Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   828 / 1121
(#) eSDi válasza attika hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Hali!

Én egyszer elrontottam a partíció átméretezést az 1TB-os HDD-n. Active File Recovery Enterprise-t használtam a visszaállításra. Minden fényképem és dokumentumom hibátlanul meglett, a zenetáramból (akkor kb 23000 darab zeneszámot tartalmazott) csak pár darab sérült. Természetesen a filmek megsínylették a dolgot. Igaz a deep scan 24 órán át tartott, de megérte.
Szóval nincs minden veszve, lényeg, hogy ne írj semmit a lemezre. Leformáztad, elvileg nem baj, ha csak gyorsformázás volt.
(#) Doky586 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Az Y kábel táp dugóját dughatod 230 as dugasztápba is.
De egy usb2 HUB beszerzése is megfontolandó lehet nálad nyomtatónak egér és billentyűzetnek..
(#) nagym6 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Üdv. Igaz, hogy a legális Win7 ingyen frissíthető Win10-re? Ha igen, hol? Köszönöm.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Késtél vele úgy egy évet, vagy kettőt...
(#) kiszebra válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 9, 2019 / 1
 
Én úgy tudom, a Win10 el szokta fogadni a Win7-es produkt kódot, ami a gépedhez jár.
(#) bbb válasza kiszebra hozzászólására (») Jún 9, 2019 1 / 1
 
Rosszul tudod. Csak akkor fogadja el, ha azzal a kulccsal volt már aktiválva win10. Azaz, ha egyszer már felfrissítette volna 10-re, akkor működne, de ez az akció lejárt egy éve, s ez a hosszabbítás is csak a kisegítő lehetőségeket használó felhasználók számára volt elérhető eddig, a többieknek azelőtt két évvel járt le ez a lehetőség.
(#) Doky586 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 9, 2019 / 1
 
Igen. A win7 aktiváló kódja jó azonos verziós 10 hez is és beaktiválódik vele.
(#) pipi válasza bbb hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Papírforma szerint járt le... Pár hónapja aktiváltam win10pro-t, win7 pro licensszel
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 1
 
Próbáld ki egy másik gépen, vagy másik HDD-n ha van, én is úgy tudom hogy még működnie kell. De tudsz letölteni a microsoft honlapjáról olyan win10-et amilyet csak akarsz, sőt kizárólag onnan érdemes letölteni. Működik aktiválás nélkül is, hogy meddig és hogyan azt meg nem mondom.
(#) Udvari Zsombor válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Idézet:
„Működik aktiválás nélkül is, hogy meddig és hogyan azt meg nem mondom.”
Aktiválás nélkül letiltja a testreszabási opciókat a Win10, vagyis tudtommal se hátteret se ablakszínt se zárolási képernyőt nem lehet állítani (én csak ezekről tudok), valamint "xy" idő után a háttér helyett csak tömör fekete szín fog maradni az asztalon.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
(#) Szasza9668 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Ezekkel együt lehet élni.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Helló. Lenne egy olyan problémám hogy ma az alaplap elromlott az asztali számitógépben. Szeretnék segítséget kérni hogy az alábbi alaplapot mivel tudnám helyettesíteni egy AMD athlon X2 250 3000 es processzorral van ellátva
asrock n68 vs3 ucc alaplap
(#) eSDi válasza bbb hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Csak érdekességként. Erre varrjatok gombot!

Nemrég vettem egy használt Dell notit. Win7 logó rajta van, COA címke nincs sehol. Még a nyoma sem. Dell-től a Service Tag alapján le lehet tölteni a hozzá való OS DVD image-t. Ez alapján Windows 7 Prof. járt hozzá akkoriban. Nosza feltelepítettem, kulcsot nem kért, egyből aktiválva is volt. Windows Media Creation Tool-al készítettem egy Win10-es telepítőt és frissítettem. Frissült, nem reklamált és aktiválva is van a Win10 Pro rajta. Neten utána olvasva, ez a módszer még működik és innentől az MS fiókhoz hozzá lesz rendelve és digitális licensszel lesz továbbiakban aktiválva.

Csattanó:
Gondoltam, lementem az eredeti Windows Product Key-t az UEFI-ből (mint ahogy a Dell asztali konfignál is tettem), ekkor jött a meglepetés, nincs benne. Hogy hogyan sikerülhetett minden telepítés és aktiválás, nem értem...
Most van egy Product Key nélküli legális Windows 10 Pro-m.
(#) Gombszem válasza eSDi hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 1
 
Futtasd a Belarc Advisor-t. Többek között minden telepített program kulcsát is mutatja.
(#) eSDi válasza Gombszem hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Digitális licensz van, a telepített kód semmit nem jelent, meg amúgy is, az a Win10 Pro ilyenkor használatos közismert (Generic Product Key) kódja: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T.
(#) mazsola hozzászólása Jún 12, 2019 /
 
Tisztelt Fórumozók !
Akadt egy kis problémám, amit sajnos nem tudok megoldani. A saját hülyeségemnek köszönhetem. A gond a következő: Win7 op.rendszer, egy szöveges fájlt meg akartam nyitni a "Sumatra PDF" alkalmazással és a franc sem figyelte hogy ki van pipálva a"minden programot ezzel az alkalmazással nyisson meg" menű. A lényeg, hogy a kérdéses fájlt és egy csomó nem szöveges fájlt is átrendezett DOCM kiterjesztésre, amit sehogy sem tudok visszaállítani, pedig egy napot elkínlódtam a neten történő bogarászással. Ha valakinek van valami épkézláb javaslata, örömmel kipróbálnám. Víruskeresö lefuttatva, kettő is, nem talált semmit.
Köszönöm.
(#) Doky586 válasza mazsola hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
A Sumatra PDF csak egy nézegető program. Nem szerkeszt, nem ír át semmit..
Csak PDF hez használatos. Txt-hez ott a Notepad, wordpad..
(#) KTobi válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Ha csak a társításokat nem rontotta el.
(#) nedudgi válasza mazsola hozzászólására (») Jún 12, 2019 / 1
 
Idézet:
„átrendezett DOCM kiterjesztésre”

Ténylegesen átnevezte, vagy pedig társította? Ha eltávolítod a telepített alkalmazást, egy idő után valószínűleg rendbe lehet tenni a dolgot a társítások rendbetehetők.
Bónusz kérdés: Mi az előnye ennek az alkalmazásnak az Adobe Acrobat Readerrel szemben?
(#) mazsola válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Én azzal tisztában vagyok, hogy mire való. Egyébként betöltötte a txt fájlokat i. Most viszont kiírja hogy "hiba a betöltéskor" . Nyilván mert megváltoztak a fájlkiterjesztések. De nem a kérdésre válaszoltok, hogy mi változtatta meg és hogyan lehet /ha lehet/ visszaállítani az eredeti állapotot. Sajnos biztonsági másolatot ne csináltam, tehát halvány gőzöm sincs hogy melyik fájlnál- telepítő programnál - mert mindent megkutyúlt- mik voltak a társítások.
(#) mazsola válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Minden fájlnál, programnál a tulajdonságoknál a fáljtípust változatta meg DOCM fájltípusra, a társítás pedig Sumatra PDF. Bónusz válasz: Nekem ez a program olvasásra tökéletesen megfelel. Kicsi gyors, a gépem meg nem egy szupermasina.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
(#) nedudgi válasza mazsola hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
A ciánkapszula is kicsi, és gyors.
Azt kérdeztem, hogy átnevezte-e?
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
(#) Ge Lee válasza mazsola hozzászólására (») Jún 12, 2019 / 1
 
Idézet:
„Minden fájlnál, programnál a tulajdonságoknál a fáljtípust változatta meg DOCM fájltípusra”
Ezt csak egyféleképpen lehet érteni. Ezek szerint minden a HDD-n lévő txt, exe, jpg, doc, stb. azaz az összes fájlkiterjesztést átírta docm kiterjesztésűre? Mert ha így van, akkor becummantottál valami jó kis vírust.
Ha meg nem így van, akkor nem folytatom...
(#) mazsola válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Igen, igazad van az összeset kinyírta. Most nézegettem át a gépet, szerencsére egy másik partíción is van egy win7 rendsszer, ahhoz nem nyúlt, tehát ezt a partíciót törlöm, és alkalomadtán csinálok egy tiszta telepítést. Eddig az említett partíciót nem nagyon használtam mert túl sok program van, ami belassította a Foxconn gépemet de gondoltam tartaléknak jó lesz. A letöltéek, mentett adatok egy harmadik partíción vannak, azokat is hibátlanúl el tudom érni. Igazság szrint bíztam benne, hogy telepítgetés nélkűl is meg lehet oldani, de úgy látszik, ezt megszoptam.
(#) mazsola válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Igen, de a másik hozzászólásom részletesebb.
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Üdv.

Van egy olyn problémám a tartalék géppel hogy random időnként megvagy. De nem egyszerre. Hanem szép apránként. Először a böngésző. Eszközkezelő megjelenik de nem frissül. Végül az egér el is tűnik.
Ma reggel indításkor kék háttér a szomorú figurával. Hova menti ezeket a fájlokat? Sajnos nem tudtam megnézni.
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
A lefagyás fájljait? Micsoda? Mit akarsz megnézni? A hibajelentést?
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
A win10 rendszer nem szokott naplózni ilyen esetben? A hibanaplóra gondolok de ilyesmit nem találok.
(#) antikzsolt válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Megint volt egy kifagyás. Időközben megtaláltam az eseménynaplót. Onnan másoltam ki a hibát.
Az elmúlt 24 órában ez csak 16 alkalommal szerepelt.
Mi lehet ez?

A(z) iphlpsvc szolgáltatás függ a(z) WinHttpAutoProxySvc szolgáltatástól, amely a következő hiba miatt nem tudott elindulni:
A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz.
(#) Dióda válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Javaslataim így sorban:
Alalplap szemrevételezés púpos kondi ügyben.
Memteszt illetve ram modulok kivétele érintkező tisztítás foglalat tisztítás majd vissza és memteszt újra.
Hőfokok ellenőrzése nehogy túlmelegedési hiba legyen.
Windows takarítás és alapos víruskergetés.
Ha ezek így nem vezetnek eredményre akkor win reinstall.

Amit nem tettem be a listába hogy a merevlemez ellenőrzése esetleges hibák miatt.
Következő: »»   828 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem