Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   365 / 429
(#) janigel válasza mrbini hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Szerintem a csavar mérete a meghatározó.
Kisebb osztásban nem férne el.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
5 mm-es osztással már a közönséges sorkapocs a választható alternatíva. Ebből létezik néhány fajta kialakítás, mik sorolhatóak is. Én A TL301-et és a TL308-at használom. Elvileg mindkettőből létezik a teljes sorozat, de általában a 2 és a 3 tagú változat kapható belőlük.
(#) Bakman hozzászólása Jún 3, 2019 /
 
Felőlem lehet M2-es csavar is de úgy látom, meg kell békéljek a ténnyel, hogy eddig és ne tovább.

Azért köszönöm a törődést.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Jún 3, 2019 /
 
Ha az okokat kutatod, és érdekel egy elmélet, akkor javaslom átgondolni a keresett megoldás felépítését. Egy fix alsó laphoz, egy felső lapot szorít egy csavar, és a két lap közé a csavar mindkét oldalán befogható 1-1 vezeték, vagy kábelsaru villa. Az a lényeg, hogy mindkét oldala funkcionál.
Ha 5 mm-es osztás lenne a cél, és feltételezünk két szegmens között 1 mm szigetelő távolságot, akkor 4 mm "munkatér" marad. Ha egy M3-as menetet használnánk, akkor oldalanként 0,5-0,5 mm maradna, ami nagyon kevés. A hely csak úgy növelhető ha a csavar méretét csökkentjük, de így elveszítjük a minimálisan elvárt szorítóerőt. (Pl. egy M2-es csavarral is csak 1-1 mm maradna oldalanként, de egy ilyen menetmérettől elvárható erő nagyon kicsi. Már a meghúzása is érzéket kíván, mert könnyedén megszakítható közönséges kézi csavarhúzóval.)
Ezért van a sorkapocsnak létjogosultsága, ahol nem a csavar mellé, hanem alá kerül a vezeték, így oda sokkal vastagabb is biztonságosan befogható.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Jún 4, 2019 /
 
Sziasztok!

Kitartó munkával sikerült tönkretennem ezt a HDD panelt, pontosabban az alul rajta lévő Q1 tranzisztort (és még ki tudja mit). A felirat 724. Hol szerezhetem be?

DSCN2753.JPG
    
(#) uniman válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
A HDD típusának megadása után könnyebb lenne a kérdésedre válaszolni...de először is azt, hogy mit, ha ez kiderül, jöhet a "hol".... !
(#) (Felhasználó 51715) válasza uniman hozzászólására (») Jún 4, 2019 /
 
Köszönöm, WD2500BEVT-22ZCT0 a típus.
Jó drága ez a tranzisztor, helyettesíthető valami filléres ebayes típussal? Az egész nem ér összesen kétezret, fontos adat nincs rajta, csak megcsinálnám hobbiból amit elszúrtam.
(#) jethro hozzászólása Jún 6, 2019 /
 
Sziasztok.

Keresek LNK501GN tip.IC-t SMD-de DIP 8-as tok,de bármivel beérem,ha valaki látott valahol ne tartsa magában.

Köszönöm.
(#) pompidu válasza jethro hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Szia!
Bővebben: Link
Magyar disztribútor:
Bővebben: Link
(#) jethro válasza pompidu hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Köszi.
Beírtam a tipust a magyar oldalon,de not found az eredmény.
Tovább keresgélek.
(#) pompidu válasza jethro hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Fel kell hívni őket, néha nem jó a kereső, de ha van a mouser-nél akkor ők behozzák neked az biztos.
(#) jethro válasza pompidu hozzászólására (») Jún 6, 2019 /
 
Köszi,megpróbálom.
(#) silent15 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Azon gondolkoztam, hogy nincs valamilyen szolgáltatás, ahol relatív olcsón kis darabszámban csinálnak kapcsolóüzemű tápegységekhez transzformátorokat? Én megmondom, hogy milyen huzalból, milyen elrendezésben, hány menet, ők meg legyártják. Nem futott valaki ilyenbe bele? (Belföld-külföld, bármi, a lényeg, hogy legalább olyan gazdaságos legyen mint a kínai nyákgyártás).

Köszönöm a tippeket!
(#) bbb hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok!

Ki tudja megmondani milyen műanyagot és hol lehet kapni, ami alkalmas lenne arra, hogy egy műanyag vakdugóba faragott mintát kiöntsek vele? Amit tudnia kellene:
- fehér szín
- átvilágítható

Gépkocsiba lenne visszajelzőnek téve.
(#) antikzsolt válasza bbb hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Víztiszta epoxi
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Kérlek definiáld a fehér és átvilágítható fogalmát.
Ami ugye szerintem nem ugyanaz, mint a víztiszta.

Pont pénteken vettem kissé hasonló célból kreatív boltban "kőpapírt", ami állítólag vízálló.
Még ki sem bontottam, úgyhogy többet nem tudok róla mondani, de kaphatsz belőle egy darabot...
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Biztosan láttál már műanyag gombot, ami két részből áll. Egy belső fehér színű rétegből és egy másik szürke/fekete műanyagból. Pl. ablakemelőkapcsoló tipikusan ilyen (Bővebben: Link).
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Barkács melegragasztó + farigcsálásgás?
(#) Ge Lee válasza silent15 hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Idézet:
„a lényeg, hogy legalább olyan gazdaságos legyen mint a kínai nyákgyártás”
Olyat nem fogsz találni. Csinál neked a kínai azt is, de ha jól emlékszem 5000db a minimum rendelhető tétel. Flyback táphoz több cég is gyárt trafót, kisebbet is nagyobbat is, a kicsik kb. ilyen 500Ft-ról indulnak. Itthon szerintem egyedül a Taliék csinálnak ferritből trafót, keresd meg őket, de gondolom néhány darabnak ők sem állnak neki.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Mivel autóba lesz, így nem jó. A melegragasztó simán szétfolyik egy melegebb nyári napon az utastérben (tapasztalat).
(#) gkari válasza bbb hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
V+3B a cég neve. Itt kapsz poliészter gyantát, minden hozzávalót, meg finomra őrölt kvarcport is, amivel áttetszővé teheted.
(#) bbb válasza gkari hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Őket ismerem, köszi.
(#) silent15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Köszönöm, akkor marad a kézzel tekergetés, de azért megnézem ezeket akiket említettél.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Jún 9, 2019 /
 
Vagy alulról beragasztva sütőpapírral, majd utána UVERAPID felülről belekenve, ha sürgős. Hőállóságát nem teszteltem, de autóban tényleg marha meleg tud lenni...
(#) attila1 hozzászólása Jún 15, 2019 /
 
Sziasztok! BT fejhallgatóban széthullott az egyik mikrokapcsoló. Nélkülözni nem tudom,ezért mérethelyes kapcsolót keresek.Próbáltam képeket csinálni,a kapcsoló méretei:kb.7mm széles,3.8mm magas,2.2mm a mélysége. A forrasztható rögzítés,és az egyik érintkező láb közös kontakt,ezért két kivitelben alkalmazzák itt is. Külföldi forrás (ali) érdekel elsősorban. Köszi!!
(#) mraulajos hozzászólása Jún 15, 2019 /
 
Hali!
Ilyen bimetálos kioldó relét hol tudnék beszerezni? Unokám kis autójába kellene.
(#) jethro válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 15, 2019 /
 
Autósboltban.
(#) Directors hozzászólása Jún 19, 2019 /
 
Sziasztok!

Budapesten a 18. kerületben lehet valahol vásárolni "Plastik 70" lakkot ?
Ha igen akkor hol ?
(#) zolika60 válasza attila1 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
(#) janigel válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 19, 2019 /
 
Nem lehet jó neki, mert ezt a tetején kell nyomkodni.
Inkább valami ilyesmi
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2019
Következő: »»   365 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem