Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   509 / 577
(#) Kera_Will válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
jelen helyzetben nem az a lenyeg hogy milyen hangot general a telo digital analog atalakitoja
Hanem az , hogy legyen egy olyan célműszer amivel meredek fel és lefutásu impulzusokat generaljunk.
Ezek felharmonikusai a KH /RH nagyrészében érzékelhetőek lesznek annak ellenére hogy hangfrekvenciáról indul el .
A teló felesleges rádíó szomogot hozna létre mindenféle frekvenciák katyvaszaként az se jó mert nem tudsz határozott jelet indikálni .l.
(#) (Felhasználó 1947) válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2019 /
 
Nem funkciógenerátor, hanem RF Signal Generator kellene ehhez a méréshez, hibakereséshez.
Kevered a szezont, meg a fazont.
Ezek a telefonos appok pedig épp annyit érnek, mint amennyibe kerültek.
(#) hobbyjani hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Én ezt valamikor egy román könyvben kaptam,nagyon sokat használtam rádiők javitásához,AM modulált RF szignál,főleg KF fokozatok javitására jó.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2019
(#) zolika60 hozzászólása Márc 26, 2019 /
 
Ha valaki fészbúkozik és keresne felújítandó rádiót, itt van egy pár.
(#) Ferenc 47 válasza hobbyjani hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Helló Jani!
Át lett mérve a 442-es Orion, és a keverő csőnél az oszcillátor rácsfeszültsége -11V. A modulátoré +0,3 V. A 6BE6 cső bekötése a rajztól annyiban eltér, hogy a vezérlő rácsra megy az oszcillátor jele, a segédrácsra a modulátoré, úgy mint a 332-es készülékben. Elvileg a 332-essel a keverő megegyezik, és a működő 332-es rács előfeszültségei -3, -4V-ot mutatnak, ami megfelelő. Itt vajon mi tudja úgy elhúzni, hogy ekkora eltérések legyenek? Az alkatrészek értékei úgy néz ki, hogy megfelelőek!.
(#) Hetope válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Márc 30, 2019 /
 
Szerintem szakadt a rács ellenállás a test felé !
(#) Ferenc 47 válasza Hetope hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Nem szakadt, hacsak a csőfoglalatban nincs kontakt hiba. Most az AVC lesz górcső alá véve, ott látszik eltérés.
(#) gkari válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
A "Kádár" könyvben a 442 rajza a 6BE6 bekötésénél hibás, az a jó, ami a 332 rajzán van!
(#) BarnaPili hozzászólása Márc 31, 2019 / 2
 
Janó bácsit hiányolom. 4 hete volt az oldalon. Tudtok róla valamit?
(#) bubi hozzászólása Márc 31, 2019 / 16
 
Emlékezzünk!
Elment egy Ember, egy nagyszerű Szakember, a szakma Nagy Öregje, aki sokat írt ezen a Fórumon, osztott meg ismereteket, tudást minden olvasóval, aktív levelezővel.
Ő volt Wéber János, vagy ahogy a legtöbben ismerték Janó, Janó bácsi.
Volt csak, mert tegnap délelőtt elbúcsúzott ettől a világtól. Én szerencsés voltam, mert igazi barátomnak tudhattam. Sokan mások is szerencsések voltak, kiknek szakmai tudást adott, kiket jó példával ösztönzött, esetleg megfertőzött a régi rádiók, egyéb elektronikai eszközök restaurálásával. Mindannyian felnéztünk alapos szakmai tudására, sokoldalú mechanikai, elektrotechnikai ötleteire, bravúros felújításaira, amiket itt a Fórumon közkinccsé is tett sok-sok fotóval. Bizonyos, hogy ezek hatására számtalan régi készülék került restaurálásra, szólalt meg, éledt újjá. Emiatt is nagy tisztelettel kell gondolnunk a tevékenységére, munkáira.
Mindennapok gondjai mellett fordítsunk pár pillanatot emlékére. Megérdemli!
Nyugodjék békében, tiszteletünkkel megáldva!
remixsz
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2019
(#) BarnaPili válasza bubi hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Ettől féltem!
Sajnálom, hiányozni fog.
Nyugodj békében Janó bácsi!
(#) _BiG_ válasza bubi hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Jaj

Nyugodjon békében, Janó bácsi...
Emlékezzünk rá tisztelettel, sok szépet alkotott és hagyott hátra, sokat segített nekünk.
(#) Ferenc 47 hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Nyugodj békében Janó bácsi! Szomorú, hogy itt hagytál bennünket, biztosan sokan fogunk hiányolni, és életünk végéig gondolni Rád!
(#) Gafly válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Arra gondoltam, hogy a múltkor a HE találkozón beszélgettünk eléggé sokat vele. Megigértem, hogy elmegyünk együtt Terénybe, megnézni a magnó múzeumot. Feljön Pestre kocsival (a találkozóra is azza jött), majd onnan én viszem tovább granpával. Közben beugrunk köbzolihoz is, ha már ott vagyunk a szomszédban, és négyen megyünk nézgelődni.
Sajnos ezt nem teljesitettem, és már pótolni sem lehet.
(#) Ferenc 47 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Én sajnos személyesen nem ismertem, de itt többször kértem a tanácsát. Igazi NAGY EMBERNEK tartottam, egy hatalmas tudást vitt magával!
(#) tdi75 hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Nyugodj békében Janó bácsi. Hiányozni fogsz.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
A magam nevébe.
(#) Szikravadasz hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Nagyon szomorú hír. Ismét kevesebben lettek a "nagy öregek", akiktől mi, "fiatalok" rengeteget tanulunk, tanulhatunk.

Legyen néki könnyű a föld!
(#) Gafly válasza Ferenc 47 hozzászólására (») Ápr 1, 2019 / 1
 
Idézet:
„egy hatalmas tudást vitt magával”


Ezen én elgondolkodtam, mellesleg.

Tulajdonképpen nagyon jó kis összefoglalót/cikket lehetne szerkeszteni a HE hozzászólásai alapján. A szöveg is veretes, a képek is jók, csak éppen össze kellene szerkeszteni...
Szerintem (de nem értek hozzá), egy szerkesztett HE cikk, nem sértené a szerzői jogokat sem, ha Janó bácsi neve alatt jelenne meg, legfeljebb azzal, hogy szerkeszette, x/y/y...

Én nem vállalom fel, de segithetek ha kell.
(#) Kera_Will válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
R.I.P.

Régebben már emlegettünk ilyesmit , hogy összefoglalhatna 1 2 hasznos eljárást és teendőt, erről-arról. Igaz akkor meg nem lett volna másra neki ideje.
(#) miertcsak válasza bubi hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Őszinte részvétem, nyugodjon békében!
(#) madzagos hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Őszinte részvétem. Vigasztalódást kívánok a családjának. Sajnos személyesen nem ismertem,de nagyon sok régi rádiót feltámasztott hamvaiból. Szerettem az írásait olvasgatni. Hiányozni fog.
(#) Atosbacsi hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Több rádiómat is Ő újította fel. A magam építette csöves vevőmhöz is tőle szereztem be pár alkatrészt. Ezek a tárgyak örökre őrzik az emlékét számomra.

Nyugodjon békében Janóbácsi!
(#) zolika60 hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Isten nyugtassa Janóbácsit.
(#) tiko77 válasza bubi hozzászólására (») Ápr 1, 2019 /
 
Nyugodjon békében Janó bácsi!
(#) küzmös Gergely hozzászólása Ápr 1, 2019 /
 
Óhh istenem.. :/
(#) fgyj hozzászólása Ápr 3, 2019 / 12
 
Csodálattal nézegettem-olvasgattam Janó bácsi felújításait, technikai ötleteit, tanácsait, hozzászólásait, itt-ott vitáit a fórumon. Hálás vagyok neki ügyetlenkedéseim közben kapott tanácsaiért, segítségéért.
Most visszalapoztam. 2010 novemberétől láthattuk sok gyönyörű készülékét, bámulhattuk fáradhatatlan ötletgazdagságát.
Nem tudtam mindent felleltározni, de kérlek benneteket, Ti is ámuljatok el egy évnyi „töredéken”: pusztán 2010 végén és 2011 folyamán ennyi felújítás, építés leírásával és fotóival örvendeztette meg az érdeklődőket (és mennyi volt még a következő hét évben)!
(#) Ferenc 47 válasza fgyj hozzászólására (») Ápr 3, 2019 /
 
Nagyon jó összeállítás! Köszönet érte! De főleg Janó bácsinak!
(#) fgyj hozzászólása Ápr 4, 2019 / 13
 
Kigyűjtöttem János minden felújított (és itt megjelentetett) készülékét. Az emlékére is, meg a mi okulásunkra is. Ilyen teljesítmény nem lesz már több.
Következő: »»   509 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem