Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   84 / 137
(#) Kovabe válasza pipi hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Olvasatom szerint jó lehet:
Idézet:
„Input voltage: 3-32VDC
Output voltage: 24-380VAC
Output current: 25A
Working voltage: 250V
On voltage: ≤1V
One-off Time: ≤10ms
Off leakage Current: ≤2mA
Color: White
Item size: 60*45*23mm
Net weight: 97g
Package weight: 106g”


Ezen felül lenne még egy másik kérdésem, webserveren keresztűl hogy lehet egy változót állítgatni? Nem tudom hogy keressek a GitHUB-ban
(#) pipi válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
put, get
(#) Gránátalma válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 17, 2019 / 1
 
Hello, még ha adatlap szerint el is bírja, ilyet ne csinálj!

Pont ESP-re tervezek ilyen programozható ki/bemenetet.
AQY224NSZ PhotoMOS relé lesz rajta, meg ULN2803ADW fogja meghajtani.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) nedudgi válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 17, 2019 / 1
 
Az SSR-nek áram is kell, nem csak feszültség. Áramot pedig igen keveset tud nyújtani az ESP.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2019
(#) pipi válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 17, 2019 /
 
Én is ezt pedzegettem, 12mA-t láttam az esp kimenetére, viszont nem láttam azt hogy ekkora terhelésen mennyire esik le a fesz.A fenti ssrnél nem látom mekkora áram kell, csak a feszt, szerintem kell neki 10-20mA min, de kétlem hogy az esp ezt az áramot 3V-os kimenőfesszel elbírja...
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 19, 2019 /
 
Most lehet hogy nagyon beégetem magam.... de mióta van a NodeMCU bol több méret?
Én vagy egy éve nem rendeltem... mert rengeteg volt itthon, de egy kollégam tegnap áthozott 2 darabot hogy csinálnak neki wifi-s lámpadimmert és ez biza kisebb.
A lábtávolság ugyan az.. de szorosabban vannak pakolva a cuccok rajta
Illetve ezen van egy CP2102 feliratu chip...
Ez csak nekem undonság? Miben másabb?
(#) Gránátalma válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 19, 2019 / 1
 
Open source tehát az cisnál saját méretű és kialakításűt aki akar. Amúgy az alis 1500ft-os darabok 3 példányban futnak, 3 méretben.

A Cp az USB konverter. Tieden is van valami, csak lehet más fajta.
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2019
(#) icserny válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 20, 2019 /
 
NodeMCU variants
Comparison of ESP8266 NodeMCU development boards
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
(#) kbhuinfo válasza pipi hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
A heten tesztelgettem reles kihajtast esp32-vel. 5 relet meg tudott aktivan hajtani, a 6. mar sajnos nem ment (nem ssr, hanem sima elektromagneses). 12mA/gpio lab es osszesen 42mA, amit elvileg tud, ha emlekeim nem csalnak. Ehhez kepest jol teljesitett.
(#) kbhuinfo hozzászólása Máj 24, 2019 /
 
Szeretnek nagy AC aramerosseget merni, gyurus (?) megoldassal. Villanymotor aramfelvetelet szeretnem merni es arra adott esetben reagalni. A kerdesem, hogy milyen eszkozok kellenek az esp32 melle? Csinalt mar ilyet valaki? 80-100A a maximum, amit felvehet a motor, szoval 0-100A lenne a meresi tartomany.
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Egy tranzisztort kell beépíteni lábanként, és nem kell izgulni. Az már nem tétel, helyet is alig foglal.
Az hogy valakinél még működik, nem biztos, hogy optimális megoldás, inkább szerencse.
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Abszolut egyetertek - csak meresi tapasztalatot osztottam meg, senkit nem biztatok ra, hogy uzemszeruen igy hasznalja. Ha felreertheto volt, elnezest!
Granatalma kollega ULN2803A megoldasa nagyon szimpatikus.
(#) nedudgi válasza kbhuinfo hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
(#) kbhuinfo válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Pontosan - neztem ezt is. Aminek nagyon orulnek: megerkezne az eszkoz egy heten belul es az esp32-hoz illeszteset meg tudnam oldani. Gondolom egy muveleti erosito es mar meg is van az aramkor?
(#) kbhuinfo válasza kbhuinfo hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Egyszerűen nem találok áramkört a 0-50mA feszültséggé vagy digitális jellé alakítására (0-50mA -> 0-1V lineáris átalakítás lenne az ideális). Csak 0-20mA árammérők vannak, vagy jóval nagyobbak. Tudnátok segíteni, merre keresgéljek? Vagy van más megoldás?
(#) Kera_Will válasza kbhuinfo hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Azt egy ellenállás is megcsinálja ... 1V / 50mA = ~ 20 ohm
20 ohm * 50 mA -> 1000 mV ~ 1V
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2019
(#) kbhuinfo válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 24, 2019 /
 
Talaltam olyat, ami 5A-re valt 150A-rol. Az 5A-re pedig van feszultseg-koverter - ezzel lesz megoldva
(#) david10 hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Sziasztok,
Adott egy ESP-01 modul, amire idáig OTA-n keresztül töltöttem fel a programot.
Március környékén töltöttem fel utoljára programot(akkor minden működött), azóta kiválasztottam egy másik Arduino lapot a Tools-->Baord menüpontban, most amikor ismét kiválasztottam a "Generic ESP8266 Module-t", a csatolt képen látható hibaüzenet jelenik meg.
Végigpróbáltam az összes "Flash Size"-t amik voltak, de az egésszel ugyanazt a hibaüzenetet írja ki feltöltéskor.
Mi lehet a megoldás?
A választ előre is köszönöm!
(#) silent15 válasza david10 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Szia!

Ezek a modulok nem teszik magukat programozó módba, neked kell manuálisan megtenni. GPIO0, 15 lábnak alacsonyan kell lennie, GPIO2 nek pedig magasnak. Ilyenkor belép bootloader módba és lehet rátölteni a kódot.
(#) gazspe hozzászólása Máj 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Terv: külső host, ESP8266.
Az ESP bekéri a felhasználtótól a WiFi adatokat, felcsatlakozik, bekéri a külső hostra már regisztrált e-mail címet és jelszót felhasználótól, majd felcsatlakozik.
Terveim alapján URL-lel kommunikálna a két rendszer.
Kérdésem: meg tudom e oldani, hogy az ESP megpróbáljon felcsatlakozni egy URL-re, ha igen, akkor le tudom e kérni a php által átirányított URL-t?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) pipi válasza david10 hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Hali!
Én két hibát is böngészek ezen a rossz fotón...
1. A soros port nem látszik, lehet másik usb-be dugtad, nézd meg az eszközkezelőben
2. le sem fordult a progit, nincs elég hely....
(#) pipi válasza gazspe hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Hali!
Első kérdés ha nincs felcsatlakozva (hová is?) hogy kéri be a wifi adatokat?
Szerintem úgy célszerű hogy ha még nem volt beállítva a wifi (vagy valami gombnyomás figyelés progi indzláskor), akkor AP módban indul, erre fel tudsz mobillal/laptoppal kapcsolódni, és a weboldalon biztosítod a belépési adatok beírását, egyébként sta módban indul, automatikusan csatlakozik a router wifijére...
Ha jól tudom a wifimanager library hasonlót tud...
(#) gazspe válasza pipi hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Arduino MEGA+2.7" TFT. Az arduino-ESP kapcsolat működik, egyenlőre sorosporton dobálja ki arduino IDE monitorral a wifiket (sikerült shield nélküli LCD-t rendelni, szóval az még csúszik), ki lehet választani, hogy melyikre csatlakozzon és bekéri az adatokat. AP módba indul, fent van rajta az mDNS szerver, el lehet érni WiFi-n, be lehet konfigolni, de a fizikai bevitele is folyamatban.
Ezek már működnek, most sikerült egy kis magabiztosságot szereznem PHP-ban és szeretném befejzni a projektet.
Köszönöm, végig olvasom a könyvtárat.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2019
(#) pipi válasza gazspe hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Hali!
Az említett wifimanager nem jó neked, az arduino esp8266-ra van.
(#) david10 válasza pipi hozzászólására (») Máj 27, 2019 /
 
Szia, köszönöm a válaszodat!
1. OTA-n keresztül töltöm fel a programot, tehát 192.168.4.2 van kiválasztva portnak (ezt lefényképezem holnap).
2. A "Bad answer" nem azt jelenti, hogy rossz válasz jött vissza? A "rossz választ" nem az ESP küldi vissza?
(#) pipi válasza david10 hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Én nem értem...
Ha a port "not exist" , akkor hogy lehet "bad answer"...
--
Mekkora memóriája van az esp-nek? Ha OTA akkor ugye 2* bele kell férnie...
Valami pici progi felmegy? pl ez a mem.kiíró:
Arduino/libraries/esp8266/examples/CheckFlashConfig/CheckFlashConfig.ino
---
Biztos ez az esp-ed ipcíme? Pingelni tudod ezen az ipcímen?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) gazspe válasza pipi hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Ezt nem teljesen értem.
Nekem mindegy, hogy az ESP-t vagy az arduino-t programozom, az arduino ESP pedig, hogyha jól gondolom ennek a kettőnek egy PCB-n elhelyezett változata. A Mega alapvetően a TFT és a sok láb miatt kell (még így is le lesz multiplexelve, 74HC-k már megjöttek, de van pár Arduino nano is erre a célra, majd látom, hogy mekkora számítási kapacitást emészt fel a TFT).
Esetleg tudnál ajánlani áthidaló megoldást az URL kezelési problémára?
Edit: Erre gondoltam, itt hagyom, hátha keres valaki hasonlót.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2019
(#) icserny válasza pipi hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Én úgy látom, hogy a program lefordult, de letölteni nem sikerült, mert nincs elég memória. A program a memória 57 %-át emészti fel, tehát kétszer biztosan nem fér bele.

A soros portot is emlegető hadova csak egy félreérthető általános hibajelzés, nincs jelentősége. Azt próbálja találgatni az IDE, hogy mi a hiba oka. OTA frissítésnél nyilvánvalóan nem a soros port hiánya, hanem a fenti (nincs elég memória) a hiba tényleges oka.

Kérdés, hogy muszáj-e az OTA frissítéshez ragaszkodni? Soros porton felmenne...
OTA frissítéshez viszont faragni kellene a program méretén, hogy beleférjen a memóriába, vagy nagyobb memóriájú ESP modult kellene használni (pl. "fekete" ESP-01).
(#) pipi válasza icserny hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Én soha nem használtam az OTA-t...
"Visszariaszt" hogy duplán nő a memória írási ciklusa
(#) pipi válasza gazspe hozzászólására (») Máj 28, 2019 /
 
Van az Arduino keretrendszer ami az atmel procikat tudja programozni, én ezt értem Arduino alatt.
Ugyanez az Arduino felület alá betelepíthető az esp8266 és esp32 fejlesztőrendszer, is, Igy külső proci nélül, direktben az esp-en futó programot fejleszthetsz, ezt értettem az ESP Arduino alatt..
Nem világos mit értesz url kezelési probléma alatt. Adatátvitelre használhatod a html kódodban, a PUT és GET-et.
Következő: »»   84 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem