Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   55 / 62
(#) gulyi88 válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Állítsd be a labortáp feszültségét 15V-ra, áramkorlátját pár amperre.
És kapcsolással add rá a feszültséget, ne nulláról való emeléssel.
4V körüli tápfesznél kezdenek nyitni a fetek, de az oszcilláció nem tud kialakulni, így mindkét fet "félig" bekapcsolt állapotba kerül. És ez terheli a labortápot.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2019
(#) Sanyesz5 válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 23, 2019 /
 
Köszi a probléma megoldva, anno nem labortápról járattam bekapcs nem láttam azt sem mennyit fogyaszt. Túl le volt tekerve az áramkorlát, azt hittem zárlat van, de így feltekertem, kapott nagyobb áramot elindult.
(#) golyo01 hozzászólása Okt 30, 2019 /
 
Sziasztok, valaki épített már indukciós melegítőt ami megbízhatóan működik? Kb 2000W os teljesítmény érdekel. Hevítőköteles megoldás érdekel, nem fix tekercses.
(#) dezsogergely hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni. Patkolókovács vagyok, patkó hevítéséhez szeretnék venni indukciós hevítőt. Tudtok olyan készüléket ajánlani, ami erre megfelelő lenne, illetve hogy hol lehet ezt beszerezni? Jelenleg gázos kohót használok, ehelyett keresek más megoldást. Előre is köszönöm!
(#) Peticilin válasza dezsogergely hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Szia,

Szerintem itt tudsz venni. https://dgelektrotech.hu/indukcios-hofejlesztes
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Tisztelt Hozzáértők!

Érdekelne, lehetne-e (egyszerűen) indukciós (FÉM)melegítőt készíteni egy kommersz indukciós rezsóból?
Sikerült lomisoktól nyomógomb hiányos, lestrapált készüléket szereznem, a "lelke" (elektronika, tekercs, stb.) épnek tűnik.
Használatra van ép berendezés a konyhában, ezt akár feláldoznám a kísérletezés oltárán, de azért hozzáértők véleményét kérném.
(Tudom van edényérzékelő, stb., de arra gondoltam, hogy a tekercset esetleg külső munkatekerccsel lecserélve esetleg felhasználható a készülék.)
Van elvi akadálya?

Üdv.: Auth Zs.
(#) ferci válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Szia!

Elvi akadálya nincs, de gyakorlati inkább.
Egy egyszerű, gyengébb hevítővel pl. a vasat izzásig hevítheted, ugyanazzal az alumíniumot már csak 200...250 fokig.
A "konyhait" ugyan nem próbáltam, mert nincs, de ott méginkább gyengébb az eredmény, mert nagy hézag van a "tányér" és a rárakott alu lábos között - talán langyosítja kicsit egy idő után?
Tehát a tekercs formája és a rá vagy bele helyezett fém viszonya sem mindegy.
Apróság még a frekvencia hatása, amit ki tudnál hozni a saját áramköri elemekkel.
Sok összetevős a téma.
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Erre már gondoltm én is de tekercset kell cserélni természetesen, meg nem árt egy leválasztótranszformátor (2kVA). Illetve ezek nem önrezgőek csak ha vasfém van benne akkor futtatja fel a teljesítményt, a feszültséget és áramot a rezgőkörben egy mikrokontroller méri és az alapján kapcsolgatja a teljesítményfokozatot,a frekvenciát de lehet a kitöltést is szabályozza. ami nekem van 1 és 2kW között melegíti a fazekat, 1kW alatt már a be ki kapcsolási idővel csökkenti a teljesítményt.
(#) ferci válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Oké, van kapcsrajz ilyenről, de saját konstukcióban ( változtatással ) már lehet variálni..
(#) GPeti1977 válasza ferci hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Nehéz megírni a szoftvert hozzá
(#) ferci válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Még annyit a kérdésedhez, hogy ha kísérletezni akarsz ( a konyhait feláldozni? ), szerezz be egy szkópot, a távlati céljaidhoz is igazítva..
Ezek az indukciós dolgok olyanok, hogy nem árt látni, mit csinálsz vagy csak érdeklődsz a dolgok iránt. Frekimérés kevés, mert ha "hangolni" is akarsz bármit ( pl. más tekercs ), ami itt a konyhainál konkrét L-C alkatrész, max be fog csapni.
Érzékelni pedig fizikai kontakt nélkül is lehet, sok mindenre rá tudsz jönni és ha netán "nulláról" indulnál, kezdd el pl. 20-30 wattal, már ott is tanulhatsz eleget, rokon alkalmazásokkal.
A kW nagyságrendtől esetleg meg is fájdulhat a fejed, ha nem vigyázol: a szemeddel nem látod, amit pedig célszerű lenne. Úgyhogy nem kell "berúgni az ajtót" egyből.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Szerintem nem a "szent" konyhait áldozná fel, hanem egy lomizott "kukaszökevényt".
- Tanulni lehet belőle.
- Biztonsági előirásokat érdemes betartani.
- Utána még mindig le lehet adni a hulladékudvarban.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
De érdekes..
Egyiktek se a kérdezőnek válaszol, nem lelkesíti - nekem nincs rá szükségem..
Nálam már lejárt lemez.
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Jól van na, ne morgolódj.
Ez is öntőgép, csak senki nem meri megjavitani.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020

ont_1.png
    
(#) GPeti1977 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Én nem félek tőle
(#) Gafly válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Van egy nagyon szimpatikus öregúr, akinek van ez, állitása szerint a hűtőviz áramlás érzékelőt piszkálták, azóta nem működik.
Aki javitotta volna, elhúnyt (nem volt szerintem Ő sem fiatal). Nyugodjék békében.
Ha tényleg nem félsz tőle, akkor privátban összekötlek benneteket.
Nekem lelki probléma lett, hogy nem tudtam neki segiteni (abban hogy megnézze valaki).
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) bandika válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ha egyszerűen, gyorsan? akarsz eredményt elérni javaslom meggondolni. Csak izmos DC táp kell hozzá, de azt is találsz ott hozzá. Bocs link lemaradtIndukciós hevító
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2020
(#) Gafly válasza bandika hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Volt róla cikk is valamelyik RT évkönyvben is...
(#) GPeti1977 válasza bandika hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Meg egy analóg árammérő amin figyeled hogy ne terheld túl.
(#) GPeti1977 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2020 / 1
 
Rendben megbeszélhetjük.
(#) pisti89 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Tavaly javítottam egy hasonlót.
Pontosabban fogalmazva egyik csőtipusról a másikra kellett átalakítani, mert nem lehetett beszerezni
Ha találok róla képet, majd felrakom
(#) pisti89 hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Szeretném a tanácsotokat kérni.
Körfűrészlapról szeretném leszedni a keményfém lapkákat.
Ti mit ajánlanátok?

Csak lebontani szeretném!
Rengeteg fűrészlap megy nálunk a vashulladékba és ezekről szeretném leszedegetni

Eszembe jutott, hogy esetleg egy mikrótrafós ponthegesztős megoldás is elég lenne, de még nem próbálkoztam vele.

Szívesebben csinálnék hozzá valami kapcsolóüzemű indukciós hevítőt
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) pisti89 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Amit én átalakítottam az eredetileg ilyen volt és hasonló cső került bele, mint ami a te fotódon van.

01.jpg
    
(#) Mizse hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Sziasztok! Pár hónapja érdeklődtem egy indukciós melegítő után, banggood.com ról 2500w-os. Akkor nem de idén megvettem. Ígértem, hogy majd rakok fel képet róla, hátha segít valakinek az építésben.
Bár nem néztem utána de aki ért hozzá meg tudná mondani, hogy anyag költségbe mennyibe jönne ki egy ilyen szerkezet? Egyébként eu raktarból rendeltem így volt ~46e.ft. Mindent adtak hozzá. Bővebben: Link
Adtak hozzá egy réz tekercset amiről a kék szigetelést sikeresen leégettem mert folyamatosan olvasztottam vele és a grafit tegely körül lévő fehér porcelán? tégely olyan forró lett, hogy kigyullad a szigetelés. Ezt szeretném varnis csővel helyettesíteni. Erre esetleg tud valaki olcsó megoldást? 5mm es a cső de 8mm es tekercset akarok majd hozzá készíteni nagyobb átmérőbe. Ehhez javasolta valaki az induktivitás számoló programot az oldalon. Ilyenkor figyelembe kell venni a z ellenását is az új tekercsnek, vagy ez nem befolyásol semmit? Nem vagyok otthon a témában ezért inkább kerdezek.
(#) Mizse válasza Mizse hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Több képet nem engedett egy hozzaszólásnal.
A karton papir ideiglenes mogoldás, alig vártam, hogy kiprobaljam egyébként azért kell mert a ventilátor(ok) rászívná a meleget/forró levegőt meg a füstöt..
(#) Mizse válasza Mizse hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Csináltam róla videót is csak még nem vágtam össze. De amint megvan megosztom itt.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2020
(#) ferci válasza Mizse hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szia!
Ha új tekercset készítesz, számold vissza a mostanit a képlet alapján, hány uH. A kondibankod 4 µF körül lehet, ahhoz kb. 1.5 uH passzol, így 65 kHz-en mehet.
Ha van frekimérőd, egy hurokkal leellenőrizheted a ténylegest, aztán így is látod, mi az igazság.
Vedd figyelembe, hogy a 8-as cső biztos kirugózik, tehát eleve úgy készítsd és számolj, hogy kicsit hosszabb és szélesebb is lesz az új tekercsed.
Újra megmérheted majd a frekit, mennyire fog esetleg eltérni az előzőtől, de semmit se tudsz utána alakítani, mert ez egy önrezgő rendszer - max egy újabb tekerccsel.
A hűtővized nem valami sok, valami hőcserélő jó lenne, azért is olyan forró a cső, de ilyen szigeteléssel még egy hevítőt se láttam..- van speciális hőálló kivitel, de azt nem tudom, hogyan alkották meg, némely videókon látszik..( talán betekerhették vékony hőálló anyaggal ).
A 8-as csővel biztos több vizet tudsz átkergetni a rendszeren.
Varnish szigetelőt se rakjál rá, mert az is le fog égni.
Az egyenáramú ellenállással ne foglalkozz, mert azt meg se tudod mérni, ott a legtöbbet számít az átmeneti ellenállás a csővégek rögzítésénél.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2020
(#) dokidoki válasza Mizse hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Így megégni szerintem vízkeringés hiánya miatt tud csak. Buborékos lehetett a tekercs, ha meg mégis lett volna víz benne, akkor gőzgenerátornak kellene lennie.
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Idézet:
„mert azt meg se tudod mérni”

De, csak megvan a módja.
Idézet:
„5mm es a cső”

Adhatok ajándékba 6mm-est. Dekor és más festék nincsen rajta.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Megint csak azt tudnám erre írni, hogy...

Persze megvan a módja, a 4 vezetékes mérés, de itt speciel semmi értelme ezen rugózni.
Következő: »»   55 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem