Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   33 / 42
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
Köszi.
Szerinted ez megfelelő lenne?
Bővebben: Link
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Máj 19, 2019 /
 
A mérete alapján nagy valószínűséggel megfelel.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Máj 19, 2019 1 /
 
Oksa akkor megrendelem.........
(#) SlyChocolate hozzászólása Jún 2, 2019 /
 
Szerintetek 4 ohmos hangszórót lehet használni STK végfokkal?
(#) Cinema válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Őszintén szólva, nem biztonságos.
Megnövekszik az áramfelvétele, erősebben melegszik, megnő a torzítása és ezek összegződve, már rosszabb hangminőséget adnak.

Üdv!
(#) SlyChocolate válasza Cinema hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Köszi.
Azt nem értem akkor a grafikonokon miért van 4 ohm is?
(#) CHZ válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Megfelelő tápfeszültségről használhatod 4 Ohm terhelésre is.
(#) SlyChocolate válasza CHZ hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Az adatlapon megadott tápfeszűltség esetén mehet a 4 ohmos hangszóró is jó, ha jól értelek?
Milyen feszűltség esetén nem ajánlott?
Most egy 4030II (mono) van aminek 2×35 volt az ajánlott feszűltsége.
Pont ennyire van belőve a tápja is.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
(#) ONKYOS válasza SlyChocolate hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Lehet rá kapcsolni,4-ohmos hangszóró terhelést is, igen, de körültekintően kell hallgatni, nem tekered full-ra a hangerő szabályozót, csak max.60%-ig, és akkor a hőmegfutás elleni védelem, még nem fogja korlátozni a végtranzisztorok áramát, kvázi megmarad a hangminőséged.
(#) SlyChocolate válasza ONKYOS hozzászólására (») Jún 2, 2019 /
 
Köszönöm.
Akkor csak a 8 ohm marad.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2019
(#) SlyChocolate hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Tiszteletem Nektek!
Ma volt rá időm és lekaptam az erősítő tetejét és mértem hőfokot 8 majd 4 ohmos terhelés mellett.......
Konklúzió:
3 °C-kkal volt magasabb a hűtőborda hőfoka 4 ohmos hangszóró esetén mint 8 ohmos mellett!
(#) SlyChocolate hozzászólása Júl 14, 2019 /
 
Jól tudom, hogy STK ic-ket nem szokták szigetelni a hűtőbordától?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 14, 2019 /
 
Ez az integrált áramkör család nem egységes ebből a szempontból. Nézd meg az adatlapot, vagy mérd ki kapcsolódik-e a hűtőfelület valamelyik lábhoz!
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Sima multiméterrel csengessem össze az IC lábakat a hátfalal?
A műszer csengetési feszűltsége nem tehet kárt az IC-ben?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 17, 2019 /
 
Bármely multiméter dióda, vagy szakadásvizsgálóját használhatod.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2019 /
 
Értem, köszöntem.
(#) zsozso72 hozzászólása Júl 22, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, inkább kérdezek mint valami hülyeséget csináljak. Van egy Fisher CA-55 típusú erősítőm, amit már eleve hibásan vásároltam, a végfok IC a hiba forrása, STK2025-ös IC. Eddig hazai oldalakon nem sikerült másikat találnom. Elméletileg 2029-es lenne ami még bele való lehetne, viszont az sincs. Természetesen külföldi oldalakon van, viszont a HQ-ban találtam 2028-ast. Lehet azzal helyettesíteni, vagy az nem bele való és inkább szerezzek be utángyártott távol keletit. Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm, persze ha valakinél lapul esetleg ebből a példányból egy darab, és megválna tőle kérem azt is jelezze felém. Köszönöm szépen.
(#) reloop válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Szia! Ennyi évvel a termék kifutása után, hiú ábránd eredeti STK2025-ben reménykedned.
Utángyártani pedig magad is tudod, a mellékelt ábrán bekarikáztam a helyettesítő áramköri részletet.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Ma volt időm és ránéztem a dologra.
A hőleadófelűlet eloxált nem vezeti a villanyt.
Csak az élén tudtam mérni ott is csak a test ág van kinn.
Mivel felület kezelt illetve hűtőpaszta is lesz rajta.
Gondolom nem kell csillám lapot tennem a hűtőborda meg az IC közzé?
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) elektrorudi válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Szia!
Katalógus alapján teljesen ugyan az a bekötése.
A 2029 kicsit "többet tud" :
2x20W helyett 2x25W
+/- 24V helyett +/-26,5V
Más kérdés, hogy ezek vajon eredetiek, vagy hamisítványok? Ezt ember meg nem tudja mondani. Azért mielőtt kicseréled, érdemes lenne átnézni az erőlködőt, hogy mitől mehetett tönkre? Ezek elég strapabíró konstrukciók voltak.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
A hármas láb kap testet a nyomtatott áramkörtől? Ha nem, akkor a szigetelő nyugodtan elhagyható.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Igen a hármas testen van.
Akkor kell a csillám lap?
(#) Tomi94 válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Idézet:
„mitől mehetett tönkre? Ezek elég strapabíró konstrukciók voltak.”


Kimeneti gerjedésgátló kondi öregedése, ill. a meghajlított lábak forrasztásainak kitörése szokott a fő halálok lenni. Ez általánosan érvényes - ha STK-s erősítőt vesz bárki (bár én őszintén szólva már nem mernék ilyet napi használatra befogni), ezt a kettőt mindenképp nézze át, kondit inkább cserélje méregetés nélkül.

A másik probléma meg tulajdonképp konstrukciós hiba, és az IC túlhajtásából ered. Nem egy olyan márkás készüléket láttam, ahol pl. a gyárilag 40 V-os határadatú STK típusra ráengedtek 38,6-ot, "bírja az, és 2 W-tal többet ad le, mint amit ráírtak a katalógusban". Na ja, csak a katalógusban mondjuk azt is leírták, hogy az ajánlott tápfeszültség 32 V..
Persze, a határadat alatt tartósan is jól kell működnie - csak közben volt egy 230 V-os átállás, és lám, a tápfeszültségből máris lett 41 V. Az IC meg megdöglik pár órán belül úgy, ahogy ilyenkor illik. Többnyire nincs 240 V-os állás sem ezeken a készülékeken..
(#) zsozso72 hozzászólása Júl 23, 2019 /
 
Nagyon szépen köszönöm, a kérdésem a 2028-as ic-re vonatkozott, mehet bele vagy meg se próbáljam. Külföldi oldalról lehet rendelni, természetesen ez már utángyártott termék,eredetit meg sem próbálok beszerezni, bár azért az sem lehetetlen, csak nagyon nehéz, ennyit nekem nem ér.
A kapcsolással elméletileg minden rendben, az egyik oldal megszólal a másik viszont néma, ezért gondoltam a cserére. Vagy az átalakításra, viszont ahhoz nem sok időm van jelenleg.
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Elhagyhatod a szigetelőt, legrosszabb esetben lesz egy földhurkod, ami sokszor semmilyen káros hatást nem okoz.
(#) elektrorudi válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Bocsánat, ezt benéztem.
(#) elektrorudi válasza Tomi94 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
STK077 több, mint 10 évig ment. A sajét butaságom vágta haza, mert egy gerjedő előfokot kötöttem elé, amit persze nem bírt.
(#) zsozso72 válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Dehogyis, én fogalmaztam talán kissé ködösen. Nagyon szépen köszönöm a válaszod.
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Köszi az infókat.
(#) arion hozzászólása Aug 12, 2019 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni mivel az STK IC-kben nem vagyok járatos. Adott egy Sherwood AD230B erősítő aminek tönkrement a végfoka, STK2250.
Sajnos ezt az IC-t már 20 éve nem gyártják. A kérdés a következő: melyik IC-t javasoljátok megvételre? A HQ-ban van PMC gyártmányú 3300.-Ft-ért, az aliexpressen van eredeti Sanyo, használt tesztelt, 3600.-Ft-ért? Melyiket érdemes, javasolt, megvenni?
Következő: »»   33 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem