Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Törött NYÁK javítás
Lapozás: OK   1 / 2
(#) bernics hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Sziasztok,

Van egy JABRA típusú vezeték nélküli fülesem, aminek a mellékelt BT-s vevője sajnos eltörött.
Kevés ilyen vevőt találtam, viszonylag drágán és abban sem vagyok biztos, hogy párosítható a fülessel.

Láttok arra esélyt, hogy a deformálódott nyák javítható?

Nem szerettem volna feszegetni, így a baleset után kipróbálva sem lett még.

Köszönöm,
Gábor
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2019
(#) Medve válasza bernics hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Szia, én látok esélyt, ha csak kétoldalas, a szakadt sávokat meg kell tisztítani a lakktól a törésnél, óncsöppel, vagy vezetékdarabbal össze kell kötni.
(#) bernics hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Elképzelhető, hogy nem szakadt, nem akartam feszegetni, hogy ki tudjam próbálni.

Vállalná esetleg valaki?
(#) kaqkk válasza bernics hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Idézet:
„Vállalná esetleg valaki?”
Ez nekem egy "keresés" típusú hirdetésnek tűnik , miért nem próbálod meg az apróban ?
(#) bbb válasza bernics hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Készíts róla egy olyan fotót, hogy átvilágítod egy erős fénnyel a másik oldalról! Abból nagy eséllyel meg lehet mondani, hogy kettőnél több rétegből áll-e (elég valószínű). Az adatlapodon ha várost is megjelölnél, akkor lehet, hogy találnál olyat, aki a közeledben van és hajlandó vele szórakozni.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Jún 8, 2019 1 / 2
 
Szerintem sem kétoldalas...

Állatorvosnál olyan 5.000 forint magasságában csinálnak róla röntgent (és még örülnek is neki, mert nem karmol)

Meg ugye a mérnök óra, áfa, stb...
De tegye fel a 3D képeket, és majd talán jelentkezik valaki a "műtétre"
(#) hinar_ hozzászólása Júl 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy SONY CD lejátszóm. A nyomógomb (bekapcsológomb) vezérlő panel eltört, mivel gyárilag nem volt rögzítve a panel. Hogyan lehet ezt javítani? Ragasztás? Forrasztás?
(#) (Felhasználó 116638) válasza hinar_ hozzászólására (») Júl 3, 2019 /
 
Fotóval könnyebb lenne.
Ha normál "papírbakelit"akkor a következő módon javítható:
-a panelt kiszereled a készülékből,a törésnél összeragasztod.
(2K DEVCON-t szoktam használni, végső esetben pillanatragasztó.)
-A szakadt sávokat, sávok mindkét oldalát fémtisztára-a rézig- lepucolod (szikével finomat lekaparod a forrasztásgátló lakkot)
-vékony rézvezetékkel áthidalod a szakadást, mindkét felét ónnal befuttatod, leforrasztod.
-ellenőrzöd a folyamatosságát a vezetősávoknak,és próba...
(#) wooper91 hozzászólása Aug 1, 2019 /
 
Sziasztok!

Van egy "einhell bavaria bps 800e" típusú dekopír fűrészem, ami már egy jó ideje áll a garázsban, mert egy szép napon mikor használni akartam és megnyomtam a kapcsolót, egy kis füst szállt fel belőle, és nem moccant többé. Tegnap rávettem magam hogy szétszedjem, reméltem, hogy csak kis takarítás esetleg egy ellenállás csere, de sajnos rosszabbal találtam magamban szemben. Elégett a sebesség állító NYÁK lapja, és mivel elektronikából egy kicsit analfabéta vagyok, nem tudom mit kezdjek vele. Alkatrészt nem találok hozzá, esetleg be lehetne úgy kábelezni, hogy helyettesítsem az égett részt?
(#) proba válasza wooper91 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Ha fordulatszám szabályzás nem kell, akkor ha jól látom a két rá menő drótot összekötöd, aztán megy maxon. Ha meg kell, akkor keresni kell egy lelkes úttörőt aki megjavítja. ( szervíz kb az új készülék áráért már szóba áll veled.) Más kérdés, miért füstölt ilyen szépen. Ha a motor is tropa, akkor már csak a hulladékgyüjtő a gazdaságos megoldás. Bár ahogy elnézem, valami jó forrasztás lehetett az ok. A két vezeték összekötésével gyorsan kiderül.
(#) wooper91 válasza proba hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Köszi szépen, akkor ma kipróbálom ezt a megoldást, ha mást nem, addig jó lesz, amíg nem találok szakit hozzá, mert a hétvégén használnom kellene
(#) zsoltee0001 válasza wooper91 hozzászólására (») Aug 1, 2019 /
 
Mindenképpen próbáld ki direktbe kötve, még mielőtt invesztálnál bele és utólag derülne ki, hogy a forgórész meg zárlatos.
Üdv
(#) bbb válasza wooper91 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Ez a panel egyszerű, mint a faék. Szép óvatosan kapirgáld le a megégett részt, hogy lásd merre ment a vezetősáv, majd egy darab vezetékkel is tudod helyettesíteni. Vagy fogsz egy nyáklemezt és akár filccel felrajzolod rá ezt a mintát, majd maratod és átültetheted a még jó alkatrészeket - persze ezúttal normális minőségű forrasztás se árt hozzá
(#) kalmi.kalmi válasza wooper91 hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Ez egy fázishasításos, tirisztoros teljesítményszabályzó áramkör. A hibát az első kép vezetékvég villás csatlakozószem lazasága okozta.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2019
(#) wooper91 válasza bbb hozzászólására (») Aug 2, 2019 /
 
Köszönöm a hsz.-okat, sajnos nem volt időm tegnap kipróbálni. Írtam a magyar Einhellnek is, és nagyon készségesek voltak, utána néztek, de a német gyártó azt mondta, h régi a gép, már nincs nekik raktáron alkatrész. Úgyhogy kénytelen leszek megmókolni Legrosszabb esetben befektetek majd egy új gépbe
(#) jules9999 hozzászólása Nov 2, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy régi FÉG gázkazán nyák lemeze már hosszabb ideje csak különféle hajlítgatás, feszítgetés útján hajlandó működtetni a készüléket. Tudtok valakit, aki emberi áron megforrasztaná?
(#) istvá1997 hozzászólása Okt 22, 2020 /
 
Hali! valaki jártas ebben és mit lehet vele kezdeni ha a forrasz pontok már nincsenek meg.?
némelyből már a vezető sávok is hiányoznak. Előre is köszönöm!
Vagy értelmetlen vele foglalkozni és egyszerűen a vezető savókra kellene forrasztani.?

(Ami a képen látható azt egy pót méternek furati, egy hangszint szabályzón)
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2020
(#) ferci válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Szia!
Mindegyik forrpont helyén finom rézdróttal hajlítasz egy karikát a poti lábára, ráforrasztod és a legközelebbi ponthoz leforrasztod a drót végét.
Behelyezés előtt kis ragasztó kell a poti teste és a panel közé, mert a mechanikus tartás nem lesz olyan, mint az eredeti..
(#) istvá1997 válasza ferci hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Szia! köszi erre nem is gondoltam
ha el akadnák vissza térek és segítséget kérek
(#) ferci válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Nem tudsz elakadni... ragaszd be a potit, aztán nyugodtan műtheted..
(#) Joe_001 válasza ferci hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Sziasztok! Azért én leszippantanám a helyét, ónszippantóval, vagy harisnyával, mert mintha össze lenne folyva két megmaradt forrpont. Ezt letakarítanám Ipával, fogkefével hogy látható is legyen, ha hiba van. Utána kezdeném a fenti hadműveletet a kis dróttal. Azért két ellentétes lábat is behajtanék a fólia irányába, hogy alapból fixen álljon a poti a forrasztás megkezdéséig...
(#) VIM válasza ferci hozzászólására (») Okt 22, 2020 / 1
 
Szia! Én ILYET használok ha le kell tisztogatni a sérült panel környékét, majd az alkatrész felőli oldalról megvilágítva láthatóvá válik a szigetek hovatartozása még akkor is ha onnan hiányzik a fólia. A potmétert ragasztópisztollyal rögzítsd oda a panelhez. A vékony rézhuzal az lehet egy sodrat elemi szála is. A bontott pécék vezetékei között lehet olyanokat találni amelyek elemi szálai is bevonatosak, ezek jobban forraszthatók.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2020
(#) ferci válasza VIM hozzászólására (») Okt 22, 2020 /
 
Bocsánat, de nem én voltam a kérdező...
Leírtam az előzetes ragasztást is, ami egyéni persze.
(#) Peter65 válasza istvá1997 hozzászólására (») Okt 23, 2020 / 2
 
Hali!
Megpróbálnám "megcsőszegecselni" a furatokat, hogy legyen hová forrasztani. Azért írtam idézőjelbe, mert ilyen szűk helyre rendes csőszegecs nem fér el. Viszont a szigetelés nélküli érvéghüvelyek között általában sikerül találni egy megfelelő méretűt, ami elég szorosan megy bele (esetleg hozzá igazítani a furat méretét). Az érvéghüvelyből készült csőszegecsnek kicsi a "gallérja", azok nem fognak összeérni, és ha rövidre vágod a másik felét, ott is elkerülhető ez. Még néhány fogás, ahogy én szoktam; beteszem az érvéghüvelyt, rövidre (néhány tized milliméterre) visszavágom, az összezáródott csövet (az oldalcsípőfogó összenyomja az érvéghüvelyt) egy bonctűvel kinyitom, hogy megint kb. kerek a hüvely, először egy kicsit megzömítem (ha szűk a hely, a feltámasztás a sutuba fogott valamilyen rúdanyag vége), majd pontozóval szétütöm a véget, majd újból zömítek. Ha mégis nagy lett a szegecsfej, és összeérnének, egy éles tapétavágóval szépen le lehet szeletelni a fölösleget, elég vékony és puha az érvéghüvely anyaga.
(#) Joe_001 válasza bernics hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Szerintem azt a két fekete kockát melegítsd le először. alatta látszani fog, mi szakadt el a panelon. A nagyobb disztancia azon az oldalon van.
(#) Joe_001 válasza VIM hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Szia! Mi ipari körülmények közt az 1500Ft-os teflonvégű ónszippantót használjuk. A trükk a végén egy kb 1,5 cm-es szilócső ami lelóg kb 1,5 mm-re a teflonspiccről. Ezzel a forrpontról a maradék meleg ónt le is lehet törölni, (mintegy ablaktörlővel,) a galvánozott furatból az ónt is jobban kiszívja, mert 100%ban illeszthető a forrpontra.
De ezt az ajánlást mintha az alkatrész teszter Német honlapján is láttam talán.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2020
(#) VIM válasza ferci hozzászólására (») Okt 23, 2020 /
 
Ezért bocsánat kéréssel én tartozom.
(#) Leho93 hozzászólása Nov 23, 2020 /
 
Sziasztok

Valaki tudna segíteni? Egy Xbox kontroller vezeték csatlakozásnál leestek a forraszpontok. Úgy látom már másnak is volt hasonló problémája és hogy elvileg rézdróttal elvileg meg lehet oldani. Ide is jó a rézdrótos megoldás? Ezért nem akarok új kontrollert venni.
(#) Gafly válasza Leho93 hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Ámbár a fényképeken nem ott van fókusz ahol kellene és nem nagyon lehet kinézni amit kellene, de szerintem meg lehet gányolni.
(#) superuser válasza Leho93 hozzászólására (») Nov 23, 2020 /
 
Meg lehet javítani gond nélkül. Kis türelem, precizitás kell hozzá. Kábelt berakni a helyére, a szigetelt részt stabilan rögzíteni ragasztással (lehetőleg valamilyen testesebb, 2 komponenses ragasztóval), a kábelvégekre huzalt bandázsolni, forrasztani, amit továbbviszel a nyák fólia ép részére. A végén lakkal, ragasztóval fixálod.
Ha azt értetted segítség alatt, hogy valaki csinálja meg helyetted, akkor tedd fel az apróhirdetés rovatba: munkát kínál; fóliasérült nyák javítása
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2020
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem