Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Súlymérés
Lapozás: OK   4 / 4
(#) Bakman válasza Droot hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Lehet alá ütközőt tenni, hogy eddig és ne tovább.
(#) elektroncso válasza Droot hozzászólására (») Márc 15, 2015 / 1
 
Nem a mikrokapcsolónak kell a súlyt elviselni. Teszel bele egy távtartót, ami csak addig engedi lenyomni a lemezt amíg a mikrokapcsoló nem kapcsol. Utána a távtartó viseli a súlyt.
U.i.:Közben Bakman megelőzött.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2015
(#) world-s hozzászólása Szept 18, 2016 /
 
Üdv:
Ezeknek van alternatívája, mert irtózatosan drágák: FSR400 FSR402

A a lényeg, hogy pici legyen és pici nyomástól is érzékeljen, mivel egy szivacs és műszőrme alatt lenne elhelyezve egy jelmezben.
Nem akarok súly mérni, csak bekalibrálva egy arduino vegye észre, hogy az adott ponton hozzá lett érve.
Pl. orr vége megnyomás, fej vagy orr teteje simogatás.

Házi megoldás is jó, ha az strapabíró, mert később nem lehet már bontani.
Köszi.
Zoli
(#) mgy válasza world-s hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Szia !
Csak egy ötlet, ha van kedved vele próbálkozni.
Vezetőképes szivacsban szoktak IC-ket tárolni. (ESD védelem miatt)
5-10 mm vastag valószínűleg valami szénnel dúsított szivacs lap.
Ellenállása a felülettől a nyomástól függ. Én régebben játszogattam vele és két nyáklemez közzé betéve nyomásra változtatta ellenállását. Mérésre nem volt alkalmas, de a nyomásváltozások észlelhetők voltak.
Üdv mgy
(#) world-s válasza mgy hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Köszi.
Most próbáltam alufóliával, de valami nem volt tökéletes.
Volt hogy teljesen össze kellett préselni, hogy legyen mérhető ellenállása már a műszeren.
Máskor meg hozzá se kellett érni.
Te milyen technikával raktad össze szendvicsben?
Egy állati jelmez orrának mondjuk a tetejére kéne nagyon vékonyan tenni és ha mondjuk valaki megsimogatja az orrát akkor azt detektálni kellene.
(#) mgy válasza world-s hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
2 db 2x3 cm-es nyáklemez (rézfólia) közzé betettem egy ugyanakkora szivacsot. (Szendvics)
Körbetekertem szigetelőszalaggal és előtte ráforrasztottam a mérővezetéket. 1k-100k közötti nagyságrendekre emlékszem. Kb. 15 éve volt. Feszülségosztóban AD bemenetek kezelték egy PIC-ken. Nyomás után lassan engedett vissza a kezdő értékre, csak a gyors változásokat (csökkenéseket) vettem figyelembe.

Próbálkoztam vezető fóliával is. Egyenlő távolságokra pénzdarabokat (kb. 5 db) tettem és az ellenállás távolsággal arányos volt.

Üdv mgy
(#) world-s válasza mgy hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
ilyen 0.2-es panellel, és a szivacsot is max 1mm-re lecsiszolva próbáltam.
A negatív lábbal összekötöttem az arduino bemenetét, hogy meg legyen az alacsony érték is.
De nagyon nem stabil. Van hogy szerintem feltöltődik mint egy kondenzátor.
Mert mikor hozzá érek, akkor lefelé megy az érték, majd utána még nagyobb nyomásra indul felfelé.
Mikor elengedem alacsonyra megy, de utána fentebb kúszik.
Ezt a hatást hogy lehetne kiküszöbölni?
Mert így nehezen lenne használható, mert pont a pici nyomásos nem stabil területen kéne működnie.
(#) world-s válasza world-s hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Vagy esetleg van e olyan alternatíva ami igazából olyan mint egy kapcsoló. Nem baj ha az erőssége nem mérhető, csak az a lényeg, hogy nagyon kis nyomásra már kapcsoljon.

Valami olyan spec kapcsoló ami erre jó....
(#) world-s hozzászólása Szept 26, 2016 /
 
Olvastam ilyen piezo érzékelőt is.
Ez sima piezo hangszóró?
És milyen érzékeny? tud pár grammos érintés detektálni?
Előre is köszi.
(#) jocipoci hozzászólása Okt 28, 2018 /
 
Sziasztok
Kicsi segitségre lenne szükségem. Remélem jó helyen teszem fel a kérdést. Kaptam egy bizerba mérlegből bontott mérőcellát de mivel ezen nem csak a bélyeg van hanem egy elektronika is amiből 4 vezeték jön ki. Esetleg ennek a bekötését nem ismeri valaki ? Előre is köszönöm .
(#) bodgabo válasza jocipoci hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Lehet hogy megkésve írok, most találtam rá a topikra.

Ellenállásokat tudsz mérni a kivezetéseken? Tudtommal nem nagyon szokott ott elektronika lenni. A négy hídba kötött bélyeg csomópontjait szokták kivezetni.
(#) user1914 válasza jocipoci hozzászólására (») Márc 29, 2019 /
 
Hi!
Szerintem is csak a súlymérő cella bélyege van kihozva. 2 db táp és 2 db jelvezeték a hídágból.
Üdv. M.
(#) proli007 válasza user1914 hozzászólására (») Márc 29, 2019 / 1
 
Hello! Ebben azért ne legyetek biztos. A baloldali tömb a mérőhasáb, nagyon jól látszik a felragasztott nyúlásmérő híd. De ennek kivezetései a jobboldali blokkba mennek be. De jól látszik, hogy a hőmérséklet kompenzáló elem két vezetéke is befut a jobboldali blokkba. Tehát ebben lehet a jelfeldolgozó elektronika..
(#) jocipoci válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Sziasztok . Mivel nem találtam semmi leírást hozzá ezért szétszedtem. Komplett elekrtonika van benne műgyantába öntve .
(#) takacsyl hozzászólása Feb 21, 2020 /
 
Sziasztok,
tök jó ez a topic, pont ebben utazom én is, csak mióta az első poszt megszületett (2006) kicsit fejlődött a technika. Aliexpressen árulnak tök olcsó súlymérő cellákat, és a hozzá tartozó digitális jelfeldolgozó processzort (HX711), ami 24 bites soros digitális jeleket ad ki. Itt egy link az egyik ilyenhez.
https://www.aliexpress.com/item/33011432135.html?spm=a2g0o.productl...01603_
A célom egy analóg beavatkozó meghajtása, konkrétan egy aszinkron váltóáramú motor nyomaték szabályozása lenne.
Egy másik fórumon megkérdeztem, mit lehetne kezdeni ezzel a jellel, és az általános vélemény az volt, hogy Arduinoval oldjam meg (a HX711 kimenete azzal kompatibilis is), aminek a végén PWM átalakitás után kapok analóg jelet. Nekem ez kicsit bonyolultnak tűnik, nincs sok kedvem mikrokontrollert programozgatni. Ugyanakkor nem szeretném a HX711 által nyújtott előnyöket sem elveszíteni (önkalibráció, nullpont beállitás, hőmérséklet kompenzálás, stb.).
Ti láttok más megoldást? Vagy fogadjam el, hogy ha HX711 akkor Arduino?
(#) Bakman válasza takacsyl hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Idézet:
„fogadjam el, hogy ha HX711 akkor Arduino?”
Nem kell elfogadni, lehet más mikrokontrollert is használni. Ugyanakkor a HX711-es IC bonyolultabb attól, hogy egyszerű logikai áramkörökkel megtérülő módon kezelni tudd. Mennyi időközönként kellene mérni? Az IC sebessége kb. 10 - 80 SPS környékén mozog, beállítástól függően.

Nézd el nekem tudatlanságom, de egy súlymérővel hogyan lehet forgatónyomatékot mérni?
(#) bodgabo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Forgatónyomaték = erő (amit mér a "súlymérő") X erőkar (ami pedig ismert konstans)
(#) Bakman válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Idézet:
„aszinkron váltóáramú motor nyomaték szabályozása lenne”
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Feb 21, 2020 / 1
 
Pl két tengely közé épített mérleg az nyomatékot mér tulajdonképpen súlyként.... A feladatot nehezíti a jelátvitel megoldása. ( vagy nem szokványos a motor/ terhelés elrendezés.)
(#) nagym6 válasza proba hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Így gyakorlatban csak álló helyzetű nyomaték mérhető, indítónyomaték. Nem értek a témához, de üzemi forgás közbeni nyomatékot mérleg nem tudom hogy mér.
(#) bodgabo válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 22, 2020 / 1
 
A motor felfogatását kell úgy kialakítani. A motor egy adott irányú forgatónyomatékot produkál a tengelyén, és egy ezzel ellentéteset az állórészén, a felfogatást próbálja ugyanakkora nyomatékkal elcsavarni. Na, ezt kell megmérni.
(#) nagym6 válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Mekkora igaz, és erre nem jöttem rá. Köszi.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 22, 2020 / 1
 
Megnézve a gyári nyomatékmérőket (már tudom, mit kell keresni ), így működnek, ahogy proba leírta. Egy doboz, látszólag egy tengellyel. Belül a tengely két darabból van, a kettő között van a mérőcella.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 
Köszi, így már sikerült értelmeznem. A motor hajtás és a terhelés között van a szenzoros tengelyszakasz. proba írását én úgy értelmeztem rosszul, hogy párhuzamosan egymás mellett van a két tengely.
(#) bodgabo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Jók ezek a nyomatékmérők, de nem olcsók.
Szerintem egyszerűbb úgy felfogatni a motort, hogy a tengellyel azonos tengelyen (huhh, ez így furcsa megfogalmazás) el tudjon fordulni az állórész is, amit egy ismert hosszúságú erőkarral egy erőmérő cellán keresztül megtámasztunk.
A képen fékpad van ábrázolva, motor esetén a piros és a kék nyomatékok ellentétes irányba mutatnak (egymással szembe), de az elv szerintem érthető.

fékpad.jpg
    
(#) nagym6 válasza bodgabo hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Kétségtelen, ez sokkal egyszerűbb.
(#) zsoltee0001 válasza takacsyl hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Nem bonyolult, arduino-HX711 renfgeteg kész project van, fönt, kicsit át kell szabni igénynek megfelelően, mostanába én is ezzel játszadozok, akarok csinálni egy egyedi mérleget.
Üdv
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem