Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   1 / 25
(#) qwyck hozzászólása Máj 18, 2007 /
 
Nos a kérdésem egyik fele az lenne hogy "háttérileg" miben különbőzik egy sima cd lejásztó és egy mp3 zene lejátszására képes cd lejátszó? Kérdésem másik fele hogy ha én fogok egy mp3 cdlejátszót és kibelezem akkor azt be tudom e épiteni egy autós cdtárba ami csak sima cd-t tud olvasni? (tudom vegyek egy mp3 aitórádiót, de azt nem szeretnék csak ha nincs más. Amugy meg jó lenne egy mp3as cdtár amibe 10 cd fér, és ha lehet akkor átalakitanám) köszi mindenkinek az ötleteket elöre is
(#) Braf válasza qwyck hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
az mp3 tömörített(ebb) hangformátum kell hozzá dekódoló/kitömörítő --> "nyersen" nem lehet lejátszani
(#) qwyck válasza Braf hozzászólására (») Máj 18, 2007 /
 
Oké ezt tudom. Amugy köszi. De a mostani cdtáram ami lejátsza a sima cd-t hogy tudom átépiteni hogy az mp3 is lejátsza, mi kell hozzá? És ezért kérdeztem hogy az mp3as cdlejátszóból kiszedett részekkel áttudom e ugy épiteni hogy az megfelelőe müködjön.
Vagy esetleg a cdtárban lévő lejátszó egységnek a "memoriáját" át lehet valahogy irni hogy az nekem jó legyen?
(#) Sonix válasza qwyck hozzászólására (») Máj 18, 2007 / 4
 
Szia!
Én a Blaupunkt rádiók működését ismerem úgy-ahogy!
Abban különbözik az mp3-as a sima CD-stől, hogy van benne egy plusz mp3 processzor. Ez lehet az alaplapon, de lehet a mechanikán is. Ez még gyártón belül is típusfüggő.
A CD-tárat nem tudod úgy átépíteni, hogy mp3-at játszon. Olyan szintű mérnöki beavatkozást igényelne a dolog, hogy amatőr körülmények között lehetetlen.
Fejegységnél még elképzelhető volna az átalakítás, mert általában ott van a helye az alkatrészeknek, csak nincs beültetve, de ez sem volna kis munka.
A CD-tár két adatvonalon kommunikál a fejegységgel és 3 vezetéken (Jobb/bal/gnd) gyakorlatilag AUX jelet ad a fejegységben lévő audio processzornak.
Az audio processzor a rádió szíve, ha lehet így mondani. (a proci az agy)
Az audio processzor kapcsolja a végfokra a megfelelő jelet, feldolgozza a CD-mechanikától és MP3 procitól kapott jeleket, illetve ez végzi a tunerben a demodulációt is!
Ismételten írom, ez nem minden típusnál van így, én ezeket ismerem, de az alapelv szerintem hasonló lehet a többinél is.
Milyen típusú CD-tárad és fejegységed van?
(#) qwyck válasza Sonix hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Helló! Maga a fejegység: Blaupunkt New Orleans DJ és a cdtár pedig szintén Blaupunkt, 10 db cd fér bele. Mást nem tudok róla mert használtan vettem a kocsit és már benne volt, szerintem a két rész egy szett lehet, de amugy passzolom. Rádióval kapcsolatban nem tudod honnét lehetne hozzá kormányról vezérhető távkapcsot szerezni (RC-07)?
(#) Sonix válasza qwyck hozzászólására (») Máj 19, 2007 /
 
Szia!
Árulták szettben őket, de ez a CDC más fejegységekkel is működik!
Távirányítóval kapcsolatban érdeklődj az alábbi oldalon lévő telefonszámon:
service
A srác biztosan tud segíteni, de előre szólok nem lesz olcsó! Esetleg próbálj meg használtan venni valakitől!
(#) Sonix hozzászólása Máj 19, 2007 /
 
Még egy kis infó!
távirányítók
(#) Andraskurucz hozzászólása Jan 27, 2008 /
 
Hello, tudom nem ide vágó, de az a problémám, hogy az újraírható cd/dvd met nem jajlandó egyik meghajtó sem törölni. DVD-t csakaz egyik, CD- t viszont mindkettő vígan újraírt még korábban (legutóbb kb két hete). Először próbáltam törölni a CD-t, amit nem volt hajlandó törölni (úgy érzékelte, minthacsak egyszer írható lenne). Gondoltam galyrament a lemezem, de most archiválás miatt szügségessé vált az újraírható DVD törlése (és újraírása is). Mikor ez sem sikerült, gondoltam, hogy itt valami nincs rendben. Most előszedtem a CD t és azzal kísérletezgetek (azért kevésbé kár), de semmi. Megnéztem mikor lett telepítve a rendszer (és a Nero) és kb pár nappal szilveszter előtt, és azóta használtam is (két hete töröltem le ezt a CD-t, és írtam rá valamit). A rendszer visszaállítást persze a rohadék mocsok tesóm kikapcsolta (nem egyedül használom ezt a gépet, ezért sem lehet a rendszerben történt változtatásokat könnyen nyomon követni). Szóval bármilyennemű segítséget örömmel fogadok, mert a következő lépés az lenne, hogy ledobom a gépet a tizedikről, mert már kezd tele lenni a hócipőm...
(#) Gery hozzászólása Ápr 10, 2008 /
 
Hellosztok!
Kaptam egy asztali cd lejátszót hogy nemmükdöik. Szépen kiadja a tálcát, az olvasófej is mozog ha arrébb tolom és mozog is, de a lmezt nem akarja megforgatni Néha egy kicsit megmozdul, de nem inul be. A lemezforgató motornak adtam egy kis feszültséget és gyönyörüen ment. Szóval azzal nincs gond. Azok a kábelek amik a központi panelröl jönek nincsen megszakadva egysem. Akkor mi lehet vajon a baja? Esetleg valaki aki már járt így, akár pc cd-rommal is, mi miatt nemmozog vajon az a motor? Itt van 2kép a lejátszóról. Tipusa: SONY CDP-315
(#) pinter18 hozzászólása Máj 22, 2008 /
 
Sziasztok olyan problémám lenne hogy van egy asztali cd-s rádióm és nem olvassa a cd-ket.Vagyis beolvassa hogy hány szám van rajta de amikor megnyomom a play gombot pörgeti de nem tudja lejátszani!Régebben találkoztam hasonló problémával akkor ahol volt a fejegység mellette volt egy panel azon pedig egy pótméter(gondolom azzal lehetett kalibrálni az erösségét)azt álogattam és még egy darabig elment!
De most ennél a lejátszónál nincs a fejegységnél panel,hanem vezetékek mennek egy nagy panelra ahol több pótméter van csak nemtom mejikkel lehet állítani!Ebbe kérnék segítséget!Köszi!

cd.jpg
    
(#) pinter18 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Hy
Láttam van ugyan ilyen cím, de nem az a probléma mint nálam, és még arra sem válaszoltak!
De azért köszi!
(#) zsoltee0001 válasza pinter18 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Hi
én még akárhány CD vagy DVD-t szedtem szét minden esetbe a fejegységet és a vezérlő panelt hajlékony fólia kábel kötötte össze, ennél most tényleg sima kábelt használtak? (eléggé valószínűtlen)
Leírhattad volna milyen márkájú (sanyo-t még ki tudom betűzni) a CD lejátszó.
Ha tényleg így van, ahogy leírtad meg kellene nézni, hogy melyik poti van a lézerdióda áramkörébe és azon kellene állítani.
üdv
(#) Dani robot válasza pinter18 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Nézd meg a rendszert és ahol találsz kosz tisztícsd le...
A CD hajtóját ellenőrizd h nincs el hajolva v megfelelő feszültségü...
Ellenőrizd h a lézer sem hajlott el...
Vagy nézd meg h nincs valami a CD útjába ami fékezi v kosz a lézerolvasón...
Dani
(#) 021 hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
Sziasztok!

Philips cd303 cd lejátszó javításában szeretnék tanácsokat kérni. Ez még egy hagyományos alkatrészekből felépülő gép, nincsenek benne smd alkatrészek. Szeretném megjavítani, kíváncsi vagyok a hangjára.

A hibajelenség: bekapcsolásnál minden led világít, de csak 3 másodperc múlva. A kijelző nem világít egyáltalán. Mi lehet a baja? Hol kezdjem a hibakeresést?
(#) misike hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
Sziasztok
Nekem van egy Roadstar mini hifim. (HIF5708MP)
És sajna nem megy a cd lejátszom.
Mit tudok most csinálni vele?
SziasztokBővebben: Link
(#) szdavid válasza misike hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Használd virágtartónak.
(Talán egy kicsit részletezhetnéd a "nem megy" részt.)
(#) misike válasza szdavid hozzászólására (») Aug 25, 2008 /
 
Szia
Meg pörgeti a lemezt mintha olvasná meg a fej is elkezd mozogni de a végeredmény az hogy ki irja hogy NO.
És utána nem csinál semmit.
(#) misike hozzászólása Aug 27, 2008 /
 
Sziasztok
Tudvalaki hasznos infot mondani hogy mi lehet a baj?
Mert most sikerült felélesztenem a kis hifi cdjét.
Újra forasztotam a nyákon minden alkatrészt.
És most csak a normál audio lemezeket játsza le.
De az MP3 nem.
Nem tudom mi lehet a hibája.
(#) szucsip válasza misike hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szerintem tiszta alkohollal (vagy ha van antisztatikus szemüveglencse tisztító folyadék, akkor azzal), és valami nagyon puha cuccal (én javaslom a fültitsztítő pálcikát) tisztítsd meg a lézerdiódát. Egyébként nekem is volt hasonló problémám.
Olyanról is hallottam, hogy ezek a diódák elhomályosodnak idővel, mert silány alapanyagból vannak.

Valaki tud erről valamit?
(#) misike válasza szucsip hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia
Már csináltam de semmi különös nem történt.
Ugyan az a hiba.
A normál lemezeket olvasa de az MP3 lépteti de mégse szólal.
Nem fej hiba lesz szerintem.
Vagy mégis?
Nem igazán akkarok veni egy másik olvaso fejet.
Mert egy árban van egy használt mini hifivel.
Szia
(#) misike válasza misike hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia Szucsip
Újra szét szedtem a kis hifit.
És meg tisztitotam minden.
Ki fujtam levegövel,alkoholal meg tisztitotam a lencsét és most müködik az MP3 is.
De azért még nehezen olvasa az MP3-s lemezeket.
Sokáig tart neki felismerni.
szia
(#) zsel55 hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Sziasztok.Én nemakarok se lemezt szét vágni se tükörnek használni csak szeretném ha müködne a lejátszom. Egy JVC RC-X30 as rádio magnomban a cdm. Sajnos megsem pörgeti a lemezt.A készülékedig KB 2darab cd let meg halgatva inkáb csak a rádioját használtuk.Ha valaki tudna egy ojan forumot ahol adnak javitási tanácsokat azt köszöném szépen.
(#) Moderátor hozzászólása zsel55 hozzászólására (») Nov 24, 2008
 
Mi meg nem akarunk sem megharagudni, sem úton-útfélen brutálisan szankcionálni, még akkor sem, ha egy kérdést hibákkal telezsúfolva, ráadásul rossz helyen tesznek fel.
Legközelebb jobban figyelj.
(#) pid1951 hozzászólása Jan 7, 2009 /
 
Sziasztok!

Esetleg tudja valaki, hogy mikor egy CD lejátszó lejátszáskor össze-vissza ugrál, akkor melyik alkatrész meghibásodása a legvalószínűbb?
Speciel egy Harman/Kardon lejátszóról van szó...
(#) agressiv válasza Gery hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Azért nem pörgeti mert nem talál lemezt. A legtöbb CD lejátszó csak akkor kezdi pörgetni a lemezt ha észleli, hogy van benne és csak az után kezdi el pörgetni, ott valószínüleg nem a motorral vagy azt meghajtó elektronikával van baj, hanem a lézer nincs valami nagy formában.
(#) agressiv válasza Andraskurucz hozzászólására (») Jan 7, 2009 /
 
Bár nem tűnik logikusnak, de a Daemon tools- és hasonló virtuális meghajtó szoftverek csinálnak ilyet!
Ha van ilyen a gépen töröld le és már menni is fog az RW lemez trölése.
(#) agoston72 hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Sziasztok!
PDR-05-ös Pioneer asztali CD lejátszóhoz és felvevőhöz,
keresek kapcsolási rajzot és használati útmutatót.
Előre is kösz a segítséget!
(#) pali923 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Remélem, hogy jó topicba írok
Végigolvastam az összes olyan topicot, ahol lejátszó problémákat találtam, és néhány tanácsot megfogadtam, de nem segítettek.
A Harman/Kardon cd-lejátszóm nagyon bizonytalanul működik, néha gond nélkül olvas, néha meg nem. Ha beolvassa a cd-t, utána már egész jól megy, de ez sem mindig van így. Nem gagyi gép, és a teljes cd-futóművet új, eredeti Sonyra cserélték. Mégsem lett jó. Én mechanikai hibára gyanakszom, a felfüggesztése nem tűnik tökéletesnek, a gumibakok, amik 1-1 rugó alatt vannak, nagyon el vannak öregedve, és a motortengelyre ráülő mágneses kerék is súrlódik, sőt a tálca beleütközik a tengelybe, mikor kijön. Most fordítva raktam be a gumikat, ettől lejjebb ment az egész mechanika, de még mindig nem tökéletes az olvasás Nem találtam ehhez beállítási lehetőséget, lehet ilyen rajta valahol?
Olvastam, hogy a rugók helyett fix rögzítést érdemes tenni, ez tényleg igaz lehet, vagy hülyeség?
Bocs, hogy hosszú voltam...
(#) Inhouse válasza pali923 hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Most ez csak nekem tűnik marhaságnak, vagy....

Tehát adott egy harman/kardon lejátszó, ami bizonytalan, de egy új szuper Sony futómű lett alárakva, ami mégsem az igazi, mert el vannak öregedve a gumibakok...egy új futóműnél?...a lemezforgató tányér tengelyébe beleütközik a tálca...akkor ott átugrott egy fogaskerék és nem jókor emel ki a mechanika a tálca pozíciójához képest...

Szóval akkor ez egy kókány cucc, amit szuper minőségként kaptál, állítólagos Sony mechanikával?

Üdv
Inhouse
(#) pali923 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Bocsánat, de félreérthetően írtam, nem akartam hosszú lenni.
A H/K cd egy elég jó gép, amiben eredetileg is Sony futómű van, KSS-213C fejjel. A cd-t használtan vettem jó áron, és vettem bele egy ugyanilyen Sony futóművet, (uis akkor sem olvasott jól) aminek a 4 sarkában kör alakú lyukakba megy bele a 4 gumibak, amire még rámegy 1-1 rugó. A futóműhöz nem adtak új gumibakokat, és beszerezni sem tudtam ugyanilyeneket, de tény, hogy elöregedtek. Abból gondolom, hogy itt lehet valami hiba, mert ha beteszek egy cd-t nem olvassa be, de ha megpiszkálom kicsit az egész mechanikát, (vagyis megtolom kicsit rugóstól, mindenestől) ami ugye ezeken a rugókon ül, akkor meg elindul. Van olyan cd, ahol piszkálni sem kell, mégis megy. Azt szeretném igazából megtudni, hogy van-e amire az összerakáskor figyelnem kéne, csak nem jövök rá.
Következő: »»   1 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem