Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   272 / 582
(#) Secret válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
Aha, kezdem érteni, de azért még bizonytalan vagyok. Szerintem várjuk meg a szakember válaszát!
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 1
 
A folyó levegő útját fojtja?
(#) lazsi válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Ha lefoLYtja, azzal nincs gond, mert akkor csak adott irányba tereli (folyt, folyat, folyást enged).
Ha lefoJtja, az már probléma, mert akkor nem engedi szabadon áramolni (fojt, elfojt, megakadályoz).
Látsd még: fojtótekercs és nem folytótekercs
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 10, 2019 / 3
 
Amíg nem kint szabad térben hallgatják, addig nekem nulla az egész "ilyen tere", "olyan képe" stb. a teremakusztika miatt. Valamikor jó régen mi is teszteltünk, megvolt egyértelműen melyik a jobb összeállítás. Átvittük máshoz, másik terem, ott meg már egy másik összeállítás volt jobb. Ezzel be is fejeztük, a réten nem volt kedvünk ezzel foglalkozni, úgysem ott hallgatunk zenét.
(#) kameleon2 válasza Secret hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Ugyanolyan, mint egy bazi nagy ferrit. A Shakti kő nem kő hanem egy mesterséges ferrit őrleménnyel készült műgyanta kompozit anyag. A "KŐ" megnevezés egyszerűbb volt - ráragadt a név. A nemkívánatos sugárzott (EMC) zajokat hivatott kiszűrni.
(#) kameleon2 válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Két darab van ebből a világon. Döntsd el te magad. A testvérem meghalt, lehet, hogy eladom. Bár így egyben ér a kettő valamit, mert nem egyformák. A "Modell One" és a "Modell Two" az egyiket 180 fokkal elforgatva kell felvenni és természetesen a LEFT, RIGHT irány is a megfelelő ebben az esetben és a feliratok, a kábel is. Anno az AKG-nál magyar raktáros volt, így került hozzám némi készpénzért. Sajnos a habszivacsokon meglátszik az idő nyoma. Az enyémen cserélve lett, mert egy barátom elkérte "kölcsön" és 15 év volt mire visszaszereztem tőle. Sírhatnékom volt amikor megláttam. A hangja viszont változatlan. Meg lehetett venni sorozatgyártott változatban is, de mivel ezek a prototípusok - magasabb az értékük. Most találtam egyet az ebay-en: Float modell Two - 2864 dollár... Mintegy 800eFt. Csak nem lehet rossz
(#) Secret válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Köszönöm, most már jobban értem. Te milyen hatást tapasztaltál?
(#) kameleon2 válasza Secret hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Nekem sosem volt pénzem erre a hobbira. Meghallgattam a cégnél lévő rendszereket. Egyben szépen szólt a Shaktival és ez volt a lényeg. Mindig rajta volt a végfok dobozán a trafó fölött.
(#) Secret válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Mennyibe kerül egy ilyen Shakti kő?
(#) kameleon2 válasza Secret hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
35-40.eFt Például Itt láttam.
(#) Secret válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 10, 2019 / 7
 
Nem is olyan drága. Holnap veszek egyet. Sok száz órán át bejáratott TBA 810-es végfokaim vannak, eredeti (még a fémtokos) ua741-es előerősítőkkel. MK 21-es magnó a zene forrása. Szeretném továbbfejleszteni a hangját. PC tápról hajtom a rendszert, természetesen passzív hűtésű, hogy a ventilátor zaja ne legyen zavaró.
A rendszerem hangja szellős, néha már-már túlzottan is részletező, nagy figyelmet kíván.
A basszusok nem túl laposak, a magasak sem túl hosszúak, mégis úgy érzem, volna mit fejleszteni a rendszeremen.
Egy ilyen kő tényleg nem igazán nagy beruházás, ki fogom próbálni.

Köszönöm az ötletet!

U.i: Van ezeknek a köveknek élettartamuk, és ha igen, akkor mennyi?
Mekkora maximális terhelést viselnek el?
Hogyan kell karbantartani őket?

Válaszaid előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2019
(#) kameleon2 válasza Secret hozzászólására (») Ápr 10, 2019 /
 
Éreztem némi iróniát az írásodból. Ezt értékelem. De egy PC-s táp hmmm. Azon a Shakti nem fog segíteni, ahogy az uA741-en és a TBA 810-en sem. A végfoknál nem annyira számít a bejáratás, mint a hangszórók pilléin. Ott észrevehető a különbség egy ideálisan járatott és egy nyers hang között. Ezt még én is meghallottam vakteszten. Az is jeletős a hangképen, ha egy lágy membrános basszust hallgatsz vagy egy kemény membrános bassreflexes basszust, ahol olyan a dinamika, hogy kiesik a kezedből a kolbász. Régebben, amíg diszkóztam egy Videoton DCR3090-est használtunk lágynak, egy S90D-t kemény hangzásra. Ég és föld a kettő.
(#) nagym6 válasza Secret hozzászólására (») Ápr 11, 2019 / 7
 
Idézet:
„Mennyibe kerül egy ilyen Shakti kő?”
Működési elve, hogy leszorítja a hanghullámokra rezgő valamit pld.: erősító tetejét, így az nem kelt saját rezonáns hangot. Tégla is jó lenne, de nagy hátránya, hogy könnyen olcsón beszerezhető.
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 / 3
 
Nem is mondtál olyan képtelenséget a helyettesítésére. A shakti ferrit őrleményből van, tehát vasoxid. A tégla is gyakorlatilag ugyanebből van, csak bio. Egyedüli oka annak, hogy shaktit használnak tégla helyett az az, hogy egy audiofül találkozón eddig egy erősítő sem bírt ki 35e forintnyi téglát a tetején.
(#) ronin75 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Leírod, hogy a főnök dràga hangrendszere miért volt a tökéletessége ellenére "rossz", majd párhuzamba állítod a fejhallgatóddal. Én ebből arra tudok következtetni, hogy a fejhallgatód is már annyira tökéletes, hogy "rossz".
Ha a studiókban a zaj kiszűrésére tervezték, akkor használják ott. Otthon nem a zajokat, zörejeket szeretném hallgatni, hanem a zenét. Bár biztos nagy élményt adhat meghallani a hegedűs jobb mutatóujjának középsö ujjpercének roppanását.
(Engem például kifejezetten zavar bármiféle fejhallgató, mert számomra "túl közvetlen, elszigetelt, természetellenes" hangélményt ad, nincs és nem is lehet megfelelő akusztikai tere, ami minden élő zenei előadáson van. Márpedig annak a hű visszahallàsa a cél. Természetesen ez az én szubjektivitásom.)
Idézet:
„Két darab van ebből a világon. Döntsd el te magad.”

Nem fikázás, de nekem ebből inkább csak a kuriozitás jön le, nem a tökéletesség. Ha csak egyedi prototípusok, és itt meg is állt ez a termék, akkor valami nem lett jó, rá kellett fejleszteni. Ha ez az első két prototípus és ebből lett a sorozatgyártás, akkor pedig szimplán csak a sorozat első két darabja, ami igazából egy sorszámos bizonyítvány/tanusítvány nélkül nem jelent semmit.
Nem irigység, szimplàn vélemény. Örülök, hogy valamelyikünknek van ilyenünk is.
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 11, 2019
 
Kérjük, hogy a hangrendszerek összehasonlítgatását ezennel szíveskedjetek befejezni! A beszélgetés lényegesen meghaladta jelen téma kereteit és témáját.
Köszönjük.
(#) sonajkniz válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Idézet:
„leszorítja a hanghullámokra rezgő valamit pld.: erősító tetejét, így az nem kelt saját rezonáns hangot”

Hasonló velem is volt. A mikro működés közben szörnyen zörgött. Levettem a tetejéről a lemezből készült poháralátétet és rögtön megjavult.
Pedig lehet, hogy egy Shakit követ kellett volna beletennem a poháralátétbe.
Akkor, mivel az olcsó (ingyenes) megoldást választottam, belőlem már sosem lehet audióflúgos?
(#) kameleon2 válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Bár nem vetted észre, de ugyanazt írtad le amit én. A tökéletes, kompromisszummentes rendszerek alkalmatlanak a zenehallgatásra. Ezzel kezdtem és be is fejezem, mert tényleg nem ide való. Bár érdekes.
(#) Ge Lee hozzászólása Ápr 12, 2019 / 2
 
Nem gyenge ahogy visszajönnek a segédrakéták és leszállnak a földre 27 percnél.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 12, 2019 /
 
Azt írta, hogy a másik egy drónhajón landolt. Gondolom a tulaj örömére. Kb ahogy én is örülnék ha a családi házamon landolna egy ekkora monstrum.
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 12, 2019 / 1
 
A saját rakétája landolt a saját hajóján, ez volt a terv is, szerintem örült neki.
(#) llax válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 12, 2019 / 1
 
Érdekesség: ez volt az eddigi "legforróbb" (10732km/k-ról) és legtávolabbi (967km) leszállás. Olyan Falcon 9 repüléseknél, amikor már csak drónhajóra tud leszállni a booster, 8000-8600km/h-ig gyorsít és a drónhajó 550-680km-re van az indítóállástól. Ez most jóval több volt (a kockázat is).
További érdekesség: az FH következő repülésén (minősítő repülés az USAF számára) az eddigi tervek szerint a ceter core is visszafordul (RTLS), csak 3. ground pad hiányában a drónhajó lesz partközelben.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 13, 2019 /
 
Nem semmi ez a lány.
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 14, 2019 /
 
Remélem nem szedtek szét érte ismét, de tényleg érdekesség a High-End világából: Vox Olympian hangfal, párja 435 000 angol font vagyis kb 170 000 000 magyar forint. Nálam már a ProAC Response ára is kiverte a biztosítékot.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 1
 
No, mindjárt behozom a porosodó légkürtömet a sufniból, felteszem a hangszóró tetejére.
(#) sany válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 1
 
Itt a videóban egész jól szól.
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 2
 
Ja kérem, a jó asztalosmunkát meg kell fizetni.
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Már csak a terem akusztikai hatásait kell kilőni, bár egy süketszoba ehhez képest semmi költség.
(#) zenetom válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 14, 2019 /
 
Ráadásul itt azt írják, hogy 5 év garit adnak rá.
Valaki el tudja nekem magyarázni, mi kerül ennyibe ezen?!
(#) mateatek válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 14, 2019 / 1
 
850 forint grammja. Az sok? Egy igazi audiofil OPA grammja ennél sokkal többe kerül.
Következő: »»   272 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem