Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tolatásjelző
 
Témaindító: Babó22, idő: Máj 23, 2008
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Babó22 hozzászólása Máj 23, 2008 /
 
Üdv mindenkinek! Egy tolatásjelzőt szeretnék építeni. Ha lehet ne tartalmazzon IC-t. A környéken nem tudok vásárolni Integrált áramkört. Egy IFA W50L típusú tehergépjárműre kellene. Nincsen valakinek egy kapcsolási rajza? A válaszotokat előre is köszönöm.
(#) proba válasza Babó22 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
Mármint ha tolat az autó,akkor jelezzen?
Ha igen akkor egy kiszuperált autóriasztóval esetleg megoldhatod, ha a hangadó részét önálló működésre bírod a piezoval meg sorba/párhuzamosan kötsz egy ellenállás osztót,hogy ne legyen olyan hangos.
Egyébbként nagyon jó tolatólámpa izzókat lehet kapni amikben ez a funkció benne van.
(#) idlob válasza Babó22 hozzászólására (») Máj 23, 2008 /
 
1.Mellékeltem egy rajzot. Sajnos van benne IC. , de minden alktrész van a HE storeban.

2.Lehet esetleg multivibrátorral is, arra hirtelen nem találtam konkrét kapcsolást. Kettő darab kell, az egyik mondjuk 1Hz periódusidővel, a másik mondjuk 1kHz-cel, a nagyobbik periódusidejű szaggatja a kisebbiket, a kisebbik periódusidejű meg a hangszórót hajtja.
(Én nem szenvednék vele, bár elég neki 4-6 tranzisztor)

3. Esetleg lehetne olyat, hogy autódudát rákötsz egy index villogtatóra. Az tuti észrevennék.

csip.jpg
    
(#) ferci válasza Babó22 hozzászólására (») Máj 24, 2008 / 4
 
Tranyóval így csinálhatod pl...
Ha nincs valami kis kimenőtrafód, akkor kisebb a hang ( bal oldali verzió ). Ha van, akkor mehet a jobb oldal.
Hangszóró valami csipogó, magassugárzó, stb...
(#) dobo válasza Babó22 hozzászólására (») Máj 24, 2008 /
 
Ahol dolgozom ott ha elromlik nem javítjuk csak kidobjuk!!!
Nem akarlak lebeszélni az építésről de kb 1000Ft bolti áron kapsz csipogót.
(#) Dancsi hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Hellotok!
Megépítettem a tranzisztoros verziót (trafó nélkül). Nagyon halk lett (beszereltem a suzukimba, és nyitott ajtónál is alig hallom :nono.
De nem ez zavar leginkább engem, hanem hogy (szerintem) a motor visszatöltése nem "egyenletes", így folyamatosan változik a fesz. (1-2V-ot), ezzel együtt a csipogó hangja is változik.
Arra gondoltam, hogy ha 555-ös ic-kkel csinálnám meg, akkor az "stabilabb" lenne?
És még azt szerettem volna kérdezni, hogy a hangerőt hogy tudom növelni? Trafó, műveleti erősítő, tranzisztorok...?
"Egy kép többet mond ezer szónál!"
Köszönöm! JĐ
(#) akos70 válasza dobo hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Felénk 5000 körül árulják azt, amit müszakin is elfogadnak. Van 500-ért is, de az inkább arra valo, hogy jelezzen, ha ugy felejted a világitást.
(#) akos70 válasza proba hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
A hangos izzokat se fogadják el.
(#) hzsiga hozzászólása Máj 13, 2022 /
 
Üdv. Vettem egy autó tolatás jelzőt a Hestore-ból aminek a hangja még egy kerékpárral való használatra is kevés. Abban kérném a segítségeteket ha lehet a hang erőt feljebb kellene emelni mert nekem egy kis teherautóhoz kellene. A segítséget előre is köszönöm.
(#) Inhouse válasza hzsiga hozzászólására (») Máj 13, 2022 / 1
 
Lehet kapni tolatásjelzőt ami járműre való. Van külön felszerelhető és tolatóizzóba épített. Ez aztán van sípolósban, vagy Lambadát is játszhat. Jellemzően valamilyen piezós hangsugárzó van bennük a megfelelő hangerő miatt, nem dinamikus hangszóró.
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Máj 13, 2022 / 1
 
Nem írtad le!!!: A papír "fecnit" leszedted a csipogóról?
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Máj 13, 2022 /
 
Szia. 32s4120lf 10A piezot adtak hozzá, természetesen a kis papiros le van szedve.
(#) uniman válasza hzsiga hozzászólására (») Máj 14, 2022 / 1
 
Ez egy "buzzer"...azaz bele van építve az oszcillátor (4000Hz). Ez ennyit tud.
Gyárilag hangosabb buzzerre lehetne kicserélni...
(#) hzsiga válasza uniman hozzászólására (») Máj 14, 2022 /
 
Szia. Tudnál esetleg ajánlani egy hangosabbat. És köszönöm szépen a hozzá szólásokat. Bővebben: Link Egy ilyen esetleg jó lehet.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem