen van még a fejegységben kazettás magnetofon és rádió is, azok elkerülik a COMP egységet.

Amúgy amikor még jól működött a CD lejátszó, igazából semmi különbséget nem vettem észre a hangzás terén bekapcsolva ezt az üzemmódot.
(#) pucuka válasza Andralin hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Azt nem tudom, miért pont csak a CD lejátszónál, én sem láttam ilyet, csak telefonokban, de ott érthető.
Valami "kényelmi" funkció lehet.
(#) Andralin válasza pucuka hozzászólására (») Márc 20, 2019 /
 
Szuper, akkor megnyugodtam, hogy biztos nincs erre szükségem, ki fogom iktatni.

Az a tervem, hogy kihajítom a fejegységből a CD modult, a CD bemenet helyére MP3 lejátszó kimenetét kötöm majd, a COMP modulról jövő jel helyére pedig egy Bluetooth audió vevő kimenetét és a COMP gombot átmatricázom "BT"-re.

Először azt hittem, hogy szükség lesz majd egy audió jelkapcsolóra az MP3 és a BT között, de akkor így azt megspórolom hála a COMP-nak. Az MP3-hoz gondolom amúgy se lenne rá szükség majd.
(#) 310Barna hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
Üdv! Autórádió bekötése után a műszerfalba beépített óra állandóan világít. Hogy lehetne megszüntetni? Köszönöm!
(#) Uviktor válasza 310Barna hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Szia,
Autó típust és fejegység típusát oszd meg velünk kérlek.

Elsőként a rádió kötegében nem kötötték össze az állandó és a kulcsos tápfesz.vezetéket?
Lehet még a világítás,vagy az antenna vezérlés is rossz csatlakozó pozícióban.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) 310Barna válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
http://www.autohificity.hu/images/autoradio-bekotes/autoradio-iso-c...s5.jpg kép szerint van bekötve, ahol a 6.os vezeték nincs. Egyébként opel corsa 1,5 TD , 2000 évjárat. A rádió kinai DEH-2536
(#) Uviktor válasza 310Barna hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Az 5.pont lenne érdekes,az antenna/erősítő vezérlés.
Opelnél ez bekapcsolja a kijelzőt is.
Kérdés,miért állandó?Csak akkor mérhetnél rajta 12V-ot,ha a fejegység be van kapcsolva.
Rá tudsz mérni műszerrel,mit mutat?
A gyári csatiban elvileg 2 vezeték van egy pontban,az egyik megy az antenna erősítőre,a másik a kijelzőt kapcsolja.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) 310Barna hozzászólása Márc 23, 2019 /
 
az 5-ös a probléma. Kiiktatva nem világít az óra. Nem lehet a 5,7 összekötni. Köszönöm!
(#) 310Barna válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Az 5-s a probléma, kiiktatva nem világít az óra. Az 5,7-est nem lehetne összekötni? Köszönöm!
(#) Uviktor válasza 310Barna hozzászólására (») Márc 23, 2019 / 1
 
Ha a fejegység kimeneti tranzisztora sérült és folyamatosan 12V-ot ad ki és nem szeretnéd javítani,végül is lehet.
Nem elegáns,de lehet.
Ha simán csak megszünteted,akkor nem lesz antenna erősítő,gyenge lehet a vétel.
Mérd meg légyszi,hogy ennél a 7-esen van-e a kulcsos tápfesz,ha igen akkor az 5-ös gyári köteg felé menő felét (vágd el,hogy a rádióba ne menjen vissza,különben gyújtásra teszi az autót az amúgy is sérült rádió,és még nagyobb baj lehet!) kötheted gyújtásra.
Ilyenkor a kijelző amúgy is világít,és gyújtáson lesz antenna erősítés is.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2019
(#) 310Barna válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Köszönöm!
(#) Uviktor válasza 310Barna hozzászólására (») Márc 23, 2019 /
 
Örülök ha segíthettem.
(#) otthonpc20 hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy egy pioneer sph-da100 fejegységnél a "parking brake" vezetéket hova kell kötni +12V kell neki vagy test? Úgy szeretném bekötni hogy menet közben is működjön minden funkciója.
Előre is köszönöm a választ!
(#) atus1981 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Ütemre villog a lámpa is
(#) Uviktor válasza otthonpc20 hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Szia,
A parking brake vezetéket a kézifék kapcsolóra kell kötni,negatívot vár.
Szabálytalanul letestelheted,de ne a feleségem és gyermekem legyenek a közeledben amikor balesetet okozol azzal,hogy vezetés közben videot nézel.
(#) otthonpc20 válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Köszönöm a választ! Egy bontott fejegységről van szó és addig nem akarom fixre kötni amig nem biztos hogy működik rendesen. Ez a vezeték nincs bekötve igy a gps sem müködik csak a rádio.
(#) Uviktor válasza otthonpc20 hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Tudomásom szerint ennek a vezetéknek csak annyi a szerepe,hogy ha nincs testen(nincs behúzva a kézifék)nem enged a kijelzőn mozgókép tartalmat.(de csak a saját képernyőjén,a video kimenet ilyenkor is működik )
A gps valószínűleg más miatt nem működik.
(#) zsa hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Sziasztok. Vettem egy fejegységet noname mp3 lejátszós. Végül is müködik de van neki valami alapzaja mint ha zavarná valami . Pontosítva amikor beolvassa az adatokatt mp3 esetén vagy zene közben is halható a komunikációs adat zaj. Természetesen ha nem jár a motor akkor is jellen van ez a kattogó sercegő alapzaj.
Ezzel lehet kezdeni valamit?
(#) Uviktor válasza zsa hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Szia,
Külső erősítőt használsz,vagy a saját végfokozatát?
(#) zsa válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Saját végfok ami a fejegységbe van építve. A gombok használata is hallható a kimeneten . Olyasmi hang mint régi kazettás c64 adata csak tompáb
(#) Uviktor válasza zsa hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Hű.
Elsőre test hibára tippelek,próbáld meg esetleg "repülőben" próbára akku testről a készülék házát testelni.
Ha nem változik,akkor belül lehet a baj,talán táp-jel test zárlat (ha egyáltalán van benne kettős táp...)
(#) zsa válasza Uviktor hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Előtte másik cds magnó volt benne azzal nem volt ilyen baj igy test hibát kizárnám. Szerintem a készüléken belül van a bibi. Mivel ha csak akksiról megy álló motornál akkor is marad a zaj.
(#) Inhouse válasza zsa hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Sajnos a noname eszközöknél nem fordítanak annyi energiát a zavarszűrésre, valamint a beépített alkatrészek minősége is elmaradhat attól, mint egy komolyabb márkánál. Sanszos, hogy ez ilyen.
(#) ferry66 hozzászólása Márc 29, 2019 /
 
Hello! Most vettem egy kocsit. Az autórádiót rácsatlakoztattam az antenna kábelre. Amikor nem szól a zene, és csak az időt mutatja a rádió, semmi gond, de ha Uram bocsá' bekapcsolom, hamar felforrósodik a rádió burkolata. Ez mekkora gond? Egyébként remekül szól. Csak félek, hogy felgyújtom az autót. Előre is köszi a tapasztaltak építő jellegű hozzászólásait.
(#) Uviktor válasza ferry66 hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Bizonyos mértékben a melegedés üzemszerű.
Nem világos a szövegkörnyezetből,miért jön képbe az antenna.
Ha antenna nélkül nem melegszik,akkor testelési probléma lehet,hiszen egy befúrt antenna árnyékolása test,és ha a test vezeték mégsem annyira test,akkor baj lehet.
Vagy az antenna vezérlő kimenetre csatlakoztattál valamit?
Írd le kérlek,miért emelted ki az antenna csatlakoztatást.
(#) V8engines válasza zsa hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Szia!
Látatlanban fejegység hibára tippelnék. JVC-vel sem jártam totál jól, de csak más kategória mint a "kínai".
Ilyesmi problémám nincs vele. Van más.
(#) V8engines válasza zsa hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
De szép. Legalább van retro feeling.
Bocs! Nyilván csak viccelek. Töröm a komorságot.
Következő: »»   172 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem