Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   179 / 250
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 25, 2019 /
 
Sziasztok!
Rendeltem valamit eBay-rol, de nem erkezett meg. Irtam az eladonak, erre kerte tolem, hogy adjam meg a cimemet, hogy le tudja ellenorizni, hogy jo cimre kuldte-e (nem ez az elso, hogy ilyent kernek).
Ami szamomra nem igazan logikus, hiszen nekem meg van adva paypal-on is, es ebay-en is a cim helyesen, mashova nem tudja kuldeni.
Azota meg 1-2 levelet valtottunk, es most az utolso level olvasasanal a kepen mellekelt szoveg jelenik meg. Jol ertem, hogy az a baj, hogy en uzenetben elkuldtem az eladonak a cimemet, hogy ellenorizni tudja hova is kuldte a csomagot, es ezt nem szabad?

ebay.png
    
(#) pipi válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Nem szabad, egyértelmű a szövegből. Ha a kékre kattintasz elolvashatod részletesen, vagy guglival lefordíttatod.
(#) Csongi_ válasza pipi hozzászólására (») Máj 25, 2019 /
 
Es hogyha legkozelebb egy elado keri, hogy erositsem meg a cimet, hogy le tudja ellenorizni, jo cimre kuldte-e a csomagot, mit tegyek, mit valaszoljak?
(#) Ktulu válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 25, 2019 / 1
 
Tőlem is kérdezte. Ő írta a levélbe a címemet, én meg rábólintottam, hogy igen, helyes.
(#) elektronika95 hozzászólása Máj 29, 2019 /
 
Sziasztok!

1-2 hónapja rendeltem Kínából pár cuccot és minap jutott eszembe, hogy elfelejtettem visszajelzést adni az eladóknak, viszont, ha rálépek a "Summary"-re akkor már nem jelzi a termékeknél , hogy értékelni lehetne.
Valahogy tudnék utólag Feedback-et csinálni? Ha igen, hogyan?
Mert nekem nem volt semmi gondom a rendelt cuccokkal.
(#) superuser válasza elektronika95 hozzászólására (») Máj 29, 2019 /
 
Nekem nem hagyta a kézbesítési határidő letelte után pár nappal. Pedig akkor jött meg a csomag. Csak az "open dispute" opció maradt. Szerintem ki fogják bírni az eladók. De még azt is el tudom képzelni, hogy a rendszer behúzza pozitív értékelésnek, ha nincsen negatív.
(#) tbarath válasza elektronika95 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Rendeléstől 60 napig tudsz értékelni.
(#) elektronika95 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Szerintem még azon belül vagyok. Hol lehet megtenni? Mert ott a rendelt terméknél már nem jelzi a Feedback lehetőséget.
(#) tbarath válasza elektronika95 hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
Akkor túl vagy a 60 napon...
(#) antikzsolt válasza tbarath hozzászólására (») Máj 30, 2019 /
 
a rejtett dolognál keresd. Átpakolja oda.
(#) superuser hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Nem tudom ki mennyire van otthon a mobil appok világában, megosztanék egyet ami a témához kapcsolódik.
Főleg azoknak érdekes, akik egyszerre több csomagot várnak.
Min. 30 szállítmányozási cég adatbázisát használja ez a program, online frissíti a tracking információkat és részletesebben jeleníti meg a státuszt, mint az ebay és az AliExpress rendszere.

Parcels - Track Packages Amazon, DHL, Aliexpress
Pavel Tisunov
Csatoltam két képet.
(#) bbb válasza superuser hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Én a 17track.net appját használom ugyan erre a célra.
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Érkezett egy rakás csomag, tanúvallomásuk szerint a nemzetközi postakicserélőben tartották fogva őket. A YANWEN post nem kamu, van csomagom amit a helyi postáig és kézbesítésig követett. Ez leginkább a feladón múlhat. A magyar Posta küld adatokat nemzetközi rendszerekbe, de pl a yanwent a magyar kereső nem értelmezi.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Üdv.
Kellene egy nagy segítség a paypal beállításához. Be szeretném állítani hogy ne automatikusan küldje a számlámra a pénzt ahogy megérkezik rá. Manuális vagy adott összegnél küldi el az sem baj. Van ilyen lehetőség? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Paypal sosem küld pénzt számlára (csak bankkártyára), de te utalhatsz pénzt a pp számlára..
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Miért mi van a babkártya mögött ha nem számla.
Más fog utalni. És nem szeretném hogy a PP elküldje a bankomnak ahonnan nekem vissza kellene küldenem amikor el akarom költeni. Nem akarok felesleges utalásokat és átváltásokat. Euróban kapom meg és abban is akarom elkölteni majd.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Ha kitörlöd PP ből a bankkártyát, akkor tuti nem utalja tovább. Jobb ötletem nincs.
(#) llax válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Ha jól tudom, továbbra is az az alapeset, amikor a beérkező pénz a PP számládon marad.
(#) antikzsolt válasza llax hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Nálam sajnos nem maradt rajta. Pedig nem csináltam vele semmit. egyből letolta a számlára. nem kis örömömre.
(#) llax válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Ez érdekes, mert másnak meg úgy kell külön átküldeni a PP számláról a bankszámlájára.
(#) antikzsolt válasza llax hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Én is csak néztem hogy mi fene van amikor ránéztem a bankszámlámra és több pénz volt rajta. De majd hamarosan majd jön a pénz és remélem ezúttal ott is marad rajta-
(#) p3thy hozzászólása Jún 18, 2019 /
 
Sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nagy értékű dolgot szeretnék rendelni az ebay-ről, azaz az értéke bőven meghaladja a vám-mentes határt. Ilyenkor hogy kapom meg a csomagot? Van ebben valakinek tapasztalata. Nem elmutyizni akarom, vagy megúszni a díjfizetés kötelezettségét. Régóta ebay-ezek, de nagyértékű cuccot még most készülök(?) először rendelni.

Köszi a segítséget
(#) Lacika válasza p3thy hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Én a helyedben nagy értékű dolgot nem rendelnék az ebay-ról.
Tételezzük fel, hogy amit rendelni akarsz, az ebayon 1000 euróért árusítják. Ez az ár, már mit a teljes ár, vígan fel fog menni a vámfizetés, áfa, vámkezelési, szállítási költség, stb. után 1400 euró fölé. Viszont, ha körülnéznél eu-s webshopokban, lehet hogy ugyanazt a terméket megkapnád 1200 euróért, és mivel unió, nincs semmilyen plusz költség, papírozás.
A drágább néha olcsóbbra jön ki. A második dolog a garancia. Hogy érvényesíted az unión kívül, ha a termék úgy jó fél év múlva elromlik?
(#) p3thy válasza Lacika hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Köszi a válaszod.

Amit rendelni szeretnék mondjuk az nem 1000 euró, épp csak fölötte van az árnak.

erről lenne szó:

https://www.ebay.com/itm/2-2KW-3HP-VFD-10A-220V-SINGLE-PHASE-SPEED-...la2ciq

nekem eddig max 5000 volt a legdrágább cucc amit rendeltem, de ez már csak a mérete miatt is biztosan fenn akadna a rostán
(#) superuser válasza p3thy hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Keress rá: 43 dolláros vámhatár. Nem másolom be a fórum szabályai miatt. Pont benne vagy.
Azért számolj utána az aktuális EUR/USD keresztárfolyam ismeretében.

Mondjuk ettől az eladótól ne vedd meg, jó eséllyel fake a termék.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) pipi válasza p3thy hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Hali!
Ha posta, akkor kiértesítenek, bekérik a fizetési bizonylatot, levámolják, kifizeted nekik, és megkapod a cuccot.
Ha futár akkor azok intézkednek, nekik fizetsz
(#) p3thy válasza pipi hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Szia pipi

Köszi a választ, a kérdésem csak annyi lenne:


Az ebay-en fizetési bizonylatot kapok? Vagy a paypal-ról kinyomtatott tanzakcióbizonylat is megfelelő erre?

Azon van egy név, egy tranzakció azionosító, és az átutalt összeg
(#) pipi válasza p3thy hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Payalbizonylat + árucikk linkje, vagy a saját ebay oldalad képernyőfotója + bankszámla kivonat ami kell, ezeket kérik, hogy lássák a valós árat. Nem kell félni tőle, gyorsan le tud zajlani.
(#) Lacika válasza p3thy hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Vedd meg az amazonnál, és nincs probléma....
https://www.amazon.com/Inverter-Professional-Variable-Frequency-VFD...sr=8-1
Itt a reklamációval sincs probléma, gond sincs, 2 évig.
Igaz drágább (ajaj,jóval drágább mit máshol), de te döntesz ... .
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) proba válasza Lacika hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Mondjuk, azt is megnézném, megkapja-e valószínűleg. ( lehet nem a vám lesz a rosta első állomása) Amerikából, postaköltség nélkül??? kínai eladó, 97 eladott termékkel, mélyen ár alatt....
Következő: »»   179 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem