Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Otala erősítő(k)
 
Témaindító: Alkotó, idő: Júl 6, 2011
Lapozás: OK   5 / 5
(#) nandika76 hozzászólása Ápr 10, 2019 /
 
Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne a két BCY tranyóval, hogyha jól értelmezem a kettő teljesen egyforma csak az erősítésük (bétájuk) különböző. Az az lehetne a BCY89-est tenni a másik helyére?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv: Nándor.
(#) Ge Lee válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 11, 2019 /
 
Lényegi eltérés csak a bétájukban van, bár az sem egyértelmű mert az adatlapon eltérő kollektoráram mellet vannak megadva, meg van még némi eltérés a differenciális áramokban meg feszültségekben, de nA-ekről és uV-okról beszélünk, úgyhogy szerintem nyugodtan beleteheted.
(#) nandika76 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 12, 2019 / 1
 
Köszönöm szépen!
(#) nandika76 hozzászólása Jún 29, 2019 /
 
Sziasztok, lassan haladok az építéssel sajnos mostanában kevesebb a ráfordítható idő.
Az lenne a tiszteletteljes kérésem, " kérdésem ", hogy milyen hangszóróvédelmet tanácsos hozzá gyártani? Túl sok a lehetőség tárháza nem tudok dönteni.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) nandika76 hozzászólása Jún 29, 2019 / 1
 
Ha kíváncsiak vagytok a készülő Otalára, jövőhéten teszek fel fotót ha visszajöttem a Volt-fesztivál bontásáról és a Balaton sound építéséről.
Kíváncsi leszek a véleményekre.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2019
(#) nandika76 hozzászólása Júl 5, 2019 /
 
Sziasztok, a képek ahogy ígértem.
(#) nandika76 hozzászólása Júl 7, 2019 /
 
Sziasztok, szeretnék egy olyan dolgot kérdezni, hogy ha a 220 ohmos trimmer helyett 2 K ohmosat tennék mi változna? Nem találtam itthon kisseb értékűt.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 7, 2019 /
 
Szia! Sajnos nagyon lecsökkenne a fokozat erősítése, használj 2 db 100 Ω-os ellenállást, a középállást imitálandó. Némi kimeneti DC hibára számíthatsz.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2019 /
 
Köszönöm így be merem indítani, aztán kap rendes trimmert .
(#) Dr Endugu hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Sziasztok! A kettős tranzisztorokat milyen típussal lehet helyettesíteni, milyen szempontok alapján? Bétára válogatással?
(#) Ge Lee válasza Dr Endugu hozzászólására (») Júl 23, 2019 / 1
 
Ha a kettőst 2db külön tranyóval akarod helyettesíteni akkor felejtsd el. Ott a tervezőnek épp az volt a célja, hogy az egyazon lapkán lévő 2db tranyó nem csak tökéletesen azonos hőmérsékleten van, hanem a gyártástechnológia miatt elvileg egyéb más tulajdonságaikban is a lehető legjobban hasonlítanak egymásra.
(#) Karesz 50 válasza Dr Endugu hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
BCY88-ak. Ha kéred ajándékba, küldd a címed priviben...

CAM02112.jpg
    
Következő: »»   5 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem