Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép - fotózás (villámok, zivatarok)
Lapozás: OK   22 / 22
(#) SzervízMacska válasza pjg hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Azt én is, és módfelett elnyerte a tetszésemet. Most is volna kedvem nézegetni (is), de sajnos nincs rá lehetőségem.
(#) pjg válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Lehetőség mindig van, csak menni kell utána.
(#) Udvari Zsombor válasza Norberto hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Ugye nem mondod, hogy még nem láttál? Bővebben: Link Nos, én az üreges szárát törtem ketté, és abba fotóztam bele!
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2016
(#) V8engines válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
HÁ-Há! Pont így vagyok ezzel már.

Üdv Mindenki!
Bocs, látom elég régi téma! Csak gondoltam benézek ide, mert jelenleg nem tudom mi legyen -még számomra örömtelien működő-, Canon-om utódja. Bizony 2006-os vásárlás volt még. Kopogom is!!!! Akkukon kívül mást nem vettem hozzá. -De már betegeskedik. Minden bekapcsolás alkalmával kéri a dátum/idő beállítást.

Más. Tudom nem ide való, de ér ez még v.mit v.kinek? Szerintem egy film erejéig volt használva. Nem tudok róla semmit, de céges gép volt. Itthon van évek óta már. Dobozával, mindennel.

Ja, a Canon-al fotózva.
(#) V8engines válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Mindig is kíváncsi voltam hogy néz ki.
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Ha nekem kellene ehhez hasonló felületet terveznem, esetleg építenem, rommá méretezném magam, és óriási tervezési kapacitást kellene beleölnöm.
Ezzel szemben a természet olyan "képleteket" tud, amivel ez magától értetődően, szinte energiabefektetés nélkül megvalósul, ráadásul tömegesen.
Hát hol itt az igazság?
(#) KTobi válasza V8engines hozzászólására (») Máj 9, 2017 / 2
 
Filmes gép szerintem nem ér semmit. Fotóamatőrök dolgoznak még filmmel, viszont apró pénzért lehet szerezni full profi SLR vázat. Azzal érdemes kísérletezni, most, hogy újra lesz rendes film talán lehet számítani normális eredményre is (nagy nosztalgia volt az évek óta lejárt filmekkel, de nem tervezhető az eredmény). A középformátum pedig ettől a géptől messze van.

Canon A710 ha jól olvasom. Cseréld ki a dátumra vonatkozó CR1220 kis elemet a gépben és nem kéri újra a beállításokat. Az elemek és memóriakártya mellett megtalálod.
(#) V8engines válasza KTobi hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Szia KTobi!

Hálás köszönet az infóért! Erre nem is gondoltam, b@sszameg.
Akkor kísérletezek vele, mert egyébként imádom ezt a gépet, bármennyire benne is van már a korban.

Smena-hoz már nem térnék vissza (az is van/volt). -Nem tud macro-t.
(#) MikulaSan hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Hello! Remélem beleférek még ide. Szeretnék macro képeket készíteni bár jelenleg használt gépre a keretem mindössze 10e FT. Néztem gépeket: Fuji Finepix s1500,s3500,s5000,s7000(bár ennek a vaku része nem működik) Jelenleg a 0 tudású kategóriába tartozom. Olvasok a témában bár a száraz anyagon át nem sok tapasztalat szűrődik, emígyen kérdezlek titeket. Eddig kisérleti szinten egy Honor 8(dual cam frd-09) típusu telefont használtam, de sajnos nincsenek vele kompatibilis kiegészítő lencsék a piacon. Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) eSDi válasza MikulaSan hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Üdv!

Ezekbe a gépekbe pénzt belefektetni manapság már nem érdemes. Még nulla tudással sem! A bele illeszkedő xD kártyát már nem gyártják, így nehezen beszerezhető és drága. Azt tudom javasolni, hogy ha van rá lehetőséged, gyűjtögess össze ahhoz a tízeshez még pár barátját és vegyél egy új UltraZoom kompaktot. Ezekben általában elég jó makró opció szokott lenni. A régi gépemben (Olympus C-750 UZ) ez 3cm-es minimális fókusztávolságot jelentett. Felétek nem tudom milyen nagyobb fotós üzletek vannak, de érdemes lenne náluk is körbe érdeklődni. Talán olyan segítőkészek arrafelé is mint itt. Sajnos a fotózás nem az olcsó hobbik közé tartozik.
(#) MikulaSan válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Kecskeméten lakom és köszi a tippet. Most a keretem ezt adja ki mert minden honapra bevagyok táblázva valamivel. Ennyim maradt üresjárati összegben. De akkor kivárok és keresek valami modernebbet! Egyéb képekhez tökély a Honor-om+sanpseed vagy más kiegészítés.
(#) athor77 hozzászólása Jún 25, 2019 /
 
Sziasztok.
Az alábbi cikkben szereplő kapcsolás milyen módósításokkal működne mobiltelefonnal?
https://www.hobbielektronika.hu/cikkek/fotozzunk_villamokat.html
(#) Gafly válasza athor77 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Röviden: Sehogy
Hosszan: Kérdezd meg a cikk íróját, és elmondja hogy miért.
(#) nedudgi válasza athor77 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Még hosszabban:
A telefon úgy exponál, hogy az érintőképernyőn megérintesz egy területet, majd molyol, végül elkészíti a felvételt. Rossz esetben még egy mosolyt is próbál találni a kamera szenzorán. A közben eltelt idő alatt a villám által keltett mennydörgés hangja is ideér, de addigra fény elenyészik. Hogy lehet az érintést elektronikusan megoldani? SMS küldésével lehetne, de az is elég lassan jut el a telefonhoz.
Egyetlen megoldás lehet, ha kellően hosszú idejű(pár órás) expozíció alatt csap le a villám, akkkor a fény hatására befejezzük az exponálást, de ott is nehézséget jelent, miképpen valósítjuk ezt meg.
Némi kutatómunkával egy szelfi-készítő alkalmazás módosítása talán megoldhatja a dolgot, de én nem vágnék bele. A telefon beszélgetésre való, a fényképezőgép meg fényképezésre.
(#) SzervízMacska válasza athor77 hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Lehet kapni bt. kapcsolatos távkioldót mobilhoz, meg szelfibotot is. Ezek a telefon valamely oldalsó gombját “nyomják meg” virtuálisan az exponáláshoz. Ha jól rémlik, valamely hangerő gombot. Tehát ezeket az “exponáló gombokat” kellene birizgálni.

Azért kezdtem a távadókkal, mert egy gyors, szinte azonnal exponáló telefonra lesz szükség, ami várhatóan drága, ezért nem szívesen beleznéd ki. De jut eszembe, létezik vezetékes is, amit a jack aljzatba kell dugni.

Nagyobb kihívás viszont, hogy ébren tartsd a készüléket a megnyitott kamera alkalmazással...

Esetleg timelapse funkcióval vak tyúk alapon. Már ha tud ilyet a telefonod.
(#) athor77 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 26, 2019 /
 
Pont a szelfibot jutott eszembe ugyanis azt is a 3,5 jag be kell dugni.

A telefonom tudja a fénnyel festést azzal még próbálkozok.
Köszönöm a segítséget.
(#) athor77 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 26, 2019 / 1
 
A telefonrara szoktam dugni OTg átalakítót és vezeték nélküli egérrel nyomom az expókat a távcsövön.
Nem késlekedik sokat ezért gondolkoztam az autómatikán.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 14, 2020 /
 
Sziasztok...
Tervezek egy Canon eos 1000 vagy 1200D-t venni...

Amit kérdezni szeretném, hogy ezeknek hogy van a "távvezérlése" milyen bemeneti jelet kapnak (kell kapniuk)
Szeretnék egy villámdetektort keresni/csinálni hozzá, és egy "távkapcsolót..
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
eBay és társain: remote control for canon

Az eredmény hasonló ha a Canon-t lecseréled pl. Nikon-ra. Úgy tűnik, az exponáláshoz két pontot kell rövidre zárni. Maga a távirányító nem változik, csak a kábel végén lévő adaptert kell cserélni ahhoz, hogy másik típusú géphez is jó legyen. A három csatlakozási pontból egy lehet a közös, egy a fókusz, egy az exponálás.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020

000827.jpg
    
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Igazad lehet... sőt.

Mondjuk számomra érthető leirást nem találtam sehol... a canon oldalán ugyhogy rendelek egy ilyet, 10-15 Frank között mozog, annyit megér és utánna kitudom mérni hogy "Shot"-ra mit csinál, de valószinűleg zárni fog..
Akkor márcsak egy "jobb" villámdetektor áramkör kell.

Köszönöm addig is
(#) nedudgi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Bővebben: Link
vagy
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020
Következő: »»   22 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem