Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   180 / 250
(#) Lacika válasza p3thy hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Idézet:
„nekem eddig max 5000 volt a legdrágább cucc amit rendeltem”

Mármint milyen pénznemben????
HUF, ERO, USD, CZK, GBP, CHF, SEK, RUB, BITCOIN... ...
Nem mindegy...
Tessék mindig nevesíteni, mert az itt jelenlévők kb. fele nem biztos, hogy HUF-ben fogja gondolni...
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) pipi válasza Lacika hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Meg meg sem kapja
This item does not ship to Hungary
(#) uniman válasza p3thy hozzászólására (») Jún 18, 2019 1 /
 
Perceken -de legfeljebb napokon- belül le fogják tiltani ezt a csalót...ez az én véleményem
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2019
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jún 18, 2019 /
 
Arra a típusszámra teljesen más képeket mutat a google: Bővebben: Link
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Jóslatom máris beteljesedett...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2019
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 19, 2019 /
 
Már másodjára viszem ki, a nem nekem szóló csomagot másnak, nincs is ezzel gond, mert utcabeliek.
Hanem az, hogy megfogalmazódik egy kérdés... vajon fordított esetbe is ez történik?
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Ha gyakori, jelentsd be a postán. Nem biztos hogy te is ilyen szerencsés leszel, hogy utánad viszik 100 házzal odébbról. Én is vittem már át másnak, az tuti tévedésből került hozzám, joban vagyok a postásunkkal, szokott jattot kapni, rendes, előzékeny
Olyan is volt, hogy véletlenül felbontottam, mert szemüveg nélkül nem tűnt fel a címzett, akkor becsengettem, és elnézést kértem a cimzettől
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2019
(#) Doky586 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
A te címed volt rajta..?
(#) uniman válasza p3thy hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Hello P3thy ! Nagy a csönd... Reagálhatnál az ezzel kapcsolatos előző hozzászólásaimra ! Csak feltételezem, hogy meg sem rendelted a cuccot. Okulásképpen érdemes megjegyezni....
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2019
(#) pipi válasza uniman hozzászólására (») Jún 20, 2019 /
 
Ha meg megrendelte, akkor várhat 2 hónapot a reklamációval, hogy visszaszedje a pénzt
(#) proba válasza pipi hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Szerintem, ha kitiltották a felhasználót, gyorsabb az ügyintézés. ( legalábbis mikor ilyenem volt úgy emlékszem nem vártam annyit.)
(#) pipi válasza proba hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Nekem meg kellett várni, mivel "elvileg" már úton volt, mikor eltűnt az eladó.
(#) proba válasza pipi hozzászólására (») Jún 21, 2019 /
 
Jut eszembe, volt követési számom, és azon látszott, hogy nem történt semmi. Lehet azért volt gyorsabb.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 24, 2019 /
 
Helló.
Az Ebay-es eladó is rafináltak.
Ha tudják, hogy az áru silány minőségű, már alapból hibás (pl. zajos venti, központosítás hiánya, nagyon pici légszállítás), akkor be sem csomagolják rendesen az árut, hiszen ha megsérül, vagy hibátlanul érkezik meg, lényegtelen, úgyis rossz.
Bezzeg a szuper ventit, amit korábban rendeltem, úgy becsomagolták, öröm volt nézni (többet rendeltem, nem csak 1db-ot).
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2019
(#) pipi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 24, 2019 / 1
 
Csodálkoztam a múltkor...
Az ali-s eladó szólt hogy rossz minőségű, többen jelezték neki, inkább visszaadná az árát, vagy vegyek mást
(#) sany hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Szerintetek megérkezhet még a csomag? Május 20.-án érkezett Budapestre. A lejárati idő az ebay-en június 3.-a volt.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2019
(#) tbarath válasza sany hozzászólására (») Jún 25, 2019 / 1
 
Megérkezhet, a postából sok mocsokságot kinézek. De a szállítási határidő lejárata után 30 napod van case-t nyitni az ebay-nél, szóval ne fuss ki a határidőből. Írj az eladónak hogy ez van, és ha júni 3 + 29 nap alatt nem oldódik meg, akkor resolution center, open case...
(#) (Felhasználó 1542) válasza sany hozzászólására (») Jún 25, 2019 / 1
 
Kérjétek el az eladótól a csomag vonalkódját. Általában azt is lehet követni

(http://parcelsapp.com/en), persze a magyar postán nem látják..
Igazság szerint nekik kellene új, szerintük szabványos követési számot adniuk.
A helyi postán ne is reklamálj felesleges ,írj mailt a központi ügyfélszolgálatnak!

Itt egy yanwen,kivételesen kapott új számot ami már a magyar rendszerben is követhető.

És úgy "hozták" ki 05.28-án mint a népmesében, még értesítő sem volt.

Ez egy "húsvéti" zsákban (három ember elfér benne) vesztegelt a postán,nem a reptéren.

2019-06-17 19:xx
Hungary Budapest xxxxxxxxx posta, Item delivered Successfully delivered

2019-05-28 14:12
Budapest - xxxxxxxx posta, Mail item available for collection at post office

2019-05-28 14:12
Hungary, Not Delivered - Addressee not present- Message left

2019-05-28 09:20
Budapest - xxxxxxxx posta, Mail item available for collection at post office

2019-05-28 08:59
Budapest -xxxxxxxx posta, Allocated to postman

2019-04-19 13:36
Hungary, Departure to distribution network

2019-04-19 13:36
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Forwarding to domestic delivery network

2019-04-19 03:38
Hungary, Arrival from abroad

2019-04-19 03:38
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Receive item at office of exchange

2019-04-18 09:30
BEBRUA, Send item abroad

2019-04-17 15:02
Belgium, Departure to country of destination

2019-04-17 15:02
BEBRUA, Insert item into bag

2019-04-09 10:32
Item is ready for transport

2019-04-09 10:32
BEBRUA, Receive item from customer

2019-04-09 07:04
Item is announced / bpost received the information

2019-04-03 00:52
Last mile=> Destination country post, number LB402xxxx69BE

2019-04-02 22:52
Despatched from yanwen sorting center.

2019-04-02 20:42
Process completed in yanwen sorting center.

2019-04-02 13:xx
Yanwen Acceptance. UE72xxxx39YP

Szóval nem reménytelen, de január óta 10 csomagom tűnt el amik beérkeztek az országba.
Függetlenül attól hogy IC volt benne vagy zseblámpa. Ráadásul az ALi-ról már többen írtak,hogy nem korrekt a hiányzó feedback, mert nem kapják meg a pénzüket.

A kialakult helyzethez szerintem nagy mértékben hozzájárult a túlsúlyos magyar kereskedők zsíros árrése.
(#) Andralin hozzászólása Jún 26, 2019 /
 
Sziasztok!

Ti találkoztatok már olyannal, hogy kínai eladó EORI számot kért a csomag feladásához?

Aliexpress-ről rendeltem egy filléres alkatrészt, ami sürgős lenne, DHL-es szállítással. Az összérték 18 EUR, bőven a 22 EUR vámkezelési limit alatt.
Az eladó írt üzenetet, hogy adjam meg az EORI számomat, mert anélkül nem tudja feladni.

Visszaírtam neki, hogy adja csak fel bátran, mert az csak üzleti vállalkozásoknak kell, én magánszemélyként rendeltem, hobbi célra, egész biztosan nem lesz rá szükség. Azt is leírtam, hogy a 18 EUR-s érték miatt vámkezelve sem lesz.
Erre csak köti az ebet a karóhoz, azt írkálja, hogy EORI szám nélkül nem fogja tudni feladni DHL-el és hogy akkor kérjem el egy barátom EORI számát, azt írjam meg neki.

Ti találkoztatok már ilyennel? Mit lehet ilyenkor tenni?
Az a gond, hogy az alkatrész sürgősen kellene, és ő az egyetlen eladó, aki elfogadható áron szállít DHL-el.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Jún 26, 2019 1 / 1
 
Saját érdekedben kötelező ilyen esetben a Posta ügyfélszolgálatot megkeresni. Előfordult, hogy nem olvasható címzés, vagy egyéb ok miatt nem tudják kézbesíteni. Velem ez háromszor fordult elő, megtalálták, megkaptam.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Köszönöm tbarath, lagyna és nedudgi a válaszokat! Még ezt a hetet megvárom, hátha...
(#) Doky586 válasza sany hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Bárcsak a Posta volna olyan megbízható mint a meteorológia..
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2019
(#) antikzsolt hozzászólása Jún 27, 2019 /
 
Üdv.

Ha Ebayon veszek 1 eladótól 1 terméket ami után fizetni kell a postát, akkor ha két készletet veszek egy időben akkor duplán is számolja fel a postát vagy csak egyszer?
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 27, 2019 1 /
 
Eladótól függ. Van, amikor a szállítási költség és a termék ára adja a reális árat. Ezt azért csinálják, hogy ár szerinti rendezésnél előbbre kerüljenek a listában.
(#) llax válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Ez változó... Első körben megnézed a postázási feltételeket (Shipping and payments fül), ott szerepel-e "Each additional item" oszlop a díjaknál. Ha igen, akkor minden további tétel az ott szereplő összeggel növeli a postaköltséget. Ha nem szerepel ilyen, akkor "Buy it now" helyett az "Add to cart" gombot használod, majd a kosaradat megnyitva fizetés helyett a "Request total from seller" opciót használod. Ekkor az eladó készít egy összesítést.
Nálam ez eddig nagyon ritkán jött be.
(#) antikzsolt válasza llax hozzászólására (») Jún 27, 2019 /
 
Köszi. Megnéztem a kosárba rakáskor. Ott sajnos 2x számolja. De megpróbálom a kicsi esélyt is
(#) diginewl hozzászólása Júl 10, 2019 /
 
Tiszteletem!
Egy érdekes dologra lettem figyelmes, nem tudom ide tartozik-e, ha nem majd kitöröltetem:
Az Ailexpress-ről szoktam néha rendelni. Régebben (3-4 hónapja) még volt olyan, hogy free shipping. Most eltűnt. Hiába jelölöm be a keresések között, kihozza találatba, de amikor a termék oldalát megnyitom, akkor már ott van a registered shipping 600-800Ft.
Ez másoknál is feltűnt? Ki tudom várni a 2 hónapos szállítást, mert nekem nem sürgős.
(#) tbarath válasza diginewl hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Lehet túl sokan kértek refund-ot arra hivatkozva, hogy nem kapták meg a csomagjukat, ezért már csak tracking-es szállítással adnak el az adott országba.
(#) antikzsolt válasza tbarath hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Vagy választani lehet milyen szállítási módot kérsz. Van ami fizetős. Van ami nem. LÉehet a fizetős lett az alap beállítás. Hátha nem figyel valaki.
(#) minitrue válasza diginewl hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
A Prohardveren is említettek eltűnő free shipping opciót, valakinél a sütik törlése megoldotta a problémát. Bővebben: Link
Következő: »»   180 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem