Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp, avagy hogyan kell használni?
Lapozás: OK   88 / 109
(#) szapcsika válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Először azt nézd meg, hogy ez a hiba kb. honnan jöhet. Ha a csatornát GND állásba kapcsolod, akkor egy vízszintes vonalnak kellene lennie. Ha az is ferde, akkor a szkóppon belül lesz a gond. Ha egyenes, akkor vagy a mérőfej szed fel zajt, vagy a kalibráló jel hibás.
(#) Koncsar válasza mikrodigit hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
CH2 csatorna földön. Semmi változás.
(#) Koncsar válasza szapcsika hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Szerintem ez így jó lenne.

3.jpg
    
(#) mikrodigit válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
A valóságban is ilyen a kép, vagy csak a fényképen? Hosszabb expozíciós idővel kellene fényképezni.
Lépésenként kellene ezt a szkópot ellenőrizni.
Kapcsold a bemeneti AC/DC kapcsolókat GND állásba, csavargasd a bemeneti osztókat, a legérzékenyebb állásban (5mV) is csak egy vízszintes egyenes vonalat kellene látnod mindkét csatornán.
(#) Koncsar válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
mind a kettő csatornán, egyforma torzulás van, felcserélgetve a mérőfejeket. Akkor lehet, hogy tényleg a teszt jellel van valami gond.
(#) Koncsar válasza mikrodigit hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Íme 5 mV on.

4.jpg
    
(#) Gafly válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Papírforma szerint 1 KHz lenne a kalibráló jel. Szerintem a rajzot is tudod használni.
(#) szapcsika válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Innentől nekem gyanús hogy a kalibrátor jele a rossz. Tudsz valami más jelet rárakni? Van függvénygenerátorod? Vagy telefonos fügvénygenerátor app? Azzal is tudsz legalább hangfrekis jelet adni.
(#) nagym6 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
A "Time/Div" legyen 5ms-on. A "Volt/Div" 1V-on. Bemenet "DC"-n.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Valamint minden tekentyű legyen kalibrált állásban. Most látszik is, hogy mindegyik máshová van állítva...

Maga a kalibráló jel nem néz ki nagyon vészesen, nagyjából megvan a 200 mV és az 1 KHz is...
(#) Koncsar hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Kedves Feri! Pucuka!
Szerinted mi a bánat lehet vele?
Privátban írtam. Szia.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) pucuka válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Hozd el, megnézzük.
(#) Koncsar válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Sziasztok Gafly, nagym6, Pucuka!
Köszönöm a törődést.
Érdekes módon külső jelről meghajtva nincs ilyen eltekeredtség, mint a kalibráló jelen.
Még egy 1:100 osztót kell csinálnom, vagy vennem egy mérőfejet, hogy hálózati feszültségen dolgozó paneleket tudjak mérni, ellenőrizni, hibát keresni. Remélem hosszú távon jóbarátom marad a szkópom.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) Koncsar válasza pucuka hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Meg a Kedves Barátomtól még kaptam egy nem mai darab leválasztó trafót. Ez mennyire biztonságos szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) proli007 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 / 2
 
Hello! Pont a lényeg nem igazán látszik, de talán osztott csévetest van, így jó lesz. De nem biztonságos, mert a fadobozból szálka mehet a kezedbe!
(#) Koncsar válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Szia! Köszönöm. Mosolyt szültél arcomra.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) Koncsar válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
De az is érdekes, hogy a föld és a szekunder végei között 4.0 illetve 110 V ot mérek multiméterrel. Gondolom, ez nem nagy baj. A trafó szórásából adódik. Nem biztos, hogy a vízcsövet és a szekunder bármelyik végét megmerném fogni. Pedig nem rázhatna.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) tbarath válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
A szekundernek elvileg semmi köze nincs a földhöz, az lebeg, azért leválasztó.
(#) Koncsar válasza tbarath hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Értem. Köszi. Az miért van, hogy a leválasztó szekunderén fáziskeresővel nézve, csak a tekercs egyik végén látok fázist? Ha lebeg, akkor a szekunder tekercs két végpontján kéne látnom.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2019
(#) Gafly válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Rajzot/doksit tedd el, ha megkerestem...
(#) Koncsar válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Szia! Milyen rajzot tegyek el?
(#) pucuka válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Már eltettem, köszönjük Gafly
(#) Koncsar válasza pucuka hozzászólására (») Márc 26, 2019 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Bakman válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Biztos, hogy leválasztó trafóval van dolgod? Több jel is másra utal: 4 és 110 V, csak az egyik végén világít a fázisceruza.
(#) Koncsar válasza Bakman hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Hálózati feszültség van a végén.
(#) Kovidivi válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Fogj egy 40W-os izzót. Egyik kivezetését rakd a trafód egyik szekunder kivezetésére, a másikat érints hozzá a radiátorhoz, vagy a konnektor földelését hosszabbítsd meg. Semmi esetben nem fog pukkanni, robbanni, nem kell félni! Az izzónak nem szabad világítania, ha leold a FI relé, akk a trafód nem leválasztó. Teszteld le a szekunder mindkét kivezetését. Ha nem világít az izzó és nem oldott le a FI relé egyik esetben sem, akkor a trafód valószínűleg lev. trafó.
(#) Ge Lee válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Az a trafó kapacitásától, meg a szigetelési ellenállásától függ, hogy a szekunderén világít-e a fázisceruza vagy sem, mivel mindkettőn áram folyik. Nekem van olyan trafóm aminek a szekunder mindkét kivezetésén világít a fázisceruza, meg olyan is amelyiknél egyiken sem.
(#) proli007 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Hello! Azt hogy egy trafónál a földhöz képest mekkora feszültséget lehet mérni, a kutyát sem érdekli. 10Mohm bementi ellenállású műszerrel ott is feszültséget lehet mérni ahol nincs is. Értelem szerűen egy 2kV-os szigetelés vizsgálóval lehet megállapítani, hogy megfelelő-e a trafó szigetelése. De ez általában nincs kéznél. Viszont aki pld. motorokat tekercsel, annak van az asztalán és egy baráti kézfogásért megméri neked.
De ha ellenállás mérővel nem találsz összekötést a két oldala között akkor nem igazán lesz gond. Láthatóan elég jól impregnálva van a trafó, de hogy mit lehet mérni, az attól is függhet, hogyan van bedugva a primeroldal a hálózatra. Mert a tekercsek-vasmag és tekercsek-tekercsek között is van szórt kapacitás, azon keresztül mérhetünk bár mit. De az nem fog életveszélyes áramot generálni, ha a trafó egyébként jó. De hogy leválasztó trafónak készült azt az is példázza hogy 230/230V a feszültsége. Mert autótrafóban ilyen nincs, mert nem lenne értelme..
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
(#) Koncsar válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Köszönöm Gábor!
(#) Koncsar hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Még van kérdésem. Ezt a fáklya nagyságú mérőműszert mire és kik használják. 1000 es feszültség osztóval rendelkezik, és több kV a határ. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2019
Következő: »»   88 / 109
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem