Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3040 / 3549
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 8, 2019 /
 
Helyi turkálóban jártam, eredeti Nintendo Yoshi plüsst leltem!!!
(#) BarnaPili válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 8, 2019 /
 
Ma már megérte felkelni!
(#) attila1 hozzászólása Jún 10, 2019 /
 
Sziasztok! Homokszűrős vízforgató van a medencénél,és a szívó oldalon valami gáz van. Gondolom valahol fals levegőt szív. De hol? A szivattyú elött lévő 2 csatlakozásnál biztos nem. A vizet keringeti rendesen,és erővel,de a nyomásmérő óráján is látom,hogy többet mutatott tavaly.Valami ötlet?
(#) nedudgi válasza attila1 hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 1
 
A nyomásmérő akkor mutat többet, ha a homok kezd telítődni a kigyűjtött szennyezéssel.
A levegőszívás az egyik legnagyobb baj, amit egy szivattyút érhet, jobb elkerülni. A legegyszerűbben úgy lehet behatárolni, hogy hálózati vízzel túlnyomást hozol létre, és ahol csöpögni kezd, ott szívhat levegőt is.
(#) attila1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
A szivattyú tömszelencéje lehet a ludas?Nagyon ritkán cseppen onnan a víz.A legrosszabbkor adja be a kulcsot...
(#) bbb válasza attila1 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Nyár van, s használnád, mikor máskor romlana el? Télen úgy se vennéd észre
(#) nedudgi válasza attila1 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
A szívóoldalon csepeg? Régen rossz. Teflonszalag, gumiám segíthet, ha egyre gondolunk.
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Jún 10, 2019 / 1
 
Kellemetlen lenne, ha télen olyan meleg van, hogy kell a medence. Pesszimista.
(#) nedudgi válasza attila1 hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
A plexi fedeles izében benne van a kosár? Ha nincs, az is okozhat ilyen jelenséget.
(#) attila1 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 10, 2019 /
 
Persze,benne van. Máskülönben a lányok 30-40 cm-es hajától már rég leégett volna a szivattyú. Üveglapon csiszolópapírral meghúztam a tömszelencét,ég és föld a különbség. A nyomásmérő óra is beállt a zöldmező középső részére. Köszi a segítséget!!
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2019
(#) jani1987 hozzászólása Jún 11, 2019 /
 
Amikor dolgozatot írtunk akkor mindig kérdés volt a hegesztéshez tartozó jelleg görbe. De amikor kutató munkát végzek akkor fél vállról vett elemzéseket találok. Azért lenne fontos mert a vizsgán tuti kérdezni fogják.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Ív, láng, plazma, CO, védőgázos, porbeles, kovács...
Én pont Tőled vártam volna egy cikket, hiszen éppen ezt a szakmát tanulod és reménykedtem hogy röviden összefoglalod...
Mellesleg van itt olyan, aki ebből írt szakdolgozatot...
(#) lóri válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 12, 2019 / 1
 
Amúgy: jelleggörbe, félvállról.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
A többiek hozzáállását figyelembe véve nem lepne meg ha egyike lennék a szóbelin jeleskedők közt. A mobil mánia még mindig tombol. Alig hallottam a gépeket dolgozni.
(#) gkari válasza Gafly hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
Biztos, hogy ezen esetben ilyen magasra lehet tenni a lécet?
(#) jani1987 válasza gkari hozzászólására (») Jún 12, 2019 /
 
6-os tétel:
Ismertesse a korszerű ívhegesztő áramforrásokat, azok közös technológiai jellemzőit.
A hegesztő áramkör felépítése, áramköri jellemzők.
A hegesztő áramforrás típusai...
10-es tétel:
Az inverteres áramforrás működési elve...
Ilyen kérdések esetén milyen mélységbe menjek bele a dolgokba? Mondjam el nekik a trafó méretezést vagy inkább mondjam azt hogy páran maguknak építettek valamilyen vezérlő ic-ből? Rajtam kívül szinte senki nem foglalkozik elektronikával szóval aki ezt a tételt húzza annak cumi lesz.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 12, 2019 / 1
 
Szerintem ha a tétel helyett elkezdesz arról beszélni, hogy ki mit épített, stb., akkor az nem fog tetszeni a "zsűrinek". Egyszerű dolgokra kíváncsiak, mint AC és DC áram, melyik mire jó, előny, hátrány pár szóban. Aztán bele fognak kérdezni ebbe a témába mélyebben is, ha tudsz rá reagálni, ki tudod fejteni pár percben, akkor nyerő vagy. Szerintem a szóbeli vizsgák 12-25percnél nem szoktak tovább tartani. Ha túl hosszú, az se jó, mert akkor valószínűleg a bizottság próbálja az emberkéből a kettest kihúzni... A bizottság sosem a rizsára kíváncsi! Mondjuk nem csak ők, én sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2019
(#) Dióda hozzászólása Jún 13, 2019 /
 
Sziasztok!
Kissé érdekes kérésem lenne .

Van itt valaki Siófok-ról?
Ha igen és tudna nekem segíteni akkor kérném keressen meg privátban. Kicsit fontos és kényes a dolog.
Köszöntem.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 13, 2019 / 1
 
Idézet:
„Az inverteres áramforrás működési elve...”
Egy ilyen kérdésnél arra kíváncsiak, hogy képben vagy-e hogy mi történik a delejjel a konnektortól az elektródáig. Néhány mondatban remekül össze lehet foglalni, még csak a kapcsolások típusaira sem kell kitérni, elég annyi hogy áramgenerátor meg pwm szabályozás.
(#) jani1987 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Egyszer brahiból a dolgozatba beleírtam a trafó közelítő értékű számítását.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2019 / 1
 
Itt elolvasol 1-2 oldalt Ge Lee mester (Erdgab, Katt , stb.) írásaiból, máris többet tudsz, mint aki kérdezi. Típusokat megemlíted a főbb jellemzőikkel, az alapképlet (majdnem ) ugyanaz mindegyiknél; azt a néhány kis eltérést kidomborítod. És interneten keresés, minden alap ott van: miért, hogyan.
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Jún 14, 2019 4 /
 
A letöltött jegyzetek nagy része nszfi-s. Elvileg nem írhatnának marhaságot de egy hibát talán találtam: az acetilén előállítása kalcium-karbidból (CaCO3)..... Érted: mészkőből. Vegyészként vakartam is a fejem.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2019
(#) bbalazs_ válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Kalcium karbonát.
(#) Gafly válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
És semmi köze a szódabikarbónához, ha már itt tartunk.
(#) mohinger hozzászólása Jún 14, 2019 /
 
Kedves Fórumtársak!

Kit tudnátok ajánlani, akit megkereshetnék egy fedlap CNC megmunkálásával? Zoli_bácsi csodaszépen elkészítette az elő- és hátlapot, de a fedlap sajnos túl nagy az ő gépe számára. Nézzek szét esetleg a CNC-s topikban?

Köszi!
(#) jani1987 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Idézet:
„A kalcium-karbid, CaC2 egy vegyület, az acetilénfejlesztés alapanyaga.”

Mégse volt jól írva.
(#) TAttila77 válasza mohinger hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
Aztán mi lészen belőle? Vagy pontosabban minek a része lesz?? (de megsúghatod privátban is)
Üdv.
(#) mohinger válasza TAttila77 hozzászólására (») Jún 14, 2019 /
 
GU50 SE, nem titok.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Jún 15, 2019 1 /
 
Kész lesz július 20-ig?
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Mifelénk nem szokás az ilyesmit elkapkodni!!!!! Ha mutiba készűl, ha nem.
Következő: »»   3040 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem